Kvalitnější špunty vs. zdroj zvuku

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Foxnec 8. 5. 2009 21:18

Zdravím, mám v plánu si objednat nějaký pěkný telefon, pravděpodobně Xperia X1 (3.5mm jack included) či nějaký HTC Touch (s redukcí z extUSB), a chtěl bych si k tomu pořídit nějaká solidnější sluchátka, jako například Etymotic Research ER-6i (takže 3000 jsou můj absolutní strop, a dočetl jsem se, že za tuto cenu nemají konkurenci).

No a tak se ptám, jestli je pro takováto sluchátka daný zdroj hluku dostatečně kvalitní, nebo jestli rozdíl mezi Portami a ER-6i nepoznám a nemá tudíž smysl si ER-6i je kupovat.

Díky předem :)
Home: AIMP2 =>Auzentech X-Fi Forte => Sennheiser HD555-595
Portable: Sansa Clip+ 8GB => Phonak Audéo PFE 112
Foxnec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Balda_87 8. 5. 2009 21:34

Tak i jako lajk vím, že rozdíl poznáš.. přednější jsou sluchátka, před zdrojem. Ale nepřej si aby jsi někdy ty sluchátka dal do nějakýho fajn mp3 přehrávače (krerej by navíc stál méně než polovinu toho co Xperia X1) a poznal pak, že se na takové mašině zbytečně dusíš.

A právě s lepšími sluchátky si myslím, ty rozdíly mezi zdroji zvuku budeš moct více rozeznávat. Než s nějakými portaPro :nenapadne
Zvukomol, elektrožrout, čilautář a spontánní kreativec, jenž procit ve stadiu repetativ.

iPod classic 160GB (rockboxed).
└> Sennheiser IE8 + Denon AH C551
+ ZoomH4n - mrštný lapač kmitů

Canon 1100D + Canon EFS 17-85mm
Huawei P8
Balda_87
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 8. 5. 2009 22:09

jak řika balda nemam co dodat
sluchátka 90% hudby a přehravač 10 %, čím lepší sluchátka tím se poměr mění protože je slyšet každá blbost co přehravač vypustí.... takže činský šmejd s UE fi10 je neposlouchatelný ..... Ale zas na druhou stranu Iaudio i7 s peckama v zakladu hrajou tak děsně že se nedá mluvit o reprodukci hudby ....
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 8. 5. 2009 23:05

Mezi kvalitními mobily a MP3 přehrávači není rozdíl, takže bych neváhal ani nad nejdražšími sluchátky. Redukce nemám rád, ale Xperia s výstupem přímo na 3,5 mm musí hrát skvěle.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 9. 5. 2009 09:23

to řekl člověk co chtěl vyměnit iaudio i7 za Ipod Nano :tleskani
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Foxnec 9. 5. 2009 10:48

Díky za vyčerpávající odpovědi, zařízení s WM je pro mne bohužel nutností, tak teď alespoň vím, že koupit k němu slušnější sluchátka nebudou úplně vyhozené peníze. Nějak už jsem si zvyknul na ten lepší (pro amatérského neaudiofila) zvuk (doma u PC mám Xonar DX a HD555). Ještě mi zbývá si udělat cestu do poslechovýho centra a poslechnout si je.
Dají se ER-6i tak nějak alespoň přibližně porovnat s HD555 pohledem amatéra, i když je to úplně jiný druh sluchátek? HD555 obecně nejsou zrovna přebasované a mají pěkné středy, o ER-6i jsem četl, že to taky s basy nepřehánějí ...
Home: AIMP2 =>Auzentech X-Fi Forte => Sennheiser HD555-595
Portable: Sansa Clip+ 8GB => Phonak Audéo PFE 112
Foxnec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 9. 5. 2009 12:51

bubaak píše:to řekl člověk co chtěl vyměnit iaudio i7 za Ipod Nano :tleskani

Pravil filosof.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bubaak 9. 5. 2009 13:17

:mrgreen:
nezáviď
Bu Bu Bu!
bubaak
Strašidlo
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bína 10. 5. 2009 15:29

Ano, kvalitnější mobily stavěný na multimedia(vrcholový Nokie), které mají i dost zaměřené chipy na zvuk se dají možná srovnávat s lepšími přehrávači. Ale pochybuju že X-peria bude na téhle úrovni(ne všechno s 3,5 mm jackem hraje slušně, ten má i moje přenosný rádio za 30 Kč). Zkus kdyžtak pohledat na head-fi, recenze telefonů jsou nanic, tam to berou dost okrajově. Spíš bych radil si koupit Sansu Clip za 1500.

Jinak za 3000 doporučuju Phonaky.
CIEM: qdc 8CS|AAW W500|HEIR 10.A|HIFIMAN RE1000
IEM: NOBLE Katana & Sage
DAP: SONY WM1A|SHANLING M5s & M2X & M0
TWS: Shanling MTW100BA

Zaměstnanec firmy Shanling, tohoto času v Číně
Bína
Sluchátkový recenzent
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ScRyX 10. 5. 2009 15:49

Velmi ti doporucujem si pred kupou xperiu vypocut, ja som myslel ze bude hrat skvele, pravde je ze hra divne. Hlasy su strasne vzadu , ako v jaskyni. Hovorim to zvlastnej skusenosti, inak som fanusik sony erocssonu. Neviem cim to je a je to skoda.
ScRyX
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Foxnec 10. 5. 2009 21:16

Takže, zase je tu souboj Phonak vs. ER, návštěva poslech centra mě nemine.

Jinak super že se ozval někdo, kdo má s Xperií zkušenosti, ale už míň je super jeho názor(ale díky za něj) ;-) ...Ještě tak zajistit, aby jim na prodejním místě nevadilo, že bych přikvačil s microSDčkem se svou vlastní hudbou :) Obzvlášť po tom, co na mě na stánku SE v Palladiu v Praze koukali jak na vola když sem po nich chtěl stylus (vy chcete PPC se zapuštěným a hodně moc jemným displejem ovládát stylusem?!) . :D
Home: AIMP2 =>Auzentech X-Fi Forte => Sennheiser HD555-595
Portable: Sansa Clip+ 8GB => Phonak Audéo PFE 112
Foxnec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emokid 11. 5. 2009 00:10

ipod
Emokid
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nohandle 12. 5. 2009 11:57

Jelikož jsem čerstvým mejitelem ER6-i a poměrně dlouhodobým majitelem HD555 dovolil bych si je porovnat.
Zvukově se mi ER6-i hodně líbí a hodně se blíži HDčkům, zvlášt v tom že zvuk je takový uvolněný nebo jak to někdo označuje laid-back. Zvukově, detailně, jsou na dost podobné urovni ale i přesto má zvuk celkem odlišný charakter, čož je dané hlavně naprosto odlišnou konstrukcí. na HD se mi líbí že si zvuk vychutnávám opravdu celýma ušima. Basy se můžou šířit i přes boltce takže dojem z nich je diametrálně odlišný. Detaily dokonalé zvlášt po odstranění té pěnové gumy z naušníků, ve výškách bych možná chtěl ještě víc. S ER jsou basy uzavřené v hlavě, ale i tak jsou hodně přesné a naléhavé. Prostor není bohužel tak velký jako u HD v tomhle šměru jsem čekla malinko víc. Zbytek pásem je přesný detailní (v rozlyšení detailů bych řekl že jsou ještě výš než HD) a výšky mě dost příjemně překvapily.
Každopádně na venkovní poslech mi ER příjdou naprosto ideální a zvukově mě velice uspokojují, myslím že investice je to opodstatněná.
Winamp > ASIO > EMU-0202 > modded Sennheiser HD555 > me
Sandisk Sansa Fuze > Etymotic Er6-i > me
nohandle
Junior

Odeslat příspěvekod Foxnec 12. 5. 2009 15:15

Mno výborně, díky za názor (a skoro se dá i říci díky za jeho obsah) ;-)

Jinak, když se vrátím ke zdroji zvuku, z tohohle jsem vyčetl, že jsou tam nějaká pěkná teoretická čísla, a jediné, co tam strhali, bylo zkreslení, ale já jako laik houby chápu pravý obsah těch čísel (a vlastně skoro i ten pojem jako takovej) :) ... no, poslech mě nemine, nějak už si to obstarám.

a btw. s tím sundáním náušníku jsi mě zarazil, o tom jsem teda fakt ještě neslyšel. A ten zvuk za to evidentně stojí. :-)
Home: AIMP2 =>Auzentech X-Fi Forte => Sennheiser HD555-595
Portable: Sansa Clip+ 8GB => Phonak Audéo PFE 112
Foxnec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nohandle 12. 5. 2009 16:06

no muzu zejtra zkusit otestovat zvuk z htc diamond nebo pripadne touch pro pokud budou majitele ochotny mi to pucit do ruky vs. sansa fuze / iaudio i7 :-D ale nepocitam ze bych tam slysel naky extremni rozdily. i kdyz treba takovej vystup SE P1i je tragickej.
Winamp > ASIO > EMU-0202 > modded Sennheiser HD555 > me
Sandisk Sansa Fuze > Etymotic Er6-i > me
nohandle
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků