Stereo receiver sieťový + CD player do 900€

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lybuna 7. 3. 2020 16:00

No nemyslím,že regály za 500 eur by přinesly větší kvalitu než máš - ty 686 stály víc jak 400eur takže by to chtělo asi něco ještě přitlačit a nebo pořídit něco staršího?
https://www.hifionline.cz/hifibazar/pro ... -nautilus/
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 7. 3. 2020 16:06

Pavlicko,
nechci ti nahlodávat zbytecne mysl, ale vsiml jsem si, ze bys rad nahradil stavajici repro tak, aby jsi zaregistroval nejaky vyrazny zvukovy posun v kvalite produkce. Vlastne v kombinaci i s novym zesilovacem. Tedy, ten Marantz bude zvukove jinde nez levny AVR, o tom zadna. Bohuzel budky za 500eur, jsou co do kvality preci logicky presne tam, kde byly ty b&w za 500-600eur pred casem. Tedy zvuk muze byt s temi novymi jiný, nicmene bych si dovolil pochybovat o tom, ze lepsi. Dobrym postupem bude počúvať stavajici bedynky s novym zesikem a pokud bude do budoucna nespokojenost, nasetrit vice grošíků a zamerit se na budky rozhodne kvalitnejsi, ne jen typove jiné.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlicko 8. 3. 2020 21:09

Ahojte, našiel som Arcam SoloMusic https://www.whathifi.com/us/arcam/solo-music/review .
Ide o sieťový stereo receiver s SACD mechanikou. V bazári za cca 900 eur alebo v akcii za cca1300 https://www.hifi-audio.cz/arcam-solo-mu ... rrency=eur

Čo na to vravíte? Ďakujem
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 9. 3. 2020 18:17

Tak našiel som ešte riešenie...integr. zosilovač napr. Denon PMA-800NE alebo iný napr. od Marantzu resp. Yamaha + stereo network player s CD napr Pioneer N50 alebo iný napr.pomahat C-N7050, kde je aj CD mechanika...spolu za cca 900-1000 eur...dosiahol by som lepší zvuk ako teraz z Denon AVR X1000 na reprakoch BW 686?
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod Houbičkar 9. 3. 2020 18:52

Fíha, tak teď jsi smíchal jabka né s hruškama, ale s celým multikompotem. Jen si v klidu dál čti a vybírej. Uvidis, kolik toho jeste behem týdne objevíš a kolikrát změníš názor a preference. Nikam přeci nespěcháš.
Houbičkar
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlicko 9. 3. 2020 19:04

Práve teraz sa mi to v hlave dáva dokopy a kryštalizuje.
Integr.zosík mi urobí uchádajúci zvuk, network streamer má CD a sieťové funkcie. Telku a setobox nemusím zapájať cez HDMI...
Houbičkar píše:Fíha, tak teď jsi smíchal jabka né s hruškama, ale s celým multikompotem. Jen si v klidu dál čti a vybírej. Uvidis, kolik toho jeste behem týdne objevíš a kolikrát změníš názor a preference. Nikam přeci nespěcháš.
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 19. 3. 2020 18:47

Ahojte zmenil som priority a to tak, že vymením repro. Už som skoro rozhodnutý zakúpiť na metal resp.gitarovú hudbu citlivé Klipsch RP600M https://www.hifi-voice.com/testy-a-rece ... ch-rp-600m.
CD player zakúpim neskôr, ide mi skôr o výber zosilňovača so stream.funkciami.
Medzi favoritov patrí Marantz PM7000N-s Klipschom vraj ladia
,alebo dosiahnem ešte lepší zvuk napr.NAD C368+Nad BluOs ? Alebo máte ešte nejaký typ na zosilňovač+streamer v jednom?
Ďakujem za odpoveď
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod dargy 19. 3. 2020 19:23

Jedine ze si dvihnes rozpocet na takeho Hegela H90. Inac vela nenavyberas. Aj ked ma "iba" 2x60W zvukom avysokym damping faktorom skryje do vrecka vsetko vyssie menovane. Porovnaval som ho s denon dra-800 ktory je papierovo omnoho silnejsi ale zvukovo oproti "slabsiemu" Hegelu sa ani nepriblizil. A mas dobry zaklad aj na lepsie a narocnejsie reproduktory. Ma to aj renderer takze ti staci akakolvek appka co vie dlna a siet. S tymi vyssie menovanymi okrem toho Marantzu pm7000 budes preslapovat na mieste. Vzdy je to rovnaka konstrukcia napajania a Decka trieda tranzistorov. Hegel je aspon poctivy stroj a dobry zaklad a start do dospeleho zvuku. Ak nemas rozpocet ten Marantz je tiez fajn. Mas vsetko pokope tiez. Bez navstevy studia a posluchu sa tazko radi.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 22. 3. 2020 20:02

Ahojte...dost sa tu rieši Marantz PM7000N. Áno určite je ok.
Asi radšej by som si priplatil za repro napr. BW706 S2 alebo nejaké rockovky Klipsch napr.RP600M alebo iné do cca 800 eur,ako ísť po drahšom zosiku a lacnejších repro.
A teraz dolezita otázka.
Je správne, ked si myslím si že kombinácia komponentov Marantz PM6006 + NA6006 bude hrať lepšie ako doterajší Denon AVRX1000?
Predpokladám že áno, či výrazne to neviem, ale zreteľný skok to môže byť.
Podľa predajcu Bis Audio táto kombinácia komponentov má zvukový prednes znatelne slabší ako PM7000N. Ako predpokladám že áno.
Ale ide o rozdiel 300 eur...za toľko si viem dokúpiť CD6006 a mam aj CD. Som na 1200 a môžem ešte za 800 Euro kúpiť repro.
Áno väčšina z Vás by hovorila že radšej si priplatiť za kvalitu. Ale podľa videí na Youtube hrá kombinácia PM6006 + NA6006 na rôznych reprakoch či regalovkach alebo stlpoch podľa mňa perfektne a úplne dostačujúco. Áno ide mi o usetrenie financií...
Chcel by som vedieť Vás názor, ako sa zariadiť. Ďakujem
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod dargy 23. 3. 2020 07:40

Ja by som cd player za menej kvalitny zosilnovac nevymenil. Ale co ti uz mame poradit? Ja by som sa uspokojil so streamovanim. Dnes sa da cd kvalita v pohode pocuvat cez tidal + pripadne za jeden den si vytvoris 1:1 kopie cd. Ak mas € na n7000ku chod do nej. Repro si nechaj. Uvidis ze ti ten zosilovac dost pomoze. A riadit sa podla youtube recenzii pri vybere hifi techniky moze byt akurat doplnujuce ohladom ovladania, materialu pripadne nejakeho rozboru hlbsieho. Ale urcite nie aky to ma zvuk.
A ano predajca bis audio sa nemyli. Ja si myslim ze je lepsie presedlat z fabie aspon na superb ako iba na rapidku. 686 svojho casu boli slusne repro a zvukovo su celkom fajn a oproti 706s2 je to ako ten skok z fabie do rapidky. Ja som za toho marantza N7000. A to ti vravim preto ze ho mam porovnaneho s viacerymi strojmi. Za tie peniaze je to vyborny stroj s lubivym zvukom.
A uz ti to napisal aj lubyna.
Ak si bol v bisaudiu ? Mal si moznost to pocut aspon ak si tam uz bol? Lebo tu si pytas rady a pri tom si to mohol na vlastne usi.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 23. 3. 2020 18:37

dargy píše:Jedine ze si dvihnes rozpocet na takeho Hegela H90. Inac vela nenavyberas. Aj ked ma "iba" 2x60W zvukom avysokym damping faktorom skryje do vrecka vsetko vyssie menovane. Porovnaval som ho s denon dra-800 ktory je papierovo omnoho silnejsi ale zvukovo oproti "slabsiemu" Hegelu sa ani nepriblizil.


Šmarjá panno - srovnat stroj za 40-45 se strojem za 13-15 a divit se že to hraje jinak :-)
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 23. 3. 2020 21:06

...a zase ten nesmysl, jakoby "damping faktor" zesilovače (DF) rozhodoval o kvalitě zvuku.
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dargy 24. 3. 2020 03:28

Trosku ma chytate za slova ale tu je to normalne. Jasne ze to nie je jediny parameter. Len som chcel poukazat na fakt nie iba vykon hra ulohu a napr. tie bowersy maju dost nizku citlivost. A mieril som tym iba jednym smerom, ktory som aj popisal. O zmysle nejakeho posunu. Ze ak sa niekam aj posunut po zvukovej stranke nech to aj posun je. Tie menovane silice su na jedno kopyto len v inom obale.
dargy
Junior

Odeslat příspěvekod majlouu 7. 11. 2021 16:45

Tiez by som sa chcel pripojit k teme ak je este aktualna. Potreboval by som poradit pri vybere zariadenia pre reproduktory VMA-I SL. Rozhodujem sa medzi Denon DRA-800h alebo Yamaha r-n 602. Kedze ani jedno zo zariadeni si nemam moznost vypocut, musim sa rozhodnut len na zaklade recenzii a testov. Kazda osobna skusenost a rada bude dobra. Mozno by som zvazil aj Yamahu r-n 803d ak by bol posun v kvalite vyrazny. Pre Denon hraju + asi tie HDMI vstupy, support viacerych app a pre-out vystup. Dakujem za vsetky rady, najma tych, ktori maju skusenost s kvalitou vystup v spojeni s VMA.
majlouu
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků