beyerdynamic DT 990 PRO

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bogino 26. 11. 2012 17:15

spyrko píše:co by ste odporucali vypocut ked mi DT990 zvukovo a charakterovo maximalne vyhovuju a ale chcel by som ist vyssie? pozadoval by som mozno trochu lepsie vysky a este viac rozsirene spodne pasmo.

Bolo by lepsie na to zalozit samostatnu temu, tu by to bolo offtopic.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 26. 11. 2012 19:03

spyrko píše:co by ste odporucali vypocut ked mi DT990 zvukovo a charakterovo maximalne vyhovuju a ale chcel by som ist vyssie? pozadoval by som mozno trochu lepsie vysky a este viac rozsirene spodne pasmo.

Zajímavá by byla varianta symetrickýho zapojení sluchátek i zesilovače.
Určitě by se to ještě zvukově posunulo vejš.

Jinak bych s klidem doporučil vyšší modely od Beyeru.Je to jen o ceně.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod spyrko 27. 11. 2012 00:20

bojim sa ze investicia do symetrickeho zapojenia by ma vysla dost vela na to ze by ten rozdiel bol minimalny, preto by som dal asi skor prednost kupe novych sluchadiel.
co sa tyka T1, cital som ze to spodne pasmo nieje tak vyrazne ako u DT990 a toho sa dost bojim, ale urcite mam v plane vypocut aj T1. Asi zaujimavsie mi pridu Audeze LCD2, ale neviem o ziadnej moznosti ako a kde by sa dali vypocut
Event Opals
Munro Sonic Egg 150
Audeze LCD-2 Closed Back
Ultimate Ears In-Ear Reference Monitors
spyrko
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 27. 11. 2012 07:01

nebyl jsem tu - omlouvám se za pozdní reakci.

Kroucený kabel preferuji z "mechanického" důvodu. Poslouchám Zpravidla buď ze zesilovače či CD přehrávače, nebo přes zvukovku v PC, velký konektor není váhou nijak namáhaný a navíc při pohybu mi sluchátka nejednou kabel neztrhne z hlavy ale postupně mírně tahá.
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 11. 2012 09:04

spyrko-> jestli máš hodně peněz, kup si klidně Audeze.Ale počítej s tím, že tu samou, nebo ještě vyšší částku, budeš muset investovat do zesilovače.Pokud to neuděláš, budeš s nimi mít jenom problémy.
Pokud chceš jít z 990tek vejš a té jedničky tě nepřesvědčily, tak vem hádé osmistovky.Nic lepšího už není.A na zesilování vystačíš s obyčejným železem, nebudeš potřebovat nic speciálního, jako k vybuzení ortofoniků...
...
Kroucený kabel od 990tek, mi taky vyhovuje i přez jeho vyšší váhu víc, než rovnej kabel.
Přesně jak píše Pušpul...začne nejdřív mírně tahat.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 27. 11. 2012 09:24

Audeze, nejsou o nic náročnější než DT990, ostatně bohaté zkušenosti s Audeze LCD2 má uživatel hmpf . Obrať se na něj, určitě ti rád odpoví.
HD 800 nejsou ani omylem podobná DT990, právě naopak.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod šeďour 27. 11. 2012 09:44

borisi, jseš si jistý, že píšeš o těch samých Audeze co já ..?..že nejsou náročná..?..
Právě hmpf má problémy najít správné železo, co ho znám.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod boriscz 27. 11. 2012 10:18

Co se týče technických parametrů zesilovače, to je výkon, stabilita na komplexní zatěži, jsou Audeze v podstatě nenáročná sluchátka.
Pokud, ale budem řešit jakési nuance barevnosti, hudebnosti a.t.d. , tak to je oříšek každeho znás a šťasný jen spokojený je.
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyrko 27. 11. 2012 18:07

Sedour, nezda sa mi ze by LCD2 boli o nieco drahsie ako T1 alebo HD800.

A je uplne jasne ze paradnymi zosikmi sa dokazem dostat az niekam uplne inam, ale najskor potrebujem najst ten zvukovy zaklad ktory mi bude sediet tak ako mi sedi pri DT990 az potom ho budem postupne posuvat k dokonalosti. Viem ze by som z DT990 dokazal urcite dostat este viac, ale moje poziadavky na zvuk su urcite za limitom tychto sluchadiel. A zatial sa zda ze najblizsie k mojim poziadavkam su teda Audeze LCD2 a ak teda niesu ani tak narocne na vybudenie ako som si myslel tak su pre mna horucim kandidatom ale aj tak zatial jedinym. Ale bol by som velmi rad keby sa kandidatov naslo viac aby som mal z coho vyberat.
Diky, hmpf-ho urcite kontaktujem
Event Opals
Munro Sonic Egg 150
Audeze LCD-2 Closed Back
Ultimate Ears In-Ear Reference Monitors
spyrko
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hergarok 27. 11. 2012 18:53

spyrko: jak jsi došel k tomu, že k DT990 má nejblíže LCD2?? (za předpokladu, že tvůj požadavek jsou stále lepší výšky a spodek) Nepletu-li se, tak u DT990 jsou výrazné basy a výšky na úkor středů, kdežto LCD jsou spíše basové + středové na úkor kvantity výšek.
Audigy 2ZS => ZERO DAC => Amarok^2 => DIY elektrostaty || V hifi jde změřit vše mimo naivity a diletantství.
Fóra po celém světě zamořují ti, jenž mají problém psát srozumitelný text a pochopit psaný text. WTF ?!?!?
Hergarok
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyrko 27. 11. 2012 19:14

Hergarok: pod tym lepsie vysky som myslel mozno aj trochu jemnejsie, takze LCD2 by v tom pripade do toho aj zapadli, ale netusim az o kolko su tie vysky u LCD2 slabsie. Samozrejme ak zanikaju celkom viac, tak o to zaujem nemam.
Event Opals
Munro Sonic Egg 150
Audeze LCD-2 Closed Back
Ultimate Ears In-Ear Reference Monitors
spyrko
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bogino 27. 11. 2012 19:19

spyrko, skus si dohodnut niekde vypocutie, lebo takto uvazujes prilis imaginarne a po vypocuti mozno zistis, ze to nechces.
Linka na moje testy v mojom profile
HQPlayer Desktop ► Gustard DAC-X10 ► SPX2010TA ► HiFiMan HE-500
bogino
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dazo 27. 11. 2012 19:24

Asi tak, tiez som vyberal sluchadla podla toho, co som sa docital, aj tuna napr. a dopadlo to tak ze mam dt880, o ktorych som sa docital ze nemaju bas a su ostre! Coz ale akosi pravda nieje :D :love: Ked som ich prvy x pocul tak ze wow, to je presne ono, cize to dopadlo uplne inak nez som cakal :D To co mi odporucali, napr senny hd650 atd mi vobec nesadly :D Takze pocuvat, pocuvat a este raz pocuvat!
Teclast Tl- T51 ---> Fiio E11 ---> Rha Ma750 + Sony MH1C + Vsonic GR07 + Hifiman Re 400 + Trinity audio master
Pc ---> m-audio audiophile usb ---> Akg K530
dazo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyrko 27. 11. 2012 20:27

Ano a presne o to mi ide :-) a kedze je to priam nemozne vypocut vsetky top modely, najskor zistijem ktore by mi teoreticky mohli sadnut a potom ich budem zhanat. zatial mam v plane vypocut audeze, a mozno este T1. co dalsie by mohlo sadnut k mojim poziadavkam?
Event Opals
Munro Sonic Egg 150
Audeze LCD-2 Closed Back
Ultimate Ears In-Ear Reference Monitors
spyrko
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boriscz 27. 11. 2012 20:31

HifiMAN HE-5LE
Poslech se sluchátky při vysoké hlasitosti může trvale poškodit sluch ... tak bacha !
boriscz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků