Výběr hi-end in-ear sluchátek

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomina 29. 6. 2022 06:55

Já se přiznám, že jsem z 64A U12t až tolik nadšený nebyl… určitě bych do nich naslepo nešel.
Překopíruju můj status z fb.

Rychle, než mě smažou!
Tohle bylo opravdu intenzivní a zároveň dynamické testování IEM sluchátek 64 Audio U12t vs moje CA Solaris 2020.

Na začátek nutno podotknout, že nejsem žádný technický audiofil, který porovnává frekvence, křivky, pitvá vše do detailu. Jsem hlavně vášnivý posluchač a milovník muziky.

Když v Audigo začali nabízet značku 64 Audio, zbystřil jsem. Nedávno jsem prodal stolní sestavu a nechal si CA SOLARIS 2020 a AK Futura SE-100. Aktuálně mi malé, nerušivé a kvalitní řešení vyhovuje.

Proč ale nezkusit něco jiného, možná lepšího?
Volba padla na 64 Audio U12t, kterou nedávno recenzovali zde https://www.audioreporter.cz/na-cem-pos ... t-vs-u18s/

Když jsem sluchátka z půjčovny Audiga vyzvedl (děkuji), hrozně jsem se těšil na porovnání s CA Solaris.

Nebudu zde rozepisovat článek a spíše shrnu oba druhy sluchátek a vypíchnu klíčové vlastnosti.

CA Solaris 2020
citlivější - nenáročné.
Na out 2,5 balanc hlasitost 60-70 ze 150
Na out 3,5 unbalanc hlasitost 80.

Oproti 64 Audio:
Zajímavější design
Lepší konektory
Zábavnější přednes - dokonce i se stříbrným kabelem
Horší bas, prostor, separace
Lepší detail



64 Audio U12t
3,5 mm kabel hlasitost 90-100 - docela mě překvapily jak jsou “hladové”
Kabel vypadá dost lacině a je dost kritizován. Jo, vypadá lacině, ale mně tolik nevadil.
V balení se mi líbil držák na nástavce.
Design příliš neosloví - prostě klasické IEM.
Horší 2pin konektory, dlouhé a nedají se točit.
Skvěle sedí, člověk o nich neví.

Zvuk
Výborné neutrální podání a dynamika basu
Lepší separace a prostor. Neodpouští…
Na určitou hudbu famózní. U Coldplay skvěle separovali.. ale někde jsem se brutálně nudil. Proti Solarisům 2020 úplně jiné. Jako by jim něco chybělo.
Svou roli v tom budou hrát i odlišné měniče.
Pro někoho nudné pro druhé boží - záleží na vkusu a částečně i zvoleném APEX válečku - celkem zajímavá technologie https://www.audioreporter.cz/na-cem-pos ... -monitoru/

V čem bych U12t nejvíc vypíchl, je komfort. Sedí skvěle! I mně, který má problém. Každé sluchátko jina velikost nástavce a stejně mi Solarisy nesedí 100%. Ale 64 Audio ano!!
Ach. ❤️❤️❤️
Ale zvukově moje Solarisy prostě netrumfly. Nevím do jaké míry v tom hraje roli kabel, balanc.. ale celkový zvuk mi nepřišel tolik zábavný, muzikální jako u Solarisu.

Věřím však, že není všem dnům konec a třeba jim dám ještě někdy šanci. Nebo jinému modelu z nabídky 64 Audio.

Díky za možnost půjčovny do Audigo.cz
tomina
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2022 08:43

Zajímavé.
Pak by se ti určitě líbily 64 Audio Fourté. :-)
Tam už je ale cena jinde a dost nad tvůj limit. :-\
Kdyby byly za 60k, tak s koupí neváhám. :pozor 8-)
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scoopik 29. 6. 2022 08:57

Ahojte, kedze som v tomto nezbehli, nakolko nemam moznost riesit zapozicky in-ear sluchadiel, tak prosim o radu.
Mam prehravace Fiio M11 Plus LTD s AK4497EQ a lacnejsi variant Cowon Plenue R a hladam k nim nejake in-ear sluchadla...Ide mi hlavne o vyuzitie pre M11, nakolko Cowon skor vyuzivam na bezdrotove sluchadla, ale niekedy popocuvam aj drotove...

Vo svoje zbierke som mal nieco od Ultimate Ears Super.Fi5 pro, Fiio F9 PRO, FH5s ... ale zda sa mi to prilis zakladne pre M11...100% nehladam riesenia za 1000€, ja skor inklinujem investovat do stolovej aparatury...

Co vsak mozem zhodnotit Fiio FH5s bol pre mna uplny preslap, pri nizsej hlasitosti hrali v poriadku ale chybala dynamika, pri vysokej mali paradnu dynamiku, ale ukricany vokal. Nedokazal som ich vobec doladit ani cez EQ a posluch sa stal utrpenim.

Pocuvam hlavne rock, symfonicky-goticky metal - Within Temptation, trance - Armin van Buuren....zaner je sirsi...mam rad pevne a zive spodky, ale nemam rad az prilis ostre vysky s ktorymi sa stretavam dost casto...po 30 minutach ma z toho boli hlava.
Hladam nieco co by zilo aj pri stupnici hlasitosti 0-120 okolo 75-80

Neviem ktorou cestou sa vybrat...musim podotknut, ze podanim mi najviac vyhovovali F9 PRO, ale tie som pocuval hlavne s Onkyo DP-X1 ktoru uz nevlastnim...premyslam ci ist do FH7 alebo skusit nieco uplne ine.
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2022 10:44

scoopik:
Osobně se ch-fi in-earům vyhýbám. :-)
Myslím, že je lepší připlatit si za kvalitní značku.
Jaký je tvůj rozpočet?
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 29. 6. 2022 10:48

Fiio FH7/FD5, iBasso IT04/IT07, nieco od Thieaudio.... od tych F9 Pro bude kadeco lepsie. Ak si s cenou IT07 OK, s nimi asi nic nepokazis pri tvojej hudbe - aj keby to bol slepy nakup. Umravnene vysky maju aj FH7, tie mozem odporucit, byvaju v bazare za slusnu cenu.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomina 29. 6. 2022 10:50

Kamarád má FH7 a je spoko...

-- 29. 6. 2022 11:51 --

nooo, právě..to už je mimo můj (morální) budget....:)


pseudomagick píše:Zajímavé.
Pak by se ti určitě líbily 64 Audio Fourté. :-)
Tam už je ale cena jinde a dost nad tvůj limit. :-\
Kdyby byly za 60k, tak s koupí neváhám. :pozor 8-)
tomina
Junior

Odeslat příspěvekod goelr 29. 6. 2022 10:52

Ad 64A U12t: mě se nelíbí kabel a 3.5...nechci dát za sluchátka 60 tis a ještě řešit toto...
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2022 11:02

goelr:
Pokud koupím U12t, tak k nim připojím hybridní kabel Forza AudioWorkz 2,5mm bal.
Věřím, že dostanou i jiskru ve zvuku.
S původním kabelem mi přišel zvuk dost teplý.
Problém je, že 2-piny protrude budu na flat zástrčkách vypadat divně. :-\

-- 29. 6. 2022 12:10 --

CA Solaris se rozhodně nemohou srovnávat s U12t. :pozor
Zatím jsem nenašel na head-fi jediného hifistu, který by jim dal přednost. :shock:
U12t je jiný level, nejen ve zvuku, ale i ve zpracování.
Slyšel jsem původní Solaris a byly zábavné, ale měly problém ve zvuku.
Solaris 2020 jsou méně problémové, ale už jsou zvukově "ořezané".
Tím "ořezáním" myslím, že už nemají tak třpytivé výšky a celkové
mají i horší rozlišení.
Zpracování rozhodně není tak špičkové, když tryska je k IEM přilepená
lepidlem. :potichu
O konektorech MMCX se raději rozepisovat nebudu. :-\
Jediné v čem jsou Solaris (o proti U12t) lepší jsou DD basy a zábavnost.
U12t jsou spíše analytické.

-- 29. 6. 2022 12:58 --

goelr píše:A náhodou nikdo ze zdejších nemá Lime Ears Pneuma?


Spíše bych uvažoval o nových Lime Ears Anima, ale ta cena už je docela brutal. :D
Dát za IEM přes 84k ( €3,400), to už musí bolet. :-\

Zde: https://limeears.com/product/anima-universal-fit-iem/
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goelr 29. 6. 2022 12:43

Nebo rovnou vzít Odin :-) Ne já budu brát něco s komplet cenovkou max max 60 tis (a raději méně). Proto tam chci už i přijatelný kabel apod.
Ven: Fiio M11 Plus ESS -> Limeears Pneuma
PC: Burson Playmate 2 -> Audioengine A5+
goelr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scoopik 29. 6. 2022 12:52

ked zhodnotim cenu prehravaca M11 LTD cca 990€, tak sluchadla by som nechcel preplacat nad cenu prehravaca...moja predstava 500-1000€ maximum...nepoznam top znacky audiophile sluchadiel...
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2022 13:02

scoopik
Tak co třeba DUNU SA6? :-)
Vím kdo je prodává ve slevě poblíž Brna.
Prodává ještě UM Mest MKII (27k) a Noble K10U (20k).
Noble K10U bych ti asi k M11 LTD nedoporučoval.

Výborná volba v poměru cena / ladění je bezpochyby Oriolus Fosteni. :tleskani
Slyšel jsem je před lety na srazu audiofilů a nejen mě překvapily. :-)

Zde: https://penonaudio.com/oriolus-forsteni.html
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 29. 6. 2022 14:24

tomina: Upřednostnění zábavnějšího zvuku Solaris před U12T chápu, asi bych volil stejně jako ty. Ostatně mám to tak i u velkých sluchátek. Raději zábava na vysoké úrovni, než pitva.
Co se týče konektorů, docela jsi mě překvapil. Například Custom Art prodává svoje CIEM v drtivé míře s dvojpiny (mají možnost výběru konektorů). Když jsem s nimi kdysi koketoval, sami mi toto potvrdili. Každý typ má něco a u skutečně kvalitních (a drahých konektorů se rozdíly částečně stírají). Ale bohužel takřka každý MMCX konektor se časem povolí a začne protáčet. Obzvláště když občas měníš kabel. Někdy se to dá dotáhnout, někdy ne, pak tam lidi vkládají o-kroužky a podobné "záchranné kruhy". A vytržených MMCX konektorů, zejména z těla akrylátových IEM je plný internet. Sám když prohazuju kabel u Solaris, modlím se k silikonovému nebi, aby dalo konektorům dlouhý život. Už mě pár IEM rukama prošlo a za mě jednoznačně kvalitní dvojpin.

pseudomagick: Dávat Forsteni do společnosti UM, Noble a konec konců i těch Dunu, to je HODNĚ odvážné :mrgreen:

scoopik: co tě vede k tomu dávat do IEM míň, či stejně peněz, jak do DAPu? Osobně si myslím, že v poslechovém řetězci s IEM, dělají právě sluchátka minimálně 75% zvuku, 20% DAP a zbytek, nástavce, nálada, kabely v pořadí co jsem uvedl. Za mě narvat nejvíc peněz do sluchátek, bude to nejvíc poznat. Sluchátka za 1000$ s DAPem za 500$ budou hrát PODSTATNĚ líp, než sluchátka za 500$ s DAPem za 1000$. Alespoň taková je moje zkušenost. Zrovna ten poměr 100:50 se mi jeví jako ideální, samozřejmě to nemusí platit ve všech případech a i v případě 70:30 je výsledek lepší, než když je tomu naopak.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod scoopik 29. 6. 2022 15:26

Dakujem za odporucania, pacia sa mi tie Dunu SA6 len tiez bude treba menit kabel, lebo predpokladam, ze 2.5 kabel k tomu nie je.

Preco nechcem investovat vela do sluchadiel...neberiem to ako ako nastroj pre dokonaly a jediny posluch...chcem to pocuvat v miestach kde nemam na dosah audio zostavu, ale chcem aby to trochu verne reprodukovalo.

...ceny DAP sa predrazuju kvoli wifi a slusnemu DAC prevodniku...Wifi je zial povazovane este stale za nadstandard vybavu a neumerne zasahuje do ceny prehravaca...alfa omega je pre mna konkretny integrovany DAC, zatial android kvoli apkam, wifi pre stream mojej hudby z NAS...kedze na pamatovku to nevtrepem vsetko.

Co sa tyka stolovej zostavy, tak vychadza mi to na aktualne o 40% menej za koncak vs reproduktory, ale nie je to pisane pravidlo, riadim sa posluchom...pocul som pekne hrat aj 6000€ koncak na 800€ repro...samozrejme je to kombinacia na hlavu, ale milo to prekvapilo...
Pre mna je alfa omega odpocinku a relaxu prave stolova zostava, ktora mi dodava viac energie, vacsi priestor v posluchu a hlavne chrani sluch narozdiel od in-ear co je dnes tiez dolezite....take Focal Diablo Utopia mi dodaju urcite krajsi zazitok ako sluchadla :)
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod pseudomagick 29. 6. 2022 15:42

martas38:

pseudomagick: Dávat Forsteni do společnosti UM, Noble a konec konců i těch Dunu, to je HODNĚ odvážné :mrgreen:

Nééé. Tak to myšleno nebylo. :pozor
Proto jsem psal o řádek níže, abych je oddělil. :-)
Psal jsem, že poblíž Brna (resp. ten, který mi prodal SE200) prodává i in-ery:
1) DUNU SA6 (nevím za kolik)
2) Noble K10U (za 20k)
3) UM Mest MKII (za 27k)

O Oriolus Fosteni jsem se zmínil níže, neboť se jedná o dobrý kup i za plnou cenu.
Fosteni by mohly závidět ladění i mnohem dražší sluchátka, nicméně to, co je
sráží do střední třídy je rozlišení. Jinak přednes mají parádní. :tleskani
Nevím jak DUNU SA6, ale K10U se technicky nevyrovnají. :pozor
Pomlčím raději o Mest MKII... :potichu
Astell&Kern A&futura SE200, Noble Kublai Khan, 64 Audio U12t, Shanling M6 Pro, Astell&Kern AK300, Heco Ascada 2.0, Sennheiser IE8i, Harman Kardon Go+Play, Sony XDR-V1BTDB,Yamaha NX-50
pseudomagick
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scoopik 29. 6. 2022 15:59

pseudomagick pri SE200 si priplatil hlavne za dvojity DAC...pocuvas hudbu aj cez ESS ? mne ich prevodniky zvukovo nikdy nesedeli...

Za tie DUNU SA6 vies posunut kontakt ?
scoopik
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků