jaké sloupovky + AV receiver do 12 000

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kofola2 22. 12. 2014 17:35

Ahoj chci vás požádat o radu rád bych si pořídil domácí kino. Stačí mi 2 sloupové reprobedny + AV receiver, asi mě zabijete musím se vejít do 12 000 Kč kdyby to bylo nerealné tak strop je 15 000.

Zatím používám staré reprobedny Genius 5.1 (ty staré). Tak jsem uvažoval že bych to nějak propojil a něco použil i z toho co teď používam, v důsledku nedostatku místa.

Jedná se o obývací pokoj o velikosti 4 x 5m, použití filmy + hudba. Vím že to nebude žádna hitparáda vzhledem k ceně, ale zároveň bych už něco na čem se dá stavět do budoucna. Nebo je lepší koupit nějaký set?

Nevadí mi ani nějaký osvědčený bazar.

Díky za rady
kofola2
Junior

Odeslat příspěvekod Leony5 22. 12. 2014 19:00

15000k tak na slušný repro.
Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod JohnyBuchar 23. 12. 2014 18:04

No nevím, sice dané AVR z odkazu stálo možná někdy 75000, ale k čemu mu dnes bude, když právě u něj bude očekávat nejrůznější funkce a podporu nových formátů a technologií. Sám mám bazarové AVR, ale vybíral jsem aspoň takové co bude mít podporu HDMI 1.3 (s tím, že oželím ARC) a funkci BI-AMP a více zón poslechu. Možná by měl tazatel říci jak chce AVR využívat co se týče konektivity a uspořádání.
"Vyčištěné uši jsou nejlevnější upgrade poslechového řetězce"
STEREO: SMSL, Yaqin, Aurum Cantus,REL SLUCHÁTKA: Little Dot, Shure
JohnyBuchar
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vagi 23. 12. 2014 18:53

O HDMI nebyla řeč. Možná to někomu přijde v dnešní době divné, ale já osobně upřednostním kvalitu zvuku (což 898ka má) před HDMI připojením u nějakých nejlevnějších AV recievrů v ceně 898ky.
3.0 V6
Vagi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kofola2 23. 12. 2014 20:32

Ahoj tak co se týče připojení sám nevím jsem v tomhle celkem nováček.

Chtěl bych nějak propojit TV, HTPC popř. PC které mám hned vedle

HTPC bude stavěno na této zakl desce

http://www.alza.cz/msi-z97-gaming-3-d14 ... t-1150_z97

Časem uvažuji o lepší zvukové kartě

TV mám tuto:
http://3d-televize.heureka.cz/panasonic ... ecifikace/

Nevím jaké funkce v dnešní době se dají dobře využít nechci jen něco co protlačil do výroby marketing na úkor zvuku.

Nebo mi doporučíte nějaký set do cca. 16000 Kč?

Zatím bych nechal zadní + subwoofer od toho geniusu než došetřím na nějaké lepší zadní a subwoofer.
kofola2
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků