Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod qwe1 24. 11. 2005 20:25

Tak se mi zdá,že pokud na RW nahraji třeba 3 GB filmu v PC,pak dam format v recorderu tak se mi na to RW pak vleze pouze třeba 1,2h v SP.Tzn. že si s tím zkrátím dobu záznamu a tím budu mít možnost stříhat.Bohužel jakmile vypálím jeden film na více jak na jedno DVD tak neudělám kapitolu.A to ani když DVD je z půlky "relativně" prázdné předchozím postupem.Ještě to prozkoumám.
qwe1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honajz 24. 11. 2005 20:25

Ted nevim, jestli myslite na harddisk, nebo na DVD medium. Primo na DVD-+R jsem z televize nezkousel vypalovat, ale kdyz na medium vypaluju z harddisku, tak se mi objevi hlaska, ze na DVD se vejde jenom X %, pokud je nahravka vetsi, nez kapacita media.
Ale kdyz clovek vi, v jake kvalite se kolik vejde na medium, tak se to urcite da odhadnout i pri nahravani z televize primo na DVD.
Kdyz nahravam na HDD, tak si s tim hlavu nelamu, protoze 80 GB je docela hodne, a kdyz to clovek prubezne zkoukne/vypali a HDD procisti, tak ani neni problem sledovat, kolik se tam vejde. (Osobne nahraju asi dva filmy za tyden, pet sest dilu nejakeho serialu a par dokumentu, a jednou jsem to nestihl po 14 dnech promazat a stale jsem mel moznost 22 hodin nahravky v LP rezimu - stisknutim tlacitka REC Mode na dalkaci se prepinaji rezimy a soucasne se ukazuje, kolik se da nahrat na HDD, nebo DVD.)
Kdyz je rekorder zapnuty, staci stisknout tlacitko REC a hned se zacne nahravat. Pri nahravani, kdyz treba chcete vynechat reklamu, staci stisknout Pause, a kdyz reklama skonci, tak zas REC - konec nahravani tlacitkem STOP - a film je ulozen jako jeden titul.
honajz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qwe1 24. 11. 2005 20:59

Doplňoval jsem předchozí téma o nemožnosti střihu reklam na DVDRW pokud ho nahrajete plné jako třeba první ze tří.(jeden film 3,5h v HQ copy na DVDRW).Volné místo na tomto DVDRW si podle mě určujete předchozími daty na DVDRW před formátem v recorderu.Samozřejmě úplným formátem v PC(nero) a následným v recordéru vrátíte DVDRW plnou velikost.Poukazoval jsem pouze na to,že i když si takto teoreticky zkrátím možnost vypálit DVDRW do "konce" (abych udělal místo pro střih) stejně na něm nemohu sříhat protože se jeví jako plné!!!
qwe1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papinek 25. 11. 2005 14:59

Mužete mi napsat? Proč film z rekorderu, který načtu do PC a otevřu v programech NeroVision, CloneDVD, DVD Fab, mi znění rozměry z 4:3 na 16:9???? Tuto chybu mám hledat v rekorderu, nebo v programech... Pokud převedu film pomocí programu DVDx 2.2, na formát MPG2 jsou potom rozměry obrazu dobré...
papinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod papinek 26. 11. 2005 19:36

Měl jsem možnost testovat DVDčko z Panasoniku. Uvedené problémy se neprojevovaly
papinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reneeee 30. 11. 2005 21:53

Taky se vám deformuje obraz u DivX? Já mám obraz jakoby stlačený zezhora a zespoda u všech DivX filmů.

Nevíte proč mi nejde zkopírovat DivX na HDD? Zvolím film, zmáčknu EDIT a když chci přejít na položku COPY TO HDD ukáže se mi ikonka se zákazem, že funkce nejde použít.
Reneeee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d1a2n3a4 1. 12. 2005 05:39

Taky se mi deformuje obraz, nevím co s tím. Přitom v jiném DVD/DivX přehrávači je normální ( Cyberhome 465 - obyčejný přehrávač za cca 2000,-)
Co se týká kopírování - zkopíroval jsem DivX na HDD bez problémů, ale pak jsem ho nenašel. Fakt je že jsem to nějak moc nezkoumal - tuto funkci nemám v plánu používat, ale radil bych pořádně přečíst manuál, nemůže to být až tak komplikované.

Jinak tenhle přístroj používám už asi 2 měsíce - jako náhradu za videorekordér + přehrávání DVD filmů a jsem spokojen. Problém s pruhy u některých TV kanálů jsem vyřešil zesilovačem signálu a obraz je opravdu o 100% lepší.
d1a2n3a4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Reneeee 1. 12. 2005 08:45

d1a2n3a4 píše:Taky se mi deformuje obraz, nevím co s tím.m/quote]


Ta deformace je teda asi neřešitelná :cry: Můj úmysl byl, že si naskládám na HDD spousta filmů v DivX. Kopirování už mi jde místo ANO musím potvrdit NE :shock: (asi chyba překladu) Když nakopíruješ film na HDD tak máš pravdu pěkně hnusně se to vyvolává, taky jsem to hledal jako vůl :? Musíš přejít na ikonku filmy (standartně jsi na ikonce audio pak jsou fotky a nakonec filmy)
Reneeee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David82 1. 12. 2005 09:10

Jaký typ zesilovače jsi použil? Předpokládám,že nemáš kabelovku.
U kabelovky se mi pruhy taky u některých programů vyskytují(markíza,joj) S tím asi nic udělat nepůjde. :(
David82
Junior

Odeslat příspěvekod Reneeee 1. 12. 2005 09:18

David82 píše:Jaký typ zesilovače jsi použil? Předpokládám,že nemáš kabelovku.
U kabelovky se mi pruhy taky u některých programů vyskytují(markíza,joj) S tím asi nic udělat nepůjde. :(d/quote]


Já kabelovku mám ale pruhy nevidím :shock: jsem naprosto v pohodě a to nemluvím o tom, že lepší oraz jsem nikdy neměl. Nebudeš mít binec v kabelech?
Reneeee
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod d1a2n3a4 1. 12. 2005 10:29

Právě že mám kabelovku, taky jsem neočekával problém s kvalitou signálu, ale bohužel. Někde se v této, nebo jiné, diskuzi psalo, že tuner v Sencoru za moc nestojí. Asi je to pravda.
Zesilovač mám DA 242 - asi za 800,- , předpokládám že je to standardní zesilovač signálu. Navíc má dva výstupy a regulaci zesílení - tu mám na maximum. Mě to pomohlo. V obchodě jsem se domluvil pokud to nepomůže, vymění mi ho za jiný nebo vrátí peníze.
d1a2n3a4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod David82 2. 12. 2005 19:19

Tak jsem vyzkoušel ten zesilovač(650Kč) ale žádné zlepšení jsem nepozoroval :cry: . Nejspíš budu mít signál silnej dost ale dochází někde k rušení. Zkusím ještě pořádně zkontrolovat připojení koaxiálu a nebo zkusím udělat nový přívod(nový koaxial+koncovky). Třeba to pomůže alespoň s těmi duchy.
Zatim zdarec
David82
Junior

Odeslat příspěvekod svatonlu 3. 12. 2005 12:20

Zdravim, mam tento pristroj (SHR-8216) asi tri dny, ale napisi svuj nazor a take par otazek...
TV Tuner je opravdu docela nekvalitni, ale jelikoz jsem na vesnici, tak rozdil je velmi minimalni, koax. vedu do DVD a pak do TV...Zjistil jsem, ze kdyz to clovek jeste mirne doladi rucne, ziska vetsinou lepsi signal. Dalsim problem je, ze mi u NOVY a PRIMY zustava vlevo nahore jmeno kanalu a obcas dole uprostred STEREO, MONO nebo nejaky dalsi text. CT1 a CT2 jdou v pohode, psal jsem do servisu, jeste mi neodpovedeli. Nevite nekdo cim to je? Jinak zatim naprosta spokojenost, az na ty titulky, ktere jsou mensi, ale precist se to da a stejne mam do TV privedenej signal z PC, takze to vetsinou poustim pres PC, nebot mam na DVD jen DVD filmy...Mensi drobnost je reakce ovladani, ktere zrovna nereaguje rychle, ale myslim, ze to dela cip ktery je vevnitr a potrebuje cas :) Nahravani na HDD v pohode, kopirovani jsem nezkousel...
Jedinna vec, se kterou si zatim nejsem jist je uzavirani DVD a strihani reklam...Jak dlouho trva nez se jedno DVD priblizne finalizuje? Jdou strihat reklamy na normalnim DVD+R nebo to mohu vystrihat jen na DVD+RW? Dnes jsem nahral film na DVD+R a chtel vystrihat reklamy, vystrihal jsem je a dal jsem finalizovat DVD, ale po chvili mi to napsalo error:
assert(buf!=0) failed!!
../.,./dvdauthoring/src/dvdwriter.c
Line 616
Inside finalizeDvdrDisc()

Nevite cim by to mohlo byt, umi pristroj pouze strihat reklamy na DVD+R? Po tomto erroru, jsem to vytahl ze zasuvky, znovu zapojil, a dal opet finalizovat, tentokrat to trvalo ani ne minutu a skoncilo to, DVD je asi uzavrene, ale bohuzel s reklamami.
Pokud dam vystrihat reklamy na DVD+RW a finalizovat, tak priblizne na 95% se finalizace zastavi a stoji dlouhou dobu, jeste jsem nemeril cas, ale videl bych to na to, ze to nejak nahraje znovu cely film bez reklam na disk, smaze RW a znovu nahraje. Na RW mam film bez reklam, ale finalizace trva dlouho, je to tak spravne nebo mam testovat dal a hledat pricinu? Zatim vse, diky
svatonlu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MVano 4. 12. 2005 09:56

Ahoj.
Mam tohle DVD a nejak se nemuzu dopatrat jak finalizovat a jak vymazat reklamy. Poradite, pomuzete? Diky. Martin.
MVano
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod svatonlu 4. 12. 2005 19:51

Ahoj, finalizace je jednoducha, zmacknes setup a posledni nabidka a tam je finalizovat DVD...
Co se tyce strihu reklam, musis to mit vypalene na DVD+RW (mozna jdou strihat reklamy i na DVD+R, ale zatim jsem byl neuspesny), potom musis vytvorit kapitoly, jak se vytvareji atd je v manualu, tzn. ze vytvoris novou kapitolu na zacatku reklamy a jednu na konci, potom ty kapitoly ktere obsahuji reklamu proste skryjes - navod opet v manualu - Skryti kapitol. Abys mohl strihat nesmis mit DVD finalizovane, takze nejprve vystrihat potom finalizovat - mne se stava, ze se finalizace po strihu zastravi na 95% a dobu se nic nedeje, ale nevsimej si toho a nech to delsi dobu, do 30minut by top melo uzavrit...
Pokud DVD nefinalizujes, tak reklamy neuvidis jen na Sencoru, jinde se ti prehraje (ale nekdo pise, ze pokud DVD nefinalizuje tak mu to jinde nejde ani precist, u mne to jde precist kdekoliv i bez finalizace, ale i s reklamami...)
Jinak strihat primo na disku zatim nejde, resp. jsem neprisel na to jak, dalsi moznost je upravy na PC, ale je to trochu zdlouhavejsi, ale profesionalnejsi :)
svatonlu
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků