Co umí AV receiver?-začátečník

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod trempik 18. 2. 2014 19:31

Prosím o trochu školení. Budu kupovat AV receiver, abych mohl ze svého DVD přehrávače dostat zvuk 5.1. Mám na něm koaxiální výstup. To je asi podmínka, že? Mám li na DVD přehrávači HDMI a USB, toto pak již na AV receiveru nepotřebuji??, kdybych kupoval starší typ.
Hodlám na tom také pouštět rozhlasové stanice ve stereu.Kdekdo tvrdí, že nový AV receiver za 6000 Kč nekupovat, že to stereo je špatné kvality. Prý to ty starší uměly lépe. Tento názor mi nesedí, protože když umím já vyrobit použitelný zesilovač, proč by to neuměli výrobci AV.
Používám bazarové zesilovače do 5000 Kč a vůbec mne to neochuzuje.
Takže je lepší koupit 10 let starý AV za 4000Kč, nebo 5 let za 5000 Kč nebo nový za 6000 Kč?
Dík, už bych tomu rád porozuměl.
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod icotech852 19. 2. 2014 02:58

Z dvd prehrávača ide zvuk z HDMI.Pokial chceš mať zvuk v AVR tak buď cez toto hdmi,alebo iným sposobom - coax,optika,cinch
forsaken...
icotech852
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stump 19. 2. 2014 07:24

Používám bazarové zesilovače do 5000 Kč a vůbec mne to neochuzuje

U této věty bych zůstal. :-) Abys nedopadl jak hromada lidí že se budeš vracet ke stereu.

Řekni si jestli je bezpodmínečně nutné mít zvuk 5.1 protože mít slušný zvuk 5.1 je daleko větší problém jak stereo. Pokud na tom budeš poslouchat tuner tak další věc oba receivery co mám mají daleko horší tuner jak ten co mám ve 15let starem stereoreceiveru a vůbec zvuk ve stereu jě pěkně plnej korekcí a laikovy jako jsem já se líbí daleko víc než ten ořezanej s AV receiveru.

Nákup staršího kousku zvaž podle toho co chceš aby měl za vstupy či funkce obecně. Třeba tě učaruje internetové radio když posoucháš tak tuner a to třeba mají receivery max 3roky zpět. Nákup 10let starého kousku doporučuji jenom když víš co opravdu chceš. Starší kusy mají dle mého názoru daleko větší kvalitu provedení kdežto dnes je všechno plastový.
Volba je na každém mě třeba vyhovuje kombinace 2.1
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 2. 2014 08:25

trempik píše:Kdekdo tvrdí, že nový AV receiver za 6000 Kč nekupovat, že to stereo je špatné kvality.

A má v tom 100% pravdu.

trempik píše:Tento názor mi nesedí, protože když umím já vyrobit použitelný zesilovač, proč by to neuměli výrobci AV.

Oni to umějí, ale za 6000 Kč to jednoduše není fakticky možné. Ona ta úvaha ani není nijak extra složitá, zvlášť když stavíš zesilovače. Kolik je součástek v 5.1 AVR za 6000 Kč? A kolik součástek je ve stejně drahém stereo zesilovači? Ve kterém přístroji a proč mohou ty součástky za tuhle celkouvou cenu být výrazně kvalitnější? Co jsou v zesilovači ty nejdražší součástky? Nejsou to právě ty, které mají zásadní vliv na výsledný zvuk?

trempik píše:Takže je lepší koupit 10 let starý AV za 4000Kč, nebo 5 let za 5000 Kč nebo nový za 6000 Kč?

To se musíš rozhodnout sám podle svých potřeb a priorit. Pokud bych podobný přístroj musel kupovat, volil bych 5letý za 5000 Kč, jehož původní cena mohla být kolem 12 000 Kč. Ale osobně bych s tímhle rozpočtem šel cestou výrazně kvalitnějšího sterea než takhle kompromisního 5.1.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 19. 2. 2014 09:05

Rady typu "kup starší receiver, nebo jdi do sterea", když chceš zvuk pět/jedna, jsou ti na nic.

A taky je vtipná věta...mít slušný zvuk 5.1 je daleko větší problém jak stereo... :hm

Za mě...kup si raději novej přístroj, budeš na něj mít záruku a zas takovej průšvih to neni.

Jasně, že porovnávat kvalitu a citlivost vestavěnýho tuneru s kvalitním starším tunerem, nemá smysl, samostatnej přístroj bude vždycky lepší.Jenže tuner v AVR je určenej pedevším k poslechu blízkejch komerčních stanic a až si bude chtít někdo hrát s dálkovym příjmem, tak si o tom určitě sežene nějaký informace a odpovídající přístroj.

Zvuk pět/jedna z DVD do AVR samozřejmě nejjednodušeji dostaneš propojením digitálním koaxiálem, nebo optikou.HDMI slouží k připojení zobrazovadla (zvuk+obraz).

Nejdůležitější ze všeho, je mít připojený reprosoustavy se slušnym zvukem.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 2. 2014 09:12

šeďour:
Starší receiver je podle tebe nepoužitelný pro 5.1?

Holt se vyznáš. :-D
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 19. 2. 2014 09:32

Tobě už nezbejvá nic jinýho než slovíčkařit ?
:hm
Ale klidně to opravím...starší receiver je samozřejmě použitelnej, pokud bude v pořádku !

Jenže nákupy z druhý ruky jsou docela riskantní.Hlavně z aukrosmetiště !
Pokud neni záměrem koupit nějakou starou paštiku za dvě stovky, která se v případě poruchy zahodí do kontejneru.
Ale když je to dražší ? Proč raději nekoupit novou věc se zárukou ?
Každej ať se rozhodne jak chce.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stump 19. 2. 2014 09:57

to šeďour Malinko doplním co jsem zle popsal cituji
"Jasně, že porovnávat kvalitu a citlivost vestavěnýho tuneru s kvalitním starším tunerem, nemá smysl, samostatnej přístroj bude vždycky lepší"

Nemyslel jsem jsem samotný tuner myslel jsem tuner v stereoreceiveru ještě s točítkama :-) korekcí apod.

"Jenže tuner v AVR je určenej pedevším k poslechu blízkejch komerčních stanic a až si bude chtít někdo hrát s dálkovym příjmem, tak si o tom určitě sežene nějaký informace a odpovídající přístroj."

Tady mi to nepasuje na blízké komerční stanice totiž i dnešní AVR často nestíhají o dálkovém příjmu jsem nepsal. Prostě zabudovanej tuner je dnes dost závislý na anténě.

Celkově mi příjde že tazatel neví co chce a moc lidí se tu při dotazu na AVR 5.1 a poslouchání tuneru nezmiňuje proto radím s ohledem na poslouchání hudby...
Audiovizual Dj a Fotograf
stump
Junior

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 2. 2014 10:06

sedour:
Slovickareni je o ruznych vykladech slov, ne o oprave zjevne nesmyslnych vyroku typu "Starsi receiver je na 5.1 na nic."
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod šeďour 19. 2. 2014 10:23

Peťuldo, nesnaž se o slovní souboj s mojí osobou, nestojí to za to.
Doma: Ultimativní audio miniPC, DAC + zesilovač HEGEL, třípásma LSM (geniálně navrhl Kocour)
Sluchátka: AKG K812, AKG K701,Beyer 770, 990, planární SDR wood.DAC + zes. TEAC
Na ven: FiiO X5, Trinity Delta II, Oriveti Primacy, FiiO X1, Sony MH1, atd.
šeďour
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petulda 19. 2. 2014 10:26

stump:
Ony opravdy ty vestavene tunery v receiverech zakladnich rad jsou jen do poctu, jako doplnkova funkce bez jakehokoliv zretelu na kvalitu. V hifi jednoduse levna all-in-one reseni a kvalita zvuku nejdou dohromady.

-- 19. 2. 2014 11:28 --

Sedoure, ja jsem jen opravil tvou zjevnou nepravdu. Stacilo podekovat a bylo by ;-). Nebud zas jako decko ;-).
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod trempik 19. 2. 2014 17:18

Někdo tady napsal, že asi nevím, co chci. To je celkem pravda. Já tedy heslovitě zpřesním své postoje, jestli jste ochotní ještě diskutovat.
V obývákové stěně mám: stereozesilovač, dvd přehrávač, cd přehrávač, tuner, bedny, DVBT a DVBS, většinou bazar. Pokud by tam ještě přibyl AVR bez odebrání něčeho, to už se mi nelíbí. Hraje mi to pěkně, stačí mi to, za ty peníze.
1.FM tuner má paměti, aut. ladění, displej,RDS, podle manuálu stejnou citlivost jako AVR. Tedy AVR nemá o nic míň. Přijímací část je provedena starou technologií na destičce 8x15 cm. Zbytek objemu je vzduch v bedně! Tuner váží tak 2 Kg max.
2. Ty levnější DVD kina mají včechny funkce v jednom procesoru, takže taky taková jedna destička, přinejhorším,, plus 5x zesilovač. Hmotnost 2 kg?
Av receiver má 8 Kg, myslím, že je tam dostatek prostoru tam nacpat cokoliv. Proč by měl být tuner horší? Vyrobit citlivou přijímací část je dnes prkotina.Ale když to tvrdíte...já to nevím.
Jsem pilný stavitel reprobeden a jedna cesta, jak je využít, je hrát si se zvukem 5.1.
Co se týká starších kusů AVR z bazaru, stojí okolo 2500 Kč. To už těch 2500 přidám a mám nový. Pokud to tedy není horší varianta.
Co je tedy podstatné? Aby to mělo koax. digit. vstup a hlavně v sobě dekodér Dolby Digital, je to tak?
Hele, nový jsem si vybral tenhle: Yamaha HTR-3066
Koukněte sem: http://www.hifiland.net/katalog/, co tady mají za exoty. Který by mi stačil na první pokusy s 5.1?
Dík za diskuzi.
trempik
Junior

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 19. 2. 2014 20:11

Trocha filosofie nikoho nezabije...
trempik píše:Někdo tady napsal, že asi nevím, co chci. To je celkem pravda.

Pokud to nebudeš přesně vědět, bude diskuse téměř jalová...

trempik píše:V obývákové stěně mám: stereozesilovač, dvd přehrávač, cd přehrávač, tuner, bedny, DVBT a DVBS, většinou bazar.

:-)
trempik píše: Pokud by tam ještě přibyl AVR bez odebrání něčeho, to už se mi nelíbí.

Proč ?

trempik píše:Hraje mi to pěkně, stačí mi to, za ty peníze.

? x ?

trempik píše: 1.FM tuner má paměti, aut. ladění, displej,RDS, podle manuálu stejnou citlivost jako AVR. Tedy AVR nemá o nic míň. Přijímací část je provedena starou technologií na destičce 8x15 cm. Zbytek objemu je vzduch v bedně! Tuner váží tak 2 Kg max.

Konkrétní modely ?

trempik píše:2. Ty levnější DVD kina mají FFŠechny funkce v jednom procesoru, takže taky taková jedna destička, přinejhorším,, plus 5x zesilovač. Hmotnost 2 kg?
Av receiver má 8 Kg, myslím, že je tam dostatek prostoru tam nacpat cokoliv.

jj ještě má opravdu dost prostoru, především na ty šunkanzzen "destičky"...

trempik píše: Proč by měl být tuner horší? Vyrobit citlivou přijímací část je dnes prkotina. Ale když to tvrdíte...já to nevím.
Jsem pilný stavitel reprobeden a jedna cesta, jak je využít, je hrát si se zvukem 5.1.
Co se týká starších kusů AVR z bazaru, stojí okolo 2500 Kč. To už těch 2500 přidám a mám nový. Pokud to tedy není horší varianta.

Za pilnost se uděluje 1***
A jaký vlastně používáš mikrofon na měření postavených repro ? A jaký SW na XO ?

trempik píše: Co je tedy podstatné? Aby to mělo koax. digit. vstup a hlavně v sobě dekodér Dolby Digital, je to tak?
Hele, nový jsem si vybral tenhle: Yamaha HTR-3066
Koukněte sem: http://www.hifiland.net/katalog/, co tady mají za exoty. Který by mi stačil na první pokusy s 5.1?
Dík za diskuzi.


Hodně záleží na mlynáři, ale zatím meleš 5-tý přes 9-tý...
Co vlastně přesně a konkrétně (ev. za kolik) hledáš ?
Music is so nice !! 8-P :-)
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod equinoxe 20. 2. 2014 12:24

icotech852 píše:Z dvd prehrávača ide zvuk z HDMI.
ak je HDMI verzie aspon 1.3a
equinoxe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petulda 20. 2. 2014 12:30

trempik píše:Co se týká starších kusů AVR z bazaru, stojí okolo 2500 Kč.

No, co se týká starších AVR z bazarů, tak ty stojí cca od 2000 Kč do cca 40 000 Kč.
Noble Audio Sunrise
Denon DCD-2020
Parasound Halo Integrated
Focal Electra 926
JBL LS 120P
Petulda
Trvalý BAN

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků