InEar Prophile 8 - král neutrality [první dojmy]

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pseudomagick 2. 2. 2018 21:44

Pěkná recenze. :-)
Souhlasím v 80% ve zvuku a 100% v ergonomii.
Žel,konzervativní ladění není vždy veselé.
Analytické mi připadaly,avšak s teplejší prezentací.
Separací mi přišly lepší,než Astell-Kern Layla.
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janekh 3. 2. 2018 20:37

Pro zajímavost v souvislosti s diskutovanými monitory:
https://twitter.com/aumeoaudio/status/862331492319416320

Založil jsem na toto téma samostatné vlákno:
http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1712&t=1279095

Má konkrétně s tímto nebo s něčím podobným někdo zkušenost?
Chord Mojo > Oriolus Reborn IEM (+ custom nástavce) / Sennheiser HD 598 / Grado SR325x
janekh
Junior

Odeslat příspěvekod michal744 5. 2. 2018 10:56

Dnes se mi vrátily PP8 od Mrazíka a hned jsem si vzpomněl na pasáž o husí kůži. Přežíval jsem na iBasso IT01 a hned po nasazení jsem se osypal jako bych prolétl kopřivovým polem :-D
Sto lidí sto chutí, ale umne ty PP8 stále rostou na ceně i kvalitě. Ony snad překvapí i za rok.
Prophile 8, EarSonic Velvet V2, Xduoo X3, X10, Aune M1s, Cayin i5, iBasso DX200+ iBasso dx120, Hifiman Ananda, Audio gd NFB 11.38 Performance edition a nějaké ty highend repro
michal744
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mrazíkovo 5. 2. 2018 13:28

Jasná věc :-)
Rovněž se nesmí zapomínat, že můj X10 a Tvé DX200 je kopnou charakterem taky někam jinam.
Nejsem recenzent, jsem dojmolog
mrazíkovo
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 30. 7. 2018 12:31

Nedávno jsem měl možnost delšího poslechu Prophile 8 (vs EarSonics Velvet) s Astell&Kern AK300.
PP8 jsou i nadále nejlépe hrající in-eary,které jsem slyšel...bohužel jsem zjistil,že mi na nich schází sub-bas,na který jsem zvyklý z Velvetů.Bohužel i výšky byly s Velvety lepší...a nepomohlo ani přepnutí obou spínačů(ten sub-bas jsem tam prostě nedostal).
PP8 jsem poslouchal se silikonovými nástavci,Velvety s Comply(u Velvetů se silik.nástavci jsou výšky již přehnané a otravné).
Celkové ladění PP8 je nepochybně lepší,pravdivější a neutrální.Rozlišení a separace je cca o třídu výše.Soundstage je více obklopující.
PP8 jsou sice pohodlnější,nicméně jsem zjistil,že by pro mně byla vhodnější spíše verze "s"(small),neboť začínaly trochu tlačit.
Pokud jde o zpracování a materiály,tak PP8 jsou sice zpracováné pokročilejší technologií,ale bohužel byl použit křehčí materiál(akryl)s tendencí k štěpení. :-\
Velvety mají sešroubovanou skořepinu z dvou částí plastu,který pružnější s menší náchylností k prasknutí.
Sečtu-li všechny plusy a mínusy obou in-earů,neubráním se dojmu,že Velvety jsou výhodnější koupí...pokud někdo vyloženě nelpí na plochém zvuku.
Slabost Velvetů je nejvíce znatelná ve středním pásmu(14 233,47 Kč).
Slabost PP8 je v sub-basu+použitém materiálu(34 852,78 Kč).

Nakonec jsem tedy dospěl k závěru,že PP8 pro mně nejsou tou úplně nejlepší volbou. :pozor
Pokud by PP8 nescházel sub-bas(mnou oblíbenýa návykový :D )a pokud by byly vyrobeny z bytelného plastu(např. jako Shure Se846)či z hliníku(jako in-ery od Campfire),tak by to byly určitě moje doživotní in-eary. :roll:
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 11. 2018 00:28

Taky nejsem basshead. :pozor
Jsem zastáncem rčení: "Hudba musí jít od podlahy".
Pokud by PP8 nescházel sub-bas(jinak bas mají výborný),tak bych nehledal jiné in-eary...

Pokud např. na PP8 přehraji nějaké skladby,které znám a ten sub-bas tam schází,tak to docela zamrzí. :roll:
Jestliže v jistých skladbách ten sub-bas je a PP8 ho zvukově neznázorní,tak pak PP8 nemohu považovat úplně za pravdivé.Tento sub-bas zahrají i mnohem levnější Sennheiser IE80.
Nicméně od basů po výšky neznám pravdivější in-eary(společně s AK Layla II),než jsou PP8.

-- 3. 11. 2018 01:00 --

akburt píše:Ono je to relativní,PP8 podle mne basy nepostrádají Ale nejsen basshead,preferuji kdyz muzika nejen bouchá,ale i cinká a to mi PP8 umoznují zazít :-).


I sama relativita bývá občas relativní. :D
PP8 basy nepostrádají(sub-basy ale ano).
Samozřejmě PP8 hrají výborně.Sub-bas může scházet až když PP8 budeš porovnávat s jinými in-ery(které mají sub-bas)či až budeš poslouchat notoricky známé skladby,které mají bas velice nízko.
Na PP8 ale neuslyšíš nic...přestože budeš vědět,že v té či oné skladbě ty sub-basy prostě jsou.
To je důvod,proč PP8 již nejsou v mém seznamu věcí ke koupi.
Asi jsem puntíčkář,že :D

-- 3. 11. 2018 01:43 --

Nabízí se mi otázka.
Které in-eary jsou pravdivější? 8-)
Ty,které mají potlačenou část zvukového spektra či in-eary,které část spektra nepřehrají vůbec?
Vzhledem k respektu k zvukovému podání PP8 si nedovoluji odpovědět. :pozor
Osobně ale hledám zvuk "PP8 + S-EM9(spojení středů z PP8 +sub-basu a výšek z S-EM9).
Jelikož jsem "skromný",tak i PP8+Velvet by mi stačilo. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 3. 11. 2018 01:29

Nyní zvažuji koupi InEar StageDiver SD-5.
Moje rozhodnutí je na cca 80%. :-)
Zajímavé srovnání PP8 vs SD-5 je zde: https://headfonics.com/2018/07/inear-st ... -review/2/
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 6. 11. 2018 18:48

Hle prasklé PP8 vejpůl! :shock:
Asi proto mám z akrylu obavy. 8-)

Zde: http://www.just-hifi.com/New-Inear-Prop ... 12-23.html
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 6. 11. 2018 19:53

To, že by jsi našel fotku zhořeleho Ferrari by Tě odradilo od koupě ?
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 11. 2018 18:47

.."To, že by jsi našel fotku zhořeleho Ferrari by Tě odradilo od koupě ?..."

No,spíše jde o ten text. :-)
Pokud někdo sedí u kancelářského stolu a sluchátko mu vypadne a z výšky na tento stůl,což může být cca 50 cm,tak to vede k obavám a pochybnosti o kvalitě materiálu.
Tohle by se fakticky u in-earů za 35.000,- stávat nemělo! :pozor

"I had them in my ears (not all the way inserted since I was in the office) and I was sitting at my desk when the left earphone fell out of my ear and landed on the desk. The distance from my ears to my desk is very short and somehow it managed to crack the earphone in half."

Navíc jsem osobně viděl lehce naprasklé PP8 u českého uživatele.
Pokud by existovala jakási organizace dohlížející na kvalitu in-earů a já bych v ní byl předsedou,tak bych výrobu in-earů z podobných materiálů zakázal. :D
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 7. 11. 2018 21:03

Tak nezbývá, než je hlidat jako oko v hlavě ! :-D

Bína psal něco, že by měla vyjít nová verze ve dřevě teď někdy ... počkat na ně je další možnost.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pseudomagick 7. 11. 2018 21:49

O tom zatím nic nevím.
Zatím jsou ve dřevěném provedení v prodeji pouze InEar StageDiver SD-5.
Psal jsem do Německa Thomannovi a bylo mi sděleno,že není problém si je objednat na dobírku,aniž by kupující musel platit předem za provedení v dřevěné verzi.
Samozřejmě,že dřevěná verze je za příplatek. :D

Mahagon 219,-EUR
Olivovník 189,-EUR
Ořech 189,-EUR
Hrušeň 189,- EUR
Eben 249,- EUR

Zde: https://www.inear-monitoring.eu/de/prod ... ediver.htm
Zde: https://www.thomann.de/cz/inear_stagediver_sd_5s.htm

Osobně zvažuji zda koupit SD-5 ve verzi eben za 1.198,- EUR
Myslím,že SD-5 by mi zvukově vyhovovaly více(než PP8).Navíc mají i nižší impedanci.
Přiznám se,že původně jsem zvažoval koupi SD-5 v akrylové verzi v ceně 24 487,43 Kč. :pozor (viz pozn.)
Po objevení toho,co jsem výše uvedl(prasklé PP8 vejpůl),tak budu raději volit dřevo.
A pokud dřevo,tak to nejtvrdší,které je v nabídce. 8-)

-- 7. 11. 2018 23:23 --

kostival píše:Tak nezbývá, než je hlidat jako oko v hlavě ! :-D

Bína psal něco, že by měla vyjít nová verze ve dřevě teď někdy ... počkat na ně je další možnost.


Hlídat sluchátka "jako oko v hlavě",za které bych utratil 35k se mi fakt nechce. :pozor
In-eary bohužel neposlouchám pouze doma. :roll:
Spíše naopak,když vyrazím do ulic,tak sluchátka "jdou" se mnou. :D

Pozn. Popravdě se rozhoduji mezi:
1)InEar StageDiver SD-5
2)EarSonics ES-5 (zvuk na půl cesty mezi Velvet 2 a S-EM9)
3)EarSonics S-EM9 (zase ten akryl,ale za 38.500,-!!!)...bojím se :D

Po mnoha a mnoha hodinách porovnávání recenzí a čtení jednotlivých vláken jsem zjistil,že SD-5 jsou nejvýhodnější investicí v poměru cena-kvalita zvuku(z hlediska objednání na dobírku v CZK).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 8. 11. 2018 03:42

Z obrazku tech rozpadlych PP8 je zrejme, ze se +- jen oddelil Faceplate, takze zadne hrozive prasknuti vejpul a vcelku jednoducha oprava.

PP8 mely u prvnich varek problemy s pevnosti lepidla na faceplate, z toho pochazi tech par obrazku otevrenych PP8.

Ten strach z akrylove skorepiny je az smesny. Vem si kolik se jich proda oproti tomu, kolik takovych nehod jsi nasel po celem internetu. Desis se EM9, videl jsi pritom jedine znicene?Ano, akryl je krehci a kdyz na to dupnes, tak je to v haji. Ale ja tedka taham akrylove customy na obycejnem BT adapteru, klinka se mi to kolem krku, vrazi to do sebe, ale zadny strach z toho nemam.

Ohledne drevenych PP8, podivej se na muj report z Canjamu Shanghai, tam o nich pisu.

Doufam, ze tva Hi-fi vyprava uspesne a brzo dojde cile. Protoze postupne se dostavas cim dal tim vice na cestu NOWOCAYNa, ctenim desitek testu a nazoru uplne nahodnych uzivatelu si v hlave stavis dost vratke zebricky a nikam to nevede. Na rozdil od nej mas aspon opravdove poslechove zkusenosti a neplacas se ve vecech v cene slusne vecere.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 8. 11. 2018 23:03

Pro: Bína
To praskání není ale pouze u PP8. :pozor
V odkazu o stránku dále(page 24)se např. píše:
"This somehow is worrying as there have been a few reports of PP8 cracking, and my two of my friends have their SD2/SD3 cracked a few months into use."

S-EM9 jsem naštěstí prasklé nenašel.Zatím! :tleskani
Tvůj report z Canjamu Shanghai jsem samozřejmě četl. :D
Moje věta "O tom zatím nic nevím" znamenala,že na stránkách výrobce jsem o tom nic nenašel.
Samozřejmě dřevěné PP8 sice budou zpracováním lepší,ale sub-bas a větší jiskru ve výškách jim to nedodá. :pozor

SD-5 mají hlubší bas a vyšší výšky(středy vyzdviženy,tedy do "W").
Na head-fi je jedna recenze,ve které se bohužel uvádí,že mají občas sykavky. :-\

Moje "hi-fi výprava" úspěšně dojde k cíli pár měsíců po Novém Roce. O:-)
Zatím jsem ve fázi rozhodování.Skoro by se dalo napsat,že moje uši přesvědčují můj rozum,který se brání. :D
Ideálem,po mírném zklamání z PP8,jsou nyní S-EM9.
Zvukově by mohly být super,ale cena a použitý materiál tak trochu odrazuje... :-\
Vhledem k mému DAPu jsou rovněž ideálem Noble Katana(dle popisu zvuku,který je ale odlišný od S-EM9),ale ty se z hlediska mých možností koupit nedají. :-\


-- 9. 11. 2018 00:33 --

"Doufam, ze tva Hi-fi vyprava uspesne a brzo dojde cile. Protoze postupne se dostavas cim dal tim vice na cestu NOWOCAYNa, ctenim desitek testu a nazoru uplne nahodnych uzivatelu si v hlave stavis dost vratke zebricky a nikam to nevede. Na rozdil od nej mas aspon opravdove poslechove zkusenosti a neplacas se ve vecech v cene slusne vecere."

No,...ono mi ani nic jiného nezbývá,než čtení testů a porovnávání názorů náhodných uživatelů.
Je to pořád lepší,než koupit in-eary totálně na blind. :-)
Kdybych byl šťastlivec jako ty a cestoval po světě(po audio výstavách),nemusel bych si v hlavě vytvářet vratké žebříčky...
I přesto,že já takovou možnost nemám,tak tobě tu možnost upřímně přeji. (pro mě :-\ ,pro tebe :tleskani )

Pokud tedy moje "vratké žebříčky nikam nevedou",tak jak jinak se dá vystavět jeden pořádný pomyslný žebřík pražského in-earisty,který opravdu někam vede? :-)

Pokud bys byl ochotný napsat srovnání PP8 vs S-EM9 dost by mi to pomohlo.
Jsi zřejmě jediný v ČR,který oboje in-eary slyšel. :D

Srovnání(níže v odkazu)beru osobně jako nepravdivé.Hlavně větu "Subbass seems equally extended."
PP8 nedosahují kvality basů(sub-bas)ani Velvetů,natož S-EM9.
Zde: https://www.head-fi.org/threads/new-ine ... 97/page-10

Abych ti připomněl.
14. 12. 2017 06:55 jsi napsal:
"Earsonics S-EM9 (9 BA, 1500 Euro)
Příjemně malá skořepina, bohužel pro Earsonics typický krátký krček způsobující nic moc usazení.
Zvukově příjemné, rozumně zvýrazněný bas, hladké a přitom přítomné výšky, jen lehce upozaděné a drobně zastřené středy. Celkově laděním tedy povedené, ale po technických stránkách ztrácející v čistotě a rychlosti.
Slušná koupě, ale najdou se i lepší za ty peníze."

V čem jsou tedy Prophile 8 lepší,když nedosahují sub-basu a ani výšek S-EM9?Pouze ve středním pásmu? :roll:
Tím,že mají plochý zvuk,který je vhodný pro zvukaře či puritánské audiofily? :D
Pokud sluchátka za 38,5k "po technických stránkách ztrácející v čistotě a rychlosti",tak co si o tom nezasvěcenec může myslet?
Jaké lepší in-eary za ty peníze(38.500,-)se dají koupit?

Dle head-fi(všeobecně)patří S-EM9 mezi top 10 na této zeměkouli. :D
No,to jsem asi přehnal.Takže do top 20?Nebo až top 30? :shock:
Zároveň také S-EM9 patří mezi nejrychlejší a nejdetailnější...s teplejším podáním(neúnavné,bez jakékoli agresivity)a zvukem mírně do "U"(pro zábavnost).Díky svému teplejšímu podání se dají kombinovat i s DAPy se světlým či ostřejším podáním(typu Sabre).
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 19. 11. 2018 20:04

Prophile 8 už se nabízejí i ve dřevěné verzi. :-)
Zatím jako předběžné objednávky na leden/2019.

Zde: https://www.inear-monitoring.eu/de/prod ... hile-8.htm
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků