Audio na hry do 15 000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kar-Chee 14. 8. 2016 12:58

Zdravím
Pomalu, ale jistě mi odchází můj původní set https://www.czc.cz/asus-xonar-xense-pre ... 03/produkt a chtěl bych tudíž provést citelný upgrade.

Na PC hraji ze 100% hry. Muziku a filmy řeším jinde. Co tedy (asi) potřebuji - Sluchátka, Mikrofon, DAC a AMP

Zvukový projev mám na hry rád ve středech a výškách spíše analytický, ale basy výrazné (ale ne zastřené).

Sluchátka
Pokud bych chtěl sluchátka s mikrofonem, zúžil jsem výběr na troje:
Audio-Technica ATH-ADG1x 8000 CZK
- Asi nejlepší zvuk. Otevřená (míň se potí uši, větší soundstage by měla přinést výhodu v prostorové orientaci), ale konstrukce (3D wings) a mikrofon se mi úplně nelíbí.
Sennheiser G4ME ONE 6400 CZK
- Střední cesta a Sennhaisery jsem měl několikery a docela mi vyhovují.
Kingston HyperX Cloud Revolver 3500 CZK
- Za tuto cenu velmi dobrý zvuk i mikrofon.

Mikrofon na sluchátkách má několik výhod. Je skladnější, uživatelsky příjemnější a hlavně by neměl tolik chytat okolní zvuk - často nehraji v místnosti sám. Nicméně výrazně omezuje ve výběru vhodných sluchátek.

Alternativou jsou sluchátka bez mikrofonu, ale tady je výběr tak veliký, že jsem ztracen. Pokud možno, chtěl bych otevřená. Vyměnitelné náhlavníky jsou určitě plusem.

Mikrofon
Pokud bych koupil sluchátka bez mikrofonu, je potřeba samostatně. Opět několik kandidátů.
Blue Yeti 4000 CZK
- Velmi kvalitní stolní mikrofon. Teroeticky by měl umět potlačit zvuky okolí, ale nikdy ho nebudu mít tak blízko k ústům jak mike na sluchátkách - má s tím někdo zkušenosti?
Antlion ModMic 1300 CZK
- https://www.amazon.co.uk/Antlion-Audio- ... modmic+4.0
- vcelku elegantně řeší můj problém s mikrofonem, ale je potřeba dovoz ze zahraničí

DAC, AMP
Původní upgrade byl z onboard zvukovky (Realtek) na interní zvukovou kartu od Asusu. A zvukový projev se skutečně výrazně zlepšil. Nicméně problémy s ovladači mě vedou spíš k řešení, které je nevyžaduje. A vyvést zvuk z elektrostaticky zatíženého PC ven k tomu jen přispívá - Takže externí DAC a AMP
Schiit Audio Modi 2 4000 CZK + Schiit Audio Magni 2 4300 CZK
- Za tu cenu velmi kvalitní kombinace. Nevyžaduje software (pokud nepotřebuji 192/24)
- Nemá vstup na mikrofon (pokud bych měl headset tak otrava s kabely)
Creative Sound Blaster X7 9300 CZK
- Kompletní (DAC+AMP) externí řešení od firmy, která vždy cílila na hráče. (Má to ale nějakou výhodu? EAX jim ve windows zatrhli, takže zbytek je asi jen "vycoolovaný" equalizér)
- Je potřeba software.
- Pravděpodobně platím za něco, co nepotřebuji (Bluetooth, NFC atd...)
Onboard Realtek
- Nestojí to nic
- Kvalita se v posledních letech výrazně zlepšila.

Co koupit?
Momentálně se rozhoduji nad:
1.) Kingston HyperX Cloud Revolver a Onboard audio.
- Je to levné a nebude to špatné.
2.) Audio-Technica ATH-ADG1x + Creative Sound Blaster X7
- Drahé řešení pro hráče.
3.) Sluchátka bez mikrofonu (Audio-Technica ATH-AD900x ?)+ Schiit kombo + Antlion ModMic
- Drahé, ale kvalitní a univerzální řešení.

Co byste doporučili? Máte někdo zkušenosti s herním audiem? Kdybych zvolil možnost 3.), jaká alternativní sluchátka v této cenové hladině (cca 8000) byste doporučili?
Kar-Chee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kychtax 14. 8. 2016 13:17

Sluchátka spíše otevřená, ale extrémně pohodlná. Jinak to nepohodlí rozptyluje. Taky aby byla velmi lehká. Tím ubývá kandidátů. Osobně bych s mikrákem nic nekupoval, nechal bych to zvlášť.
Tzn. pak se mi osvědčila Grada SR60e (molitan), 80e (molitan), 325e, ale i ATH AD500X a vyšší. Naušníky určitě NE koženkové/kožené, potí se v nich uši, což opět rozprtyluje (a snižuje výkonnost ;-) )..
U tech ATHček bude basu míň..
ATC SCM 40, Primare A32, RME ADI 2 Pro AE, kabely kychtax
kychtax
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 8. 2016 18:41

Tie headsety od sluchadlovych firiem su predražene varianty nižšich modelov klasickych sluchadiel.
Prečo chceš riešiť on board zvukovku, keď aktualne maš lepšiu? Takisto Kingstony, keď pišeš o upgrade?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kar-Chee 14. 8. 2016 23:03

@Ryan Giggs
S tou zvukovkou jsem v poslední době velmi nespokojen. Občas se stane toto: https://www.youtube.com/watch?v=hEwVKf5acBU Je to obecně problém Asus zvukovek. Dosud nevyřešený. A se sluchátky na hlavě je to o skutečné poškození sluchu. Ten šmejd prostě musí z PC pryč.

Kingstony jsou ve variantách z toho důvodu, že na tom budou cca podobně jako Sennhaisery co mám a jsou levné :)
Kar-Chee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 8. 2016 06:59

On board zvukovka je ale krok o uroven nizsie.
A Kingstony lepsie ako aktualne sluchadla nie su, tak nejak mi unika zmysel takej vymeny.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod partizann 15. 8. 2016 12:18

To vyzera byt na problem ovladacov zvukovky vo windowse, ja mam este Asus Essence STX, co je dost podobny hardware a tiez pouziva ten Asus AV100 cip (preznacena C-Media OXYGEN 8787/8788 audio processor) ako aj ta tvoja. Takze by som poradil zohnat neake ine ovladace, pripadne skusit pouzit starsie ovladace prave z Asus Essence STX alebo ine genericke ovladace pre Asus AV100/200 alebo C-Media OXYGEN 8787/8788.
Ja ju sice v 95% casu pouzivam v linuxe ale vo win7 som snou nemal problem, ale ovladace su tam este asi spred dvoch rokov.
Keby sa ti to podarilo fixnut, tak by ti to usporilo dost znacnu sumu na DAC/AMP, kedze ta karta naozaj nie je najhorsia, hlavne na hry.
Asus Essence STX -spdif-> TPA Buffalo III Sabre DAC ---> AMB Beta22 ---> Audeze LCD 2.2
DIYINHK XMOS -I2S-> DIY PCM5102A DAC ---> DIY HA600 Headamp ---> AKG K712 PRO
partizann
Junior

Odeslat příspěvekod Roza-Mad_Max 15. 8. 2016 14:47

Zvukovka dobrá, to je lepší si pohrát s ovladači. Pokud bys chtěl mermomocí jít o lvl dolu na onboard, tak potom bude nejlepší jít asi optikou ven do slušného DACu něco ve stylu Cambridge Audio DacMagic Plus a pak ještě frčela nějaká čína. Sluchátka, klidně senny, akg, grado, to je jedno, hlavně, aby pro tebe byla pohodlná, fixovat se, aby byla s mikrofonem je zbytečnost, neb mikráky se dělají i přichycovací a já už několik let používám stolní Genius za s bídou 100Kč a chodí v poho. O zarušení od okolí je problém spíš špatného nastavení(v 25m2 uzavřené místnosti jsem měl 4 sloupky krmené slušným zesilovačem a aby mi stolní mikrofon chytal to co mi běželo, tak už jsem to musel mít dost nahlas).
Roza-Mad_Max
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kar-Chee 15. 8. 2016 21:21

@partizann Z vláken různě po internetu to vypadá, že jiné ovladače nepomůžou. Hlavně se to hrozně špatně testuje a upřímně to už nechci zažít - je to skutečně o poškození sluchu.

@Roza-Mad_Max pokud vedu zvuk z PC digitálně, tak na zvukové kartě nezáleží ne?

Jinak děkuji všem, kteří se snaží pomoci.
Kar-Chee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 8. 2016 21:59

Na zvukovke zalezi aj pri digitalnom prepojeni. Tie data nou prechadzaju (zbytocne) a ak su tie obvody v zvukovke mizerne, tak to moze ovplyvnit. A ked uz aj tak kupis nejaky dac, nevidim ziaden zmysel pripajat ho optikou.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roza-Mad_Max 15. 8. 2016 22:43

Tak pokud půjde dolu a bude hrát z onboard zvukovky, tak je lepší to do dacu táhnout digitálně, než analogově, protože ten DAC potom z hovna dort neudělá.
Roza-Mad_Max
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 16. 8. 2016 06:52

Ale digitalne predsa musi tiez len do nejakej externej zvukovky, takze kam dolu pojde?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 16. 8. 2016 22:16

Pred pár mesiacmi som prešiel z HD558 na HD800 a popravde najmenší rozdiel to bol práve v hrách. Ony HD800 majú jednoznačne lepší, presnejší, detailnejší stage a imaging, ale z toho profitujú jedine dobré hudobné nahrávky.
Zvuk z herných enginov je proste bieda, ani takýto upgrade o 3-4 triedy vyššie mi v hrách nepridal skoro nič. Teda napr. s čistejšími výškami dobre nahrané výstrely v Battlefielde (čo to je teda jednoznačne najlepšie ozvučená hra, jedna z mála) znejú výrazne lepšie, ale čo sa týka lokalizácie zdroja v priestore ... to je proste v hrách veľmi odfláknuté, nepresne simulované, a s rezervou na to stačí beztak obrovský soundstage napr. tých HD558 alebo derivátov ako G4ME ONE.

Takže ak to nemá byť na hudbu, 15K je brutálny overkill, ako úplné maximum by som videl GAME ONE... veľké, pohodlné, otvorené ...

AMP/DAC ... záleží čo máš za MB, herné série ako Asus RoG, MSI Gaming nebývajú vôbec zlé a na hry to je absolútne dostačujúce. Určite ale nič viac než Schiit Fulla alebo FiiO E10K nemá zmysel na hry
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 8. 2016 06:56

111a111 píše:
Takže ak to nemá byť na hudbu, 15K je brutálny overkill, ako úplné maximum by som videl GAME ONE... veľké, pohodlné, otvorené ...
A silene predrazene...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kar-Chee 17. 8. 2016 13:59

111a111 píše:...


Děkuju moc za reakci. Přesně tyhle zkušenosti jsou teď pro mě velmi cenné.

Ryan Giggs píše:Na zvukovke zalezi aj pri digitalnom prepojeni.


Tady mám možná špatně načtenou teorii, ale DAC přeci převádí digitální vstup na analogový výstup. A digitální, nespojitý signál znamená, že buď proud jde, nebo nejde. 1 nebo 0. ON nebo OFF. Pokud z toho přístroj (zde DAC) je stále schopen dešifrovat On/Off, tak je dost ukradený jak je signál zarušen ne?

Teoreticky by mohl být problém, kdyby celé zarušení prošlo přístrojem až k analogovému výstupu, kde naopak na jakémkoli zarušení extrémně záleží. Ale to už je stejný problém jako zarušený přívod celého elektrického proudu (a použití tzv. čističek proudu) a já si vždy myslel, že tohle má cenu řešit až když celá aparatura je hodně v řádech stotisíců...
Kar-Chee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 17. 8. 2016 15:45

Ono taky záleží na tom, jestli se ty jedničky a nuly neztrácejí a jaké je časování vysílače a přijímače těch jedniček a nul.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků