Regalove alebo stlpove? do 10-15k

Stereo a vícekanálové reprosoustavy, subwoofery

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cingo 13. 4. 2021 10:00

Ahojte, vedeli by ste mi poradit, ze ci kupit regalove alebo stlpove reproduktory do obyvacky? 20m2?
Popripade ktore konkretne? Najlepsie asi bazarove. Chcem to hlavne na pocuvanie hudby.
Rozpocet 10-15k. (receiver pravdepodobne onkyo tx-8270)
Dakujem
cingo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 4. 2021 10:33

proč bazar? v této ceně jdou koupit vyhovující nové reprosoustavy
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 13. 4. 2021 11:14

a aky zvuk hladate? aky styl hudby pocuvate?
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cingo 13. 4. 2021 11:37

No bazar, ze aj starsie lepsie kusky sa daju zohnat za dobru cenu? ale to nie je podmienka :)
zvuk.. No ja pocuvam vsetko, od opery, cez amy winehouse, queen, az po ny hardcore.. Ale pri tych HC zase nehladam kvalitu, cize pre ten posluch skor taka hudobna klasika 70-80tych rokov..
cingo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod leroj 13. 4. 2021 12:08

pokud ti nevadí líbivý, živý zvuk, tak
https://www.hifi-voice.com/testy-a-recenze/reprosoustavy-podlahove/2021-polk-signature-s55e
nebo se trochu odvaž, a vem větší S60e
ty 55ky jsem neslyšel, ale 60ky tady zrovna hrajou a je to paráda (za ty peníze asi nelze koupit lépe)
projdi si recenze a ohlasy
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod petison 13. 4. 2021 15:10

petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cingo 13. 4. 2021 19:49

a teda kupit stlpove? Regalovky nebusu stacit? + subik? ci?
cingo
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod cingo 14. 4. 2021 08:49

co vravite na focal chorus 706s?
cingo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 14. 4. 2021 09:20

regálové Focaly jsem měl 17 let, takže za mě ano
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ladik1983 14. 4. 2021 10:35

Z mé zkušenosti mohu doporučit regálové Monitor Audio Bronze 100. Mají neskutecnej rozsah frekvencí. Jsou hodně dynamické a ačkoliv mám subwoofer tak ten není vůbec potřeba. Při 95% hudby ani "nepípne". Poslouchám úplně všechno.
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod petison 14. 4. 2021 10:39

cingo píše:co vravite na focal chorus 706s?

Měl jsem. Pokud máš rád bas , tak ho mají méně.
petison
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zino333 14. 4. 2021 11:00

Ja osobne som prešiel z regálov na stĺpy aj v menšej izbe. A to aj napriek tomu, že som mal vynikajúce regály, ktoré hrali veľmi detailne, vzdušne s parádnym soundstage. Predal som a z druhej ruky kúpil veľmi výhodne to čo mám teraz v podpise. Boli prakticky nové len s poriadnou zľavou. Nebál by som sa bazáru. Nájdeš veľmi ľahko veľmi výhodné ponuky. Len treba hľadať a možno si niekedy počkať až sa objaví dobrá ponuka. A väčšinou sa môžeš jednoducho dohodnúť a ísť si vypočuť a obzrieť pred kúpou.

Iba možno odporúčanie, ak to chceš primárne na počúvanie hudby, tak skús hľadať lepší stereo zosík ako ten receiver onkyo čo si uviedol.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 14. 4. 2021 11:15

zino333:
koukám, že máš Wharfy 4.3 - mohl bys napsat, jak si spokojen? já už skoro objednal 4.4, ale v cizím fóru jsem se dočet, že mají moc výrazné střed. pásmo (ženský vokál) a tak jsem to zrušil
ty 4.3 mají snad stejný střeďák, tak bys to možná mohl trochu popsat... klidně i d SZ, ať mu to tady neplevelíme
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 14. 4. 2021 11:42

Môžem pokojne aj tu. Nebude to od veci práve vzhľadom na tému. Ja som mal predtým regály PMC twenty.21 a pred nimi Wharfedale Diamond 10.2. Ani jedny neboli krok vedľa. PMC boli čo sa výšok týka high-end. Tam nebolo čo vytknúť. Pri správnom umiestnení repro zmizli a vytvorili obrovskú širokú a hlbokú scénu, ktorá išla mimo steny izby. Parádny zážitok. Ale aj napriek tomu, že mám subwoofer a spodky ako tak doplnil, tak mne tomu chýbal objem. Nemalo to telo na ktoré som bol zvyknutý zo slúchadiel. Navyše ja preferujem mierne teplejší zvuk, kde nezaostáva stredové pásmo. A tak som sa rozhodol aj napriek tomu, že o PMC bol malý záujem a že preto asi pôjdu preč za nízku cenu, že ich aj tak pustím a zoženiem stĺpové trojpásmo, ktoré možno nebude mať tak špičkové výšky, ale za to bude mať lepší objem. Takže približne v cene za ktorú som predal PMC som našiel EVO 4.3, ktoré boli nové a ešte nerozohraté za super cenu. Tie repro spĺňali presne to, čo som chcel. Bolo to trojpásmo, navyše so stredovou kalotou, ktorej efekt je aj ten, že hrajú aj dobre do priestoru. Jedinou výtkou pre mňa bol páskový výškač, resp. AMT v tomto prípade. Ja by som uprednostnil kalotu aj na výšky. Ale bol som si ich pred kúpou vypočuť a nevadilo mi to. Sú trochu viac smerové ako kaloty, ale nemám problém ich dobre rozmiestniť, takže ok. Výsledný efekt je presne taký aký som čakal. Na výškach som išiel kvalitou dole (stĺpové PMC idú v tisíckach €), ale zasa stredy a spodky, jednoznačne lepšie oproti twenty.21 na moje použitie. Nie kvalitou, ale objemom. Som spokojný. Môžem odporučiť. Sú to poctivé repro s príjemným prednesom.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků