Reprosoustava hučí

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Pheonixxx 24. 4. 2020 21:50

Zdravim, půjčil jsem si od mámi repráky.

viewtopic.php?t=1031605

Bohužel, hučí hlasitě - tím myslím na celý byt, nevím proč. Nevíte proč?

Nezávisle na tom, jeslti zapojim jenom ten hlavní, který má ON knoflík, nebo oba, nebo to mám píchlý v notebooku (tim myslim přes jacka, nebo vypojený), jestli mám v notebooku píchlý napájení, který mi u předchozích repráků způsobovalo taktéž jakési hučení, nebo to je odpojený.

Zřejmě tedy chyba u toho hlavního repráku v napájení?

Změna zásuvky, pokud by něco měla změnit nic nezměnila. Repráky hučí oba, když zapojim i ten druhý.

Takhle to zní - https://uloz.to/file/cv2ms7tdFERN/vid-20200202-133857-3gp
Servisní manuál včetně zdroje - https://www.poradte.cz/priloha/2020/2467826/95/sphf2000x.pdf

Má-li někdo nápad, dík.

Vítek
Přílohy
IMG_20200202_153350.jpg
IMG_20200202_153341.jpg
IMG_20200202_153333.jpg
Pheonixxx
Junior

Odeslat příspěvekod brrouk 24. 4. 2020 22:45

No, nápad mám, ale ten se ti líbit nebude....
Zkus je vzít někam jinam (tím nemyslím jinou místnost, ale jiný dům), aby jsi vyloučil zemní smyčku- bordel v elektroinstalaci. Když to bude hučet dál (u matky to nehučelo ?), tak asi bude problém v bednách a to se asi opravit nevyplatí.
P.S. z těch fotek není nic poznat, teda až na tu opatlanou trubku, což bude asi basreflex....
brrouk
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 24. 4. 2020 23:12

Pokud se brum ozývá po zapnutí bez ohledu na připojené zařízení, pak prohlédněte přívodní kabel a konektor, zda-li nejsou poškozeni. Pokud bude problém v kabelu, lze snadno napájet nový. Nicméně s ohledem na stáří bych řekl, že odešlo trafo, nebo některý z operačních zesilovačů či případně kondenzátorů.
Tyto bedny se nevyplatilo opravovat ani jako nové. Aktuálně mají nulovou hodnotu. Pokud si s nimi přesto chcete hrát, můžete vyhodit elektroniku, udělat z nich pasivní a sehnat nějaký levný zesilovač z druhé ruky.
Nebo tentos napájením přes USB. Zapojení je snadné a cena cca 40 Kč odpovídá hodnotě opravy.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 25. 4. 2020 09:01

"5Wx2 high fidelity product" :-D ale účel splní..
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pheonixxx 28. 4. 2020 02:48

No, u matky to nehučelo.
Vzít to zkusim, mám sousedku, takže to neni zas takovej problém..

Přívodní kabel vypadá naprosto v pořádku, hehe.
Tu sousedku zkusim, kdyžtak tedy asi vyhodim.
Pheonixxx
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků