Recenze Wharfedale Diamond 11.2

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Shiningsilverhaze 13. 1. 2021 23:52

Hello,
rozhodl jsem se sdílet pocity k aparatuře kterou vlastním:)
když rozbalíte Wharfedale Diamond 11.2 zaujmou vás velmi kvalitním zpracováním a designem. Když je zapojíte, zjistíte že se jedná o vysokou kvalitu;) Nejprve jsme tyto bedny zkoušel na starším přehrávači Cowon X7 (10 let starý ale kvalitní, tenkrát cena 7000kč) a zesilovači Marantz PM 5005 (cena okolo 7000kč). Oba tyto přístroje významně snižují kvalitu zvuku. Když jsme zapojil Zesilovač Yamaha A-S501 (cena 13500kč) posunul jsme se kvalitou o 2 levely výše, překvapilo mě jak velkou roli hraje zesilovač.
Když jsem zapojil přehrávač Hibby R6 Pro, posunul jsme se o 2 levely výš! V obou posunech jsem slyšel čistější a prokreslenější hudbu, změna byla zřetelná okamžitě i méně pokročilým. Lze tedy snadno vyvodit že nemá cenu tyto kvalitní bedny zapojovat do méně kvalitní soustavy, nevyužijete jejich potenciál. Somozřejmostí u těchto beden je Tidal nebo prostě nahrávky v bezeztrátové kvalitě, jinak zase nevyužijete potenciál.
Co se týče přednesu, překvapí Vás výškami, když se rozehrála skladba od Pink Floyd- Breathe, tak úvod skladby vykouzlil u mých posluchačů spontánně překvapené výrazy:) Výšku opravdu umí. Mírné zklamání příjde u středů kde by možná přišel vhod zesilovač který umí zesílit středy. Co se týče basů, tak bez subwooferu si už neumím představit život, používám levnější ale za ty peníze kvalitní Yamaha YST-SW 012(produkt roku na heurece). Přednes je velmi vyrovnaný, prokreslený, nezahuhlaný, klidný, při vyšších hlasitostech bych uvítal větší dynamiku. Pokud na těchto bednách budete poslouchat kvalitní nahrávky, tak vám to vrátí i s úrokem např. Pink Floyd, digitálně nahrané moderní skladby atd.. Pokud odpálíte např. Queen, Stouny, Beatles tak nevyužijete plně potenciál těchto beden, tyto kapely bohužel měly nízké kvality nahrávek a necítím takovou přidanou hodnotu oproti levnějším bednám. I když tředa poslední alba od Queen už stojí kvalitou nahrávky za to!
U skladby Time od Floydů pokud přežijete otravné budíky, tak Vás ohromí akustika, dynamika(se subem) a prostorovost.
Shrnutí: skvělé výšky, střední středy:)(stále ale kvalitní) bez subu nebrat.. pokud si frčíte na basech. Pouze adekvátní ostatní komponenty. Čistota a prokreslenost detailů. Do místnosti max 20m.
Doufám že recenze poslouží;)
Shiningsilverhaze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod trempik 14. 1. 2021 08:35

Dobrá poznámka k zesilovači Marantz PM 5005. Hodně kompromisní zvuk, to souhlasí. A že to s ním nehraje na středech, tomu velmi věřím, viz. fr. char. na Hifivoice.
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 14. 1. 2021 08:36

"Šinyngsilvrháze",
soudruhu, po tvém "hodnotném" příspěvku se musí velikáni Ferda Mercury a Honzík Lenonů obracet v hrobečku. Znám jen málo kapel, které by si u svých nahrávek jako Attack,Opera,Sergeant,Abbey,Revolver,White.....tak parádně pohrály se zvukem, jako právě "kvíni a bítls".
Taktéž bys neměl neoprávněně devalvovat zesilovač, v tomto případě 5005, slovy: „...takový přístroj významně snižuje kvalitu zvuku...”. Toto by se dalo vysvětlovat, jako nějaký charakteristický znak toho zes. a to je pochopitelně demagogie. Ten zesilovač je technicky defacto (a zvukově absolutně) shodný s bráškou 6006, jen nemá DAC. Zesilovač tedy může uvedené Yamaze nejen konkurovat, ale v mnohém ji zase předčít. A víš proč? Neboť je nutno přihlédnout k připojeným budkám a jejich charakteru. Kdybys měl ty dva zes. připojené třeba k Dali, zjistil bys, asi stejně jako já, že v této kombinaci byla Yamaha velmi nudná, suchá, fádní a bez jiskry - světlý, sterilní zvuk. Naopak 5005 a 6006, to bylo pohlazení po duši, příjemné, barevné, kulaté, zkrátka vše, co chybělo té Yamaze. A co z toho plyne? Že není dobré bez větších zkušeností dehonestovat nějaký strojek jen proto, že byl zkombinován s pro něj né úplně vhodnými bedýnkami, které se velmi často doporučují právě ke světlejší Yamaze, nebo k živějším přístrojům jako jsou zn. Onkyo, Arcam, ale třeba i Cambridge. A neblbni tak s těma levelama, 2,3,4, kdo tu míru určuje? Zvuk je zkrátka buď o trochu lepší, horší a někdy dokonce jenom prachobyčejně jiný.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Shiningsilverhaze 19. 1. 2021 21:50

Hochu tys vůbec nevstřebal že ta recenze je na repráky, né na kapely ani jejich nahrávky. Za mě Queen a Floydi jsou nejlepší co tady kdy bylo. Pokud si ale někdo chce koupit tyto bedny, tak bude trochu vědět co jim sedí víc a míň. Jinak všechny zmíněné přístroje byly vyzkoušeny na další aparatuře, tak tady nehlásej že nemám zkušenosti :)

-- 19. 1. 2021 23:42 --

Dále nijak nesnižuju úroveň Marantzu v dané cenové kategorii. Ale úroveň beden, zesilovače a přehrávače by měla být přímo úměrná a každý to musí slyšet. A analogové nahrávky v sedmdesátých letech byly prostě méně kvalitní než o 20 let později digitální a kvalitnější bedny to prostě odhalí.
Shiningsilverhaze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 19. 1. 2021 22:51

Analogové nahrávky v sedmdesátých letech...

Zřejmě to berete obecně, ale nelze to brát jako dogma.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 19. 1. 2021 22:52

No a jaká má být podle tebe úměra bedny vs zesilovač vs přehrávač? Ono opravdu hodně záleží na párování. Ne každé repro si sednou s každým zesilovačem a není to ani tak o kvalitě uvedených zařízení, jako spíš o jejich zvukovém charakteru. Ale to se ti tady snažil už vysvětlit Houbičkar.
A že by na takovém řetězci byly nějak extrémně slyšet rozdíly nahrávky 70. let a současnosti? To se mi nezdá. Spíš mám pocit, že značně trpí ty nahrávky současné na nízký DR.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Shiningsilverhaze 19. 1. 2021 23:10

Ano slyšel jsme bedny které překovávaly dvakrát dražší bedny ale pokud si člověk zaplatí o 5000kč více za aparaturu tak většinou dostane lepší zvuk(pokud vybere dobře) A znova: recenze je na repro, pak to je ok, prostě Wharfdale sedí Yamaha. Nicméně pokud furt chcete řešit ten zesík, tak byl testován na Magnat, Quadral a
na těchto bednách hrál lépe starší Denon a dokonce i Aiwa i Yamaha. Jsem rád pokud napíšete eqivalent Yamaha A-s501
Jako fakt neslyšíte rozdíl analogové nahrávky s digitální? Hmm...Co používáte za aparaturu? Vážně mě to zajímá, tato diskuze je přínosná.
Shiningsilverhaze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anonymni 19. 1. 2021 23:28

Přijde mi, že se v tom docela motáš, hlavně co se týře tý hudby. Jaký konkrétní vydání alb jsi použil při poslechu/testování? O kterých vydáních mluvíš (tím myslím i to analog vs digitál)? Rok vydání (ne alba, ale konkrétního nosiče), typ nosiče atd.... nejlíp odkaz na discogs.
anonymni

Odeslat příspěvekod Shiningsilverhaze 20. 1. 2021 00:01

To už je asi jiné téma ale Allrigth, třeba se motám:) Používám už jen Tidal a nebo Flac, víc Ti neřeknu. Nicméně pokud se podíváme na Queen Noc v opeře a Miracle, není tam rozdíl v kvalitě nahrávky?
Shiningsilverhaze
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 20. 1. 2021 08:06

:-D to je nějaká recese ?
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kulinno 20. 1. 2021 08:15

Tyhle bedýnky jsem měl taktéž vyhlídnuté, ale po poslechu v hifi studiu jsem byl velmi zklamán, ty středy jsou fakt hrůza, přišly mi hodně zastřené, jak pod dekou.. Ale sto lidí dvě stě uší..
Kulinno
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 20. 1. 2021 11:47

Ja sa Vám tu do toho veľmi miešať nebudem, iba poviem, že za mňa kombo Wharfedale + Yamaha nefungovalo. Onkyo alebo Cambridge by som ale s kludným svedomím k Wharfedale doporučil.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 20. 1. 2021 12:33

Tak jako nevím, ale mi zase zní alba Beatles jako TOP,(hlavně novější, ty první ani neposlouchám) nemluvě když jsem zkoušel třeba novější U2 z LP vs. stáhnuté FLAC, tak jednoznačně lepší z gramofonu (Tesla NC440), ostatně všechno mi zní lépe z gramofonu, než mi teda přestal fungovat a jedu aktuálně TIDAL HIFI. Jinak mám Wharfedale 10.7 + Onkyo(ale pozor AVR 727)
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod divr 20. 1. 2021 13:11

Také se nechci do toho míchat znalcům :-)) Tyto repra jsem koupil ze zvědavosti před Vánoci k Yamaze 701 . Nejsou špatné, ale odpovídají "západní" ceně 340 €, nikoli našim 13 K. Metal se na tom nedá poslouchat ( ani s Denonem 800). Osobně mám nejraději Dali.
divr
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 20. 1. 2021 17:46

zino333 píše:Ja sa Vám tu do toho veľmi miešať nebudem, iba poviem, že za mňa kombo Wharfedale + Yamaha nefungovalo. Onkyo alebo Cambridge by som ale s kludným svedomím k Wharfedale doporučil.


Mam Diamond 11.4 a Yamahu A-S701 a som max spokojný. Ale je možné, že mám divný vkus/preferencie na hudbu ja :-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků