Klipsch OK?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Titan13 21. 6. 2015 17:50

ahoj všichni.
Chcel by som si pořídit po lete novy set domaceho kina (DK). Ale zas chci mat v tom aj vyborne stereo.
Precital som si vela For.tem ohladom volby co je lepsiho,ci komplety od komercialnych (samsung,lg,bla.bla),alebo klasicke stlpove+av receiver. Samozrejme volba prisla na stlpove+rec.
Chcel by som mozna daco lepsiho,lebo to kupuju na roky.Ale zas nemam na High-End.A dolezite je ,aby bol predny BR. Najprv sa mi velmo pozdavali a uz som si bol aj isty s Magnat Quantum 670 set. Ale maji zadny BR,tak su OUT.
Nasiel som jednu znacku, Klipsch a Typ New Reference Set R-28F 5.1 set ktora sa mi dost pozdava,ale zatial malo recenzii a malo komentou je na Nete. Su dost nova seria.
Zato by som rad pocul vasu mienku,vase poznatky alebo typi.
Dakuji.
Titan13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vandal666 21. 6. 2015 20:18

keď som ja "naháňal" repro, tak Klipsche mi neboli veľmi doporučené(boli v mojej cenovej hladine, ale nakoniec som kúpil Dali Zensor 5), lebo majú vraj dosť špecifický zvuk (ostré výšky napr.), ale najlepšie urobíš, ak si ich niekde pôjdeš vypočuť, možno sa Ti ten zvuk bude páčiť ;)
Marantz SR5008 + Dali Zensor 5
vandal666
Junior

Odeslat příspěvekod Titan13 22. 6. 2015 19:10

pre vandal666.
A boli to tieto najnovie Klipsch-e R-28F,
http://reprosustavy-a-reproduktory.heur ... e/#section
alebo nieco starsie nespecifikovane?
S klipsch poslechem to zas neni tak jednoduche. Nedrzia ich vsade,alebo skor nikde.
Aj tak by som mozno nezbadal tu (vyskovu Uchylku) ,lebo doposial nevlastnim ziadnu dobru zvuk aparaturu, tie Geniusi AC-3 co mam sa nerataju.
ps: A tie tvoje DALI? si uplne spokojny? alebo len spokojny?
Titan13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 22. 6. 2015 21:22

Zapomněl si napsat to hlavní, jaký je rozpočet (na repro/AVR). Ale třeba i jak bude vypadat poslechová místnost, jestli jde o typický minimalistický styl, plovoučka, parkety ap. tak čekej, že budeš bojovat s akustikou.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tyson 22. 6. 2015 23:20

Za mně jen taková malá rada. Suma za tebou uváděný set na DK je už docela solidní na pořízení
si i nového páru stereo repráků.
Za nějakých cca 1200eur se dá koupit solidní nový pár beden se kterými můžeš spokojeně žít dlouhá léta, aniž bys byl nějak výrazně nespokojen.
Rozplácat pěknou sumu na průměrné repro 5.0/5.1 DK je z mého pohledu škoda.
Zvlášť když to plánuješ "na roky". Momentálně se neví co dál, možná přijde nějaké
4K blu-ray a s ním určitě nějaký "nový" zvukový formát. Tvá nová sestava může být za rok
out a budeš šetřit minimálně na nový rec. s podporou nových formátů,
vysolíš hromadu peněz a výsledek nic moc.
Dobré DK je jistě fajn, ale proč kupovat DK když nemám ani na stereo.
Řekl bych to asi takhle : dva lidi se stejným rozpočtem, největší bum DK (zhruba přelom nového století)
skok do současnosti, kdo je na tom blbě ten se stereem z roku 2000-2005, nebo ten s DK ze stejného roku ?
Z mé zkušenosti to vidím asi tak že si raději poslechnu film ve stereu na slušné sestavě, než film v 5.1 na levném DK.
Laickou návštěvu ale asi ohromíš spíš s dunícím DK.
Tyson
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vandal666 23. 6. 2015 08:10

Titan13 píše:pre vandal666.
A boli to tieto najnovie Klipsch-e R-28F,
http://reprosustavy-a-reproduktory.heur ... e/#section
alebo nieco starsie nespecifikovane?
S klipsch poslechem to zas neni tak jednoduche. Nedrzia ich vsade,alebo skor nikde.
Aj tak by som mozno nezbadal tu (vyskovu Uchylku) ,lebo doposial nevlastnim ziadnu dobru zvuk aparaturu, tie Geniusi AC-3 co mam sa nerataju.
ps: A tie tvoje DALI? si uplne spokojny? alebo len spokojny?


jednalo sa o R-26F
vypočuť (po objednaní sa) sa dajú v Bis Audio
Dali? absolútna spokojnosť, hudba znie na nich blahodárne, v hudbe/vo filmoch na nich počujem to, čo som nemal doteraz šajnu, že tam je :D inak zbierali jedno ocenenie za druhým, vygoogli si o nich
...ale taktiež som prechádzal z plasťákov(Logitech X530)
Hlavne som bol limitovaný rozpočtom(kupoval som i receiver) a dosť nešťastnými rozmermi izby, ale aj ak kúpim väčší byt, tak tieto repro to uhrajú, rezervy majú podľa mňa na rozdávanie a center + zadné dokúpim postupne do setu tak či tak ;)
Naposledy upravil vandal666 dne 23. 6. 2015 14:02, celkově upraveno 2
Marantz SR5008 + Dali Zensor 5
vandal666
Junior

Odeslat příspěvekod Tyson 23. 6. 2015 11:09

Titan13
Podívej se třeba jaké si za cca 1000e můžeš koupit repro, myslím ty Square 2:
http://www.tykon.cz/cenik-a-akcni-nabidka.html
které stojí:
http://www.rpaudio.cz/produktLevel3.asp?p=630
To myslím že stojí za zvážení, to bys měl repro na hoodně
dlouho.
S trochu slušným zesíkem jsi za vodou.
Naposledy upravil Tyson dne 23. 6. 2015 15:01, celkově upraveno 1
Tyson
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalos2 23. 6. 2015 13:54

Ahoj, já mam Klipsch Reference II RF 82 5.1 a jsem plne spokojeny. Mám několik znamych, kterí maji i jinou sestavu a vsichni jsou ze zvuku prekvapeni a libi se jim. Vzdy tady miluju, kdyz se nekdo na neco zepta a najednou je zde 100 chytrych hlav, kteri radi uplne jine veci, jie sestavy (2.0) atd, ale vesme nikdy ty dotazovane repraky neslyseli :) Ja slysel RF82, RF 62 a R28F. Slysel jsem i jine sestavy, jine znacky. Za nabizene penize Klipsch umi zahrat velmi pekne, ciste basy a nahlas. Jen co je zde treba je lepsi zesik. Slysel jsem to na Onkyo 636, Onkyo 818 , nejaky pioneer a denon. Na tech Onkyo to hralo lepe, ale to je subjektivni a jeste o nastaveni AV rec. Co bylo ale asi nejlepsi, tak byl stereo zesik, coz nechces (planujes 5.1)
michalos2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vandal666 23. 6. 2015 14:00

Tyson: vyzerajú dobre ;) ale akcia je iba na danú farbu a iba osobný odber, čo môže byť pre neho problém
Marantz SR5008 + Dali Zensor 5
vandal666
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 23. 6. 2015 14:25

michalos2:
100 lidí 100 chutí. A přečti si dvě úvodní věty prvního příspěvku. Titan požaduje těžko zkombinovatelnou sestavu, vzhledem k rozpočtu. A je fakt, že ty WB z Tykonu jsou doopravdy famózní nabídka. V porovnání s nějakým 5.1 setem za shodnou cenu to bude skutečně nebe a dudy.

A Klipsche hrajou opravdu jinak. Někomu ten zvuk sedí, jinému ne. Za mne ke kinu ano, na hudbu za tyhle peníze ne (pokud to není výhradně na hlasitě hranou elektronickou hudbu). Chybí jim jemnost a frekvenční vyrovnanost, s klasickou hudbou jsou vyloženě uřvané.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Titan13 23. 6. 2015 20:17

Uff.
Takhle upresnim Data: obyvak 30m2,(parkety....)
AVR som chcel uz s novym Dolby Atmos. Cital som ze je dost OK.
http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi ... o-tx-nr838
Upresnujem DK, filmi pozerame dost vela a vo velkych kvalitach.
Hudbu mam radsej modernu EDM,Rock,Metal (Klasika asi nie).Takze niesom ziadny High-End fanda. Ziju s rodinou v zahranici takze ziadny osobny odber ale web Objednavka,zato si necham rad poradit SKUSENEJSIMI profikmi. A ta cena investicii do zvuku?? zo subom cca 1600,-e bez subu 1100,-e. a toto je presna adresa toho co som myslel
http://www.ebay.de/itm/Klipsch-R-28F-R- ... ryId=14990

ps.ale ako vravim necham si rad poradit nejdem hlavou proti muru. Ale musi to bit DK. ( Dali zensor5, som mal pred tym tiez v hladaciku)ale tie Klitsch-e sa mi zdaju agresivnejsie silnejsie moznaaa.
Titan13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 6. 2015 21:07

Je to pořád to samé dokola, dokud si bohužel něco neposlechneš, tak jsi "zahleděný" slepě do nějakých papundeklových Klipschů na základě pár referencí a (nejspíše) zaplacených recenzí pochybného původu. A dle toho jak píšeš, že se ti zdají nějaké bedny silnější (vzhled, papírová data ???) jen podtrhuje fakt, že jdeš slepě vstříc nákupu zajíce v pytli. Ale jestli plánuješ využít 14ti denní lhůty na vrácení zboží přes internet, pak OK (neřeším teď nějaké zahoření soustavy ap). Neber to tak, že se po tobě "chci vozit", jen to beru z pozice, že člověk je naprostý laik a teď je rozčarovaný ze všech možností a sortimentu zboží a do toho slovní rozepře jestli 2.0 vs 5.1 atd. V tvém případě bude asi vážně lepší sáhnout po 5.1 s tím, že zmiňovaný kvalitní stereo poslech v prvním příspěvku, je nejspíše myšlen jako kvalitativní přechod od nějakých Logitech, Geniusů ap. odpadu k AVR s 5.1 setem.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 25. 6. 2015 14:11

Řešil jsem něco podobného, ale už před lety a vyřešil to tak, že jsem pořídil levnější AIO (vše v jednom) domácí kino a kvalitnější stereo. Prodrátované to mám tak, že můžu pouštět filmy a TV do DK i do sterea.
Jak teď budou nové formáty a pod. vyměním celý systém DK zase za něco levnějšího a stereo zůstane tak jak je.

Je to trochu náročné na prostor a nemusí to vyhovovat každému, ale osobně si myslím, že jak DK, tak hudba chce každé svoje.
Pokud by ten jeden systém měl být zcela univerzální jak pro DK, tak hudbu, pak by ta finanční investice musela být mnohem vyšší.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Titan13 30. 6. 2015 20:48

No panove,takze bol som si poslechnout ti zatracovane Klipsche a to konkretne RP-250F a musim povedat, ze sanka mi padla. Hrali perfektne (ako to len amater posudit moze). V te cenove kategorii v ktorej sa nachadzaju sa im neda nic vytknut.
Takze se priklanim k sestave :
1, RP-260F stlpove predne
2, RP-250C center
3, RP150M zadne
4, R-112SW sub

A uz len jednu dilemu mam ci: Denon AVR-X4100 alebo Onkyo TX-NR838 ???
Titan13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 1. 7. 2015 08:42

A na čem si ty Klipsche poslouchal? Sáhni po stejné značce v AVR a máš to :-D. Jinak já mám doma AVR Denon 2808 a jsem s ním max. spokojenej jak na filmy, tak na hudbu, než jsem přešel na stereo řešení. Ta X4100 bude určitě ještě výš.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron