Upgrade z HD 800 / Porovnanie flagship modelov

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod TigiGold 17. 5. 2021 16:14

Introvert: Aby si člověk udělal obrázek o vlastnostech měničů z hlediska zkreslení, měří se tři úrovně: 94, 104 a 114 dB. Jako průměrné SPL při hlasitém poslechu sluchátek se někdy uvádí i hodnota 90 dB. K tomu je však třeba počítat s rezervou pro krátkodobé špičky, a ty mohou dosáhnout při nahrávkách s vysokou dynamikou (což je např. dobře nahraná klasická hudba) třeba i 20 dB. Takže hodnotu 114 dB není nemožné krátkodobě dosáhnout (samozřejmě za předpokladu, že to zesilovač dovolí). Osobně beru uváděnou křivku THD při SPL ve výši 114 dB jako údaj spíše pro ilustraci, mnohem více mě zajímají hodnoty 94 a 104 dB. A ty jsou zrovna u diskutovaných Abyssů velmi velmi špatné, oproti jiným měřeným sluchátkům. Jak je napsáno v recenzi, projevuje se to při hlasitějším poslechu iritujícími pazvuky v dynamicky vypjatých pasážích. Tato nedostatečná schopnost zahrát čistě nahlas a přenést bez zkreslení špičky SPL je pro mě naprosto nepřijatelná u jakýchkoliv používaných velkých hifi sluchátek, natož u hájendu za 5000 EUR.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 17. 5. 2021 16:22

Díky, v tomhle mám už dávno jasno. Pokud bych měl prachy na Abyss AB-1266 PHI TC (to teda je název ..), koupil bych si Susvary :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 5. 2021 16:31

@introvert: Slyšel jsi Susvary?
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 17. 5. 2021 16:33

Tohle už je na mě pánové moc akademická debata. Já doteď abych si udělal obrázek o vlastnostech měničů, posadil jsem si je na uši. Obvykle to ušetřilo hodiny čtení. A díky tomu nezatracuju například výrobky AudioGD s naprosto otřesným měřením a úplně stejně neupřednostňuju stejnou čínu S.M.S.L. když jsem odbočil k převodníkům. Stejně tak bych si nikdy nekoupil Audeze LCD-X, pokud bych dal na grafy a přesto je mám. A recenzenti ty jsou k úsměvu.... Prostě uši jsou uši
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 5. 2021 16:41

No každopádně ty Abyss jsou jedna velká extravagance. Konstrukce, design, název, grafy a ten zvuk, to je prostě šílenost.

Když pominu sluchátkový odpad typu Marshall Major III a jemu podobné, tak k tonálně nejhorším sluchátkům, která jsem kdy slyšel, patří Sennheiser HD 700 a Grado GS2000e. Ale po zkušenosti s Abyss bla bla TC teď vidím ty dvoje v mnohem lepším světle.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 17. 5. 2021 17:07

pavel1756 píše:@introvert: Slyšel jsi Susvary?

Ne, někde je mají k poslechu ? A i kdyby, k čemu by mi ti bylo ? Ty prachy do nich vrazit nehodlám. Krom toho, že jsou nejlepší, se také všichni shodují v tom, že jsou brutálně předražené .. A nejde jen o sluchátka. Je zajímavé, že k hodně drahým sluchátkám si jeden musí částo pořídit rovněžtak drahý zesilovač, který do té doby nepotřeboval (Susvary, LCD-4, Phi 1266 ..). Ta vrcholná sluchátka, to je vůbec hobby za všechny prachy :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 111a111 17. 5. 2021 17:16

114dB vyzerá ako šialené číslo ale pre živú hudbu úplne bežné. Tu je k tomu komentár https://youtu.be/zTEQmmG6TzE

// Zosilovače s výkonom plne dostatočným na Susvary/1266/LCD-4 a s dokonalou transparentnosťou a neutralitou sú dnes už našťastie dostupné za pár stoviek €
Naposledy upravil 111a111 dne 17. 5. 2021 17:19, celkově upraveno 1
111a111
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 5. 2021 17:19

Poslech mohou zařídit například v Avitsmartu.
Je pravda, že těch negativ je v případě Susvar až moc. Nesmyslná cena, podprůměrná konstrukce a design a k tomu obrovské nároky na zesilovač. Na druhou stranu patří k jedněm z nejlépe hrajících sluchátek, co jsem kdy slyšel. Jestli jsou nejlepší? Neřekl bych. Jsou zde aspkety, ve kterých jsou podle mého názoru lepší Empyreany či Utopie.

-- 17. 5. 2021 18:27 --

111a111 píše:// Zosilovače s výkonom plne dostatočným na Susvary/1266/LCD-4 a s dokonalou transparentnosťou a neutralitou sú dnes už našťastie dostupné za pár stoviek €


Máš tam překlep. Chtěl jsi určitě napsat za pár tisíc eur. Za pár set fakt né.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 17. 5. 2021 17:57

111a111 píše:114dB vyzerá ako šialené číslo ale pre živú hudbu úplne bežné.

Jak to muze byt silene cislo? :)
Ja u profi sluchatek mam bezne 120db a napr 43ohm nebo 120db a 70ohm :)
A nove jsem nasel dokonce i 129db a 80ohm :D
Alespon tak to uvadi vyrobci :)
https://sluchatka.heureka.cz/beyerdynam ... pecifikace

-- 17. 5. 2021 19:00 --

pavel1756 píše:Když pominu sluchátkový odpad typu Marshall Major III

Dekuji za info a ja porad mel za to ze to lidi chvali ze jsou nejaka taka stredni trida :)
Teda pokud myslime ty stejne viz
https://sluchatka.heureka.cz/marshall-major-iii/
a to jsem prvni videl bezdrat verzi a jen mi prisla podezrele levna cca 2400czk... jenze co urci kvalitu?
Podle ceny uz to nejde vybrat nebot vsechny sluchatka podezrele spadli cenove az na dno jak koukam :shock:
Takze podle ceny jsou vetsina sluchatek jen odpad a krap :(
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavel1756 17. 5. 2021 18:18

Jo to jsou ony. Marshall opravdu ne, prosím.
Pro mě jsou etalonem střední třídy uzavřených sluchátek Meze 99 Classics.
Napájení: AudioQuest Niagara 1200
Data: Roon Nucleus & Chord Hugo M Scaler
DAC+AMP: Chord Hugo TT 2
AMP: Burson Soloist Voyager
Sluchátka: HiFiMAN Susvara | Focal Utopia
pavel1756
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 17. 5. 2021 18:36

ripper6 píše:Jak to muze byt silene cislo? :)
Ja u profi sluchatek mam bezne 120db a napr 43ohm nebo 120db a 70ohm :)
A nove jsem nasel dokonce i 129db a 80ohm :D
Alespon tak to uvadi vyrobci :)
https://sluchatka.heureka.cz/beyerdynam ... pecifikace

Tohle je něco trochu jiného. Uváděné údaje výrobce říkají, jak vysoké SPL je dosaženo, čerpají-li sluchátka výkon zesilovače ve výši 1 mW. Jde tedy o vyjádření citlivosti sluchátek. Někdy se citlivost uvádí ve vztahu k jednomu voltu. Mimochodem, ta hodnota v odkazu 129 dB u DT1350 je podezřele vysoká. Více realisticky vypadá hodnota 109,22 naměřená zde: https://reference-audio-analyzer.pro/en ... #gsc.tab=0
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 17. 5. 2021 19:09

111a111 píše:114dB vyzerá ako šialené číslo ale pre živú hudbu úplne bežné. Tu je k tomu komentár https://youtu.be/zTEQmmG6TzE

// Zosilovače s výkonom plne dostatočným na Susvary/1266/LCD-4 a s dokonalou transparentnosťou a neutralitou sú dnes už našťastie dostupné za pár stoviek €


To jsou pěkné blbosti, co tam povídá ten Amir. Ale zcela to zapadá do jeho image pseudovědce .. Jinak by mě docela zajímaly nějaké ty zesilovače s dokonalou transparentností a neutralitou, vhodné pro uváděná nenažraná sluchátka - samozřejmě za pár stovek EUR :-)
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 17. 5. 2021 19:13

Přece Topink A90 :-) .
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod introvert 17. 5. 2021 19:17

pavel1756 píše:Poslech mohou zařídit například v Avitsmartu.
Je pravda, že těch negativ je v případě Susvar až moc. Nesmyslná cena, podprůměrná konstrukce a design a k tomu obrovské nároky na zesilovač. Na druhou stranu patří k jedněm z nejlépe hrajících sluchátek, co jsem kdy slyšel. Jestli jsou nejlepší? Neřekl bych. Jsou zde aspkety, ve kterých jsou podle mého názoru lepší Empyreany či Utopie.

Jeden ze známých youtubových recenzentů, Joshua Valour, na to má podobný názor jako Ty. Ve své recenzi říká, že jsou sluchátka, která každý zná, protože jsou nejlepší v něčem. Jedna v šířce zvukové scény, jiná v detailech, další v dynamice, a tahle mají asi nejlepší ladění. Susvary nejsou nejlepší v ničem. Ale současně jsou ve všech těch parametrech tak dobré, že jim to prvenství právem náleží. Ale na Valoura pozor: v recenzi Hifimanů HE6 se nechal slyšet “pokud jste někdy slyšeli HE4XX, tak jste slyšeli 95% HE6” :D A ještě k tomu Avitsmartu - nejsem ten typ, který přijde někam, nechá si předvést drahé zboží, o kterém ví, že na ně nemá, a pak zase odejde, a už ho tam víckrát neuviděj :-) Samozřejmě, pokud by měli showroom jako v Audigu, kde bych si je mohl bez jakýchkoli závazků vyzkoušet, tedy aby se mi nevěnoval prodavač, tak bych je rád zkusil. Ale jejich cena je tak vysoká, že je daleko levnější si je objednat na Aliexpressu ..

-- 17. 5. 2021 20:19 --

BabetakCZE píše:Přece Topink A90 :-) .

Topinky mám rád, s česnekem, mňam :D
Naposledy upravil introvert dne 17. 5. 2021 19:25, celkově upraveno 1
introvert
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MHOE 17. 5. 2021 19:22

pavel1756 píše:Poslech mohou zařídit například v Avitsmartu.
Je pravda, že těch negativ je v případě Susvar až moc. Nesmyslná cena, podprůměrná konstrukce a design a k tomu obrovské nároky na zesilovač.

Jaka cena za novy kus by podle tebe davala u Susvara smysl? A jak bys to pro srovnani videl s cenovkou u jinych high-end modelu?
DESKTOP: Roon | Fiio R7 | Susvara (mod)
PORTABLE: Roon | Fold3 | Deva Pro (mod) + LinkBuds (eq)

MEASUREMENTS: MiniDSP EARS | Fulla 2 | HD650

REVIEWS: Viz "Web" v profilu
MHOE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků