Zesilovač k reprobednám (naprostý začátečník)

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Majky63AMG 25. 12. 2011 19:11

Zdravím
Objednal jsem si reprosoustavu od firmy Jamo a teď bych k tomu potřeboval nějaký zesilovač nebo AV reciever. I po hodinovém studování na internetu a zde na fóru tak pořád nějak nerozumím co je jak potřeba.. Nevím zda zesilovač či AV reciever, ale každopádně bude sloužit jen k propojení s počítačem, nejsou tedy třeba žádné vymoženosti (Tuner, CD/DVD přehrávač).
Cena.. no nechtěl bych jít někam vysoko.. jen aby to bylo tak nějak přímo úměrné sestavě :)
Sestava: JAMO S 506 HCS - 5.1

Přední reproduktory:
Typ: S 506
Systém: 2 -pásmový bassreflex
Výkon trvalý/špičkový: 130 / 180 W
Citlivost (2.8V / 1m): 89 dB
Frekvenční rozsah: 45 – 20 000 Hz
Impedance: 6 Ohm
Možnost zapojení: bi-wiring nebo bi-amping

Centrální reproduktor:
Typ: S 50 CEN
Systém: 2-pásmový bassreflex
Výkon trvalý/špičkový: 100 / 140 W
Citlivost (2.8V / 1m): 87 dB
Frekvenční rozsah: 75 – 20 000 Hz
Impedance: 6 Ohm

Satelitní reproduktory:
Typ: S 502
Systém: 2 -pásmový bassreflex
Výkon trvalý/špičkový: 80/130 W
Citlivost (2.8V / 1m): 86 dB
Frekvenční rozsah: 80 – 20 000 Hz
Impedance: 6 Ohm

Subwoofer:
Typ: SUB 210
Systém: Bass reflex
Výkon: 210 W
Citlivost (2.8V / 1m): 88 dB
Frekvenční rozsah: 36 – 150 Hz
Impedance: 22 kOhm
Nastavení fáze: plynulé

Děkuji za každou radu :-)
Majky63AMG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Denkez 25. 12. 2011 22:31

K multikanálové reprosestavě potřebuješ AVR, např. http://av-prijimace.heureka.cz/onkyo-tx-nr509/
Pokud na nějakou otázku neznáme odpověď, ještě neznamená, že tato odpověď neexistuje.
Denkez
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Majky63AMG 26. 12. 2011 18:53

No musim říct že jsem tedy čekal něco levnějšího než tohle.. Takže asi není jiný multikanálový AVR za ''levno'' ?
Majky63AMG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod armaman 26. 12. 2011 20:03

armaman
Poslední varování

Odeslat příspěvekod EKKAR 26. 12. 2011 20:23

Jsou ke koupi i nějaký kousky tady na fóru v Bazaru.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod hexxisek 26. 12. 2011 22:16

Přikláněl bych se k bazaru, ale pokud chceš stůj co stůj nový stroj za málo korun tak by ti mohl postačit Pioneer VSX-521. Není to žádný zázrak, v bazarech se dají sehnat lepší stroje, ale vždycky je něco lepšího =) je to jen o penězích
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 3. 1. 2012 00:49

No záleží, zda na tom chceš převážně poslouchat hudbu nebo se dívat na filmy. Pak jestli trváš na sestavě 5.1 a taky jak moc chceš jít do kvality ? Jaký plánuješ výstup z PC ? Kde budeš poslouchat/dívat se blízko/daleko ? Kolik asi budeš chtít vynaložit prostředků ? Bylo by dobré upřesnit, jak bude vypadat tvé plánované uspořádání.

Levné AVR reději nikoliv :pozor
Raději bych vybral kvalitní stereo integrovaný (ještě lépe dělěnec) zesilovač z druhé ruky. Můžeš na něj pripojit i SW, tady najdeš zapojení: http://www.hifipassion.com/stranky/subvestereu.php

Ale filmů v kvalitě 5.1 není příliš ke koupi. Takže se neobávej, že by systém 2.1 nebyl dosti výkonný a kvalitní.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majky63AMG 18. 3. 2012 19:11

Viděl bych to převážně na poslech hudby v obývacím pokoji cca 60 m2. Výstup z PC si představuji Jackem a do receiveru 2× cinch. Trošku jsem studoval a pochopil jsem, že za levný peníz jak jsem si původně myslel nic neseženu,tedy pokud se bude jednat o nový stroj. A ještě mi zajímá zda je třeba mít, pokud chci připojit zdroj jako PC, přímo vstupy v recieveru jako "PC" (jako má model na fotce) či to stačí připojit jako třeba "DVD"nebo něco jiného. Všiml jsem si že ty vstupy mají jen dražší modely cca 15k a výš. Doufám že to z toho jak jsem napsal pochopíte ;-)
Obrázek
Majky63AMG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 19. 3. 2012 21:24

Tak veliký prostor 60 m2 - super !! Používáš PC nabo NB ? Jaká je kvalita zvukovky ? Nedá se použít HDMI ? Proč chceš na poslech hudby AV reciever a ne stereo zesilovač ? Co budeš dělat při poslechu ? Soustředěný poslech nebo při tom budeš ještě něco dělat ? Posed bude v křesle, na pohovce či za stolem ? Už jsi něco zakopil nebo se rozhoduješ ? Nestálo by za to ještě si to ujasnit ? Ještě vyvstává příliš otázek k zodpovězení.
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majky63AMG 19. 3. 2012 21:37

Používám PC, kvalita zvukovky je myslím slušná.. HDMI je možné použít. Ohledně AV receiveru nebo stereo zesilovače myslím že mi už někdo doporučoval AV reciever, protože jsem již zakoupil multikanálovou sestavu jak jsem psal v úvodním příspěvku. Myslim, že to co budu při poslechu dělat je už dost detailní, ale bude to spíše soustředěný poslech.. ;-)
Majky63AMG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 19. 3. 2012 22:37

Nikoho nezajímá detailní popis toho, že při poslechu chceš objímat přítulku, ale jde o to, že když se soustředíš jenom na poslech, vnímáš daleko víc detailů a uvědomíš si daleko víc chyb sestavy, než když bude hudba jen jako kulisa k další jiné činnosti. Kulisový poslech by pak dovolil ušetřit náklady na sestavě. Tož sa nečerti, ogare a nepochybuj, že tahle otázka není namířená proti Tvému soukromí.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Majky63AMG 20. 3. 2012 00:33

No tak řekněme že to bude poslech při práci nebo něco takového. Kdovíjaký audiofil nejsem, ďábelskou kvalitu nepotřebuji ;-)
Majky63AMG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 20. 3. 2012 03:21

no co doporučit, to není úplně nejlehčí otázka... Budu vycházet z toho, že budeš chtít využít již zakoupené 5.1 repro a nebudeš je chtít měnit (v blízké době) v místnosti 60m2. Začal bych asi repro kabelama. K předním bych nešetřil na průměru minimálně (2x4mm2) ještě lépe (čtyřka 4x2,5mm2), kde je cena jen trochu up, ale zvukově o velký skok dál. K zadním budou vcelku dlouhé (odhadem 10m ?) vzhledem optimalizaci ceny by měly postačovat (2x2,5mm2 možná i 2x1,5mm2).

AVR - abys to měl user friendly, ale byl spokojen se zvukem i obsluhou, tak bych se zaměřil na přístroje, které zahrnují mikrofon k nastavení celé sestvy dle rozmístění všech repro a dozvuků a specifik konkrétní místnosti (velká okna vs plné stěny +dveře ap.). Chytré zařízení, které za tebe udělá opravdu hodně práce s nastavováním jenotlivých kanálů, než abys nad tím laboroval a lámal si s tím hlavu, co a jak udělat. Taky to ušetří dost času k dosažení výborného výsledku, který lze v daném prostoru dosáhnout. Přestavíš nábytek nebo nějaký nový přibude.(Pokud bys chtěl ještě přitlačit, tak bych se zaměřil na AVR se dvěma mikrofony k nastavení. Těch bude jen několik modelů přes všechny značky...) Sice to bude stát kapku více než jsi asi chtěl vydat za levný AVR, ale na druhou stranu budeš spokojený více než x-násobek ceny.
Nejprve bych se podíval na nabídku Denon, protože ten je v oboru AVR leader, každý rok má hodně modelů přes celou cenovou šířku. Obvykle má u jednotlivých modelů něčeho navíc než konkurence a s cenou jsou o trochu níže. Otázkou je, nakolik se všechny funkce budou využívat - ze zkušeností přiliš ne. Nejpoužívanější funkce jsou Volume a pak efektová úprava zvuku z nabídky. Připojení přes HDMI nabízejí dnes všichni. Otázkou bylo, zda tento výstup má i tvůj PC.
Modely Denon AVR jsou rozděleny do řad začínající 1,2,3,4(nejvyšší) pak číslo modelu a dvojčíslí roku, např. letošní Denon AVR 1912, 2312, 3312. Podívej se na celou jejich nabídku, čím se jednotlivé modely liší, je to široká základna, a pak se podívej u konkurence, jestli mají podobný model obdobných parametrů a cenové srovnání. http://www.datart.cz/katalog/av-prijima ... RER=319248
Podíval bych se i po loňských modelech, které by ještě mohly být někde ve výhodné nabídce. Změny nových modelů obvykle nebývají zcela zásadního charakteru. Pokud to chceš spíše na kulisu, tak lze jít s kvalitou trochu níže a případně bych oželel i ten mikrofon, ale nevím nevím asi nakonec bude rozhodovat cena, kterou jseš ochoten vydat. Taky bych se vydal na poslech někde v okolí.

O úpravě místnosti a roumístění repro jsem Ti již psal tušímže v jiném dotazu - to je vcelku za
přijatelné finance ale s velikým efektem.
(u mě stále vede stereo)
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Majky63AMG 20. 3. 2012 10:55

Ano, jak jsem již zde psal tak PC výstup HDMI má. S nabídkou Denon děkuji, ale již dříve mi byla doporučována spíše značka ONKYO z důvodu nejlepší kompatibility těchto dvou značek. S kabely myslím že to nebude až tak těžké rozhodování, samozřejmě místnost přeměřím a koupím. Jinak stále bych chtěl vědět jestli je třeba mít, pokud chci připojit zdroj jako PC, přímo vstupy v recieveru jako "PC" (jako má model na fotce, v předchozím příspěvku) či to stačí připojit jako třeba "DVD"nebo něco jiného. Všiml jsem si že ty vstupy mají jen dražší modely cca 15k a výš. Nebo připojit jako "DVD" HDMI a propojit s PC či musí být vstup HDMI "PC", jestli si to sedne tak jak má :-) . To bude rozhodující při koupi. Jinak se už řekněme spíše rozhoduji mezi:
http://av-prijimace.heureka.cz/onkyo-tx-sr608/
http://av-prijimace.heureka.cz/onkyo-tx-nr609/
http://av-prijimace.heureka.cz/onkyo-tx-nr509/
Jinak samozřejmě pokud máš lepší návrhy tak rád uvítám.
Majky63AMG
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DinosaurJr 20. 3. 2012 19:57

jak jsem ti psal Denon je leader v AVR (nic proti Onkyo) a třeba tady
http://www.hifi-forum.de/viewthread-101-1405.html
nalezneš popis důkladného srovnání a zmiňují se o tom, že Denon zůstává harmonický a hladý až do konce... To je k nezaplacení. Hodonotitel velmi dobře ví o čem píše. Je "jedno" jak to máš zapojeno, důležité je, jak to hraje ! Zajdi si někam na poslech alespoň těchto dvou značek.
Lovu zdar 8-P
Naposledy upravil DinosaurJr dne 20. 3. 2012 21:17, celkově upraveno 1
◄☼► Život je příliš krátký na poslech muziky přes nudné HiFi ! Kind of Blue ♪♫♪
ProJect RPM 3 Carbon MC●SLVR●TubeBoxSEII ECC83 Telefunken Ribbed●Sony ES
DAC Topping D50s●DPA 386 222 mk2017●B&W●Xavian●TV Samsung 48"●77LP<iii>
DinosaurJr
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků