Připojeni vícero aktivních reprosoustav k přehrávači

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod George68 11. 10. 2016 18:17

Zdravím, prosím o radu, chci zapojit 2x aktivni repro marshall woburn k mp3 na vystum sluchatek. Je toto možné, nebude se repro navzajem rušit, nebude na jedne repro třeba zpoždění signalu?
George68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 11. 10. 2016 20:55

Nemělo by se to nijak negativně projevit. Vstupní impedance aktivů je dost vysoká na to, aby přehrávač pracoval i při propojení vícero párů v podstatě naprázdno = s minimální zátěží.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod George68 11. 10. 2016 21:08

Repro maji sve zesilovače takze to zni logicky jen mi jde o to jestli kdyz vyvedu z mp3 Fiio x7 zdroje přes rozdelovac vystupu na sluchatka do dvou aktivnich repro 90W signal jestli v obou repro bude stejny signal bez zpozdeni a jestli to ma nejakou logiku pro kvalitni reprodukci treba na party?Jinak jeden reprak woburn hraje hodne slusne ale chci ozvucit vetsi místnost tak jestli pri propojeni 2x 9oW aktivnich bude vice muziky. Druhy aktivni repro bychnteprve prikoupil. :-)
George68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 10. 2016 01:09

Pokud to nechceš modelovat matematicky a hrabat se v každý desetince úhlovýho stupně fázovýho zpoždění vzniklýho ne ne stejně dlouhým vedeni, můžeš vzít za bernou minci fakt, že tam lidský ucho žádnej rozdíl nepozná.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod George68 12. 10. 2016 10:01

Tak kablík ke kazde bedně bude stejně dlouhy, s tim se počítá .Jeste jedna otazka.Jedna se o stereo bednu, takže když zapojim dvě přes redukci tak stereo efektu stejne nedocilim, bude mi hrat z kazdeho mista stereo?
George68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 10. 2016 11:25

Žádná "stereobedna" neexistuje. Stereofonní efekt se dociluje právě oddělením repráků pravýho a levýho kanálu od sebe a jejich oddálením = tím vznikne tzv. STEREOBÁZE. Samotnej stereofonní efekt se potom VE VOLNÝM PROSTORU dá poslouchat jen v poměrně úzký oblasti kolem osy tvořící kolmici na spojnici obou repráků - a to jen do vzdálenosti přibližně rovný vzdálenosti repráků od sebe nebo jen o málo větší. Ergo kladivo, pokud máš jednu bednu a v ní dva repráky, každej pro jeden kanál, jen těžko u ní dosáhneš stereoefektu - předpokládaná velikost oblasti pro stereoposlech rozhodně není větší, než příčnej rozměr bedny. Ani když takový bedny zapojíš dvě a do každý připojíš oba kanály, nedosáhneš stereoposlechu. Musel bys do každý takový "dvojitý" bedny zapojit jen jeden VSTUPNÍ kanál DO OBOU JEJÍCH KANÁLŮ a pak bys byl pro stereoposlech omezenej zase oblastí mezi těma dvěma "dvojbednama". Když jen rozbočíš pravej a levej kanál a na obě dvě "dvojbedny" připojíš oba kanály, dostaneš na každý dvojbedně v podstatě monofonní signál. A ani dvě od sebe vzdálený "zmonofonněný" bedny ti nikdy nedají stereoefekt. Jo, budeš kolem nich mít "zvukový pole" o určitý intenzitě (hlasitosti), ale stereo to určitě nebude ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod George68 12. 10. 2016 12:27

Takze tomu rozumim tak, ze na ozvučení vetsiho prostoru jako je nejaka party je stereo reprodukce k ničemu, protoze lidi nejsou v idealnim místě? Takze resenim pro party bude dokoupeni druhe bedny a tim zvyseni hudebniho vykonu v mistnosti?
George68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stump 12. 10. 2016 13:59

Pokud dj nemá dostatek financí a ozvučuje obrovský prostor často hraje na jednu výkonnou reprobednu žádné stereo šidítko. A až našetří tak koupí druhou kterou postaví pár metrů od druhé.
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 10. 2016 17:26

George68 píše:Takze tomu rozumim tak, ze na ozvučení vetsiho prostoru jako je nejaka party je stereo reprodukce k ničemu, protoze lidi nejsou v idealnim místě? Takze resenim pro party bude dokoupeni druhe bedny a tim zvyseni hudebniho vykonu v mistnosti?
Jo, doslova. Ani velký akce se nezvučí jinak, PA-systémy v podstatě jedou na mono sloučenej signál, aby i lidi v nejvzdálenějším rohu slyšeli všecky nástroje i zpěváka, notabene často poskakujícího po jevišti "vode zdi ke zdi" (viz třeba Pepa Vojtek nebo Brian Johnson a Angus Young z AC/DC) - s tím, že se těm postranním soustavám pomocí panorámy (Pan-Pot) trošičku uberou ty nástroje, který jsou na vzdálenějším konci pódia. Poměr ubrání vzdálenějších nebo naopak zvýraznění "těch bližších" je na citu mistra (pa)zvukaře - některý ani tuhle úpravu nedělají a vaří na plný koule "všecko mono" ... I všecky opravdu velký a hodně provařený "diskárny" jedou už léta na pseudo-kvadro - doslova "v každým rohu bedna" (nebo PA-soustava), přičemž jsou všecky signálově spojený paralelně ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stump 12. 10. 2016 20:58

Pokud budeš hrát skladbu které byla nahrávaná jako stereo potom není úplně štastné hrát mono, mono je možná cesta pokud je jedna bedna nebo na víc nezbylo. Já hraji vždy stereo ale repro mám blízko u sebe cca 3-6m, tedy přesně systém 2.1.... sub uprostřed
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod George68 12. 10. 2016 21:37

Ok, děkuji za osvětlení nějak takhle jsem si to představoval, ale nechtěl jsem unahlene investovat do dalsi bedny než si budu jistý.Woburn hraje parádně a další kus mu jen prospěje.
George68
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 12. 10. 2016 21:55

stump píše:Pokud budeš hrát skladbu které byla nahrávaná jako stereo potom není úplně štastné hrát mono ...

Ukaž moderní nahrávku, která je jako STUDIOVÁ nahrávaná live, jenom jedinou dvojicí mikrofonů (nebo soumístnejch mikrofonních soustav - odpověď PROČ soustav má stejnou odpověď jako otázka "proč je v reprosoustavě víc měničů" = řeší se tím (ne)linearita frekvenčního přenosu jednotlivejch druhů a typů měničů) - a je úplně jedno, jestli systémem A-B, nebo M-S. Našels nějakou za posledních 30-40 let? Nenašel? A víš proč?
Protože není doslova ŽÁDNÁ snad s výjimkou nahrávek hudebních těles fyzicky většího rozměru (symfonika, vojenský kapely nebo pěvecký sbory) = jinak všecky prodávaný nahrávky vznikají jako mix jednotlivejch záznamovejch stop pořízenejch samostatně SEKVENČNĚ po jednotlivým nástroji (to taky umožňuje vznik skladeb, na kterejch hraje jeden multiinstrumentalista na víc nástrojů současně a ještě k tomu zpívá - což v reálu je samozřejmě fyzicky nemožný - například na dva dechový nástroje nezahraje v jeden moment současně žádnej člověk, leda by tu druhou trumpetu "foukal" zádelí), nebo jsou to nahrávky pořízený sice současně a se vzájemným příposlechem hráčů, ale se samostatným snímáním každýho jednotlivýho hráče a následným intenzitním mixem pomocí panorámy, kterou se každej jednotlivej hráč/nástroj/hlas "dislokuje do prostoru". Skutečnou "přirozeně stereofonní nahrávku" už dneska nepotkáš - a pokud jo, jde o nějakou terénní live nahrávku určenou třeba do rozhlasovýho archívu, předem určenou k nahrání pro dokumentární hodnotu - rozhodně ne pro kvalitní poslech...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stump 13. 10. 2016 05:16

A stejně pouštím veškeré audio video nahrávky od roku cca 1950 do dnes stereo :-)
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 13. 10. 2016 07:31

Já neříkám, že taková nahrávka NEZNÍ STEREOFONNĚ - ale je udělaná bez vzájemnýho přeslechu nástrojů/hlasů, takže pak zní trošku jinak, než ta "opravdu stereo nahraná" - jde o desetiny milisekund fázovýho rozdílu, kterej někde z takový "umělý" nahrávky vyskočí - a posluchač najednou neví, co mu na tý nahrávce vadí. Vědomě to slyšet není, ale lidskej sluch zvyklej "podvědomě si vypočítat z fázovejch posunů polohu zdroje zvuku" je z toho najednou zmatenej jak lesní fčela na pasece ...
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod George68 6. 11. 2016 21:33

Ještě bych to tady oživil, doporucil by nekdo nejaky PA systém pro ozvuceni party cca 100lidi, podminkou je kvalitni zvuk, zdroj bude fiio x7...wav ...flac... hires
Rozmocet max 20tis
Děkuji
George68
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků