Stereo + DVD, BD, DLNA, internet radio...

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MachyMTM 2. 2. 2015 11:54

Zdravím,

řeším jak zařídit zvuk a obraz v panelákovém obýváku. Do teď jsem měl jen minisystém (Sony MHC-ZX10). Zvukově pro mě dostačující, ale dosloužila CD mechanika a tak je asi konečně čas na změnu. :)

Od nového řešení bych očekával následující:
- hlavní použití je přehrávání hudby ( CD, MP3, rádio)
- byl bych rád za internetové rádio (pokud bude funkční internetové rádio oželím klasické analogové)
- zvuk z TV
- chtěl bych přidat možnost přehrávání DVD a BD
- možnost přehrávání zvuku, videa a fotek přes DLNA a z USB (současná tv to neumí a novou budu řešit později)
- chci jen stereo
- rád bych pro začátek použil repro od minisystému
- co nejjednodušší ovládání pro ostatní v rodině :)
- cena cca do 10000, radši míň

Rozhlížím se po internetu po možnostech. Zatím jsem našel tenhle mikrosystém.

http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi/6354-yamaha-brx-750

Líbí se mi řešení AIO - jednoduchá instalace a ovládání. Nenašel jsem ale moc recenzí. Jen jsem našel stížnosti na pomalost celého systému.

Druhou možností je asi koupě sterozesilovače a Blu ray přehrávače. Např:

http://www.luxusni-elektronika.cz/zbozi/4839-yamaha-a-s201

přehrávač nevím... Tady by to mohlo vyjít i o něco levněji a líbí se mi do budoucna možná výměna jen přehrávače se zachování zesilovače (menší investice). Jak je to v takovém případě s ovládáním, lze ovládat vše jedním DO? A nevím jak jsou na tom BD přehrávače a internetové rádio...

Jaké řešení byste s ohledem na kvalitu zvuku doporučili vy?

Díky za případné nasměrování a rady...
Naposledy upravil MachyMTM dne 2. 2. 2015 14:55, celkově upraveno 1
MachyMTM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 2. 2. 2015 14:19

Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MachyMTM 2. 2. 2015 14:54

Dík za reakci.

předpokládám, že navrhuješ stereo receivery kvůli radiu, nebo i kvůli kvalitě zvuku proti mnou navrhovanému levnému zesilovači? Pokud umí některý BD přehrávač internetová rádia, tak bych klasické analogové rádio oželel.
MachyMTM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Leony5 2. 2. 2015 15:05

To nevím ale asi neumí, myslím že některé stereoz.DLNA mají.

-- 2. 2. 2015 15:10 --

Nebo dokoupit MMC
Accuphase E 210A / Pioneer SA 9500 MKII / Cocktail Audio x40 / Repro Diy M. speaker
Leony5
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MachyMTM 5. 2. 2015 10:54

Tak jsem nakonec objednal Denon dra-f109

http://www.alza.cz/denon-dra-f109-cerny-d364541.htm

Má jako snad jediný za podobnou cenu i digitální audio vstupy a snad ani zvukově nezklame. Teď ještě vyberu nějaký BD přehrávač a většina mých požadavků by měla být splněna. :)
MachyMTM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod artam 5. 2. 2015 14:38

MachyMTM píše:Tak jsem nakonec objednal Denon dra-f109

Neviem, či si urobil dobre. Tento DRA-F109 je len zosilňovač s rádiom, nevie DLNA ani network, viď zadný panel nemá ani ethernet zásuvku ani wifi anténu ani USB. Je to len jeden z komponentov celej zostavy. Pre internet rádio, network streaming, DLNA a prehrávanie z USB k nemu potrebuješ cez digitálny koax vstup pripojiť ďalší prístroj, napríklad ďalší komponent zostavy DNP-F109. A internet rádio zrejme BD prehrávačom nevyriešiš, tie nemávajú internetové rádio, čo teda bola jedna z tvojich požiadaviek.

Stereo receiverov s internetovým rádiom a koncovým zosilňovačom v tvojej cenovej požiadavke do 10k asi nebude veľa. Kvalitný stereo zvuk a tie internetové veci má napríklad MARANTZ MCR510 (na Amazone ide kúpiť za cca 290e), Pioneer XCHM82 a podobne. Ovšem majú len jeden digi input (čo by ale v podstate na BD player mohlo stačiť).
Alebo to radšej rozdeliť na samostatný kvalitnejší sieťový prehrávač typu Pioneer N50A atd. a čiste koncový stereo zosilňovač. Ovšem je to už za viac peňazí.
artam
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MachyMTM 5. 2. 2015 20:47

Vetsinu (mozna vsechny) ostatni pozadavky by mel splnit prave bd player. Co tak koukam tak pripojeni do site, dlna, filmy, fotky a hudbu z disku uz zvlada kde co. Nektere umi i to internetove radio pomoci aplikace. Doplnit cely system od denonu o cd a sitovy prehravac by sice bylo hezke, ale tolik investovat ted nechci. :) Zitra zesilovac prijde tak uvidime...
MachyMTM
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků