Sennheiser v problémech

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 18. 2. 2021 21:20

Možná jste to ještě nezaregistrovali, ale Sennheiser je aktuálně ve finančních problémech.
https://www.e15.cz/byznys/technologie-a ... a-1378049#

Na Massdropu lze aktuálně předobjednat HD 8XX, což je prakticky doprodej lehce upravených HD 800 S, popřípadě nejrychlejší možnost jak se zbavit dílů na výrobu 800 S.

Navíc od konce roku 2018 už v Sennheiseru nepracuje Axel Grell (pán, co navrhnul oba dva Orpheusy, HD 580/600/650/660S/800/800S/IE800/IE800S.
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snejdy 19. 2. 2021 00:44

néé, muj oblíbenec... snad se z toho dostanou, by člověk neřek že mánie kolem bezdrátů dovede zatopit takhle zavedenejm firmám...
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kostival 19. 2. 2021 10:11

Taky mě to mrzi .. fakt si myslím, že Senny HD6xx a 800 jsou skvělá a komplexní sluchátka, a pokud by značka dopadla špatně, byla by to velká škoda.

Na druhou stranu trochu nerozumim tomu, proč nezacelili tak dlouho díru po nešťastných HD700 :roll: přec kategorie kolem 1000 EUR musí být i pro výrobce zajimavá .. stále velmi vysoká marže. Prostě se nemůžu zbavit dojmu že v oblasti hi-fi, více než 10 let nepřišli s ničim novým.
kostival
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 19. 2. 2021 11:14

Okrem bezdrôtových slúchadiel a HD820 ale Sennheiser od príchodu HD800 neprišiel s ničím, čo by vyvolalo väčší záujem.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snejdy 19. 2. 2021 23:03

Mě třeba i mrzí že nemají nějaká uzavřená sluchátka v cenové a zvukové hladině HD 6XX. Nějakou dobu byly HD 630VB ale ty záhadně zmizeli z trhu chvíli po uvedení (i když já bych spíš ocenil něco s normálním kabelem a bez tlačítek). Nevím jak jsou na tom drátová momentum, jestli se můžou rovnat s 650 nebo 660S, ale spíš myslím že ne.
DOMA: PC -> optika -> AUNE X1s Pro (7.gen), Sennheiser HD 660s,
NAD C 326 BEE + Klipsch RB-81 II + Klipsch SW-112
NA CESTY: HiBy R2 (512GB), FiiO FH7, DALI Katch G2, Sennheiser Momentum TWS 3
snejdy
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TigiGold 20. 2. 2021 09:39

Před lety jsem v obchodu Sennheiser na letišti ve Frankfurtu poslouchal různé modely sluchátek a z vystavených mě zvukově zaujala pouze uzavřená HD630. Pamatuju si, že mě tehdy nepříjemně překvapilo, jak mohou blbě hrát i některé modely v cenové hladině 100-200 EUR, které se zvukově vůbec nechytaly na moje PX100 z roku 2007, které jsem měl jako referenci v kapse.

HD630 se už opravdu nevyrábí, ale firma Neumann využila korpus z těchto sluchátek pro model NDH20, který stojí něco přes 10 000 Kč. Neumann je vlastněn Sennheiserem a z uvedených informací se nezdá, že by se této akvizice teď chtěli zbavovat.
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BabetakCZE 7. 5. 2021 20:11

Sennheiser "Consumer Business" prodán.
https://en-de.sennheiser.com/newsroom/s ... ess-vzxws7

11.5. budou představeny nové sluchátka.
https://www.headfonia.com/sennheiser-ne ... ct-teaser/
Gustard A26 - Headamp GS-X Mini - Sennheiser HD 800
BabetakCZE
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2021 21:35

Tady se bojím, že to budou BT sluchátka v křiklavých barvách, nebo něco podobného, audiofilská bomba, která vytře konkurenci zrak se asi konat nebude.
Bohužel jim poslední dobou tak trochu ujížděl vlak. HD600/650 byly nadčasové modely, ale tam to ustrnulo. HD660 už nejsou zdaleka tak. A jejich vrcholné modely jako HD800 jsou pro mě tonalitou totální úlet (ale to je můj subjektivní pohled).
Za provaz začínají tahat výrobci jako Hifiman, Audeze, Focal, různí menší výrobci jako Meze, ZMF a tradiční evropské značky jako AKG, Senn, Beyer se topí v problémech a nepřinášejí nic nového, konstrukce jejich nejúspěšnějších modelů je dvacet a víc let stará a současné trendy už bohužel moc nestíhají.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk1 7. 5. 2021 21:39

Možná to bude hires naslouchátko s podporou MQA...
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 7. 5. 2021 21:54

brrouk1: nedopatřením jsi vynechal ANC. Přesně to jsou současné trendy. Bezdrát, který přepíná skladby pomrkáním levého oka a zvenku do uší pouštějící jen to, co chceš, nebo tě může ohrozit. Kvalita zvuku je až někde hodně vzadu, případně vyzvedneme tu podporu MQA, ať se v Meridianu mají. Snad to nebude osud legendy Sennheiser.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod brrouk1 7. 5. 2021 22:15

Nevynechal, nevím co to je.. Teda okrajově vím, ale tyhhe fičury nějak jdou kolem mě. zkoušel jsem BT, ale nakonec jsem si uvědomil, že muziku si vychutnám v klidu a v sedě... Když jdu na procházku, tak radši poslouchám přírodu.
To MQA bych asi až tak úplně nezatracoval. Něco v něm zní dobře, něco ne. Zkoušel jsem skoro všechny stream služby, až jsem zjistil jednu věc. Nezáleží na tom, v jaké kvalitě je ta nahrávka pořízená, ale jak ti to momentálně sedne. Takže si občas vychutnám mptrosku z Spotify, než nějaký hires kousek. Ale nezapírám, že občas jsem i takový lovec detailů, že opravdu poslouchám, co v té nahrávce je.
DK-Pioneer LX 85, Canton Gle,
Stereo- Rotel RA 1070- - NHT Super Zero, REL HT 1003
Head-Audeze LCD 2 C, iBasso IT 07,IFI micro black signature , Hiby R5 2g.,Audeze Maxwell
brrouk1
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 8. 5. 2021 00:54

Nemám nic proti mp3, mám celkem dost hudby v tomto formátu, protože to prostě jinak není, nejde sehnat a venku to absolutně nevadí. Taky občas lovím detaily, ale ono je kolikrát mnohem lepší poslouchat hudbu, než to jak to cinká, jak je to vrstvený, jakou má bas texturu. Pak nevadí ani ta empétroska. Nemám nic proti Spotify, používal jsem, ale přestal jsem. Tidal beru jako svůj hlavní zdroj hudby. Ještě mám teda Qobuz, ono se to vzájemně celkem dobře doplňuje. Ale na formátu MQA mě štve ta vylhaná kampaň, blbý kecy o studiové kvalitě a to, že z formátu vyvinutého pro šetření dat ve streamu se stal formát na vydělávání těžkých prachů a nic jiného. Nepřijde mě, že by byla kvalita MQA výrazně lepší či horší, jak třeba 24/96 streamy (ba ani jako 16/44,1 streamy ve flacu), jak píšeš, jednou mě sedne to, podruhé ono, přijde mě že moderní věci v tomto formátu super, starší bída, ale na vině obvykle není formát, ale vlastní obsah, resp. současné remastery. Ale prostě se z toho teď udělala těžká free-cool-in věc, kdo to nemá, nebo nepodporuje jako by nebyl a přitom jde právě jen a pouze o prachy pro Meridian a zpřízněné firmy. Aneb jak ze svobodného kodeku flac vymlátit nějaké prachy navíc. A popravdě začínají mě být stále víc sympatické firmy, co to ignorují, jako např. Chord, RME, Yamaha a podobně, takže žádný nevýznamný béčka. To že je lepší dobrý DAC bez podpory MQA, jak horší s podporou už stejně spousta z nás zjistila.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rival1 8. 5. 2021 08:46

Ked sme pri Sennheiseru co hovorite na ich novy inear model IE300?
Rival1
Junior

Odeslat příspěvekod merhaut 8. 5. 2021 10:04

Tak to abych svůj plánovaný kup 660 urychlil...
elektrotechnik: specializace měření a regulace/automatizace, více jak půlstoletí též fanda do hi-fi a bigbítu
merhaut
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bobzbrna 9. 5. 2021 07:39

Přesně tak Martas,
do šaliny nebo busu mp3 vůbec nevadí. Co se týče Spotify tak tam mi vadilo, že všechno hrálo stejně (čti stejně blbě) i starý prověřený kousky hrály jak z telefonu. Asi to všechno provalí nějakým svým filtrem nebo kýho čerta. Ale zase knihovno mají fantastickou. Najdeš tam fakt i těžce raritní záležitosti.
Bob
SONY CDP-970, YAMAHA M-4, CANTON Quinto 540, KIMBER KC-1, MONSTER Powerline 2+
nebo jako zdroj NTB + FOOBAR 2000 + IFI NANO iDSD BL USB DAC , SMSL sApII, HIFIMAN RE0 nebo AKG K270 Playback
bobzbrna
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků