Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 26. 1. 2022 13:12

Možná morseovka :D
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TigiGold 26. 1. 2022 14:09

Částečně souhlasím s tím, že "The Fat of the Land" není nejlepší příklad dobré nahrávky ze zvukového hlediska. Ale umělecky je to nářez, milník big-beatu, přechod kapely z čisté elektroniky do elektropunku*, se kterým je zvuková syrovost a "špinavost" hudebního výrazu vnitřně spjatá, zvukovou nedokonalost jsem zde vždy vnímal spíše jako umělecký záměr než neschopnost zvukaře/producenta. Skladby jako Mindfields, Narayan nebo Climbatize ve mně i po desetiletích dokážou vyvolat mrazení, a to i na dost analytickém hifi řetězci, což mi osobně jako důkaz obstojné zvukové úrovně nahrávky stačí. Nedával bych proto tuto desku do stejné škatulky, jako jsou zprasené moderní remastery třeba popu 80. let, kdy po pár minutách syčení a slitého otravného zvuku, který připomíná spíše parodii na dobrý zvuk, odkládám sluchátka nebo vypínám bedny a musím se jít nadýchat čerstvého vzduchu. Pohledy na to se samozřejmě mohou lišit.

* Jeden kritik to v dobové recenzi popsal originálně způsobem, že se změnou hudebního stylu došlo i k proměně typických fanoušků Prodigy - už to nejsou individua závislá na drogách, ale spíše výstřednější lidé středního proudu, kteří se maximálně někde zpijí pod obraz:-)
Naposledy upravil TigiGold dne 26. 1. 2022 14:24, celkově upraveno 2
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tabler 26. 1. 2022 14:19

Řeč byla o hrozné zvukové kvalitě, ne obsahové. Tam samozřejmě souhlas, byl to milník a naprosto zásadní album. Určitě patří mezi alba, kde kvalita obsahu předčí i takhle výraznou nekvalitu zvuku. Ale i tak je to škoda, s méně komprimovaným zvukem by to byla o to větší paráda...
IsoTek V5 Aquarius - Lumin T2 - Benchmark LA4 - Benchmark AHB2 - KEF R11 - REL S 510
kabeláž IsoTek, Audioquest
Tabler
Junior

Odeslat příspěvekod introvert 26. 1. 2022 14:23

@TigiGold: od člověka s Tvým avatarem bych tenhle rozbor vskutku nečekal ;-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 26. 1. 2022 14:29

Vypadá to, že ti, kteří nedávno volali po omezení tohoto vlákna na fotografie sluchátkových sestav a bezprostřední reakce na ně (a tedy se pro zbytek nahodilých diskuzí založilo vedlejší vlákno), se zřejmě nikdy nedočkají... :-)
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 26. 1. 2022 15:40

@MHOE: a co tedy navrhuješ, jak by to dle Tebe mělo probíhat ? Jak by měl konkrétně proběhnout transfer diskuse z tohoto vlákna do jiného ?

-- 26. 1. 2022 15:45 --

Tabler píše:Řeč byla o hrozné zvukové kvalitě, ne obsahové. Tam samozřejmě souhlas, byl to milník a naprosto zásadní album. Určitě patří mezi alba, kde kvalita obsahu předčí i takhle výraznou nekvalitu zvuku. Ale i tak je to škoda, s méně komprimovaným zvukem by to byla o to větší paráda...

Jednu věc nechápu. Na CD to má DR5 až DR7, na vinylu DR11 až DR13. Tedy deska byla nahrána zjevně dobře, pouze to nějaký mamlas zmastil při převodu na CD. Z čehož plyne, že ještě není vše ztraceno :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 26. 1. 2022 16:00

Tady nejde o "vymýšlení konstrukcí," ale o sdílení zkušeností.
Yiakubou píše:Nizke DR skutecne automaticky znamena spatnou kvalitu nahravky. Ja neznam nahravku s nizkym DR, ktera by byla kvalitni - jestli nekdo takovou mate, tak to by me teda zajimalo, ktera to je. Zaroven ale vysoky DR negarantuje, ze ta nahravka bude automaticky kvalitni.

O nejake manipulaci, nebo nerespektovani nemuze byt rec. Ja zde pouze prezentuji svuj nazor. Samozrejme, ze lepsi sluchatka zahrajou lepe i ty nekvalitni nahravky, zaroven na nich ale vice vyniknou rozdily mezi dobrou a spatnou nahravkou. A pokud nekdo prevazne prave takove nahravky posloucha, at si koupi sestavu klidne za milion - urcite to bude hrat lip, nez sestava ja nevim, za 100k. Ale proste nevyuzije naplno potencial te sestavy za milion, to je cele.

Přesně tak. Tohle nelze jinak, než se pod to podepsat v plným rozsahu. Tohle by se tu na fóru mělo někam vyvěsit jako transparent.


A k těm zmiňovaným Prodigy - The Fat of the Land? Obsah je jedna věc, že se ta hudba někomu líbí a někomu zase ne je oboje v pořádku, ale obsah a zvuk jaksi tvoří dvě nedílný součásti hudby a tohle opravdu bohužel není kvalitní nahrávka ani přibližně. A nejde jen o mizerný DR, ale celkově o vliv Loudness War, ta nahrávka například obsahuje tolik clippingu že by ho mohla rozdávat. Například poslední písnička na albu (DR6) vypadá takhle:
Obrázek
Každá jedna tenká červená čárka znamená přebuzení (clipping), neboli chybu masteringu. A tady je těch červenej čárek tolik, že mezi nima už jaksi nezbejvá místo na hudbu ;-).
introvert píše:Kontrolní otázka: je možné, aby měla nahrávka DR1 ? :D

Proč by to nebylo možný? Možný je klidně i DR0, co by ne. Vždyť se stále znovu a znovu ukazuje, že možnosti Loudness War jak mrvit hudbu jsou snad bezbřehý. V tomhle ohledu je například známej a vyhlášenej remaster alba Raw Power od Iggy And The Stooges z roku 1997:
https://dr.loudness-war.info/album/view/162547
Tady porovnání písničky č.3 (DR0) z tohohle alba. Nahoře je remaster na CD z roku 1997, neboli přebuzený nonstop, a dole je CD vydání z roku 1989 (DR11). To je paráda co? :tleskani
Obrázek
anonymni

Odeslat příspěvekod _daRK 26. 1. 2022 16:29

No, aj majster tesár (pardon, zvukár) sa utne.
Nechápem, ako môže niekto riešiť remastre u Prodigy, toto je presne ten druh hudby, kde je to vlastne úplne jedno. Asi je dôvod, prečo takmer nikto nerobí remastre napr. z black-metalových klasík, a to určite nepovažujem za mainstream záležitosť. :-D
U mňa osobne som dlho zháňal a menil origo nahrávky za remastre, potom som čítal niečo o loudness war (dodatočne ďakujem L. U. K.ovi za dlhú SZ) a bol naštvaný, že som spravil asi blbosť s tou výmenou. Ale mne sa jednoducho tie remastre páčia viac, vyhadzujem len také, ktoré vyzerajú podobne ako tie u Iggy and the stoog. Asi nie som audiofil, ale len druhotriedny konzument :hm Vlastne, to som vždy vedel...
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 26. 1. 2022 16:36

L.U.K. píše:Proč pořád jen ta klasika, kvalitní a špičkový nahrávky nacházíme ve spoustě žánrů, zdaleka ne jen v klasice.

To bol príklad, pretože klasická hudba má tých kvalitných nahrávok asi najviac.

L.U.K. píše:A ne, Já opravdu nevidím valnej smysl v tom utrácet enormní částy za špičkovou apraturu na poslech hudby, když na ní pak budu poslouchat z naprostý většiny jen mizerný nahrávky u kterých mi ta špičková aparatura leda tak jen o to víc ukáže tu jejich nekvalitu a mizérii.

To je Tvoj názor. To, že niekto má opačný je ale úplne v poriadku. Skús to akceptovať, že nie každý vidí svet rovnako ako ty.

L.U.K. píše:S tou fotkou je to to samý, že má foťák kde jaký důležitý kvality a parametry a nejde jen o rozlišení je prostej fakt, ale když ten foťák bude dělat na první pohled mizerný fotky s tak prachbídně nízkým rozlišením (nebo třeba rotzmazaný nebo co Já vím), že to kde co dalšího naprosto přebije a už třeba vůbec nebude vidět "jakou má objektiv kresbu, či jak vykresluje scénu" či co, tak takovej objektiv pak taky nebudeš využívat naplno.

O fotke toho vieš veľmi málo. Dobré fotky nerobí fotoaparát ale fotograf. A najdôležitejšia súčasť techniky u špičkových fotografov je objektív a jeho kresba. Senzor už tak dôležitý nie je. Jeden z kultových fotografov Henri Cartier-Bresson nemal techniku, ktorá by bola schopná to čo dnešné high-tech telá. On bol majster v zachytení "rozhodného momentu". Obsah jeho fotiek z neho urobil legendu, nie rozlíšenie. Rovnaký prípad sa týka spomenutého albumu Prodigy. Obsah z nich urobil legendu, nie DR albumu.

L.U.K. píše:Já když jsem se kdysi posouval s kvalitou apratury výš a výš, tak jsem taky postupně přecházel na jiný nahrávky i jinou hudbu, čím kvalitnější sestavu jsem měl, tím víc jsem slyšel jak jsou mnohý nahrávky, který jsem do tý doby poslouchal, mizerný a pokud nebylo a není možný sehnat je v normální až skvělej kvalitě, tak holt smůla, o takovou (poškozenou) hudbu ztrácím zájem. Je totiž ohromná spousta těch nahrávek, který v normální až špičkovej kvalitě sehnat jdou a který se i taky líbí (jak říkám, hudby je přece takový množství), takže budu stokrát radši poslouchat je a nebudu ztrácet čas s takovou hudbu která je nahraná tak blbě, že mě z jejího poslechu leda tak bolí hlava, i kdyby se mi ta hudba obsahově snad líbila sebevíc.

To mi pripomína dnešných predajcov hi-fi techniky. Prídeš do štúdia a začnú ti tam púšťať gitarovky a audiofilské nahrávky, pretože to "znie úžasne". No ďakujem pekne ale ja chcem techniku, na ktorej ma bude baviť počúvať moja obľúbená hudba a nie audiofilské albumy. A keď ma na nej nebude baviť počúvať moja hudba, ďakujem, neprosím.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tabler 26. 1. 2022 16:46

To se stane hodně hifistům, že postupně přejdou od milovníků hudby k závislákům na zvuku. Ale nic proti tomu, každého věc, jaký koníček pěstuje.

Na lepší aparatuře i ty blbé nahrávky znějí lépe.
IsoTek V5 Aquarius - Lumin T2 - Benchmark LA4 - Benchmark AHB2 - KEF R11 - REL S 510
kabeláž IsoTek, Audioquest
Tabler
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 26. 1. 2022 17:05

Abych to upřesnil, jsem ten poslední, kdo by se chtěl zastávat současných "loudness" trendů, nahrávek s nízkým DR nebo nekvalitních nahrávek obecně. Naopak patřím mezi blázny pravidelně obíhající různé burzy a bazary s CD a trávící spoustu drahocenného času procházením tisíců položek sběratelů a překupníků na discogs nebo aukru s cílem získat ta nejlepší (většinou původní) vydání oblíbených alb. Jen jsem se kriticky pozastavil nad:
- vyzněním výše proběhlé zdlouhavé diskuse, které na mě působilo opravdu manipulativním a vzájemně ne moc přátelským a empatickým dojmem, ve stylu "když neposloucháš tohle nebo toto, nechápu, proč sis koupil ono",
- tvrzením, že nízké DR znamená automaticky zvukově mizernou nahrávku. S takto kategoricky formulovaným tvrzením opravdu nesouhlasím (byť silnou korelaci mezi výší DR a subjektivně vnímanou kvalitou zvuku nijak nepopírám) a doložil jsem to např. mou oblíbenou nahrávkou Supernatural od Santany (CD Prodigy v tomto ohledu nebylo dobře zvoleným příkladem). Dalším příkladem nahrávky s nízkým DR, která má z mého pohledu přinejmenším obstojný zvuk (označil bych jej spíše za dobrý až velmi dobrý), je remaster Jacksonova alba Dangerous (Special Edition) z roku 2001 s průměrným DR 7. Samozřejmě lze donekonečna polemizovat o tom, co ještě je a co už není nízké DR a co je to vlastně zvukově mizerná nahrávka (hranici zvukové hrůzy má každý nastavenou jinde), s kategorickými soudy bych tady však byl opatrnější,
- skutečností, že přes své zvukové slabiny jsou některá alba (příkladem budiž to CD Prodigy) pro daný žánr a jeho posluchače natolik důležitá, že je ani audiofilové s dražšími komponenty nevyřadí z repertoiru, nejedná-li se o totální zvukový paskvil. Pro umělecký zážitek zkrátka oželíme nižší kvalitu záznamu. Proto mě nepřekvapuje, že někdo se sluchátky z vysoké cenové kategorie tato CD poslouchá, a je celkem irelevantní diskutovat o tom, na kolik procent komponenty využívá. Podobné je to například s historickými nahrávkami vážné hudby a jazzu, kdy některé významné postavy a jejich slavné nahrávky uslyšíte pouze za cenu zvukových kompromisů.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pespudl 26. 1. 2022 17:13

Sestava 2.jpg
Sestava 2.jpg (34.9 ) Zobrazeno 2040 krát
Sestava 1.jpg
Sestava 1.jpg (30.23 ) Zobrazeno 2038 krát

Doladěno,tak několik měsíců bude klid nebo byl svatý grál nalezen?
pespudl
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 26. 1. 2022 17:53

@TigiGold: Dobre zhrnuté. Z môjho pohľadu nemá zmysel ďalej pokračovať v tejto zbytočnej debate. Ako spomenul MHOE, na tieto témy tu aj tak existuje odlišné vlákno.

@pespudl: Napíš aj nejaké postrehy. Máš to veľmi fajn!
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 26. 1. 2022 18:03

@pespudl: pěkné ! :-) Co je ta velká placka s displejem dole ?
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 26. 1. 2022 18:11

@introvert: Lumin streamer.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků