Marantz + Dali

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod wHat 21. 5. 2020 17:54

Zdravím borci. Chtěl bych se na Vás obrátit s pomocí při výběru ozvučení obývacího pokoje. Velikost místnosti je 20m2. Zdroj zvuku Spotifi a Tidal. Mám zatím vybráno Marantz NR1200 + Dali Oberon 7. Poslouchám především elektronickou hudbu. Cenový strop je 50K. Je to správný výběr? Děkuji všem za názor.
wHat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Yiakubou 21. 5. 2020 22:15

Repro tezko komentovat, to si musis poslechnout. Dali Oberon 7 meli na muj vkus ale pomerne svetly zvuk, hodne vysek a jak to pak bude basovat zalezi hlavne na akustice mistnosti. Takze na elektronickou hudbu nevim nevim jestli to je vhodna volba.

Co se tyce zdroje, tak s rozpoctem 50k se da udelat mnohem vetsi parada nez s NR1200. Bluesound Powernode 2i, Yamaha RN-803D, nebo i Marantz PM7000N (vse se da sehnat slevou kdyz obvolas studia, ktera budou mit demo kousky na zbyt) a vsechno to jsou sice drazsi moznosti, ale investice se rozhodne vyplati, zvlast kdyz na to mas rozpocet.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 21. 5. 2020 22:54

Elektronickou hudbu zahraje dobře i sestava za polovinu plánované ceny
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dajsi 22. 5. 2020 06:25

Riešim niečo podobné na el. hudbu a bol som si vypočuť oberon 7 s bluesound, presný model žiaľ neviem lebo som ostal veľmi prekvapený aky krásny prirodzený zvuk z dali lezie. Predtým som počúval nejaké Canton a Klipsch 6000 ktoré vlastne ani nestoja za zmienku, ale možno by to stalo porovnať s Monitor audio bronze 6. Ak máš možnosť choď porovnaj.
dajsi
Junior

Odeslat příspěvekod Bolerious 22. 5. 2020 07:34

Nick Cave píše:Elektronickou hudbu zahraje dobře i sestava za polovinu plánované ceny

Souhlas. Úplne stejně ale platí i to, že Elektronickou hudbu zahraje dobře sestava až za čtyřnásobek plánované ceny.
Klíčové je to slovo dobře, které má pro každého docela jiný význam.


wHat:
Na základě čeho jsi došel k téhle konkrétní sestavě NR1200 + Oberon 7?
Bolerious
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 22. 5. 2020 08:01

S limitem do 50 tis. bych volil dělené komponenty - integrovaný zesilovač + streamer a bedny dle vlastního vkusu.
Marantz NR1200 je ve své kategorii dobrý, ale špička to není. Zvuk odpovídá ceně. Za trochu více peněz můžeš mít o dost víc muziky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wHat 22. 5. 2020 11:25

Děkuji všem za reakce k tématu. K sestavě marantz + dali jsem došel z doporučení hifi-hejhal.
Pak dle recenzí si Dali nevede vůbec špatně. Ale proto jsem napsal sem, abych zjistil jaké jsou Vaše názory na tuhle sestavu. Budu teda muset ještě muset nějakou dobu vybírat. :) Takže zesilovač + streamer je lepší než ALL-IN v podání NR1200? Je to moje první pořádná sestava, tak bych nerad šlápnul vedle. Díky hoši.
wHat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 5. 2020 11:45

tombas píše:Za trochu více peněz můžeš mít o dost víc muziky.

Tak toto platí obecně přesně obráceně. Od určité hranice, pokud nepočítáme samotné cenové dno, se zvyšování ceny projevuje na kvalitě stále méně.

Pravidlo 80/20, říká, že osmdesát procent úsilí, které v nejrůznějších oblastech vynakládáme, přináší jen dvacet procent výsledků, kterých jsme na jeho základě dosáhli.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 22. 5. 2020 11:46

No ja ted prochazim podobnym vyberem, jenom s trochu vyssim rozpoctem 60-70k.

Nemyslim si, ze se i v teto o neco vyssi kategorii vyplati investovat do oddeleneho streameru a int. zesilovace, pokud tedy neuvazujeme nejake velmi levne reseni a la Chromecast Audio.

V mem uzsim vyberu byl Bluesound Node 2i jako streamer a k tomu nejaky zesilovac. No ale aby to aspon nejak hralo, musel by to byt zesilovac tak kolem 20 tisic a s Node 2i by to pak cele stalo nejakych 35. Vyhodou je oddeleny komponent a Bluesound obecne ma dobrou aplikaci. ALE, kdyz se podivame na integrovana reseni stereo receiveru, tak treba Yamaha R-N803D hraje jako int. zesilovace od Yamahy od 20 tisic a stoji jen o nejakych 5 tisic navic. Marantz PM7000N za 32 hraje jako PM8006 za 29-30k, mozna i o neco lepe, a je pouze o nejakych 2-3 tisice drazsi. S levnejsimi repro by mohl fungovat i Bluesound Powernode 2i, pokud by zvukove vyhovoval, ale na me to znelo prilis digitalne oproti treba te Yamaze a Marantzu. Je to sice integrovane, ale za to levnejsi, kompaktnejsi a vyladenejsi reseni, rekl bych. Za posledni mesic jsem toho prosel a slysel opravdu dost a nenasel jsem do 30 tisic lepsi zarizeni pro tyto potreby, nez Marantz PM7000N - z pohledu kvality zvuku. I z toho duvodu mi uz i par lidi rikalo, ze klasicky int. zesilovac PM8006 uz nebudou ani brat a budou nabizet uz jen PM7000N.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod roman2277 22. 5. 2020 15:08

Repro od Dali je vhodné na el.hudbu.(většina modelů si hraje tu svou-zdůrazněné výšky a basy)

-- 22. 5. 2020 16:10 --

wHat píše:Děkuji všem za reakce k tématu. K sestavě marantz + dali jsem došel z doporučení hifi-hejhal.
Pak dle recenzí si Dali nevede vůbec špatně. Ale proto jsem napsal sem, abych zjistil jaké jsou Vaše názory na tuhle sestavu. Budu teda muset ještě muset nějakou dobu vybírat. :) Takže zesilovač + streamer je lepší než ALL-IN v podání NR1200? Je to moje první pořádná sestava, tak bych nerad šlápnul vedle. Díky hoši.
Jak kdy a jak kde.Marantz je dobrá volba.PM7000 za tu cenu OK.(jediné co mi na něm vadí je že nemá HT bypass) A v zahraničí se dá koupit okolo 24tis.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 22. 5. 2020 15:31

Denkez píše:
tombas píše:Za trochu více peněz můžeš mít o dost víc muziky.

Tak toto platí obecně přesně obráceně. Od určité hranice, pokud nepočítáme samotné cenové dno, se zvyšování ceny projevuje na kvalitě stále méně.

Pravidlo 80/20, říká, že osmdesát procent úsilí, které v nejrůznějších oblastech vynakládáme, přináší jen dvacet procent výsledků, kterých jsme na jeho základě dosáhli.

Tak to sice platí, ale právě v té vyšší až nejvyšší cenové hladině, orientačně tak od 100-150 tis. výš.

Yiakubou, pokud si dobře vzpomínám, tvá cesta byla od začátku definována trochu jinými požadavky, především s ohledem na jednoduchost ovládání, aplikaci pro PC atd.
Navíc PM7000N je přece jen dost rozdíl od NR1200. To dělené řešení bylo zmíněno právě jako alternativa ke kategorii NR1200, DRA-800H, případně Yamaha R-N803D...
Ty máš výhodu, že už sis některé sestavy a kombinace poslechl a víš, na co se zaměřit, co ti vyhovuje.
vHat může jít stejnou cestou, ale nemusí, těch možností je spousta a může mu vyhovovat trochu jiný přístup. Cílem tohohle fóra není někomu nalinkovat, jakou sestavu si má pořídit, ale nastínit možnosti a dostat dotyčného někam na poslech, aby si to posoudil a rozhodl sám.
Konec konců každé řešení má své výhody i nevýhody a nedá se jednoznačně říct, že zrovna to jedno jediné je to nejlepší. Pro někoho ano, pro jiného být nemusí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wHat 22. 5. 2020 17:00

Tak zatím mám jasno u zesilovače: Marantz PM7000N, vyhrál. U repra se rozhoduji mezi Wharfedale Diamond 11.4, Evo 4.3 popřípadě Evo 4.4. Chtěl bych poděkovat uživateli longie, za skvělý pokec a hlavně doporučení. :) A Vám za doporučení zesilovače. Příští týden si vyberu v Praze nějaké studio a půjdu poslechnout. Dikes.
wHat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman2277 22. 5. 2020 17:56

Není nad osobní poslech samozřejmě.Jinak ten Marantz by snesl i dražší repro než jsou ty Wharfedaly.Mrknul bych se do inzerce.Dají se sehnat velmi dobré reproduktory za zlomek ceny v záruce.(na hifibazaru nebo bazosi)
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Yiakubou 22. 5. 2020 18:48

tombas: Doufam, ze muj prispevek nikoho do niceho nenuti, to opravdu nebyl zamer. Kazdy sem pridavame svoje nazory a je na autorovi vlakna, aby si z toho vybral, co uzna za vhodne - pusobi celkem svepravne. Stejne tak to bylo i v mem vlakne a ja se pouze snazim vratit to, ceho se mi zde samotnemu dostalo.

Jinak mas naprostou pravdu, ze na zacatku me cesty byly trochu jine pozadavky, ale ne nijak zasadne. Zvukova kvalita (samozrejme z meho subjektivniho pohledu) byla pro me vzdy na prvnim miste a prave to, ze jsem tomu dal tolik casu a navstev ruznych studii dokazuje, ze to je ta spravna cesta. Az po zkusenosti z poslechu ruznych kombinaci jsem nejenom musel navysit rozpocet, protoze v podstate veskere repro okolo 30k bylo s prilis kompromisy, ale take jsem zmenil nazor na Bluesound a BluOS. Vyssi zvukova kvalita Yamahy a Marantzu byla pro me natolik zretelna, ze jsem proste upustil od pohodlnosti s BluOS. On ten HEOS na Marantzu je takovy zakladni, ale funguje a na ovladani se da zvyknout. Navic: Existuje PC aplikace HEOS controller ve Windows store, ktera funguje uplne stejne jako ta mobilni, takze i to resi muj puvodni pozadavek. Kazdopadne uz jsem na konci sve cesty, myslim, a behem vikendu doplnim sve rozreseni do puvodniho vlakna.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dargy 23. 5. 2020 05:23

Pokial chces streamer v zosilnivaci, a pm7000 mas v hladaciku, skus sa pozriet aj po hegeli. Taky h90 je super stroj a mozno najdes niekde dobru cenu. Ten oproti pm7000 daleko neutralnejsi.
A ten rozdiely v reproduktoroch ako tvrdi tombass je podla mojich zisteni prave najvacsi v cenovkach 500-10000€ a dost velky. Rozdiely su vzdy len uz nie v kvalite ale v celkovom podani. Napr. pred nedavnom som si porovnal fisher&fisher 370atm a focal sopra2, obe reproduktory vynikajuco hrajuce a predsa uplne rozdielne. A kazdemu sedel iny zosilovnac. Vo vyssich cenovkach to uz je len o hladani vkusu zvuku co komu ladi na usi viac. A rozdiely su vzdy. Niekedy by clovek neveril co za informacie zvukove su v dobrych nahravkach. Take tvrdenie ze nie su rozdiely je zauzivana mantra. Rozdiely su a o to viac ak dana zostava dokaze vymackat z nahravky maximum.
dargy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků