Ukáž svoju slúchadlovú zostavu!

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MHOE 3. 12. 2021 20:00

introvert píše:Už zde někdo měl možnost srovnat Susvary a LCD-5 ? Přeci jen ten cenový rozdíl není zanedbatelný …

Já sice ne, ale mám feedback z Head-Fi od uživatele vlastnícího Susvary i LCD-5ky. Na moji radu si k Susvarám pořídil ZMF Eikon Hybrid náušníky a tvrdí, že s nimi zní Susvary velmi blízko LCD-5kám (zde a zde).

Samozřejmě je to třeba brát s určitou rezervou - ZCELA identicky znít nebudou. Než však kupovat dvoje takto drahá sluchátka, větší smysl by pro mnohé mohlo mít pořídit jen Susvary a prostě na nich kdykoliv prohazovat náušníky dle chuti:

1) Původní Harmony: Pro vzdušnější éteričtější zvuk alá moderní Hifimany
2) ZMF Eikon Hybrid: Pro zemitější údernější zvuk alá Audeze
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 3. 12. 2021 20:04

Pavel hustý brutal kabel :D :D
Shanling M6 Pro + RRA RNHP + Quad Era-1, Audio Technica WP900
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 3. 12. 2021 20:30

MHOE píše:Než však kupovat dvoje takto drahá sluchátka, větší smysl by pro mnohé mohlo mít pořídit jen Susvary

Pro mnohé by ovšem mohlo mít větší smysl pořídit si jen LCD-5 :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod haweckO 3. 12. 2021 20:55

MHOE, máš nejaké finty/tipy ako čo najjednoduchšie vymeniť náušniky na Susvarách?

Pýtam sa preto, lebo ja mám zo včera na celom palci pluzgier z toho ako som sa snažil nasadiť tieto krúžky https://www.aliexpress.com/item/4001197008350.html?spm=a2g0o.store_pc_allProduct.8148356.1.34492629iq4NRI na Sus.
Nakoniec som tam ZMF Eikon Hybrid náušníky prilepil obojstrannou páskou.
Naposledy upravil haweckO dne 4. 12. 2021 10:56, celkově upraveno 1
haweckO
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 12. 2021 07:09

tibormi píše:Pavel hustý brutal kabel :D :D


Jedno pradávné hifistické moudro říká, že audio-sestava hraje tak dobře, jako její nejslabší článek. Za tu dobu, kterou jsem ve světě kvalitního sluchátkového poslechu strávil, musím říct, že by se toto mělo tesat do kamene!

Poslední komponentou, o kterém jsem věděl, že je pro můj řetězec určitým limitem, byly právě signálové XLR kabely mezi převodníkem a zesilovačem.

Po zakoupení Topping A90 jsem proti sobě postavil trojici XLR kabelů. AudioQuest Water (17k), AudioQuest Earth (30k) a QED Reference 40 (4,5k). Poslední jmenovaný mi svým výkonem vyrazil dech. Za zlomek ceny totiž nabídl zvuk, který bych po technické stránce zařadil někam mezi Water a Earth. Ale spíš blíže k Water. S kabelem Earth má zase více společného v rovině tonality, respektive v poměru zastoupení basů, středů a výšek. Takže jsem ty dva AudioQuesty hodně rychle vrátil a ponechal si QED.

Nicméně mi to nedalo a postupně jsem proti QED vytáhl už rovnou brutální kalibr v podobě Nordost Tyr 2 (50k), AudioQuest Fire (70k) a Chord Sarum T (97k) a s velkou nelibostí (vzhledem k jejich nehezkým cenám) musel konstatovat, že všechny tři jej v rovině technické kvality zvuku na hlavu poráží. Přesto má ale podle mě každý z těch tří určitou slabinu.

Tyr 2 je stejně jako ostatní Nordosty tonálně přesvětlený, a to tak moc, že se mi jeho zvuk jako celek vlastně nelíbí. To ale neznamená, že na určitých sestavách nebude znít fantasticky. Osobní zkušenost sice nemám, ale předpokládám, že se bude skvěle hodit do temně znějící sestavy.

Fire naproti tomu tíhne k nižším pásmům. Basům i nižším středům dodává větší váhu, ale překvapivě to moc nejde na úkor transparentnosti, která i tak zůstává na velmi vysoké úrovni. Tento kabel si velmi dobře dovedu představit v kombinaci s prvotřídními elektronkovými zesilovači, které právě oproti tranzistorovým ztrácí v oblasti basu.

První věc, která mi v souvislosti se Sarum T přijde na mysl, je spojení "krystalicky čistý a vyvážený zvuk". Po zvukové stránce mu nemám co vytknout. Je opravdu moc moc skvělý. Co je tedy jeho slabinou? Šílená pořizovací cena. Dát 100 tisíc za půlmetrový kabel, to je i na mě hóódně silná káva. Přesto jsem ale tuto možnost opravdu vážně zvažoval. :lol:

Avšak čirou náhodou jsem minulý týden měl tu čest jako první vyzkoušet horkou novinku, Roth Silver Gate XLR, od Miroslava Rotha (Roth Audio), který se mimo jiné zabývá právě výrobou highendových kabelů všeho druhu.

Roth Silver Gate stejně jako výše zmiňovaná trojice nabídne po technické stránce dramaticky lepší zvuk než QED Reference 40.

Konkrétně:
- je tonálně vyváženější; QED totiž trochu akcentuje basy a výšky na úkor středů, ale tady musím znovu výslovně dodat, že z výše zmiňovaných Tyr 2, Fire a Sarum T platí tonální vyváženost pouze pro Sarum T;
- basy a středy mají znatelně lepší texturu, jsou dynamičtější, respektive výbušnější, ale současně mnohem lépe kontrolované;
- má znatelně lepší prostorové vnímání hudební scény, která je plastičtější, respektive trojrozměrnější;
- nástroje mají výrazně přesnější kontury.

Celkový charakter Roth Silver Gate je velmi podobný k Sarum T. Bohužel jsem neměl možnost přímého srovnání, ale po paměti si troufám říct, že jediný rozdíl spočívá v maličko čistším přednesu ve prospěch Sarum T. Ale ruku do ohně bych za to nedal. Silver Gate stojí pouhou pětinu co Sarum T, takže asi není, nad čím přemýšlet...


Uvědomuju si, že téma "kabely a jejich vliv na zvukovou reprodukci" je pořád do jisté míry kontroverzní. Je to zejména kvůli těm, kteří buď nemají vlastní praktickou zkušenost či nemají, když to řeknu natvrdo, dostatečně dobrý sluch. Já už nemám moc potřebu tyto zaryté popírače/odpůrce přesvědčovat o opaku. Vše, co jsem výše napsal, zatím si bezvýhradně stojím a pokud si mohu dovolit poslední poznámku na závěr, nedovedu si představit, že člověk s normálním sluchem neuslyší tak zásadní kvalitativní rozdíly, které jsou mezi QED Reference 40 (a jemu kvalitativně podobnými) na jedné straně a výše zmiňovanými zástupci skutečného High-Endu mezi kabely, Nordost Tyr 2, AudioQuest Fire, Chord Sarum T a Roth Silver Gate na straně druhé. ;-)
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tibormi 4. 12. 2021 07:55

Ty jo, hodne dlhá odpoveď na tých mojich pár slov. Díky. Som rád, že tak dobre hodnotíš tie Qedy, super voľba pre nás jednoduchých xD.
Osobne si tiež myslím, že tí čo najviac pomlouvají a nadávají na káble, sú najviac hluchí...
tibormi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 12. 2021 08:16

Paradoxně těch Tvých pár slov přesně vystihuje podstatu toho kabelu. Ta moje slohovka pod tím, to je už jen taková omáčka okolo. :D
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bessinka 4. 12. 2021 12:41

Mě starého bastlíře by zajímalo, co je v těch předražených šńůrách za zázračnou konstrukci. :hm
Proto je ta cena tak přemrštěná, aby si každý rozmyslel kabel pitvat. :pozor
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 111a111 4. 12. 2021 12:46

pavel1756 píše:nemají, když to řeknu natvrdo, dostatečně dobrý sluch

Ja to stále vidím skôr na [ne]dostatočne bujnú predstavivost. Už v bode keď vnímaš zmeny tonality by sa mala ozvať nejaká sebareflexia.

:arrow: náhodný objav: nahrávky od Teodor Currentzis priestorovo a dynamicky excelentne sedia na Susvara
Naposledy upravil 111a111 dne 4. 12. 2021 12:52, celkově upraveno 2
Susvara | HD 800 << Topping DX9
Etymotic ER4-XR; Samsung Buds2 Pro; AKG N400
B&W 805 D2 << Lyngdorf TDAI-2170
LG OLED65B7
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 4. 12. 2021 12:50

bessinka: nic Ti nebrání si takový kabel koupit, a rozebrat ho. Pokud pochopíš jeho konstrukci, tak nepochybně budeš schopen nabídnout totéž za daleko nižší cenu, AudioQuest a další zkrachují, a Ty budeš ve vatě :D 8-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 4. 12. 2021 13:14

Jeden kolega se zdá má docela dobré výsledky. Docela bych mu věřil.
https://truehifi.cz/silver-rca-kabel/
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 4. 12. 2021 13:43

111a111 píše:
pavel1756 píše:nemají, když to řeknu natvrdo, dostatečně dobrý sluch

Ja to stále vidím skôr na [ne]dostatočne bujnú predstavivost. Už v bode keď vnímaš zmeny tonality by sa mala ozvať nejaká sebareflexia.

:arrow: náhodný objav: nahrávky od Teodor Currentzis priestorovo a dynamicky excelentne sedia na Susvara


Já to vidím na to, že jsi doposud žádný kvalitní kabel nezkusil. Jsem přesvědčen, že ty rozdíly bys slyšel taky. Jsou natolik zásadní, že na určení, zda jde například o ten Reference 40 či Silver Gate, stačí několik vteřin.

bessinka píše:Mě starého bastlíře by zajímalo, co je v těch předražených šńůrách za zázračnou konstrukci. :hm
Proto je ta cena tak přemrštěná, aby si každý rozmyslel kabel pitvat. :pozor


Konkrétně Roth Silver Gate XLR má zlacené koncovky Furutech. Jsou k dostání na stránkách výrobce cca za 7 tisíc. Samotný kabel tvoří postříbřená bezkyslíkatá měď. Přesná konstrukce je obchodním tajemstvím pana Rotha.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 4. 12. 2021 14:00

bessinka píše:Jeden kolega se zdá má docela dobré výsledky. Docela bych mu věřil.
https://truehifi.cz/silver-rca-kabel/

Už si od něj něco koupil ? Abys pak třeba nezjistil, že to taky není zadarmo, a nezopakoval svůj údiv starého bastlíře, jak to, že to ten kolega má tak drahé :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod bessinka 4. 12. 2021 14:10

Byl jsem tam na návštěvě, a slyšel kabely i zesilovač. :tleskani
Aurender N100H>Qobuz>RME adi-2 Dac fs>Cayin HA-6A>Hifiman HE1000v2>Forza Noir Hybrid HPC>JCat USB isolator>USB Audioqest Carbon>EMI filtr 230V-DC filtr Custom>Ifi silencer LAN
bessinka
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 4. 12. 2021 14:30

No ale my se tu bavíme o ceně, za předpokládám kvalitní kabel. A za pár stovek to asi nebude, že :-)
introvert
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků