Kvalitní sluchátka k PC...JAKÁ?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod sprajt 12. 2. 2007 11:22

Vasek Vasek píše:No, tak ta cena je bombasticka, je to asi tim, ze je to americky vyrobek, ten je doma vzdy nejlevnejsi :cry: ..... Ty jo a je to s dph nebo tak?

To je sice pravda ze doma by to melo bejt levnejsi ale tohle uz je moc velky rozdil. Jak je to s DPH to nevim...
sprajt
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod descent 22. 2. 2007 23:33

Mám tedy HD 595 a spokojenost :) Díky za rady a návrhy.
descent
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bunik 3. 3. 2007 11:01

Velmi zajímavá diskuze. Taky uvažuji o koupi sluchátek a tyhle imformace mi přišly velice vhod, díky :)
Mimochodem jsem si nedávno jen tak z nudy googlil až jsem vygooglil toto: http://www.megafoto.cz/sennheiser-hd-595.html
Myslím, že za tuhle cenu HD595ky nemají konkurenci :wink:
Bunik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stig 15. 3. 2007 00:55

myslite ze tie HD 595...budu "ako tak" dobre hrat aj pri obycajnom vystupe audio na notebooku ??
stig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod al.ish 15. 3. 2007 08:21

No jelikoz se jedna o notebook, tak predpokladam integrovany zvukovy kodek. Takze pominu-li, ze na to je, podle meho nazoru, zbytecne investovat do takovych sluchatek, tak tech 120ohmu by nemel byt velky problem vybudit.
al.ish
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stig 15. 3. 2007 10:03

doma mam dostatocne kvalitnu zozstavu DENON....ale casto pouzijem sluchadla len s notebookom-tak na 90%casu....som s kvalitou zvukovej karty na mojom NB velmi spokojny(ma aj opticky vystup)....skusal som zvuk aj inych NB a boli otrasne ako z plechovky......mozna je aj externa AUDIGY2 zvukova karta.

som dost narocny na kvalitu zvuku, pocuvam hudbu stale, vela hodin denne pri praci s pocitacom....skusal som v obchode davnejsie Sennheiser a KOSS na kvalitnom CD prehravaci co tam mali....bol som az "zhrozeny" nad tym ako "hnusne" hraju sluchatka v cene 2-3tis SK od Kossu....
znechuteny som kupil pre istotu, aby som sa velmi neobabral, len Koss GT5, ktore hraju lepsie ako ich 3xdrahsie sluchadla ..... su spolu z Portami Pro asi jedine 2 modely ktore za nieco stoja pri tejto znacke...GT5 oproti Portam hraje ovela cistejsie, hlavne vyssie pasmo....Porty su akurat dobre v tom, ze na svoju velkost(prenosne) hraju dobre, silne basy hlavne....

chcem uz teraz nieco kvalitne, co dobre sedi na hlave a netlaci ma na usi....rozmyslam o Sennheiser HD 280 Pro alebo 595-kach, drahsie uz to asi nema vyznam....viem ze ich treba vyskusat a ze maju asi rozdielnu reprezentaciu zvuku...ale neviem ci ich najdem ja jednom mieste a za tych 5 min nespozorujem to co za niekolko hodin

oplati sa ist do drahsich 595 oproti HD280 ?
stig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ethano 15. 3. 2007 10:09

stig píše:oplati sa ist do drahsich 595 oproti HD280 ?


Rozhodně. Navíc HD280 jsou uzavřená sluchátka.
ethano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 15. 3. 2007 10:31

Ahoj,
na začátek musím nesouhlasit s názorem al.ishe (byť ho nechci odsoudit, je to jeho názor a každý máme ten svůj). Podle mě má cenu k notebooku zakoupit lepší sluchátka, už se opakuji, ale pokud připojím HD600 k NTB (Realtek AC97) je to samozřejmě o dost horší, než na mé poslechové sestavě, ale stále hrají skvěle. Nedostaneš z nich samozřejmě maximum (to bys musel použít i sluchátkový zesilovač), ale zvuk je velmi obstojný.

Určitě si připlať a kup HD595. HD280 jsou určena spíše do profesionální sféry, jejich zvuk bude analytický a na poslouchání hudby to podle mých uší není. HD595 už se dají považovat za sluchátka audiofilská, určitě jsi o nich četl recenzi, pokud ne, tak tady je. Bez rozmýšlení bych je vzal http://www.stereomag.cz/read_clanek.php?id_cl=1614
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stig 15. 3. 2007 10:43

ok....skusim pozriet ci ich nenajdem v nejakom kamennom obchode....inac to vidim asi na internetovy obchod.
stig
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 15. 3. 2007 16:44

suhlasim s Jerseym... rozdiel medzi HD280 a HD595 bude pocutelny aj na integrovanej zvukovke a nebude maly ! okrem toho mas rezervu do buducnosti, ak by si planoval kupit kvalitnejsiu zvukovku, alebo ich pripojit na nejaky Hi-Fi system
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 9. 6. 2007 14:09

Kedze moje Porty Pro by mali byt nasledujuce 3 tyzdne v oprave :? urgentne sa zamyslam nad kupou "nahradnych" sluchadiel a tak som si povedal - mozno by nezaskodilo kupit nieco uz poriadne na doma. (Doteraz som aj vnutri pocuval na Porta Pro). Malo by to byt najma na pocuvanie hudby. Tiez mam zvukovku internu X-Fi a tiez mi tak do oka padli tie HD 595. Vie mi niekto zodpovedne povedat, ci to nie je na X-Fi predsa len trochu prehnane a zbytocne ? Resp. je ten rozdiel medzi tymito a nejakym lacnejsim modelom pocutelny aj na mojej zvukovke ? Nejake pridavne krabicky ma nelaka dokupovat (nanajvys by som mozno niekedy do buducna uvazoval nad kvalitnejsou zvukovkou, prilis sa do toho nevyznam. Vie mi niekto povedat, ci napr. adekvatna zvukovka M audio by bola prinosom v kombinacii s HD 595 v porovnani X-Fi & HD 595 ? Existuju aj nejake zvukovky, ktore by mohli niest atribut "hi-fi" v rozumnej cene ?)

Zo vsetkeho najviac ma ale zaujima na kolko je tie HD 595 pocut "von". Teda urcite by som chcel radsej otvorene sluchadla, ale na druhej strane by som potreboval, aby neboli az prilis. S tymi Porta Pro to bolo celkom OK (aj ked patria medzi otvorene), ked som ich stisil tak brat mohol v rovnakej miestnosti spat (a mne ostaval stale este celkom pohodlny hudobny zazitok - nezvyknem pocuvat hudbu prilis nahlas) Da sa nieco podobne dosiahnut aj na tychto HD 595 ? (aby som mohol na nich pocuvat aj vecer, pripadne cez den vedla seba pri kompoch na nejakej akceptovatelnej hlasitosti a zaroven nerusit okolie). Takuto infos sa mi v tych recenziach nepodarilo objavit. Pripadne - co sa tohto poziadavku tyka - su medzi jednotlivymi modelmi "velkych" otvorenych sluchadiel nejake rozdiely ? A nemusia to byt nutne Sennheiser-y ak budu "menej otvorene" a s porovnatelne kvalitnym zvukom, tak by som potom radsej bral tie, cena nie je az tak rozhodujuca (ale nemala by byt ovela vyssia ako by to este k mojej zvukovke malo zmysel) Keby tato cesta nebola schodna, mozno by som uvazoval aj nad nejakymi (zial :?) uzavrenymi - tu ale nemam sajnu co by to malo byt, zeby Koss MV1 ?

A este taky detail: je mi jasne, ze tie HD 595 by mali hrat "ako jedna basen", ale vzhladom na tu "lubivost" ich prejavu: myslite si, ze su vhodne aj napr. na metal ? (zdaleka nepocuvam len metal, ale potesilo by)

PS: potreboval by som ich (alebo nejaku inu alternativu) kupit co najskor - 3 tyzdne je dlha doba, takze kazda rada je vitana.
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 9. 6. 2007 18:57

ak vies po anglicky tak tu je jeden post:


9 of 13 people found the following review helpful:
Excellent headphone, too much sound leak, January 5, 2007
By A. Liu (Los Angeles, CA USA) - See all my reviews
(REAL NAME)
After much reading and asking around, my girlfriend decided on Sennheiser HD-595 as my present. She was told by every reviewer that this headphone is the best she could get at her price range (under $200), rivaling some much more expensive models. In addition, she was told that open headphones tend to sound better, despite having some sound leaks. I had couple open headphones of my own before, and the leaks were minimal, (completely quiet 3-4 feet away) so I wasn't concerned about this.

Once I tried on, I was completely impressed with the sound quality of HD595. I'm not an audiophile, so I can't tell you specifically how it's better, but it is noticibly better than my $19 Sony headphone from before. $180 better? Probably not. But it's a gift, so I won't complain about the price. It is also extremely light and comfortable.

However, the sound leaks from HD595 is very loud. I'm not talking about some muffled leak through the gaps of the ear padding. The headphone literally broadcasts the music to the outside via the large "speakers" on the side. It is impossible to listen to anything at a decent volume, without everyone in the room getting annoyed. From the little research I found regarding this, the sound is intentionally "leaked" to the outside, as a new design to improve sound quality of some sort. Does HD595 sound good? Yes. It's excellent. Is it a good headphone? No. It's not even a headphone, more like a speaker. It feels to me that the sound to the outside is at least half as loud as the sound to my ear, if not more. As far as I know, this "feature" cannot be turned off.

Like anyone who can afford $200 headphones, I have a decent surround sound system for my entertainment center, as well as my computer. The only reason to use headphones is to not disturb others, particularly my girlfriend, when she is studying or sleeping nearby. I honestly cannot find any good situation to use this headphone. Too big for travel, too loud to use around others, and completely useless when I am alone at home, with sound systems of far better sound quality, without the restriction of wires.

I am returning this product now, and am hoping that the company and the reviewers are more honest about the leaking issue. Many of the reviews here do not mention it at all, and the ones that do always brush it off as a minor annoyance. It's not a small problem. It should be mentioned that this headphone cannot be used around anyone without disturbing them.


ja sa momentalne tiez este rozhodujem medzi HD580(tie maju podla stranky az 300 Ohmov cize nutne treba amp) a HD595,
v podstate co som sa docital o HD595
na vsetky pozitiva ake su super skvele uzasne perfektne a podobne som nasiel tieto negativa:
1.slabe basy
2.nie vela ludi(ja som na 25 stranach nasiel asi 2 prispevky) sa stazuje ze vraj tie otocne klby a umela hmota na nich sa lame, a ze su proste krehke
3.prezentacia je v predu=nie az taky otvoreny zvuk
4.nehodia sa na metal, pop
Reakcie na negativa:
1.basov akurat, nie je ich proste dako vela, ale sluchadla idu nizko a ak mas dobry zdroj tak su aj dostatocne pevne, no nebude ich tolko ako v Kossoch, ale su prehladne a citatelne
2.myslim ze ak by sa tie sluchadla lamali bolo by ovela viacej prispevkov o tom, pretoze vzhladom na cenu si ich kupuje dost vela ludi a su v obehu uz dlhsie
ti co ich maju dlhsie ako 2 roky(zaruka) vraj nemaju problem, a ak sa k nim spravas normalne tak vydrzia
3. toto som trochu nepochopil, vsak to ze mi sluchadla prezentuju "akoby v predu" by predsa mala byt dobra vlastnost, kazdopadne vraj potom nie je taky siroky priestor nahravky
4.a posledne odporucaju ich hlavne na jazz a klasiku, rychlejsie zanre ako metal,rock,pop,techno vraj nie su pre tieto sluchadla stvorene (aj ked podla mna aj klasika moze byt rychla, take Dvorakove Slovanske tance a podobne)

ohladom verzii, neviem ci sa stale robia 2, ale udajne medzi 120 a 50 ohmovon verziou nie je rozdiel, vyhoda je ze nepotrebujes nutne amp, ale vraj s nim sa rozsiri priestor nahravky
niektori hovoria ze 50 su jasnejsie a cistejsie, niektori ze 120 maju lepsie basy, neviem, podla mna je to jedno

bohuzial som ich nepocul, len som zhrnul co som sa docital, co uz je z toho pravda... :?:

keby si si chcel daco precitat http://www.head-fi.org/forums/showthrea ... ight=HD595
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 10. 6. 2007 18:13

2 ShanDo: tak z tych 4och bodov by som ako najvaznejsi problem videl bod 4, ale aj tam imo budu hrat lepsie ako moje Porty Pro. Nie som ziaden audiofil ako ludia, ktory s tym mali problemy (niektori dokonca vlastniaci celu zbierku drahych high-endovych sluchadiel :shock:). Dufam, ze mne to az tak vadit nebude v pripade ak by som ich kupil. Presiel som si tym threadom na ktory si mi dal link a celkom ma potesilo, ze HD 595 zneju dobre aj bez amp (aj ked s nim lepsie) Avsak tiez som objavil zmienku o tom, ze ich je vyrazne pocut smerom von, takze teraz neviem co si mam o tom mysliet. Ak by to naozaj bolo take tragicke, tak by asi nemalo zmysel ich kupovat do spolocnej izby s bratom :?
Vie niekto porovnant stupen ich "otvorenosti" s Portami Pro ? Je to vyrazne horsie smerom von ?
Pripadne poradit nejake ine (kludne aj otvorene - ak take existuju) hi-fi sluchadla, ktore by bolo pocut von porovnatelne ako Porty Pro (alebo menej) pri rovnakej hlasitosti pre posluchaca ?
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 10. 6. 2007 19:08

hm tak najdi si daco o sluchadlach Grado Labs SR80 alebo 125, akurat su superaural a nie circumaural, ale to nemusi byt prekazka
avsak ber moje rady z rezervou, lebo ja som ziadne nepocul, opieram sa len o tvrdenia ze "niekde som cital ze niekto hovoril", najlepsie je si ich vypocut, akurat ze dakedy nie je kam...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod appletree 11. 6. 2007 08:25

ShanDo píše:hm tak najdi si daco o sluchadlach Grado Labs SR80 alebo 125, akurat su superaural a nie circumaural, ale to nemusi byt prekazka
avsak ber moje rady z rezervou, lebo ja som ziadne nepocul, opieram sa len o tvrdenia ze "niekde som cital ze niekto hovoril", najlepsie je si ich vypocut, akurat ze dakedy nie je kam...

Nad tymi Grado som sa tiez zamyslal, ale trochu ma odradza ich umiestnenie v tejto tabulke:
http://www.cdprehravace.wz.cz/sluchatka/zebr.htm
Dokonca aj SR 225 ma podla tohto testu vyrazne nizsiu kvalitu zvuku (neberiem to sice ako objekivne kriterium, ale nieco na tom asi bude pravdy) Avsak na tom druhom fore som zalozil thread s mojim problemom a vyzera to celkom nadejne. Ak by mal niekto podobny problem ako ja tak moze pozriet sem: http://www.head-fi.org/forums/showthread.php?t=245058
appletree
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků