Výběr sluchátek na domácí poslech po zavření Audiga.

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Oban14 21. 4. 2021 19:57

Ahoj, rád bych požádal o radu.

V mládí jsem rád poslouchal hudbu přes sluchátka. Byly od firmy Peerless MB Quart. Tento poslech jsem miloval. Jakmile se na nich rozpadl molitan, který vyplňoval celou mušli a tvořil dosedací plochu na ucho, tak už jsem onu příjemnost zvuku nedosáhl a poslal je do recyklace.
V 90tých létech jsem poslouchal jen z walkmanu a minidisku. Nějaká Sony a následně Koss Porta Pro.
Někdy po roce 2010 se můj zájem přesunul zase na domácí poslech. Pročítal jsem diskuze a tak nějak mě to táhlo k Beyerdynamic DT880. Ještě před koupí jsem potřeboval špunty na cestu a navštívil Audigo v Brně. Napadlo mě vyzkoušet konečně DT880 na vlastní uši. Ty tam tehdy neměli, ale měli k poslechu Hifiman 400. Ty jsem tehdy z výběru vyloučil pro cenu výrazně nad 10000Kč. Šokující byl ale pro mě poslech v prodejně. Vzpomínám, zvuk bez jiskry, jakoby bez výšek a se středy v pozadí. Totální zklamání. Proto jsem nakonec koupil "čínskou náhradu DT880", sluchátka Takstar HI2050, abych si ušetřil event. zklamání za hodně peněz. Sice mezitím uplynulo víc než 3 měsíce, ale zvuk těchto sluchátek byl podstatně příjemnější, než Hifiman He-400.

Nyní bych se ale rád posunul dál. Rád bych zůstal v cenové hladině do 10000 Kč, přes 15000 bych jít nechtěl. Zaujaly mě recenze na Hifiman Sundara a Monoprice Monolith 1070. Oba magnetoplanáry. Problém je, že už si ani ty Hifimany neposlechnu, protože Audigo zavřelo. Monolith 1070 bych musel objednat ze zahraničí, což je trošku problém s reklamací. Navíc jsem četl několik stížností na problémy s Hifiman Sundara - např. změna hlasitosti jednoho sluchátka po pár měsících, různé pazvuky při nižších frekvencích.

Jsem trochu v rozpacích. Chci sluchátka, která mě potěší kvalitou zvuku a aby aspoň 5-10 let vydržela. Vzhledem k uzavření prodejen Audigo se značně snížila možnost výběru v prodejně.

Hudbu poslouchám pořád stejného typu. Něco jako Genesis do r. 1976, Marillion, Yes, Clepsydra. Ze současného století např. Gazpacho, Mystery, IQ. DAC chci pořídit Topping E30. Zesilovač mám zbastlený HA610. Pokud bude potřeba výkonnější, pořídím.

Předem děkuji za vaše názory.
Oban14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Delgar 22. 4. 2021 08:10

Řešil jsem stejný problém cca měsíc zpět a u mě zvítezili Verum 1, tak na ně mrkni :).

+ mají bezkonkurenční poměr cena/výkon
- dlouhá doba dodání ( aktuálně čekám 4 týdný a ještě 2 týdny čekat budu )
- díky nízké impendanci jsou citlivé na zesilovač ( já k nim koupil Schiit Asgard 3 )

Netvrdím, že lepší sluchátka v dané cenové hladině nelze pořídíit, ale skoro to tak vypadá. Tedy pokud jsi ochotný si na ně počkat a případné problémy s reklamací řešit tím, že je pošleš na Ukrajinu.
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 4. 2021 08:56

Impedance 8 Ohm u sluchátek by mě asi hodně odradila. Vypadává ze hry spousta hodně kvalitních zesilovačů. Moje sluchátka mají 20 Ohm a už to je hodně nízká impedance, nevhodná např. pro spoustu zesilovačů s elektronkami na výkonovém stupni.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dado71615 22. 4. 2021 09:08

Mňa tie Verum celkom zaujali rád by som skúsil niečo nové. Ako vychádzajú cenovo aj s dovozom ? je tam nejaké clo ? A keď sme pri zosilňovačoch čo by k nim bolo vhodné v cenovej hladine okolo 500 eur ? Ďakujem za info.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 22. 4. 2021 09:18

Musíš hledat zesilovače s co nejnižší výstupní impedancí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dado71615 22. 4. 2021 09:30

Ďakujem za odpoveď takže momentálne používaná DF RED je ok s 1,9 ohm a do budúcna uvažujem nad Topping A90 a ten je na tom +/- tak isto.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 22. 4. 2021 09:40

Jako "pravidlo palce" se uvádí maximální poměr 1/8 (výstupní impedance sluchátkového zesilovače/impedance sluchátek). 1,9 ohmů je obecně celkem nízká hodnota, ale k 8ohmovým sluchátkům by bylo z hlediska zachování dostatečného činitele tlumení vhodné zvolit zesilovač s ještě nižší hodnotou výstupní impedance. Ale ještě důležitější je, aby byl schopen dodat dostatečný proud do nízkoimpedanční zátěže, s patřičně nízkým zkreslením. 8 ohmů, to už je impedance reprobeden, a ne každý headamp bude s takovou zátěží "šťastný".
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _daRK 22. 4. 2021 09:56

Vzhladom na to, ze ide o planary, tak by som sa pravidla 1/8 nedrzal prilis striktne. Ale ci bude DF Red stacit pre plne vyuzitie Verum1, som si nie isty.
HP: Hifiman Edition XS
IEM: FiiO FH7,iBasso IT04
DAC/Amp: Lotoo Paw S1,Chord Mojo,HibyR3,iBasso CF01
Iné: Sony WH-1000XM5,LinkBuds S
TV/Audio: SONY KD-55XF9005;Yamaha RX-V683 ► DALI Zensor 3+Yamaha NS-SW200; Triangle Elara

Predaj: iBasso IT01s, IT04, FH7
_daRK
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Delgar 22. 4. 2021 10:28

Dado71615 píše:Mňa tie Verum celkom zaujali rád by som skúsil niečo nové. Ako vychádzajú cenovo aj s dovozom ? je tam nejaké clo ? A keď sme pri zosilňovačoch čo by k nim bolo vhodné v cenovej hladine okolo 500 eur ? Ďakujem za info.


Platil jsem za sluchátka 7900,- s tím že clo, pošta ani DPH by se platit nemělo.
Za zesilovač Schiit Asgard 3 + DAC AK4490 jsem platil 8700,- včetně pošty a následně 1800,- DPH.
Naposledy upravil Delgar dne 22. 4. 2021 12:16, celkově upraveno 1
Delgar
Junior

Odeslat příspěvekod TigiGold 22. 4. 2021 11:05

_daRK: Aha, jde o planáry, takže v tom případě beru svou připomínku k výstupní impedanci zesilovače zpět. I měření ukazuje (viz https://reference-audio-analyzer.pro/en ... -1.php#rw3, graf "Impedance of Verum Audio Verum 1 headphone"), že je u těchto sluchátek impedance při změnách frekvence konstantní, ve výši 7,38 ohmů. Vyšší výstupní impedance zesilovače by tak teoreticky neměla ovlivnit frekvenční charakteristiku sluchátek.

Obava, že nízká impedance způsobí nadměrné zatížení zesilovače a tedy vyšší zkreslení, však zůstává. Výše zmiňovaný Schiit Asgard 3 by je snad měl zvládnout uspokojivě, z hlediska zachování nízkého zkreslení však bude vhodnější ponechat jej v režimu "low-gain" (viz graf "Distortion vs Power - 33 ohm" - https://www.audiosciencereview.com/foru ... dac.14393/). Nízký gain by měl stačit, neboť jde o velmi citlivá sluchátka (117.45 dB/V).
Ah, padron, siam tutti morti!
TigiGold
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Oban14 22. 4. 2021 20:20

Díky za reakce. Na Verum 1 jsem se také díval. Přiznám se, vzhled a extrémně nízká impedance mě trochu odradily. Něco mě pořád táhne k magnetoplanárům. Díval jsem se i na Ollo Audio S4X, Avantone Planar. Těžko se podle postřehů různých recenzentů či uživatelů vybírá. Chtělo by to vzít svoji hudbu a poslechnout si ta sluchátka.

Takže zatím z této diskuze mám závěr následující.
- zatím mě nikdo nedoporučuje odklon od magnetoplanárních sluchátek i přes udaný styl poslouchané hudby. Trošku jsem pokukoval i na DT1990, Sennheiser 650, 600.
- líbí se mi Sundary i možnost koupě v Audigo. Měl jsem jen obavu z na netu referovaných problémů s kvalitou. Zatím mě tyto problémy v této diskuzi nikdo nepotvrdil.
- v některých recenzích je Monolith 1070 hodnocen lépe jak Sundara, nečetl jsem žádné problémy, lákají mě také. Odrazuje mě koupě ze zahraničí.
- ještě jednou zvážím Verum 1. Pokud výrobce píše, že jdou provozovat i s mobilem, tak snad nebude ta nízká impedance tak velkým problémem. Ale vzhled mi připomíná, když jsem kdysi vyráběl reprobedny.
Oban14
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 22. 4. 2021 20:26

Ono jde s mobilem provozovat hodně sluchátek. Akorát je problém jak to hraje... Planáry vesměs ocení dobrý zesilovač.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tenzor 22. 4. 2021 23:40

No a proč nezkusit nejdřív něco z druhé ruky, abys v případě nevhodného výběru netratil?
tenzor
Junior

Odeslat příspěvekod Dado71615 23. 4. 2021 06:44

Ak si citlivý na sykavky tak DT1990 by som neodporúčal, mal som síce len 770 pro ale je tam veľmi podobný peak medzi 7 a 10 khz a mne to veľmi prekážalo po 3 dňoch som ich vrátil pretože sa mi nechcelo hrať s equalizérom a pre mňa to bolo až nepríjemné počúvať.
Dado71615
Junior

Odeslat příspěvekod akburt 23. 4. 2021 06:47

Z druhé ruky budes do 14ti dnů tezko vracet,pokud kupujes na slepo.A dnes,po uzavrení Audiga si clovek uz tezko odzkousí zvlást vyssí trídu.
Jen verím,ze nekdo sikovný a chytrý dokáze vyplnit mezeru po Audigu a rozjede tento byznys opet k nasí spokojenosti.
On totiž E-shop se od kamenné prodejny lisí v komfortu pro koncového zákazníka.Proste si neodzkousís patery sluchátka behem hodiny.A nakonec se ani neporadís s obsluhou,která byla v Audigu vstrícná.
akburt
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků