Sluchátka pro domácí poslech d 3k

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TomGuma 18. 11. 2020 21:42

Zdravím, chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně sluchátek na poslech muziky a hraní PC her. Pročetl jsem několik témat, ale nejsem z toho úplně moudrý.
Zdroj muziky je nové PC se základní deskou ASUS TUF GAMING B550-PLUS. Výrobce uvádí zvukovku Realtek S1200A se stíněním zvuku atd. Ke zvukovce mám připojeny repráky Creative Labs I-Trigue 3200 2.1 a do jejich ovladače sluchátka Sennheiser PC 320.
Poslouchám většinu stylů mimo klasiky. Hlavně Punk, Rock, DnB, Folk a Rap. Hraju nejvíc MMORPG a ARPG sem tam nějakou FPS. Takže bych rád nějaká univerzální sluchátka bez mikrofonu. Hlavní důvod koupě je, že při prestavbě bytu sedím cca 1m od TV a když mi ve sluchátkách hraje potichu muzika a bavíme se na TS tak mě ruší TV na kterou kouká přítelkyně. Takže bych chtěl nějaké, které mi více odstíní okolní zvuk než stávající PC 320. Rozpočet jsem si dal okolo 3 tisíc.
Moje první otázka jestli otevřená sluchátka za 3000 odstiní hluk lépe, než ty co mám nebo jesti mám hledat uzavřený typ nebo polootevřený. Jsem si vědom, že uzavřená sluchátka mají problém, který vzniká jejich konstrukcí, ale zatím si myslím, že mě zvuk z venčí otravuje víc. Musím to vyzkoušet.
Druhá otázka ohledně DAC má smysl kupovat nějaký třeba za 1000 - 2000, nebo bude stačit stávající zvukovka?
Třetí otázka na kolik ovlivní poslech to připojení přes ovladač repráků?
Čtvrtá spíš jen tak ze zvědavosti jak je to s úrovní bezdrátových sluchátek v této cenové hladině? Z toho co jsem si přečetl mám dojem, že mám zástat u drátů.

Z toho co jsem si přečetl jsem vybral několik kandidátů a rád bych to nějak eliminoval :)
Sennheiser HD 569
Beyerdynamic Custom One Pro Plus
Sony MDR-7506
Shure SRH840
Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohm
Audio-Technica ATH-A550Z

Díky moc za vaše rady.
TomGuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 970ka 18. 11. 2020 22:01

Já jsem velice spoko s Beyerdynamic DT 770 PRO 80 Ohm,nevím zda to pomůže :-)
Carrera S, Tesla 3 Highland LR, AR Stelvio 2,0T, Audi Q3 Tsi, MB SL320, Honda Monkey 2023, Pana GZ 2000,Advance Acoustic A7
970ka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 18. 11. 2020 22:35

Otevřená sluchátka zvuk zvenčí vůbec neodstíní. Musíš pořídit uzavřená. Ovšem levná uzavřená sluchátka trpí neduhem zvaným kelímkový efekt. Skutečně dobrá uzavřená sluchátka začínají až tak na dvaceti tisících, solidní otevřená už koupíš kolem těch tří litrů. Takže je na tobě, co budeš preferovat.
DAC samozřejmě pomůže hodně, jen mě v ceně 1-2 tisíce nic nenapadá. Snad jen E1DA 9038D z Číny, cca 100USD. A k nim ty DT770 (uzavřená konstrukce, velice pohodlná sluchátka), ale bral bych verzi s impedancí 16, nebo 32ohm. Pak to bude nějak hrát i ze zvukovky, každopádně převodník bude mít velký přínos.
Myslím si, že to připojení přes ovladač repráků bude zvuk spíš mrvit.
Podle mě máš zůstat u drátů. BT přenos ani u nejkvalitnějšího LDAC kodeku nedosahuje kvality CD.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TomGuma 18. 11. 2020 22:57

martas38 píše:DAC samozřejmě pomůže hodně, jen mě v ceně 1-2 tisíce nic nenapadá. Snad jen E1DA 9038D z Číny, cca 100USD.


Kolik stojí nějaký obstojný DAC? Vidět jsem tu tip na nějaký za cca 4 tis.
Jinak dík za info.
TomGuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 18. 11. 2020 23:16

Pokud se budeme pohybovat v těchto nízkých částkách, tak řekněme FiiO K3. Ale daleko lepší by bylo FiiO K5 Pro za 4,5 litru z Číny (u nás stojí přes šest).
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 11. 2020 00:07

Pokud FiiO K5 Pro, pak raději amazon.de, kde je za 4200 Kč s dopravou zdarma.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZdenekJR 19. 11. 2020 10:49

Za sebe můžu doporučit (lehce přes limit) uzavřená AKG K371. Okolí izolují velmi dobře, "kelímkový efekt" nepociťuji. Případně levnější AKG K361 (ale s těmi nemám zkušenost).
ZdenekJR
Junior

Odeslat příspěvekod Kuba4 19. 11. 2020 13:06

Tome,
když už máš nové PC nezasloužily by vyměnit i ty 15 let staré strašné repro s ještě otřesnějším ovladačem hlasitosti?

Navrhuji nějakou centrálku, do které zapojíš bedny i sluchátka, z PC tam půjde zvuk přes USB.

Např. Topping MX3. Můžeš si vybrat repro i sluchátka podle libosti. Sluchátka doporučuji uzavřená, Shure mi přijdou z těch, co píšeš, nejlepší, kdybys chtěl ušetřit tak 440tky. A bedny, které budou mít aspoň 5" basáčky, třeba Q Acoustics 3020.

Chápu, že je to více peněz, ale lepit to nemá smysl.
Marantz CD-17, PM-16 Casea, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomGuma 19. 11. 2020 15:41

To Kuba4:
Nejde tě citovat (asi kvúli karmě). To co navrhuješ má logiku. Ale pokud bych to chtěl vzít od podlahy tak bych potřeboval centrálku kam půjde zvuk z PC, TV a mobilu a bude vycházet do sluchátek, do soundbaru pod TV (který plánuji pořídit) a do nějakého bezdrát repráku, který chci do kuchyně. Nejsem si jistý jestli do dává smysl tak dám příklad jak to mám teď. Já hraju na PC a zvuk z hry mi jde do sluchátek. Zároveň přes HDMI do TV posílám obraz a zvuk z VLC pro manželku. Chtěl bych TV doplnit soundbarem a bluetooth reprákem do kuchyně. Tohle mám ve výhledu cca na rok dopředu. Předpokládám, že taková centrálka stojí třeba 10 tis. spíš víc. Jestli máš tip na takové zařízení sem s ním.

Chtěl jsem začít sluchátky, protože co nevidět přijde další člen domácnosti a já občas potřebuji klid na práci. Zatím mám v plánu objednat dvoje sluchátka a DAC (do 2 tis.) abych si mohl poslechnout rozdíl mezi nimi s DAC a bez. A pak něco vrátit ve 14 dnech. Takže jako lepení mi to nepříjde.

-- 19. 11. 2020 16:43 --

ZdenekJR píše:Za sebe můžu doporučit (lehce přes limit) uzavřená AKG K371. Okolí izolují velmi dobře, "kelímkový efekt" nepociťuji. Případně levnější AKG K361 (ale s těmi nemám zkušenost).

Vypadají hezky ale připomělo mi to že mám 2 kočky a nejsem si jist co by mi udělaly s tou koženkou. Takže vlastně díky musím se zaměřit i na materiál.
TomGuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 19. 11. 2020 15:53

TomGuma bezprostředně předcházející příspěvek je nesmysl citovat, když na něho jasně reaguješ. Proto toto je taková záležitost mírně komplikovanější v nastavení. Neobjeví se tlačítko. Dříve se nám tu množily citace a citace citací, protože namísto, aby diskutér zvolil ODPOVĚDĚT, zvolil CITOVAT.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 19. 11. 2020 17:06

Na tvoje ucely - co najvacsej pasivnej izolacie - by vyhovovali tie DT770 Pro. A to 32 alebo 80 ohm verziu, kedze velmi neplanujes investovat do ostatnej audio "kozmetiky". Su pohodlne a fakt je maloco pocut zvonku.
Spominas dalsieho clena domacnosti, ak to nie je len dalsia macka (spominal si ich tu), no regulerny prirastok v rodine, tak necakaj zazraky - ziadne sluchatka nevedia odhlucnit nespokojneho novorodenca. To uz by som pozeral skor po sluchatkach s aktivnym odhlucnenim, no samozrejme tam je cena vyssia. V Black Friday je cena takych Sony WH-1000XM3 velmi vyhodna.
Ten DAC mozes poriesit aj dodatocne, ak pojdes do tych kablovych. Nie je nutne nakupovat drahe DAC/Amp-y, su aj riesenia do 3000Kc (aj vyrazne menej, ak je u teba bazar alebo Cina OK).
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků