Přenosná on-ear sluchátka +/- 2000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod G0tty 10. 10. 2014 11:31

Zdravím,

naposledy jsem tu dostal skvělou radu k nákupu sluchátek AKG k271 mkII, která spokojeně používám dodnes.

Poslední dobou mě firma posílá často pracovat do kanceláří našich klientů a k271 jsou pro tento účel trochu neskladná a nepraktická. Sháním tedy velmi skladná sluchátka, ktera budou zároveň hrát tak, aby se to dalo poslouchat po delší dobu v kuse (občas i 5+ hodin).

Cena: Nejlépe do 2000 Kč.

Konstrukce: On-ear. Špunty v uších nesnesu.

Zdroj: MacBook Pro. DAC mám, brát ho s sebou stejně nebudu.

Žánr: Ani nevím - co mě zrovna zaujme (poslední dobou TNGHT, N.A.S.A., Frank Ocean, the Internet, Thriftworks, ...)

Předchůdce: AKG k271 mkII - velká spokojenost

Úchylky: Musí být hodně odolná - budu je denně přepravovat v brašně na notebook.

Zaujaly mě tyto, ale nepředpokládám, že nemohu očekávat stejný zvuk, jen proto, že jde o stejnou značku: sluchatka.heureka.cz/akg-k-451/

Budu vděčný za všechny rady. Díky :)
G0tty
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 10. 10. 2014 13:29

Fostex th 7
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JoxY 10. 10. 2014 13:54

Obavam sa, ze tie Fostexy by asi do brasny na ntb nedal. :-S Tym, ze potrebuje uzavrete a skladne sluchadla (a nechce spunty), tak sa okruh dost zuzuje, zvukovy kompromis bude dost velky.
JoxY
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 10. 2014 15:23

G0tty píše:Zaujaly mě tyto, ale nepředpokládám, že nemohu očekávat stejný zvuk, jen proto, že jde o stejnou značku: sluchatka.heureka.cz/akg-k-451/

451 hraju uplne inak ako K271. Nielen kvality čo je ale samozrejme, ale hlavne maju uplne odlišny charakter.
Ale hlavne nesplnia podmienku na zvyšenu odolnosť.

Tie Fostexy spominane vyššie by boli asi najlepšou voľbou z pohľadu zvuku aj odolnosti, ale su rozmerovo väčšie a nedaju sa zložiť.
Vyhovovať by mohli napr. Ultrasone iCans Octa. Akurat nemaju nejaky extra utlm. Zato ale hraju dobre a daju sa zložiť na maly rozmer.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod G0tty 12. 10. 2014 16:17

Co se útlumu týče, byl bych rád, abych při středně hlasitém poslechu neobtěžoval lidi, co sedí okolo.

Co třeba Marshall Major? Co jsem koukal, mají docela slušné recenze.

Pak jsem ještě našel tyhle: http://www.sluchatka.net/klipsch-reference-one/.

Pomohlo by nějak výrazně, kdybych zvýšil cenový strop o 1000 Kč?
G0tty
Junior

Odeslat příspěvekod radimecek13 12. 10. 2014 17:13

marshall hrajou blbě...nejlepší v téhle cenovce Fostex Th 7 nebo novinku od audio technicy:

http://www.audigo.cz/Sluchatka/Lehka-pr ... X3iS-modra

levnější varianta:
http://www.audigo.cz/Sluchatka/Lehka-pr ... AX1iS-seda
Doma:
Cambridge Audio Azur 540C - Hypa 300SE -SHURE SRH 940,Bang & Olufsen H6
Na ven:
Fiio X1+ Bang & Olufsen Beoplay H2,Ultrasone Icans Octa,Grado IGrado



FIAT 500L POP STAR 1.4 benzín
radimecek13
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 12. 10. 2014 17:56

G0tty píše:Co se útlumu týče, byl bych rád, abych při středně hlasitém poslechu neobtěžoval lidi, co sedí okolo.
Smerom von to nebude izolovať uplne najhoršie. Skôr smerom dnu bude väčši problem.

Tisicka naviac by pomohla hlavne keby si bol ochotny nakupiť aj zvonku. Napr. Audio-Technica ATH-RE700, V-Moda M80...

Pripadne ešte vyberať v kategorii domacich/študiovych modelov, ktore budu mať sice väčšie cirkumauralne mušle, ale daju sa zložiť. Napr. Ultrasone HFI-450, Audio-Technica ATH-M50...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod G0tty 13. 10. 2014 11:50

radimecek13 > To vypadá dobře a koukám, že mají prodejnu v Praze. Ve středu po práci se tam stavím zkontrolovat je na živo.

Ryan Giggs > ATH-RE700 vypadají luxusně. Ale zdá se, že by byl docela problém vyzkoušet si je v ČR. Objednávce "na slepo" bych se rád vyhnul.
G0tty
Junior

Odeslat příspěvekod G0tty 17. 10. 2014 14:31

Tak jsem nakonec skončil u Audio-Technica ATH-M30x. Na poslech se mi ještě líbily ATH-FC707BK, které mají praktičtější velikost a konstrukci, ale neseděly mi dobře na uších.

Díky všem za rady.
G0tty
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků