Jaké repro 5.0 k pioneer VSX-817-S

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod doubix 21. 3. 2008 15:17

Dobrý den,jaké reproduktory 5.0 bych měl zvolit k receiveru pioneer VSX-817-S,místnost 22m2,poslech domácí kino,hudba 60/40.Možná investice cca 15000kč.
doubix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koben 22. 3. 2008 07:32

Podívej se jestli ještě někde nebude tento set,

Magnat Monitor set 1000, nehrál vůbec špatně, pokud posloucháš rock nelze mu nic vytknout za zdůraznění basů, pokud inklinuješ ke klidnější muzice, nebál bych se firemních Pioneerů, ty jsem také slyšel, basy nejsou tak výrazné ale hrají velmi neutrálně ,někdy je to silná stránka beden.Pioneer S-V325-W
koben
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod UniFly 22. 3. 2008 08:36

osobně doporušuji tu cca patnáctku investovat do sloupů, co trochu hrajou - na hudbu stejně potřebuješ solidní stereo a filmy to zahraje taky:
např.
AQ Kentaur 653 - cena 11.980,-/pár
nebo
Mordaunt-Short Avant 906i - cena 17000,-/pár

mno a na zbytek došetřit a koupit satelity a centr třeba za půl roku nebo za rock
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koben 22. 3. 2008 12:00

UniFly píše:osobně doporušuji tu cca patnáctku investovat do sloupů, co trochu hrajou - na hudbu stejně potřebuješ solidní stereo a filmy to zahraje taky:
např.
AQ Kentaur 653 - cena 11.980,-/pár
nebo
Mordaunt-Short Avant 906i - cena 17000,-/pár

mno a na zbytek došetřit a koupit satelity a centr třeba za půl roku nebo za rockk/quote]


Ano za Mordaunt se přimlouvám taky
http://www.mordauntshort.com/summary.php?PID=64
Kamarád je má právě zahořelé a je to opravdu klasa !!!
koben
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doubix 22. 3. 2008 12:04

Děkuji za typy,PIONEER S-V325-W by byla zajímavá varianta (jaký je rozdíl s Pioneer S-V520-W),poslouchám rock,ale na druhou stranu moc silné basy nemusím,možnost koupit celou sestavu mám teď,další možné investice do budoucna jsou hodně,hodně daleko.Popřípadě jaký střeďák,zadní repro bych měl koupit k těmto sloupům AQ Kentaur 653.
Co říkáte na repro ELTAX?
doubix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod UniFly 22. 3. 2008 12:04

ty 906i jsem si nakonec vybral dom z hoodně široké nabídky - trumfly dokonce některé bedny do 30k....
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doubix 25. 3. 2008 21:43

A co říkáte na sestavu receiver Marantz SR3001 a repro Heco Victa set 500
doubix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod koben 25. 3. 2008 21:59

doubix píše:A co říkáte na sestavu receiver Marantz SR3001 a repro Heco Victa set 5005/quote]

No, moc bych se zrovna k této kombinaci nepřikláněl, ale to jen proto že osobně mám dost široký záběr muziky a Marantz je vyloženě neutrální a Heco taky, znamená to, že např.pro vážnou a relaxsační muziku bude mít těžko konkurenta ,ale kde bude kladen důraz na dynamiku a takovou tu rvavost a plastičnost projevu ,obávám se ,že to nebude to pravé ořechové ,já bych k Marantzu spíše viděl ostřejší Jamo nebo Magnat Quantum 607, ale určitě to chce poslechnout a napsat potom sem na fórum, ať jsme zas o něco chytřejší :mrgreen: !
koben
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod UniFly 26. 3. 2008 08:39

K tomu marantzovi se přikláním - hodně povedená mašinka... ale když vedle toho postavíš některý vyšší model, tak je jasné (především zvukově), že sr3001 je základní model. Ne žeby mu snad něco chybělo, ale vyšší modely dokáží dát hudbě více šťávy. Pokud píšeš kino 60 / hudba 40, tak v této cenové kategorii je marantz sr3001 jedna z nejlepších voleb.
Že je marantz neutrální, to jo. Také se říká - sám mám odzkoušeno - že si díky konstrukcí koncových zesilovačů dokáže celkem slušně poradit s kdejakýma bednama. Dalo by se říct, že nechá vyznít jejich charakter. Jsou samozřejmě i lepší spojení zes-bedny: kdo hledá a věnuje se tomu, snad najde. Ale IMHO s marantzem by se žžádný zásadní průser konat neměl.

Heco osobně moc neznám, spíše jen z netu a z diskuzí, kde se probírají ty nejzákladnější sestavy. Možná, že jsem na bedny až příliš úchylný, každopádně vždy budu tvrdě prosazovyt názor, že základní modely jsou většinou pouze "spotřební elektronikou" v pravém slova smyslu: s košíkem naklušeš do sámošky, nakoupíš a deš dom. My hledající a trávící čas v diskuzích si přece zasloužíme něco, co trochu hraje.

Jak říkám, Heco neznám, taže se snažím radit na základě toho, že zhruba tuším, co se dá chtít za jaké peníze. Takže: pokud preferuješ filmy před hudbou, myslím, že dřív nebo později zatoužíš po subwooferu. Podle mne tento set za takové peníze nebude žádný zázrak. Navíc, pokud to vydává nějaké zvuky na 28Hz (jak píšou prodejci), tak se bojím, že to bude spíš hučet a dunět než hrát přesné a kontrolované basy.

Doporučím spíše přemýšlet jinak: pokud máš zrovna teď možnost vrazit do beden nějakých 13-15k, tak bych šel rozhodně do sterea: Na hudbu stejně víc jak dva kanály potřebuješ jen vyjímečně a filmy se dají ve stereu poslouchat taky. Mno a později, až našetříš, můžeš zas svou sestavu posunout o něco dál. Osobně preferuji pořadí: dobré stereo -> slušný centr -> nějaké surroundy -> subwoofer, který bude adekvátní k hlavnímu stereu.

Jak jsem již zmínil výše, mým favoritem jsou Mordaunt-Short Avant 906i, které při poslechu hudby hravě strčí do kapsy jakýkoliv set 5.0 či 5.1 za 12k
Dále pak ze zkušeností mých zákazníků: AQ Kentaur 653 jsou bedny, které na svou cenovou kategorii hrají velmi povedeně - celá řada Kentaur od AQ má podle mne z celého jejich sortimentu nejlepší poměry cena/kvalita a navíc v rámci řady není problém jakékoliv stereo rozestavět na DK.
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doubix 26. 3. 2008 21:12

Nebyl by to pro mě moc velký přepych?(Mordaunt-Short Avant 906i),když poslouchám více méně hudbu staženou z netu (mp3 atd.) Jsou ty Heka na tom fakt tak špatně,na audioexpertu mi bylo doporučena v cenové relaci 15000kč k receiveru Pioneer VSX-817-S pravě HECO Victa set 500,má někdo zkušenosti s touhle sestavou?
Předpokládám,že kdybych si pořídil sloupy Mordaunt-Short Avant 906i,musel bych dále dodržet značku střeďák a zadní repro,což bych se asi dostal kam bych nechtěl,myslím hlavně cenově.
Možná bych se měl zeptat jinak,vyzkoušená sestava do 25000kč???
doubix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod UniFly 27. 3. 2008 13:04

doubix píše:...
Možná bych se měl zeptat jinak,vyzkoušená sestava do 25000kč???k/quote]

i takhle se to dá pojmout.
V případě kina mám tu zkušenost, že řada značka Mord.-Short hraje vždy v rámci řady (např. AVANT) se stejným charakterem. Takže jinak řečeno: pokud ve fimu budeš mít zvuky dešte, zpěv ptáků či jiné statické zvuky, bude každá bedna hrát, co má, ať už použiješ jakékoliv bedy. Pokud ale bude nějaká dynamická scéna, např. letadlo letí kolem nebo prostě nejaký zvuk běhá dokola tebe, tak v případě použití různých beden pocítíš ty přechody - každá bedna hraje jinak dobře.
Musíš vzít v úvahu také estetické hledisko.

------
Samozřejmě, pokud tvé nároky nejsou nijak vysoké, tak by teoreticky mohla stačit první lepší sestava, kterou najdeš někde v obchodňáku. Tys ale už položil otázku, chtěls doporučení. Tím ses automaticky zařadil mezi hledající, kteří se nehodlají vzdát bez boje.Hledající posluchač či začínající hifista by si měl v první řadě především udělat rozeznání, co je k mání za kolik peněz a jeké kvality se dá za jakých podmínek dosáhnout.
Můj osobní postup: až najdu něco, s čím jsem spokojen, tak než to koupím, tak si nechám předvést sestavu o level lepší. Pak srovnávám rozdíly - nejdříve jestli nárust ceny odpovídá lepší kvalitě Z MÉHO SUBJEKTIVNÍHO HLEDISKA. Pokud vidím, že ten druhý je opravdu o poznání lepší a belbech jej schopen koupit (třebaže bych měl ještě nějaký ten pátek šetřit), potom přichází na řadu úvaha, jestli v mých poslechových podmínkách má toto zlepšení význam.

příklad: chtěl jsem koupit AQ kentaur 653 - podle mne výborná bedna za dopré peníze. Pak jsem poznal AVANTy a cenově se mi zalíbil 906i, zvukově mi také vyhovuje. Šel jsem dál, poslouchal bedny za 50k, poslouchal i jiné a skutečně jsem našel něco, co bych si mohl dovolit koupit a zároveň rozdíl ve zvuku byl pro mne adekvátním opodstatněním vyšší ceny. Byl to model AVANT 908i, líbil ser mi moc, hlavně silný ale přesný a kontorolovaný bas. Bydlím ale v paneláku a stěhování je v nedohlednu, takže lepší bedny, než 906i pro mne aktuálně nepřicházejí v úvahu.

Rozhodně tě nechcu do těch Avantů tlačit. Jen říkám, žeby ses měl podívat kolem sebe a zamyslet se, co vlastně od audio sestavy očekáváš a podle toho vybral něco, čeho nebudeš za rok či dva litovat.

---
jsou lidé, kteří kupují reprobedny jako vkusný kus nábytku. Ti ale nechodí pro doporučení na AVmánii ;-)
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod koben 27. 3. 2008 16:04

Předchozí příspěvek je fundovaný a nedá se nic jiného dělat než s k němu přiklonit, já se pokusím dát několik tipů v dané cenové relaci které bych si poslechl a od toho bych se potom rozhodl.
Yamaha NS-9002 set + Yamaha RX-V461 T
Jamo S 606 HCS 5 + Marantz SR3001 (určitě bych si ale v tomto případě připlatil a zvolil model vyšší Marantz SR4002 )

A toto je můj tip AQ Toba set 3 SW + Denon AVR-1908 ,výsledná cena je o zhruba 9 tis. vyšší ale určitě to stojí za to, Denon stále hraje denoňácky a toba mu sedí jak ***** na hrnec, kdo je spolu slyšel zaváhá proč lidé utrácí větší částky za hifi, které nezahraje ani polovinu co tato sestava .
koben
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doubix 27. 3. 2008 16:29

Děkuji za zasvěcení,rozhodně chci,aby sestava měla smysl.Co takhle zvolit místo sloupových repro regálové i vzhledem k velikosti místnosti by to přece byla vhodná volba.
Tím bych mohl koupit kvalitnější 2 přední regálové repro,střeďák na úrovni a o něco horší 2 zadní repro.
Jak by teda měla vypadat sestava od AQ 5.0 a sestava 5.0 od Mordaunt-Short,receiver by zůstal pioneer VSX-817
doubix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod doubix 27. 3. 2008 16:41

Děkuji za reakci (koben) odepisoval jsem a ještě jsi tam nebyl
doubix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod UniFly 27. 3. 2008 17:05

mno takže pokud 5.0 S REGÁLOVKAMA VEPŘEDU, tak určitě dřív nebo později pocítíš absenci nejhlubších basů. Nicméně regálovky MS AVANT 902i poskytnou věrnější zvuk a lepší basy než AQ TOBA 223 i AQ TOBA 303. Cena je potom ale vyšší.

Zkusím navrhnout něco velmi jednoduchého:
Předek: MS AVANT 902i (doporučená cena je 7k/pár)
centr: MS Premiere 304 c (3k/kus)
zadní: MS Premiere 302 s (4k/pár)
K tomu později subbas AQ Kentaur 413 (11k) nebo MS AVANT 309i (13k)

levnější varianta
Předek: AQ TOBA 303 (3.190,-/pár)
centr: AQ TOBA 112 (2.480,-/kus)
zadní: AQ TOBA 223 (3.240,-/kus)
K tomu později subbas AQ TOBA 406 (6.690,-/kus)

řada premiere se dělá ve světlém dřevě (=Honey mapple) nebo stříbrná
řada avant - černá, honey mapple, calvados (dřevo hnědočervené)
AQ - černá, stříbrná, buk. U kentauru je pak víc barev.

pro začátek obojí můžeš provozovat s tvým receiverem, pozdeji bych šel do toho marantze: k té TOBě bych dal SR3001(11k) a k MS SR4002(16k)

------
uvedené ceny jsou podle doporučení výrobce/distributora. Na sety se pak obvykle dělávají slevy. Např u nás na komplet zes Marantz + komplet repro bys dostal 10%
Nevadí, když se míchají jablka s hruškami. Je ale potřeba umět rozpoznat Jablka od jablek a Hrušky od hrušek.
UniFly
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků