Prosím o pomoc - Nefunkční zesilovač JVC

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod T-Zer 17. 2. 2012 16:55

Jde o JVC typ JA-S22. Porucha se projevuje tak, že po zapnutí svítí jenom žárovky na předním panelu. Ze zesilovače nejde žádný zvuk. Tady je pár fotek vnitřku jestli pomůže :) Budu vděčný za jakoukoliv pomoc.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
T-Zer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 2. 2012 18:42

Pokud v tomto bodě končí Tvoje znalosti elektroniky, radši to celé sbal pod křídlo a odnes to do odborného servisu - jakýmkoliv dalším neodborným zásahem můžeš nadělat ještě víc škody, než tam zatím je.
Pokud umíš něco víc, napiš sem jestli ses pokoušel na zesilovači něco změřit - a cos v takovém případě naměřil.
Jestli to ale neumíš, platí odpověď číslo jedna - seber to a celé to odnes do servisu, vyjde to lacinějc než kdyby ses do toho sám vrtal a rozhasil to ještě víc než to je.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod T-Zer 17. 2. 2012 20:39

Jediný co sem zatím zkoušel je proměřit pojistky. V elektronice mám základní znalosti ale doufal jsem, že porucha bude patrná z fotky a že následná oprava bude typu "odpájej tohle a vyměn to něčím novým". Asi jsem se mýlil :)
T-Zer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 17. 2. 2012 20:47

Na opravu nepojízdného auta nestačí zvednout kapotu :pozor
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod T-Zer 17. 2. 2012 21:08

Bez urážky, ale moudra tohodle typu jsou sice užitečný ale mě momentálně k ničemu :) V blízkosti mého bydlište neni žádná opravna zesilovačů (aspoň o ní nevím) a já bych ho opravdu potřeboval zprovoznit. Doufal jsem, že problém může být buď v relátku, ale to jsem zkoušel proklepnout několikrát - beze změny. Druhá moje domněnka byla, že je některá z cest na plošném spoji mrtvá. proměřil jsem většinu z nich a taky v pořádku. Jestli je na fotkách nějaká porucha patrná, a na následnou opravu nepotřebuju vysokou školu, tak bych byl rád, kdybyste mě na ní upozornili ;)
T-Zer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 2. 2012 22:24

T-Zer píše:Bez urážky, ale moudra tohodle typu jsou sice užitečný ale mě momentálně k ničemu :) V blízkosti mého bydlište neni žádná opravna zesilovačů (aspoň o ní nevím) a já bych ho opravdu potřeboval zprovoznit.
nehledej opravnu zesilovačů, ale rádií a televizorů. A nesnaž se mi tvrdit, že bydlíš na Sahaře nebo vprostřed Velký kamenitý poušti v Austrálii. Ledacos zbaštím, ale takovou hloupost ne.
...
T-Zer dál píše:Jestli je na fotkách nějaká porucha patrná, a na následnou opravu nepotřebuju vysokou školu, tak bych byl rád, kdybyste mě na ní upozornili ;)
Viděl jsi někdy elektriku, jak běhá po drátech? Já ne - a to se jí zabývám nějakých 30-35 let. Závada může být navíc někde úplně jinde než si myslíš a už vůbec nemusí být vidět - já teda rozhodně pohledem nepoznám nefunkční tranzistor nebo integráč od funkčního (pokud samozřejmě v tom nefunkčním není díra jak pětikačka) - ty snad ano?

A až konečně uznáš, že bez potřebný porce znalostí a zkušeností to sám nespravíš a odneseš to někomu, kdo ty znalosti a zkušenosti má, řekni mu že Ekkar z Bastlírny podezírá ze závady obvod ochrany reproduktorů. Sám v tom prosím žádný další moudro nehledej.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod T-Zer 17. 2. 2012 22:50

ad. a) Nesnažim
ad. b) Ne
ad. c) Uznávám
T-Zer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 17. 2. 2012 23:07

Díky za pochopení.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků