Yamaha HTR-3064

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod OndroidV 12. 1. 2012 08:23

Zdravím,
chystám se ke koupi recieveru. Nejspíš tahle Yamaha vede, možná ještě Sony STR-DH520. U něj se mi líbí funkce HDMI-CEC.
Kvůli tomu, že ale bydlím v mrňavým bytě, mám možnost umístění jen jednu a to je pod TV na polici a na reciever bych položil Blu-Ray. Nebude to ničenu vadit? Koukal jsem, že mají po stranách a hlavně nahoře otvory pro chlazení. Naopak to samozřejmě dát nemůžu. Jiná možnost umístění není...
Sony Xperia Z3 + Monster Adidas IE, Sony MH750, Bose OE2, Bose AE2i, Marshall Major, Bowers&Wilkins P5
OndroidV
Junior

Odeslat příspěvekod konecnyvopa 13. 1. 2012 10:39

Určitě to vadit bude. Doporučuje se alespoň 10cm nad AVR na větrání. Moje YAMAHA RX-V1400 topí pěkně.
Rotel RB-1552 + RC-1580, NAD, Yamaha, Audio Physic Classic, Triangle, Heco Celan GT 702, DALI, XAVIAN, USHER, CA DacMagic
konecnyvopa
Junior

Odeslat příspěvekod OndroidV 13. 1. 2012 10:52

Ok, děkuju moc. Tak to budu muset vyřešit jinak... Tak to holt dám na stolek v dosahu psa. Snad to bude v pořádku :D
Sony Xperia Z3 + Monster Adidas IE, Sony MH750, Bose OE2, Bose AE2i, Marshall Major, Bowers&Wilkins P5
OndroidV
Junior

Odeslat příspěvekod konecnyvopa 13. 1. 2012 11:51

OK, máme taky psa a audiotechnika ho vůbec nezajímá. Máme i kocoura, toho zajímají bohužel reprobedny :-(
Rotel RB-1552 + RC-1580, NAD, Yamaha, Audio Physic Classic, Triangle, Heco Celan GT 702, DALI, XAVIAN, USHER, CA DacMagic
konecnyvopa
Junior

Odeslat příspěvekod Denkez 13. 1. 2012 12:24

Ideální kombinace to není, jako vyloučené bych to ale neviděl. Hodně záleží na konkrétních podmínkách:
- kolik topí AVR naprázdno a jak moc ho budeš zatěžovat,
- jak moc by zakrýval BR přehrávač AVR (ten přehrávač je méně hlubší, jak AVR?),
- kolik místa bude kolem a nad touto sestavou.
Můžeš to vyzkoušet za sledování teploty obou komponentů případně dát pod BR přehrávač nějaké přídavné distanční nožky (1- 2 cm?).
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vanDave 13. 1. 2012 16:53

HDMI CEC už má snad každej receiver, Yamaha HTR 3064 nevyjímaje (ověřeno).
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OndroidV 13. 1. 2012 19:37

Nakonec to vyřeším úplně jinak, budou vedle sebe a ne na sobě. Místo na středovej repro jsem taky vyřešil. Ještě se rozhoduju, kterej reciever by byl lepší. Yamaha nebo Sony. Repro bude Quadral Quintas 5000. Chtěl jsem Jamo S426, ale to je jen 6 ohmový.
Sony Xperia Z3 + Monster Adidas IE, Sony MH750, Bose OE2, Bose AE2i, Marshall Major, Bowers&Wilkins P5
OndroidV
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 14. 1. 2012 15:44

Vem Jamo, hraje líp.

6ohmů se Ti nelíbí? Proč prosím tě? Vždyť to taky zkousne každej AVR.
Kdyby bylo repro 4ohmový nebo ještě nižší, tak by to bylo horší.


Yamaha 3064 není špatná, ale má hodně jednoduchý ovladač, na fotkách ale dávaj ovladač z vyššího modelu...
Sony určitě ne, radši Pioneer 521.

http://www.mall.cz/3-d-receivery/?menu_ ... ort=_price
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Odar 14. 1. 2012 15:50

Ta impedancia tam aj tak lieta (zvlast na basaku), takze by som to neriesil :)
Odar
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod OndroidV 14. 1. 2012 17:15

Můžu vědět, proč ne Sony? Už jsem pro něj byl skoro rozhodlej.
Sony Xperia Z3 + Monster Adidas IE, Sony MH750, Bose OE2, Bose AE2i, Marshall Major, Bowers&Wilkins P5
OndroidV
Junior

Odeslat příspěvekod OndroidV 14. 1. 2012 20:16

Ještě se mi zalíbila tahle sada: http://www.luxusni-elektronika.cz/poloz ... s_3_b.html

Víc už do toho opravdu asi nevrazím, protože musím ještě předělat obývák, aby se mi to sem vešlo.
Sony Xperia Z3 + Monster Adidas IE, Sony MH750, Bose OE2, Bose AE2i, Marshall Major, Bowers&Wilkins P5
OndroidV
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 15. 1. 2012 12:26

Sony (low end) nejsou údajně moc spolehlivé a obecně mají průměrný zvuk.

Buď bych šel do Pioneer 521, který v recenzi na Area-DVD.de pochválili za dobrý zvuk a vynikající dynamiku (má koncový zesilovač z jednotlivých výkonových tranzistorů, narozdíl od Yamahy 3064 a onkya 309, který ho mají z integrovaných švábů) nebo k Jamu to onkyo 309, onkyo a jamo je osvědčená kombinace.

Pioneer a jamo jsem neslyšel, musel bys si to zajít do hifistudia poslechnout, jestli ti ta kombinace zvukově sedne. není problém třeba vzít zadní repro z té sady jamo a dojít si je poslechnout do prodejny basys (podnikovka Pionner).

Ostatně to by se hodilo i u samotných jamo 426, protože rozdíly mezi značkami repro v týhle kategorii jsou obrovský.
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tapdancer 15. 1. 2012 18:45

Taky právě přemýšlím nad Onkyem 309 a právě na Area-DVD ho poměrně chálili v poměru cena/výkon... Zase jako jediný z levnějších značek AV-rec má USB vstup...
tapdancer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rumanmeluzin 8. 8. 2012 12:42

Na e-shopech se u něj uvádí podpora 3D.
Dnes jsem byl v hifi studiu a řekli mi, že nemá podporu 3D, že to mají řady HTR začínající až 4.... a je pravda že u HTR-4064 je v pravo na hoře na receiveru uvedeno 3D a u HTR-3064 ne.

Jak to tedy je? Víte někdo? Máte odzkoušeno?
rumanmeluzin
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků