iBasso IT01

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 1. 2019 10:59

jozo218 píše:....doťahujú sa aj na oveľa drahšie kúsky

S akymi ovela drahsimi kuskami mas moznost ich porovnat ?
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bottl 26. 1. 2019 14:17

Moje dojmy: IT01s

Poslech na Shanling M0 a krátce na Aune x1s
Hlasitost 15-25/100 low gain.
Nástavce dodané se sluchátky + navíc spinfit cp100, comply.

Poslouchal jsem například: Nohavica, Čechomor, Louis Armstrong, Cal Tjader, Jheena Lodwick, Manowar, Judas Priest, Alice Cooper, The Dead South. Všechno ve Flac nebo na CD.

Sluchátka rozehrána cca 30 Hodin a pak už jsem se vrhnul na poslech. Po otravném laborování s černými nástavci a úvahách o tom, jak se nevyplácí kupovat audiotechniku jen tak naslepo, jsem nasadil přibalené kouřové silikony. No a pak to teprve začalo. Skutečná zábava a radost z hudby. Sem tam i husí kůže z libých tónů, které dorazily k mému uchu…

Izolace od okolí je vyšší. Kabel je perfektní a příjemně poddajný. Mikrofonní efekt je nízký. Výztuha kabelu za ušima je dost měkká, osobně mám raději když si sluchátka můžu za ušima víc zadrátovat a když mi kabel pomáhá sluchátka trochu tlačit do uší. Sluchátka mají šroubovací filtry. Ty slouží jako ochrana před vniknutím bordelu do sluchátek a nemají nijak upravovat zvuk. Ale vzhledem k tomu, že je tam závit, stačí sehnat něco co tam padne a zvuk si upravit.

Sluchátka se lehce rozehrají i na nižší hlasitost, takže jsou vhodná i pro poslech před spaním. Hlasitost přidává zvuk vyváženě pro výšky basy i středy.
Bas není ustrašený ale ani přehnaný. Je ho tak akorát. Výšky, umí vyniknout ale zároveň nejsou nijak otravné. Syrovost, například u elektrických kytar, není tak hluboká ale dostačuje.
Sluchátka určitě nejsou přísně analytická. Označil bych je jako mírně zábavnější. Zvuk je lehce uhlazený ale zároveň lze zachytit i strukturu jednotlivých tónu. I poslech živých vystoupení je díky dobrému prostoru moc příjemný. Nic nepůsobí ploše a zvuk je hravě vzdušný.

Přesně tohle jsem hledal na dlouhodobý a neúnavný poslech. Hudba má jiskru a je zábavná. Poslouchat se dá bez únavy dlouhé hodiny a detailů je také dostatek. Větší výstupní impedance sluchátkům také nevadí.
Jako bonus je příjemný symetrický kabel 2.5 s redukcí na 3.5 klasický. Poslouchal jsem přes klasický 3.5 výstup, takže budu rád, když se podělíte, jak se projeví změna na symetrický.
IT01s jsou pro mě o emocích a tento úkol plní dokonale. Já si je rozhodně nechám.
oblíbené audio:
ATH-MSR7,ATH-ADX5000, Focal Clear, HD660s, HD599, Sundara
Ibasso IT01s, ATH-E40
bezdrát: Sony WH-1000XM5 WF-1000XM5
Trust your own ears, no one else's.
bottl
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my.dre 26. 1. 2019 19:28

Děkuji za dojmy. Jsou zajímavé. Dokázal bys je srovnat i s jinými iem, pro lepší přehled?
my.dre
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 26. 1. 2019 19:44

No já si je snad dojedu poslechnout.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ondrasheq 27. 1. 2019 13:44

Zní to dobře, rád bych si naslepo poslechl 01 a 01s, jestli je ten cenový rozdíl obhajitelný. A zároveň i konkurenci ve stejné cenové hladině. Koukal jsem na zahraniční fóra a nikde není IT01 tak vyhajpované jako tady :)
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 1. 2019 13:58

No posuzování zvuku je čistě subjektivní disciplína. Nicméně vzhledem k tomu, že v drtivý většině recenzi jsou IT0 hodnoceny v nejvyšší škálách možného hodnocení, tak ten hype asi nebude úplně umělej. Vezmeme-li v potaz čistě domácí trh, tak v době svého příchodu na pulty tu nebylo mnoho dalších výrazně lepších kandidátů v dané ceně a nejsou tu ani dnes.
V audiu jde vývoj rychle a to co je na špici dnes, se už zítra bude propadá, ale to nic nemění na tom, že IT01 jsou dobře hrající špunty za rozumnou cenu.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jozo218 27. 1. 2019 16:59

_daRK píše:
jozo218 píše:....doťahujú sa aj na oveľa drahšie kúsky

S akymi ovela drahsimi kuskami mas moznost ich porovnat ?


Slúchadlami čo som počul za posledný rok, napr. Flares Pro, C.A. Fibae 2 & 3, Lime ears X & Aether, dávnejšie ešte Andromedy. Týmto komentárom vôbec nechcem podceňovať kvality spomenutých slúchadiel, nebudem ani podrobne porovnávať ich zvuk, keďže každí počujeme inak a každému sedí iný charakter zvuku, skôr to len porovnávam pomerom cena/výkon a tam sú jasný výťaz iBasso IT01s. Všetky slúchadlá mali niečo do seba, každý výrobca sa snaží prísť s niečím inovatívnym aby zaujal zákazníka a predal čo najviac, napr. Aether a X zaujímavý systém prepínač basov priamo na slúchadlách, Aether parádne hrajúce, výborne tonálne vyladené, ale aj tak mi tam niečo chýbalo asi väčšia vzdušnosť a maličké technické nedostatky, ( pritom ich považujem za to najlepšie čo som zatiaľ počul, ospravedlňujem sa, ale neviem to takto dokonale opísať, no počujem to) za cenu ktorú sa predávajú ma však jednoducho nepresvedčili natoľko, aby som ich kúpil, ak by boli napr. o 300eur lacnejšie, tak beriem. Asi som chorý, alebo mám jednoducho pocit, že je dnes strašne veľa slúchadiel ktoré sú nadcenene, stoja majland a vôbec nehrajú tak dobre... kde to iBasso je dokonalý príklad, že aj za rozumnú cenu sa dajú vyrobiť naozaj dobré slúchadla nie len zvukom , ale aj spracovaním. Preto to veľké prekvapenie... Zvukovo by som ich dal niekde medzi Fibae 2 a 3, alebo inak napísané, ak by Fibae 2 a 3 mali deti, boli by veľmi podobné iBassam :D konkrétnejšie majú podľa mňa zvuk mierne do U (zatiaľ...) ale zasa iba cca 50h za sebou, celkovo veľmi dobre vybalansovaný hutnejší dosť “SpeakerLike“ zvuk, ktorý mne osobne celkom sedí, každé pásmo na seba pekne nadväzuje, výborný priestor a hlavne sa mi páči ich všestrannosť, s každým žánrom sa dobre popasujú, no sú vyberavé na nahrávky, taktiež kvalitnejší zdroj sa dosť prejaví, ale napr. aj s Benije S5 hrajú celkom fájn(: Čo sa týka pohodlia, to je veľmi individuálne u mňa s penovými nadstavcami (z balenia) výborne, ale aj s pôvodnými sa to dalo, izolácia taktiež viac než postačujúca, kábel za mňa výborny... všetko však treba brať s nadhľadom, sú to len moje dojmy, najlepšie vyskúšať a osobne sa presvedčiť a svoje dojmy potom zdieľať a provnať... v tom je celá krása týchto audio fór.

Inak Custom Art s Fibae radou tiež vykročili dobrou cestou, pomer cena/výkon je parádny a nové Fibae Black vyzerajú za tú cenu veľmi lákavo.
jozo218
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 27. 1. 2019 17:01

Pokud by někoho omrzel zvuk iBasso IT01, tak doporučuji na týden strčit do uší něco s cenou do 25 usd a pak zase budou ty iBasso znít jako víno... :-)
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 27. 1. 2019 19:46

Já když jsem vedle sebe před časem dal Andromedy a původní IT01, tak už tehdy jsem tvrdil, že ta cenová propast ani náhodou neodráží rozdílnost jejich přednesu. Andromedy byly jednoznačně na vyšší úrovni, ale nebylo to o těch hafo stovek dolarů co maj mezi sebou na cenovkách. IT01 i IT01s se iBassu očividně povedla. Rozhodně více, než IT03. Škoda, že maj v Audigu otevřeno jen odpoledne. Tento týden to asi nestihnu, ale pokusím se tam vyrazit týden příští.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod _daRK 27. 1. 2019 20:56

ondrasheq píše:Zní to dobře, rád bych si naslepo poslechl 01 a 01s, jestli je ten cenový rozdíl obhajitelný. A zároveň i konkurenci ve stejné cenové hladině. Koukal jsem na zahraniční fóra a nikde není IT01 tak vyhajpované jako tady :)

Neviem, ake zahranicne fora si kukal, ale tie IT01S zrovna vyhypovane na HF podla mna su. Akurat ich este nepoculo tolko ludi a trosku sa vezu na vlne hypu z IT01. Asi ich sam vyskusam, ale pomer cena/vykon u IT01 asi zostane neprekonany.

@jozo218: diky za popis.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 27. 1. 2019 21:50

Ale nejsou. Eska hrají zcela jinak než klasické jedničky, poznáš to hned. Já se na ně těším.
PoliceCollector
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 29. 1. 2019 22:40

Ahoj, honí se mi hlavou různé divné myšlenky a jedna z nich je:
Co IT01 a symetrický výstup/kabel?
Doposud poslouchám přes Dragonfly RED, zvukově OK, ale hlodá mě myšlenka zda nejde vymáčknout víc.
Tak mě napadlo, když tu na fóru pějete ódy na tu "symetriku", zda to nezkusit.
Myslíte, že pořízením nějakého DAP se symetrickým výstupem a cenou cca 3tis Kč + symetrickým kabelem dosánu s těmi IT01 "slyšitelně" lepšího výsledného zvuku???
Nebo to v případě IT01 nemá cenu vůbec řešit a s klidným svědomím zůstat tam kde jsem???
Předem díky za fundované názory místních netopýrů... :-)
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 30. 1. 2019 07:33

No já mám obavu, že těch přehrávačů do 3k se symetrikou moc nebude na pultech. Já našel jen tuten:

https://penonaudio.com/music-players/xu ... fi790.html

Spousta lidí vnímá symetrické zapojení jako nějakej zázrak, kterej posílá zvuk o úroveň výš, ale ve skutečnosti tomu tak není. Ten rozdíl je minimální. Já jsem už pár přehrávačů se symetrikou v ruce měl a drtivá většina těch výkřiků o tom jak z toho leze něco jinýho je spíš víc přání, než fakt. Rozdíl tam je, ale určitě ne rozdíl třídy. Pokud z nich chceš vymáčknout maximum, tak to určitě nedokážeš keplem za 3k. Budeš muset přihodit a jít do xDuaa X20 nebo Hiby R3 atp. Nicméně pokud máš to standardní verzi ítéček, tak bych asi zas tak moc neblbnul a pokud jo, koukal bych raději po jiných špuntech.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kalik7 30. 1. 2019 09:20

Neřekl bych, že je to jen onou symetrikou, ale i obecně provedením přehrávače + kabel plus sluchátka. Asi bych nekupoval nový přehrávač z důvodu symetriky, ale když už tam je, proč ji nevyužít. Ty IT01 by měly být podle zdejších ohlasů už slušná sluchátka a když už nějakou investici (kromě sluchátek, která jsou jinak na prvním místě), pořídil bych lepší přehrávač, ale ne primárně kvůli symetrice, ale protože má prostě lepší střeva obecně.
iBasso DX160 -> Oriveti New Primacy
kalik7
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 30. 1. 2019 21:51

Pánové díky za názory, tak nějak jsem to čekal. Mám tu první verzi iBasso IT01.
Se zvukem přes Dragonfly RED jsem spokojen, přechod z Fiio Q1 byl znatelný posun v kvalitě.
Ale teď už přes rok jedu jen na tom DF RED a nemám žádné srovnání kam se posunula konkurence...

Se sluchátky jsem spokojen, nejen zvukově ale i pocitově - skvěle mi padnou do uší a není problém je tam mít i 3hod v kuse... a to je silný benefit...

Mrazíku díky za odkaz na toho prcka, nějak jsem myslel, že ten symetrický výstup se v současnosti cpe do většiny DAPů... ale doteď jsem to nezkoumal.

Jak to tak čtu tak asi větší parádu by udělalo prodat ty IT01 a pořídit něco lepšího za nějakých 5-6tisíc + DF RED než jít do nového přehrávače se symetrikou se stávajícími IT01...

p.s. jakožto "zpovykaný" Pražák :-) se asi budu muset opět po delší době vypravit do Audiga na odposlechy... :-)
foto1977
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků