Ochrana proti blesku

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod petinoSK 24. 7. 2007 08:37

Minuly tyzden nam do domu /ktory ma blezkozvod/udrel blesk a vyhoreli nam 2 TV + PC. Chcel by som to zabezpecit tak aby sa mi to uz nestalo / aj ked viem ze sa tomu nevyvarujem stopercentne/. Otazka teda znie, existuje nejaka poiska aby sa po uderu blesku do domu omedzilo riziko vyhorenia zariadeni? Na elektrickom vedeni nemame trostupnovu ochranu proti blesku. Na nete som nasiel http://wlanshop.sk/index.php?l=Products ... ategory=LG len neviem ci by to mohlo byt na satelitne vedenie. Vopred dakujem za kazdu radu.
petinoSK
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 24. 7. 2007 09:57

marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fanyk 24. 7. 2007 11:46

Hlavně VŽDY musíš všechno pořádně uzemnit jinak i ty bleskojistky Ti budou na nic.
ASUS P5PL2,1Gb ram,200 Gb S-ata hdd
2,8@3,4 Ghz,Ge Force 6600Gt,
Fanyk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EKKAR 24. 7. 2007 20:03

Nejlepší ochrana proti blesku je uložit vše citlivé několik pater pod zemský povrch - jinak žádná ochrana není 100% a vždycky se něco pos*re.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nanosaurus 4. 9. 2007 09:57

Napadají mne dvě řešení - jedním z nich je jištění proti přepětí, prodává se zcela určitě v PC prodejnách a druhým z nich je "uzel" na kabelu. Prakticky jsem nezkoušel, ale kdysi se kdesi psalo, že přes ten "uzel" (samozřejmě ne utažený) se už blesk nedostane, protože se kabel v tom místě spálí naráz a výboj se už dál do přístroje nedostane.
Nanosaurus
Junior

Odeslat příspěvekod EKKAR 4. 9. 2007 20:27

Proti blesku není žádná ochrana příliš účinná - i když křápne těsně vedle, vyvolá v okolních vodičích takový napěťový impuls, že klidně odejdou další zařízení. Možná jediný, co SKORO 100% funguje, jsou vojenské bleskojistky s radioaktivním materiálem - radioaktivita částečně ionizuje vnitřní prostředí, takže jejich reakce na příchozí impuls je rychlejší, než u obyčejných.
je mi tady z toho na blití.
EKKAR
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků