Marantz SR6006 nebo Denon AVR-2312

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod krmelec 30. 3. 2012 18:05

Tak nakonec si ty Kefy C7 nechám a přikoupím jen centrál a zadky ze stejné řady a hotovo. Proč taky měnit , když mi to teď vyhovuje.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod velodyne1 30. 3. 2012 20:19

Teraz pozeram ze tie Kef C7 su solidne bedne, dokup zbytok a mas pokoj.

-- 30. 3. 2012 21:21 --

91db ? ved super citlive
Denon AVR-1610, Pure Acustics XTI100 5.0, Velodyne CHT8, Sony LCD 32
velodyne1
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod krmelec 30. 3. 2012 20:57

jo, už jsem objednal
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 8. 4. 2012 11:28

Tak musím říct, že toho nelituju, tím přechodem ze sterea na DK. Teď mě sestava mnohem víc baví a nemám potřebu hledat nějaké mouchy jako tomu bylo u stereo sestavy. Filmy a koncerty 5.1 se nedají vůbec srovnat s poslechem přes stereo. Takže u mě je jasná cesta volby přes domácí kino, jsem spokojený jak u filmů tak i u hudby a to je podstatné.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krmelec 1. 2. 2013 18:08

Tak po odstupu času musím uznat, že to byla chyba jít cestou kino a zbavit se Nada a DACa. Prostě to nehrálo, nudné, mdlé. Takže všechno od začátku a zpátky ke stereu :-)
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Overthere 4. 2. 2013 16:11

Co takovy obrat? To bylo jen chvilkove opojeni DK? Muzes vic priblizit cim te DK omrzelo, kdyz na zacatku jsi psal, jak ses z toho nadseny a ze rozdil byl jen v basech a navic pro avr hralo do karet prokreslenejsi zvuk (vice nastroju napr.)? Za tech 10 mesicu se ty nove repro akorat rozehraly, takze celkovy efekt musel byt jeste lepsi. Opravdu nerozumim tomu, co jsi psal, kdyz to bylo nove a tomu co pises ted. Diky za poznatky.
Mr.Overthere
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 4. 2. 2013 16:46

Repro nové nebylo teda aspoň ne předky. Nový byl center, zadní a subáč. Přední repro Kef C7 jsem provozoval nejprve s HK 3490 a pak s Nad c356BEE. Bylo to období, kdy mě chytlo domácí kino a na to to bylo ok. Člověk, když si něco koupí, tak z něho mluví spíše radost z něčeho nového. Proto by prvotní příspěvky z nové aparatury měl člověk psát až s nějakým odstupem času, já jsem se nechal unést. Ale po odstupu času jsem si uvědomil, jak to dokázalo zahrát s Nadem a tomu prostě AVR nemůže v dané ceně konkurovat. Pokud člověk žije jen s avr, tak mu to může stačit, ale nesmí jeho bedny slyšet se stereo zesilovačem :-). Takže jak říkám, na film ok, ale na poslech ve stereu prostě ne (to platí samozřejmě pro mě, někdo jiný by mohl být spokojen). A to nástupce 2312, tedy Denon 2313 stojí kolem 22500.-, vůbec si nedokážu představit, kolik by to AVRko muselo stát, aby se aspoň trochu vyrovnalo třeba zmíněnému Nadu.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doloroso 4. 2. 2013 19:55

no gratulujem, uz som si myslel ze sa ti to v tej hlave uplne pototo :D ale tym si musi clovek prejst kazdy sam, ja som bol kedysi nadseny ako hral moj marantz sr 6005 so stlpmi, ale od kedy som kupil koncak emotiva xpa 200 a preamp pouzil Audio gd nfb5, tak by som hudbu uz nikdy v zivote cez avr pocuvat nechcel, z tejto kombinacie mi padla sanka, co z tych mojich bedni za 400euro za par lezie, myslim pozitivne.. :) avr na stereo je cele zle, ako hovoris, cela izba mi dunela, fuj! takze teraz mam dva systemy.. dokonca ani ked som pouzil kombinaciu koncak emo + marantz ako preamp tak to bolo cele zle ale uplne na opacnu stranu, odstranilo sa dunenie ale snim aj vsetky basy, uplne nepocuvatelne, tak to pouzivam iba na filmy.. peace! :tleskani
Samsung PS64F8500 + Marantz SR 6005 + Emotiva XPA-200 + Teufel Ultima 40 + Canton CD 105
Audio gd NFB-5 + Oyaide HPC-62SRH + Shure SRH 940
doloroso
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 8. 2. 2013 22:14

DOPO - při sledování filmů nebo koncertů z DVD je chytré audio signál poslat na Stereo zesilovač a video do TV. Pokud jsou k zesilovači i kvalitní sloupy, sub již není třeba. Jednoduché elegantní řešení s překvapivým výsledkem - ostrý obraz a výborný zvuk.

...posílám PODĚKOVÁNÍ za odvahu při sebezpytování při srovnání Stereo vs DK po delším časovém horizontu !
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tujko 12. 2. 2013 12:53

No kdyz to tady tak procitam tak si budu muset pujcit nakej stereo zesilovac a porovnat to 8-) Mam DENON AVR-2809 a k tomu Canton Ergo RC-L a nehraje to spatne :-) Vubec bych se dalsimu posunu ke zlepseni nebranil...v jake cenove relaci bych mel otestovat stereo zesilovac ?
tujko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod krmelec 12. 2. 2013 14:35

Nezapomeň, že budeš potřebovat ještě nějaký DAC k tomu zesíku a nebo zesík s vestaveným DACem třeba CA Azur 651A (s USB Dac), ale tvoje bedny neznám, tak těžko radit :-)
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Janeiro 12. 2. 2013 22:06

Krmelec:to mi rozum moc nebere. Jednou napises ze te sestava s AVR vic bavi a za par dni ze je nudnejsi. Mam z toho pocit, ze se snazis sam sobe oduvodnit svoje rozhodnuti.
Janeiro
Junior

Odeslat příspěvekod krmelec 12. 2. 2013 23:58

To máš pravdu, svoje rozhodnutí jsem se snažil sám sobě odůvodnit. Říkal jsem si, že poslouchám hudbu jen jako kulisu a to přece i to AVRko musí stačit a nakonec ono i při té kulise to začlo vadit. Chytal jsem se dlouho za hlavu, že jsem prodal Nada s CA DacMagicem. Opravdu nemusíš mít strach, že bych litoval přechodu zpátky na stereo :-). Já vím, jak to hrálo se zesíkem a jak s AVRkem.
CW DAC 1 + Yamaha A-S501 + Wharfedale Linton Heritage
krmelec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 16. 2. 2013 19:34

Janeiro: s odstupem času, 8M
To tujko: a chceš nový nebo bazarový ? A AVR si ponecháš či nikoliv ?

Sháním reprobedny a byl si jich pár poslechnout, 2x to bylo na AVR. První na Onkyo 9-řada (vysoká ř.) a pak Yamaha (vyšší střední řada). K Yamaha byly nepříliš vydařené repro, takže to nehrálo OK díky bednám, i když jsme repro zkoušeli na doneseném zesilovači. Na Onkyo to hrálo naopak výborně (AVR+ výborné repro)(ale bez vl. zes.). Pán se rozplýval, jak je to hraje úchvatně dle jeho dlouhodobého poslechu nastavení dle něj (s EQ). Na první poslech to hrálo vskutku výborně, ale asi po 1/4h už mě to tahalo za uši ("příliš vyumělkovaný sound"). Tak jsme to přehodili na Direct, což bylo na první poslech skok down. Ale po 1/4h už to pro mě bylo poslouchatelné a za uši netahalo jako dříve. Jemu to přišlo trochu nezajímavé. No AVR hrál jen to, co uměl. Ovšem v obou případech měl sound nádech běžných (levných) zesilovačů tj. průměrný zdroj, filtrace nic moc a tyto nedostatky se konstruktéři snažili dohnat (levnějšíma) obvodama než kvalitním (drahým) napájením. To se mi potvrdilo až doma při insede view.
Z obou těchto poslechů jsem si odnesl náslech "AVreceiver-ového soundu". Nechci říkat, že AVR hrají vyloženě špatně, to nikoliv, ale sound stereo zes. už jen střední vyšší třídy je mi příjemnější na poslech. A když je k dispozici dělenec, je to ještě veselejší. U AVR je to hodně o kompromisu nacpat tam "vše" a ještě za přijatelnou cenu. Výborně můžou hrát až velmi vysoké modely, ale to už je lepší pořídit si výborný stereo zesilovač a k TV přijatelný AVR nebo ještě lépe jen výtečný PRE-AVR. Tato varianta mi přijde po zvukové stránce nejlepší a i levnější, alespoň k tomu jsem zatím dospěl.

Pivo má vcelku rád a tak chápu, že si dost lidí si rádo a s chutí zaskočí na desítku. ALE Pilser Urqell z tanku v hospůdce s pravidelně čistěnejma trubkama, s milou obsluhou :love: , v pěkném prostředí, s kamarádama, nejlépe nedaleko od domova - je "tak Trochu jiný zážitek". To doufám uzaná většina. 8-P 8-P 8-P
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků