Zosilňovač ( aj vintage) do 500 Eur + streamer do 300 Eur

AV receivery, stereo zesilovače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pavlicko 8. 5. 2021 07:11

Ahojte , prosím o radu. Zháňam do obývačky integrovaný zosík (kludne aj vintage, aspoň po prehliadke idealne po servise) čiernej farby do 500 EUR k repro Dynavoice DF5 Vhodný na rock, metalovú hudbu. V spálni mám Onkyo Integra A 8850 , a jeho zvukový prejav mi vyhovuje. Napojil som ho na Dynavoice a hra to tiež výborne.
Takže nebránim sa ani ďalšiemu Onkyu, ale ten istý už nechcem. Existuje nejaký iný z rady Integra , ktorý je charakterové podobný ako A8850? Alebo môže byť aj s inej rady, ale takisto to môže byť aj nejaká iná značka. Preferujem vyladenie zvuku korekciami.
A este by som doplnil k tomu nejaký streamer(prehrávanie bez medzier a Tidal podmienkou)
Kľudne to môže byt aj v jednom.
PS. Predal som Marantz PM7000N, kvôli subjektívne mäkšiemu menej dynamickému zvuku.
Ďakujem za typy
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 8. 5. 2021 08:39

Koukám, že jsi si z návrhů v tvé předešlé diskuzi k tématu zesík na rock a metal nic nevybral... Vintage Onkyo žádné neznám, ale kdysi jsem měl Onkyo A-9050 a pokud si pamatuji, tak to ten rock hrálo dobře (měl jsem však Canton GLE repro). Na rock a dynamiku jsou Rotel, Arcam - z lehkého vintage třeba Rotel RA1520, Arcam Delta A290. U streamerů je otázka, zda-li Tidal nativně ? Z těch cenově dostupnějších obecně třeba - Pioneer N-30, 50 AE, Denon DNP-730, 800, Onkyo 6130, 6170, Bluesound Node 2i a jistě spousta dalších. To jen k inspiraci. 8-)
Ještě mne přišel na mysl streamer Yamaha WXAD-10, dobrý poměr cena/výkon. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavlicko 8. 5. 2021 09:32

Ďakujem za odpoveď. Nemohol som nič riešiť, pokým nebol predaný Marantz PM7000N.
Áno, dal si mi predtým nejaké typy...no Arcam má pekný zvuk...na yotube...no ci by to hralo na lacných Dynavoice DF5 dobre, a ešte bez možnosti korekcii netuším.
Jeden chlapec mi ponúka mini komponent Teac A-H300...skúsim
Na inom Facebook fóre mi niekto odporúča stare železa Kenwood, Luxmann..tak uvidíme
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 8. 5. 2021 18:23

K tomu Teac - před lety jsem měl chvíli Teac AI 101 a zvuk byl neskutečně plochý a nudný. To bych na rock nebral ani náhodou. Je možné, že A-H300 je na tom projevem lépe, ale co jsem četl, tak je to víceméně charakter značky.
Emil Pastelka
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavlicko 8. 5. 2021 19:40

Tapir1 píše:Koukám, že jsi si z návrhů v tvé předešlé diskuzi k tématu zesík na rock a metal nic nevybral... Vintage Onkyo žádné neznám, ale kdysi jsem měl Onkyo A-9050 a pokud si pamatuji, tak to ten rock hrálo dobře (měl jsem však Canton GLE repro). Na rock a dynamiku jsou Rotel, Arcam - z lehkého vintage třeba Rotel RA1520, Arcam Delta A290. U streamerů je otázka, zda-li Tidal nativně ? Z těch cenově dostupnějších obecně třeba - Pioneer N-30, 50 AE, Denon DNP-730, 800, Onkyo 6130, 6170, Bluesound Node 2i a jistě spousta dalších. To jen k inspiraci. 8-)
Ještě mne přišel na mysl streamer Yamaha WXAD-10, dobrý poměr cena/výkon. 8-)

Tak ten Rotel ako pozerám podla dostupných videí hrá celkom rázne, ale je prakticky nezohnatelný, možno aj iné Rotely sú ok, či? To platí aj o Arcam, ale vraj sa dlhšie rozohráva....
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod pavlicko 10. 5. 2021 20:55

Tak dnes som zajednal bazarový Arcam A29, tak uvidíme.
Potrebujem prepojiť tv so zosikom, áno viem o rôznych optical analog prevodníkoch.
Otázka je či aj streamer napr Denon DNP-800, alebo iné steamre majú v sebe takýto prevodník, aby som eliminoval prevodník...dakujem za odpoveď
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 10. 5. 2021 22:15

Napr. Marantz NA6006 ma moznost pouzitia samostatneho D/A prevodnika (opticky dig. vstup), Denon DNP-800 tuto moznost nema.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tapir1 11. 5. 2021 04:22

Pokud to chceš pouze na připojení TV, přide mi zbytečné kupovat streamer s DAC, neboť jsou podstatně dražší. Řešil bych to externím - buď pouze něco jako FiiO D03K nebo v případě uvažovaného napojení třeba CD potom Topping E30, v případě BT pak např. Topping D50S. Záleží na účelu DAC... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavlicko 11. 5. 2021 06:05

Ok takže dalsia krabička, s ktorými nemám skúsenosti. Prosím ta , laicky mi opíš ako a načo to funguje.Predpokladám ze to zlepšuje kvalitu, charakter zvuku spomínaného CD playera, aj TV? Fakt tomu nerozumiem, prosím o laické vysvetlenie. Ďakujem
Naposledy upravil Nick Cave dne 11. 5. 2021 12:43, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje!
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 11. 5. 2021 07:17

DAC - Digital to Analog Converter - prevadza digitalny signal na analogovy, aby ho mohol zosilnovac zosilnit a aby ti ho reproduktory zahrali ;-) NOvy integrovany zosik ten DAC vacsinou uz ma v sebe, mavaju ho v sebe aj streamer zariadenia a vies ho kupit aj samostatne. To ci zlepsi charakter zvuku zalezi na tom aky DAC to je a s cim to porovnavas ;-) Tapir1 ta chcel skor nasmerovat tak, ze nepotrebujes "velky" streamer so sietovymi funkciami, ktore nepouzijes ak k tomu budes pripajat len TV. Treba spisat co vsetko budes mat do zosiku zapojene a co vsetko pozadujes, podla toho sa da poradit. Lebo ti to mozno pokryje hoc aky integrovany zosik s DAC-om a nebudes ho musiet kupovat samostatne. V pripade analogoveho integrovaneho zosiku bude treba dokupit DAC. Potom je na mieste otazka potreby sietovych fukncii atd ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlicko 11. 5. 2021 08:13

Ďakujem za vysvetlenie.
Takže v sústave bude zosik Arcam A29, CD player, rozmýšľam o streameri,mám krabicku I east M30, ale gapless play tam nie je, co by som chcel.Samozrejme ten zosik prepojiť s tv. Takže som za ext. Dac ak pomôže, ten Topping E30 by som kúpil a idealne nejaký streamer ako krabičku s gapless prehrávaním, ale neviem ci také niečo existuje
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 11. 5. 2021 08:47

Můžeš ještě doplnit jaký CD přehrávač a jakou TV hodláš připojit ? Zkusíme pak zhodnotit potřebu DAC a jeho kvality. 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavlicko 11. 5. 2021 09:26

Zdravím, telka je Televízor Samsung UE55KS7002 a CD Marantz CD6005
pavlicko
Junior

Odeslat příspěvekod Tapir1 11. 5. 2021 10:48

Ten Marantz je OK, externí DAC není potřeba - rovnou připojit do zesilovače RCA kabelem. Pro tu TV bude potřeba nějaký jednoduchý DAC - třeba to Fiio (https://elektro.bazos.cz/inzerat/134454 ... aishan.php).Ten současný streamer I east M30 můžeš na zesík taky připojit rovnou kabelem (3,5 mm jack - 2RCA) nebo digitálním koaxiálním kabelem do toho Fiio a odtud vše do zesilovače (2RCA - 2RCA). Musíš posoudit, co je zvukově lepší... Asi nejdřív zkus jak bude hrát ten streamer I east M30 zapojený přímo do zesilovače, má DAC Sabre ESS ES9023, což je jen velmi základní DAC. Pak se rozhodni, zdali nový streamer nebo pouze lepší DAC a stávající streamer (přípojený přes coaxiál). Je otázkou co všechno od nového streameru očekáváš (Tidal, Spotify, DLNA a UPnP, USB pro Flac ..atd.) Řešení je několik... 8-)
Audio - CA AZUR 851A, Pioneer N-50AE Casea Upgrade, Denon DVD 3910, Quadral Signum 90; Portable - Shanling M1, Beyerdynamic DTX 100 & Byron, Sony WH-1000XM2, Xiaomi Mi9 + Hiby FC3 MQA, Blon-BL03, TWS - Panasonic RZ-S500W, TV - Philips 65OLED 873
Tapir1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavlicko 11. 5. 2021 11:57

Skúsim ten streamer I East M30prepojiť, ako mi to navrhuješ, ale nič nemení na fakte to, že potrebujem do obývačky nový streamer, ale nechcem za ňho vysoliť majland. Ten I East M30 ostane v spálni, doteraz je napojený na Onkyo A 8850 napriamo. Pozerám po internete, ale asi žiadna krabička-streamer nemá prehrávanie bez medzier (gapless) s cenou do 300 Eur.
Mám "mimimálne" nároky na streamer-prehrávanie bez medzier , DLNA, Tidal, Spotify, USB nemusí byť...:)
pavlicko
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků