Denon - Audyssey

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod djpiecka1 31. 8. 2019 10:08

Dobry den,

mam receiver Denon AVR - X1000. Po kalibracii kalibracnym mikrofonom mi nevyhovuje kvalita zvuku audyssey, ale velmi dobry zvuk dostanem z repro pri rezime Bypass l/r. Vo vseobecnosti audyssey tento rezim neodporuca no ja som s nim spokojny. Moze sa teda pouzivat? Ako riesite vy kalibraciu? Alebo ju potom este doladujete podla seba? Dakujem za odpoved
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 31. 8. 2019 10:31

ono je to jak kdy - audyssey mi vyhovuje hlavně u filmů/koncertů, ale občas použiju i bypass, který (pokud to správně chápu) zruší kalibrační nastavení pro LR repro a tím se samozřejmě změní i charakter zvuku.
u sterea jsou nahrávky s audyssey hodně dynamické (víc basové) - to se hodí u mizerných nahrávek, nebo pokud chci pořádnou diskotéku. pokud audyssey vypnu, tak jsou nahrávky logicky přirozenější a taky mohu používat korekce treble/bass
no a k otázce: nevím, proč by se ten režim nemohl používat... důležité je, jak se mi to líbí a ne co mi někdo doporučí

a ještě k tomu ladění: občas měním hlasitost centru nebo zadních beden, jinak na to nešahám :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 2. 9. 2019 09:10

ahoj, je možné u Denon AVR (konkrétně AVR X2500h) uložit více kalibračních profilů s možností jejich přepínání?
Mám repro nakalibrované pro poslech z gauče, ale čas od času koukám na 3D filmy, u kterých jdu o cca 1,5m blíž k plátnu.
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djpiecka1 2. 9. 2019 09:18

a kalibraciu robis z kolych pozicii? Skus ju spravit az z 8 pozicii a mozno ti prave ten vysledny efekt po kalibracii bude vyhovvovat aj ked budes sediet dalej od tv pri pozerani 3d. Daj kalibracny mikrofon nech ti odmera vzdialenost aj z prave toho miesta kde pozeras 3d.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 2. 9. 2019 09:24

pozic jsem delal sest s tim, ze vzdalenost od prvniho umisteni mikrofonu byla cca 1,2m.
Muzu vyzkouset co to udela, kdyz provedu kalibraci znovu a pridam do testu jeste dalsi dve mista, kde bych sedel v pripade 3D..jen mam obavy, ze kalibraci z toho udela takovy nepouzitelny mix..
Pokud bych si mohl ulozit dva profily a mezi nimi prehazovat, tak by to byla pecka..ale to chci asi moc, ze? :)
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djpiecka1 2. 9. 2019 09:34

noo to by si chcel asi moc to ano, to sa neda ani pri drahsich receiveroch bohuzial.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod honza.c 2. 9. 2019 09:42

pritom z meho pohledu by to nemelo byt nic sloziteho ..AVR proste jen prehodi ulozene parametry na jine :)

EDIT:
po malem prozkoumani webu jsem narazil na jednu moznost a to manualni nahrazovani config.dat file souboru na webovem portalu samotneho AVR v LAN siti. Neni to sice tak elegantni a bezpracne, ale stale snazsi nez opetovna kalibrace..

text:
"j. SAVE/LOAD config settings: The XX12 ("CI" models only) and XX13 (1713 and higher models only) have the ability to SAVE/LOAD the config/settings file (includes Audyssey settings) to a PC using the Web Control feature. Note: This feature is not offered on the 1912 or 1613. If you are having difficulty SAVE(ing) a file, make sure to stop any network playback by first playing something on the network and then either pressing the Stop Playback (black square) or the ENTER button on the remote for a few seconds. You may also need to set "Network Standby" to OFF (contrary to what the Owner's manual indicates). The config.dat file should be about 347kb, however, it's a good idea to confirm the AVR is actually saving data in the file as the file size will be 347kb whether it's all zeroes or filled with data. Some owners have noted a file with all zeroes was saved. You may be able to open the file with Windows or possibly Notepad; however, if neither works for you, then try one of the free hex viewer programs listed here. If you do get a file with all zeroes or if a file with data won't load properly, then set Network Standby to OFF, cycle the AVR OFF/ON and then try a SAVE again which should result in a config.dat file with non-zero data. It's also a good idea to SAVE the settings prior to a firmware update even though firmware updates generally don't change the system settings. If you are having difficulty using IE, try using Firefox. If still no joy when trying to LOAD the config.dat file, try resetting the microprocessor and then do the LOAD again."
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djpiecka1 2. 9. 2019 11:00

ejha no klobuk dole. tak toto by ma nenapadlo vobec.
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 2. 9. 2019 19:47

Audyssey má aplikáciu Audyssey MultEQ Editor, kde je napísané, že sa dajú ukladať aj nahrávať výsledeky kalibrácie. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.dmholdings.AudysseyMultEq&hl=en_US
Lenže nie je zadarmo, ale za 20€.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod honza.c 2. 9. 2019 20:00

Zkousel jsem na web portalu hledat save a load funkci, ale nikde nic..
Neni ten Editor pouze takovy hloubkovy analizator s vice funkcema diagnostiky?
Napadlo me uz jen udelat si dve kalibrace podle dvou poslechovych mist, nafotit si jednotlivy menu s nastavenim a pres webportal, ktery je pekne prehledny a rychly, tyto dva layouty menit podle potreby.
honza.c
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod djpiecka1 3. 9. 2019 14:31

ja mam este jednu otazku, pouziva niekto z vas na denone funkciu RESTORER? Ma ta funkcia svoje opodstatnenie? Je zvuk prostrednictvom nej kvalitnejsi a lepsi?
djpiecka1
Junior

Odeslat příspěvekod pekr77 5. 9. 2019 12:03

Tu aplikaci používám. Už se nepamatuju, myslím že i něco málo stála. Uložil jsem si kalibrace pro stereo, 3.0, bi-amp, apod., nicméně pro změnu je potřeba vždy uploadovat z tabletu nebo mobilu. Také je potřeba říct, že na některých zařízeních jsou u aplikace k Audyssey problémy se spojením na AVR, občas to spadne. Pokud bych kalibroval přímo na AVR, myslím, že ta aplikace si to zpětně načíst neumí. Tolik mé poznatky.

Jinak se zvukem mého x3500H jsem spokojený jen částečně - jak kdy, pro poslech hudby mi tam pořád něco chybí, přičemž tedy jedu na Spotify Connect, což by ale měl být zdroj 320kbit, nebo tak nějak, takže snad poměrně slušný, i když ne top.

Zde je mé nastavení:

- MultiEQ32: Reference
- Dynamic EQ: On
- - Reference Level Offset: 5dB
- Dynamic Volume: Light
- Audyssey LFC: on
- Containment amount: 1

K tomuto mam pák ještě Restorer na Low nastavení. Je to subjektivní, ale takto mi to hraje asi nejlépe a víc z toho nedostanu. Na druhé straně jsem nikdy v rámci té aplikaci nezkoušel editaci křivek.
pekr77
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtra01 7. 9. 2019 17:23

Mam taky x2500h a s nastavenim Audyssey dle mikrofonu taky nejsem spokojenej. Hudba tez pres Spotify premium a tam se mi osvedcilo vypnout EQ uplne a hraje to daleko lepe. Premyslim, ze to vratim...
xtra01
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků