kam dal z 701+topaz (na repro+zesik)?

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod imagiag 22. 12. 2009 19:00

Zdar,

mam trochu zvlastni dotaz a hlavne nevim kam ho dat, ale jelikoz vychozi bod jsou sluchatka + DAC/headamp, tak to davam sem.

Zadani - pred nedavnem jsem poridil AKG 701 a StyleAudio Carat-Topaz, zvukove me to uchvatilo a naprosto vyhovuje, jenze ted stojim pred problemem, jak podobne kvalitni (i podobny charakter) ozvuceni ziskat v mistnosti (6x4m pracovna).

Bohuzel z prostorovych duvodu musim jit cestou nejakych mensich repro (max 30cm vysoky), mozna i satelity+subwoofer (tim ovsem nemyslim pc chrastitka za 7tis). Zesilovac by mel mit dalkove ovladani a 3+ vstupu. Cenovy strop je cca 25 tis.

Reseni? Osobne zatim tapu :(

Predem dekuji zkusenym uzivatelum fora za podnety.
Digital: => StyleAudio Carat-Topaz -> Vincent RCA ->
Analog: Denon DP-300F / Denon DL-160 -> Pro-Ject Tube Box II ->
=> Creek OBH-22 =>
-> RG62 RCA MK1 -> Dynaudio MC-15
-> RG62 RCA MK2-> Vincent KHV-1 -> AKG K701
imagiag
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 22. 12. 2009 19:13

Skusil by som zobrat Topaz, analogom ho napojit na Cambridge Audio 650A, este lepsie na Cambridge Audio 740A a k tomu nejake pekne regalovky (Acoustic Energy Radiance 1).
Pripadne s Topaz-om vyskusat Vincent + Dynaudio, NAD + Xavian. Myslim, ze jedna z tychto trojic by ta mohla uspokojit ;)

Do 25 000 to ale asi pojde tazko. To najskor nejaky NAD 31x + cosi od Xavianu. Topaz by som vyuzil ako DAC.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod imagiag 22. 12. 2009 19:22

topaz jako DAC urcite hodlam zapojit,

xavian dela nejaky regalovky do 30cm vysoky?

ten cenovy strop je pomerne flexibilni ;) myslel jsem neco ve stylu zesilovac za 10 a repro za 15.. ale muzu jit nekam k 35 celkem (pokud to bude mit smysl)
Digital: => StyleAudio Carat-Topaz -> Vincent RCA ->
Analog: Denon DP-300F / Denon DL-160 -> Pro-Ject Tube Box II ->
=> Creek OBH-22 =>
-> RG62 RCA MK1 -> Dynaudio MC-15
-> RG62 RCA MK2-> Vincent KHV-1 -> AKG K701
imagiag
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 22. 12. 2009 19:25

Nekam k 35 to urcite zmysel bude mat :D Urcite vacsi, ako 25 ;) Xavian robi regalovky, ci do 30cm, to si popozeraj u nich na stranke :D
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hertz-sk 22. 12. 2009 19:44

Ja som bol v takmer identickej situácii a zvolil som aktívne štúdiove monitory (ideálne pre posluch v blízkom poli - do 2m).
Napríklad Fostex PM2 alebo Adam Audio A7, ak by si chcel ísť vyššie, tak jednoznačne Dynaudio BM5A.
http://www.notape.net/product/list_products/62

PS: neľutujem :)
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 22. 12. 2009 19:47

hertz-sk --> Ako tam regulujes hlasitost? Mas nejaky predzosilovac? Pokial viem, tak tie aktivne monitory (ak sa bavime o Dynaudio) maju na kazdej bedni regulovanie hlasitosti zvlast. Takze predpokladam, ze ich treba nastavit rovnako a na regulovanie hlasitosti pouzit nejaky predzosilovac.
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod hertz-sk 22. 12. 2009 19:50

Odar píše:hertz-sk --> Ako tam regulujes hlasitost?

Slúchatkáč Pro-ject Headbox SEII používam aj ako predzosilňovač, ale pri predpokladanom PC využití s Topazom sa hlasitosť dá nastaviť softwareovo.
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stano.stano 22. 12. 2009 20:02

Ja by som moc k sebe CA 740A a Topaz nedaval, 740ka ma vyborny DAC a bolo by ho skoda obyst Topazom, Cambrige ma specificky zvuk, samozrejme nie kazdemu to vyhovuje. A upsampluje patentovanou technologiou - "anagram".
Moj maly sen CA740A :)) Odkedy som ho pocul v ostravskom Tykone, neviem nan zabudnut ;-)
stano.stano
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 22. 12. 2009 20:04

740A ma DAC? Sak to je analogovy zosilovac:
http://www.hifionline.cz/zesilovace/int ... azur-740a/ :hm
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod stano.stano 22. 12. 2009 20:11

Myslel som CD :) Pardon.
A ked uz DAC, tak by som ho zapajal jedine za player.
stano.stano
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 22. 12. 2009 20:23

Ale on chce prave Topaz ako DAC a vyuzit ho na velke stereo ;)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod Nolwendil 22. 12. 2009 20:39

hertz-sk píše:Ja som bol v takmer identickej situácii a zvolil som aktívne štúdiove monitory (ideálne pre posluch v blízkom poli - do 2m).

A co to vlastně znamená, to near-field? Na tento pojem už jsem narazil, ale nikdy jsem přesně nevěděl, co si pod tím představit. Vím, že běžné stereo reprobedny je potřeba rozmístit vzhledem k posluchači do rovnostranného trojúhelníku (popř. rovnoramenného s tím, že posluchač se nachází tak cca 1m dál od reproduktorů, než v tom rovnostranném), a pak se zvuk z reprobeden spojí v jeden stereo obraz. Jak je to s těmi near-field monitory? Je tam také čitelný prostor? Můžu slyšet i nástroje, že hrajou "přede mnou"? A nebo vše slyším pouze ze stran?
Můj pokoj má cca. 3,5x6m. Když by byl prázdný, tak by se o nějakém hezkém rozmístění stereo sestavy ještě dalo uvažovat, ale jelikož v něm tak trochu bydlím, tak je jakékoliv rozmístění více než kompromisní :-( Řešil jsem podobný problém, nakonec jsem se rozhodl, že na hudbu bude lepší sluchátková sestava (vzhledem k mému pokoji a finančním možnostem). Ale i reproduktory jsou fajn, zvlášť když mám návštěvu, nebo když si chci od sluchátek prostě odpočinout, nebo když něco dělám tak různě po pokoji, a nemůžu být omezen sluchátky, resp. jejich kabelem. Kdysi dávno jsem si zkoušel vzít HiFi věž Technics z obýváku k sobě, a reproduktory postavil na stůl, a měl jsem je postavené jako ty near-field monitory. Znělo to líp než cokoliv, co jsem do té doby slyšel, a právě tato zkušenost mě přivedla k zájmu o HiFi. Myslíš si, že by pro moje účely byly near-field monitory ideální?
Jestli ano, tak se mi toto jeví jako ideální sestava (jen ty sluchátka bych vyměnil za AKG K701, nebo HD600/HD800).
Omlouvám se za dlouhý post, ale myslím si, že takový problém (sluchátka+repro v malé místnosti) tu řeší víc lidí, takže je dobré to pořádně probrat :-)
Still round a corner there may wait, a new road or a secret gate...
Nolwendil
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hertz-sk 22. 12. 2009 21:54

Nolwendil:
Správne si pochopil, že near-field (v preklade blízke pole) znamená, že sú určené na odposluch z blízkej vzdialenosti a to sa mi aj v praxi osvedčilo (pri Tapcach aj Fostex-och PM2) - najlepší zvuk aj priestor zaznamenávam od 1 do asi 1.8m, kde je ideál niečo medzi, to sa však môže mierne líšiť použitými "monitormi".

Hlavne pri Fostexoch sa nejedná o žiadnu zlátaninu - to určite nie. Čo ma udivilo bol nielen ľavo-pravý ale hlavne fantastický predo-zadný priestor. Sú to proste reproduktory určené na produkciu hudby, teda musia byť detailné, analytické a priestorové.
Nástroje sú doslova zavesené v priestore a to aj pri takej hudbe akou je metal (Korn/Metallica/Nightwish/Soil...)
Zároveň som v tom našiel niečo ako liek na audiofílu, pretože sa nezaoberám tým, že by som vymenil káble alebo zosilovač poprípade niečo podobné.

Zároveň sa pri takomto posluchu menej prejavuju nedostatky akustiky v miestnosti, čo je spôsobené zvýšenim pomeru priameho zvuku ku odrazenému.

PS: benchmark + BM5A je môj osobný tip na najbližší upgrade ;-]
DAC YBA WD202 => XLR MOGAMI => Mackie HR824
hertz-sk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imagiag 22. 12. 2009 22:54

hertz-sk: diky moc za nasmerovani uplne jinym smerem! :) studiove monitory me fakt vubec nenapadly a pritom je to asi nejidealnejsi reseni pro dany ucel :)

jenom mi neni jasne - aktivni monitor ma vlastni zesilovac, takze do nej bych privedl analog signal z topazu.. predpokladam ze u tech drazsich je ten zesilovac dostatecne kvalitni? co ale znamena kdyz je napsano ze je ten monitor DIGITALNI?

rekneme ze bych vzal ty Dynaudio BM5A a zapojil na topaz vpodstate misto tech 701cek - bude to srovnatelne, nebo je tohle reseni vyrazne horsi? (pro ten poslech z 1-2m v male mistnosti)
Digital: => StyleAudio Carat-Topaz -> Vincent RCA ->
Analog: Denon DP-300F / Denon DL-160 -> Pro-Ject Tube Box II ->
=> Creek OBH-22 =>
-> RG62 RCA MK1 -> Dynaudio MC-15
-> RG62 RCA MK2-> Vincent KHV-1 -> AKG K701
imagiag
Junior

Odeslat příspěvekod Odar 22. 12. 2009 23:06

No prave toho zosilovaca v Topaz-e by som sa bal. Navyse ak by si chcel pouzit zosik na Topaz-e, musel by si ich dat do 6,3mm jacku, co je samozrejme hovadina. Ked to napojis na CINCHe zozadu, tam otacanie potenciometra nema vplyv na hlasitost a povedzme si narovinu - budes zakazdym nastavovat hlasitost na oboch bedniach zvlast? :hm
Preto by bolo vhodne k tym monitorom nejaky predzosilovac, kde by si do vstupu potiahol analog z Topaz-u a napojil by si tam repro. Topaz-om hlasitost neuregulujes, lebo ta pracuje len pre 6,3mm jack.
Odar
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků