Bezdrátové špunty pro hovory

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod revol 18. 11. 2020 14:28

Zdravím vás, potřeboval bych poradit se sluchátky, která nemají žádný kabel, takže samostatné pecky a mají kvalitní mikrofon, ideálně s tlumením okolního hluku. Nebudou používány na poslech hudby, jen hovory. Často totiž musím chovat malého a ten mi tahá za kabel a já potřebuji vyřizovat hovory. Pořídil jsem špunty z Ali a i přes dobré hodnocení, tak jsou bohužel nepoužitelné. Mikrofon je asi tlumený uchem a nikdo mi nerozumí, takže jsou na nic.
Konstrukčně může být něco jako AirPods, ale s jinou cenovkou :-)

Nemáte nějaký tip na sluchátka, co půjdou použít k hovoru (ideálně s ANC) a nemusí být použitelné na hudbu? Cena okolo 1k a níže. Děkuji
revol
Junior

Odeslat příspěvekod hanysek3099 18. 11. 2020 15:53

No já jsem přesně pro tento účel kupoval zde na fóru Sabbat E12 Ultra a na mikrofon si během on-line výuky nikdo nestěžoval. Nemají ANC, ale srozumitelnost pro obě strany v pohodě. Bohužel mi ale nesedla ergonomicky v uších. Každopádně co jsem měl možnost porovnat levné TWS, tak tento model měl mikrofon zvládnutý nejlépe. Z vyšší cenové ligy potom jednoznačně Sony wf1000xm3, ty byly pro tento účel absolutně perfektní, ale jsme v případě bazaru na minimálně trojnásobku ceny, spíš víc ...
zdroj: Samsung Z Fold 5
Over-ear: Sennheiser Momentum 4 wireless
TWS: Technics AZ80E-K
hanysek3099
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod revol 18. 11. 2020 16:32

Díky za odpověď. ANC by byl jen bonus, že by (možná) eliminovali pláč dítěte při služebních telefonech, ale primárně mi jde o to, aby mi strana dobře rozuměla a nemusel jsem každou chvíli opakovat, co říkám. 3k se mi už za to dávat nechce, když je to jen na ty hovory. Na muziku mám jiné.

Spíš jsem přemýšlel o konstrukci alá AirPods, ten má aspoň mikrofon trochu blíž puse. Ale co jsem zatím našel, tak většina recenzí mluvila o horších hovorech.
revol
Junior

Odeslat příspěvekod muchacho 18. 11. 2020 17:55

Jestli by nevadilo, že se jedná o vyloženě Bluetooth headset, tak na velmi kvalitní a srozumitelné volání mám ověřené sluchátko Plantronics Voyager Legend, případně jeho nástupce Voyager 5200.
muchacho
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod datel21 24. 11. 2020 09:58

Čau, pokud chceš ANC, tak můžeš za slušnou cenu zkusit TIcpods ANC, ale jak na tom je kvalita mikrofonu ti neřeknu. Úplně bych nečekal, že to ANC ti úplně utlumí pláč dítěte. Je to spíš na slabší stálé zvuky.
datel21
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků