Starší stereo zesilovač, výběr

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sattero 22. 5. 2019 09:11

Ahojte,

prošel jsem si zde hodně témat, ale nějak se mi nedaří spokojeně najít odpovědi, takže se Vás zeptám:

uvažuji nad postupnou výměnou audia doma, a to z obyčejného AV Receiveru Yamaha HTR-6130 na stereo, a do budoucna i bedny (aktuálně sloupy Heco Victa 500), k čemuž mě přiměl gramec a rozšiřující se sbírka vinylů.

Nový stereo zesík neplánuji, spíš bych začal na starším kousku, ideálně z 90. let kolem 5 tisíc (plus minus litr, to je už jedno). Důležité je pro mne i dálkáč, protože jsem zaprvé líná veš, zadruhé potřebuji mít rychle možnost mute (dělám z domu, často na telefonu a potřebuji pohotově utnout hudbu ať už je z jakéhokoliv zdroje).

Co se týče zdrojů zvuku, primárně noťas (tady následně budu řešit externě DAC) odkud je sbírka Flaců povětšinou CD kvality, anebo pak Spotify a gramec C.E.C ST540 s Ortofon OM5E. Žádný audiofilní maso, ale co už. Ideálně bych ještě zapojil telku, ze které půjde zvuk z PS4 nebo Nintendo Switch (tam mi je kvalita zvuku jedno, jen aby to někde hrálo a není to ani podmínkou nějak brát zásadně v potaz, ať už ty konzole nebo tv, stejně se na ni nedívám).

Docela mě zaujaly tyto modely tady v brněnském bazaru:
Onkyo A8850 za 6
Onkyo A9711 za 5
Pioneer A605R za 4,5
Yamaha AX982 za... nevim teď kolik to měl v bazaru, ale počítám podobně jako Onkya

Všechny cenově, pokud se pamatuju, kolem sebe, tj. kolem 4,5 až 6 tisíc.

Jde mi spíš o teplejší zvuk, přesnější na basech i v nižších hlasitostech, nehodlám to vybudit na max, aby sousedi věděli, co je dobrá hudba. :D

Počítám, že posun i na současných bednách bude zásadní ať už vezmu cokoliv, ale tak nějak nevím co vlastně vzít, a co je opravdu lepší. Když už jsem byl schopen zjistit tak nějak že Onkyo 9711 by mělo hrát o fous hůř než 8850, ale zase přepínání zdrojů funguje už méně problémově, nebyl jsem schopen zjistit, jestli se těmto dvěma kouskům rovnají jak Pioneer nebo Yamaha, případně jestli jsou lepší. Nevím, jestli jste schopni zde poradit, ale ocením každou radu. :oops:

Jaký z nich? Případně nějaké tipy na úplně jiné?

Díky předem

Edit: Doplněny ceny
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leony5 22. 5. 2019 10:59

Pioneer SA 9500 MKII/ Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tapir1 22. 5. 2019 11:03

Požadované vlastnosti z uvedených obecně splňují spíše Onkyo. Tyto modely jsem však nikdy neměl, takže vycházím spíše z modelů jiných (9130, 9150). Dle tvých požadavků by ještě vyhovoval Marantz. Třeba aktuální model PM6006 je opravdu zvukově skvělý a z Amazonu ho můžeš mít pod 9000,- . Je to sice 30% navýšení rozpočtu, ale máš vyřešenu konektivitu (analog + digital), včetně DAC. S připojením chromecat audio pak obsáhneš takřka neomezené zdroje hudby.... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 22. 5. 2019 11:48

S HECO si rozumí i Yamaha nebo Harman Kardon, skvěle pak Cambridge Audio nebo Audiolab.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 22. 5. 2019 12:51

Jste mi nasadili brouka do hlavy pánové :-)

Onkyo 9150 bych mohl mít za 12 nové se zárukou

Dívám se že ten Marantz PM6006 je taky za podobné peníze, stejně jako Pincek A-40AE, Denon PMA-800NE a nějaká ta Yamaha A-S301/A-S501 taktéž plus minus autobus. V H/K, Cambridge nebo Audiolabech se vůbec nevyznám, tam nevím po čem se podívat.

Jako to už je ale double rozpočet. Což o to, kdyby to stálo za to, mám rád nové věci, takže bych to prostě koupil později, ale teď důležitá otázka... nebo prostě otázka: starší zesilovače z éry devadesátých let výše vypsané reálně lepší než ty nové, které tady zmiňujeme?

Ještě se mi nabízí trochu přitlačit na pilu s cenou staršího zesíku, na druhou stranu asi nejsem úplně ochoten jít přes 7 za 20 let starý zesík už z principu.

:-l :hm
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 22. 5. 2019 12:53

Za cca 7500kc mas uplne novu Yamahu A-S501 z Amazonu s tym, ze mas porieseny aj DAC a zvuk z TV vies poslat cez optiku...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 22. 5. 2019 13:32

Cambridge Audio SR20 nyní za cca 10tis. taktéž s vestavěným DAC.
Denon bych s HECO nekombinoval, ale stejně by sis měl vybrané kombinace poslechnout, studia oproti záloze zapůjčí zesilovač i domů.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denkez 22. 5. 2019 13:43

Nechci tě zrazovat od koupě 15 let starého zesilovače, ale vezmi v úvahu, že u tak starého kusu tě mohou potkat problémy s mechanickými prvky (přepínače, potenciometry, relé) a vysychající elektrolyty.
CAMBRIDGE AUDIO TOPAZ SR20 je hodně zajímavá nabídka:
https://www.hifionline.cz/stereo-receiv ... opaz-sr20/
nebo ještě výhodnější Onkyo TX-8220
https://www.czc.cz/onkyo-tx-8220-stribr ... 19/produkt
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MartySE 22. 5. 2019 13:46

Podle uvedené charakteristiky zvuku bych to viděl na marantz nebo onkyo. Yamaha bývá ostřejší, tvrdší, s Heco by to nebyla asi dobrá kombinace. S levnějšími Denony mám spíš špatnou zkušenost.
MartySE
Junior

Odeslat příspěvekod Sattero 22. 5. 2019 13:57

Za 7 a půl ta Yamaha vypadá jako dobrý kauf. Sic stříbrná, ale co už (nic jiného jsem nenasel).

Cambridge vypadá taky dobře.


Safra porte.
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 22. 5. 2019 14:05

Měly by rozhodnout tvé uši, rozdíly ve zvuku budou u uvedených zesilovačů znatelné. Nedej jen na vzhled nebo první wow efekt. To co zní zpočátku jako skvělý nabasovaný a jasný zvuk, může být při delším poslechu unavující až iritující.
Ideálně si něco půjč na pár dní domů a poslouchej delší dobu. S vhodným zesilovačem by neměl být problém 4 i více hodin bez pocitu únavy, vyčerpání, frustrace a *****ání.

Pokud do budoucna uvažuješ i o výměně beden, měl bys to už teď vzít v úvahu a udělat alespoň základní průzkum trhu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod viking81 23. 5. 2019 06:42

Sattero píše:Za 7 a půl ta Yamaha vypadá jako dobrý kauf. Sic stříbrná, ale co už (nic jiného jsem nenasel).


To je mega dobry kauf :) ja som odtial pred mesiacom bral 701-ku a som s yamahou maximalne spokojny. Ale ako ti tu pisali. Treba si to ist vypocut. Kazdemu vyhovuje iny zvuk...
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sattero 23. 5. 2019 06:57

Našel jsem tam i Onkyo TX8130 za 200 éček, ale tady asi do budoucna zase všechny ty network funkce budou zastaralé...?
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 23. 5. 2019 07:53

Podle mě je ideální nějaký integrovaný zesilovač s vestavěným DAC, který má dlouhou morální životnost a ty síťové funkce pořešit nějakou krabičkou nebo samostatným streamerem.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sattero 23. 5. 2019 08:20

Při nákupu z Amazonu by byly uši bohužel to poslední, co může rozhodnout, pokud se mi nepodaří tady někde obstarat nebo poslechnout kus. V tomto trochu Ay Caramba.

Stejně sranda jak jste odskočili od starých zesíků k novým :D
Sattero
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků