q-jays vs UE fi2

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod palinoch 18. 3. 2008 20:10

sorry dajte to zmazat :shock: :? priznavam som prepracovany :idea:
21.3.2008 no tak vcera mal moznost pocut moje Q-cka dalsi kamos, ktory pred 3 mesiacmi pocul UE fi2. ku fi2 sa nevijadril nijak. proste pre neho hrali. musim povedat ze nie je ziadny audiofil atd... po nasadeni Q-ciek bola jeho reakcia v okamziku asi taka, parada po zvukovej tranke. tak isto hned pochvalil konfort usadenia v uchu.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pingu222 22. 3. 2008 16:28

ahoj všichni,

jelikož jsou na mě již zmiňovaná q- jays trochu drahá, potřebuji ńěco alespoň trochu levnějšího. Na netu jsem narazil ještě na jeden model od JAYS a to d-jays..nemáte s nimi někdo zkušenosti???A pokud ano, tak jaké??
Pingu222
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hmpf 22. 3. 2008 16:47

Zalezi co preferujes d-jays jsem nezkousel, ale od teto znacky se da cekat prijemne vyvazeny zvuk v celem spektru, pokud preferujes spise basovejsi projev ale stale cisty koukni na denon C551. Jinak jeste stoji za pozornost fi.2, fi.3 od ultimate ears. Zalezi na tobe :wink: Nebo pokud nespechas Jays slibuji na červen novy model s názvem s-jays se zbrusu novým měničem cenove mezi d-jays a q-jays.
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 3. 2008 18:43

Ja si myslim ze je jasne ze .fi 2 vytezi proti q-JAYS akorat cenou.
d-JAYS maji narozdil od .fi2 talkovy menic - tady je uz rozhodnuti tezsi, jeste DENON ma zajimave modeli.
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 22. 3. 2008 21:20

no na fi2 by som uz nemyslel. z celej rady UE fi by som si uz nevybral nic, a to len z pohladu konfortu. za zvazenie stoji DENON kde su sluchatka lahke cca 6g bez kabla, a dalej urcite d-jays, alebo ako tu napisal hmpf pockaj na novy model od JAYS.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hainz 7. 4. 2008 14:34

Tak mi dnes dorazily černé q-Jays, které dlouhodobě nebyly k sehnání. Protože mám ještě v živé paměti jak hráli UE 5 PRO a UE 5 EB (oboje jsem měl a prodal), tak musím říct, že mě opravdu velice příjemně překvapili a zvukově jsou podle mých uší ještě lepší než UE. Navíc jsem byl v pátek ve studiu Sluchatka.net a s těmi špunty co jsem mohl vyzkoušet by jednoznačně q-Jays vyhrály. Bohužel tam neměli ty nejdražší (Shure SE530) abych mohl posoudit i je. Měl jsem strach jaký budou u q-Jays basy, každý totiž tvrdí že jich je méně, ale to se mi nepotvrdilo a hrají v celém rozsahu opravdu vynikajícně. No a komfortu nošení nemůžu vytknout už vůbec nic, zatímco UE (oboje) jsem v uších nemohl mít déle jak hodinu (to byl taky důvod prodeje), tak q-Jays jsem dnes měl skoro tři hodiny a paráda.

Takže finální verdikt - doporučuju !!! a tleskám :tleskani :tleskani :tleskani
Hainz
Junior

Odeslat příspěvekod palinoch 7. 4. 2008 16:03

tak vitaj v klube spokojnych uzvatelov. poriadny zvuk dostanes udajne cca 50 hodin pocuvania. teraz je to len slaby "odvar". prajem vela peknych chvil s q-jays
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 7. 4. 2008 17:29

mno tak bysme mohli udelat aristokraticky klub q-JAYS kdyz uz uzivatelu tehle sluchatek je cim dal vic, ne? :mrgreen:
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 7. 4. 2008 17:41

HI HI a spokojnych :tleskani tu aristokraciu by si aj zasluzili 8-)
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 9. 4. 2008 21:19

Srovnavat single dynamic .fi2 a dvojite tlakove q-JAYS ma jasny vysledek ale je to dobre srovnani konstrucnich vyhod a nevyhod.

q-JAYS vs. .fi 5 Pro : oboje jsou to kvalitni sluchatka ve sve tride, o tom neni pochyb. Ze je tu cenovy rozdil bych prihodil poznamku, ze treba v UK je tomu obracene (UE levnejsi) (PriceRunner). Kazde ma svoje byhody a nevyhody (velikost/vymenny kabel).
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 4. 5. 2008 08:37

Pre nemoznost upravit svoj prisevok som si dovolil prekopirovat a dolozit nejake foto, snad je este trocha aktualne.

piatok som skusal chvilku senn 280pro. hrali paredne trocha sa mi zdal zvuk v kope ale nejake ine mensie nedostatky som za taku kratku chvilu nespozoroval. vytiahol som svoje q-jays a dal komosovi nech vyskusa. porovnavacka. najprv ho sokovala cena za take prditka tolko atd... po nasadeni a stlaceni play na MP3 zen po cca 20sekundach bol vyrok, taky to. parada, hraju lepsie ako senn 280pro v strednom pasme. fantazia, su hodne takej ceny. mna q-jays presvedcovali dost dlho asi 4dni. stale som ich analyzoval, chybala mi vo zvukovom podani nejaka zvukova zlozka na zaplnenie stredneho spektra, asi hutnost. teraz musim povedat ze zvuk sa vykreslil a vsetko je OK.
technicky su q-jays na tom spickovo. miniaturizácia a lahkost a pohodlie je uzasna.
porovnavacka s UE fi2 konstrukcia. fi2 ma hruby nepoddajny kabel ktory ma tendenciu zachovavat si tvar. v zime ma tendenciu sa trocha skrucat. oznacenie sluchtiek R a L je chabe! cierne pismenka na ciernom podklade je v tme pri prisvieteni mobilom slabo citatelne!
q-jays ma minimalne o polovicu tensi super ohybny kabel. prenasanie neziaduceho zvuku po kabli je o proti fi2 neskutocne minimalny. u q-jays uz len hmatom viete ktore sluchatko do ktoreho zvukovodu ma zapasovat. vadaka konstrukcii.

konfort nosenia. fi2 su "tazke" 22g vyzeraju ako sudky piva. ty ktori maju nejaky problem s usnym zvukovodom, kratkost alebo velkost usnej dierky mozu narazit na velke problémy. pohodlnost a uchyt sluchtka vo zvukovode plus tazkopadny kabel moze sposobovat problémy! na trhu su uz nejaky ten piatok a technologicky pokrok uz dnes udava q-jays velkostou a hmotnostou 8g. rozpisovat q-jays netreba pri nastavcoh si urcite najde kazdy to svoje.
ObrázekObrázek
konstrukcna velkost je vyrazna.

izolacia. izolacia od okoliteho hluku je u obidvoch modelov rovnaka. pri q-jays nasadeni 2 najmensej velkosti spuntov je prepustanie zvuku z okoliteho sveta tak dostacujuca, ze nemate pocit absolutnej odrezanosti, a pocujete jemne ruchy ulice. pri velkosti 3 je odizolovanie takmer dokonale.
Obrázek
velkost najmensieho klobucika fi2 a najmensieho q-Jays cierny

pre nemoznost vymeny zaneseneho filtra
Obrázek a nasledne tunigovanie fi2 ObrázekObrázek

zvuk zvuk je u UE fi2 dost hutny a tym suvisi aj basovost ktora sa po zahriati dost zvisuje. cele spektrum je dostatocne pocutelne ale cistota a ostrost tu ocakavat velku nemozme. dynamicky menic dava dost basu a hutnosti do celeho spektra co sa da u takeho dynamickeho menica ocakavat.
dodatok, po intenzivnom pocuvani q-jays cca 2 tyzdnoch, musim doplnit ze u fi2 je vo zvukovom spektre urcita zahuhlanost, ale posluchom sa to po urcitej chvilke ciastocne straca. zvukovo su viac priestorove ako q-jays. pokial som nemal q-jays tak som si zvukovo fi2 velmi pochvaloval!

zvuk q-jays, je po zvukovej stranke ina liga. porovnavat s fi2 je smiesne ale pre zaujimavost preco nie. q-jays 2 tlakove menice. od zaciatku prevazovali vysky ktore sa dost casto prejavovali sykotom. stredy doli slabsie, a ostre slabsie basy. hutnost bola chaba. oddelenie roznych hudobnych nastrojov vo zvukovom spektre je slabe. celkove podanie je kryštalický ciste. posun o 4dni do predu.
zvuk a vykreslenie sykot sa vytratil. stredy sa zvyraznili, basova zlozka zhutnela a pri tom si zachovala cistotu. oddelenie roznych hudobnych nastrojov je citelne pocutelne. celkove podanie je krystalicky lubezne. doplnok co sa tyka vnimania takzvaneho zvukoveho priestoru u q-jays je priestor konzervativnejsi, to zanamena menej priestorovo vyrazny ako u fi2. zvuk je q-jays analyticky. po cca 3 tyzdnoch je hutnost absolutne dostacujuca. doplnok c2 - dnes som znova porovnaval q-cka s UE fi2. vratit sa ku jednomenicovim sluchatkam uz nie je mozne. ta cistota je uzasna, mozno by som privital trocha basov, ale je to dane asi mojim mp3. sluchatka q-jays zahraju, prepacte diktuju to aku hudobnu, alebo zvukovu kvalitu im ponuknete. rozdiel 128kbps a 192kbps je tak velky ze nahravky typu 128kbps bezpardonu mazem. pri fi2 sa takyto rozdiel stieral a 128kbps bola pocuvatelna! pri q-jays aj pri 160kbps krcim nosom a sety tejto kvality nechavam zapadnut prachom. kto sa chce "napit" zvukovej cistoty, q-jays mu ponukaju hudobnu extazu vo svojej triede bez pardonu.

konstrukcia: fi2 na terajsiu dobu 4. hruby kabel, oznacenie L a R
q-jays 1.velkost sluchtiek, velkosti stuplov, hmotnost
izolacia: fi2 individualne 1-2
q-jays individualne 1-2
pohodlnost nosenia: fi2 davam slabu 3.
q-jays nekompromisne 1.
zvuk: fi2 vo svojej triede davam 2
q-jays davam nekompromisnu 1. nepocul som fi5pro
celkove hodnotenie iba pre q-jays podla mna 1 z celkovej stupnice od 1 do 5.
Naposledy upravil palinoch dne 4. 5. 2008 11:06, celkově upraveno 3
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 4. 5. 2008 08:45

nejak sa fotky nechcu ukazat a neviem co s tym :hm .
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 4. 5. 2008 08:53

Musí se kliknout pravým na slovo obrázek a pak dát zobrazit. WRRRR, tohle SuperPéro.cz mi někdy leze pěkně krkem.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hulller 23. 5. 2008 18:21

rozmyslam aj nad q-jays
neviete co vyjde dobierka a postovne z headphones.cz na slovensko?
American beer is like sex in the canoe, fucking close to water
hulller
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 23. 5. 2008 20:38

jasna volba.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků