LG OLED65C12 x Poda TV x obsah z ext. zdrojů

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kinga 30. 7. 2022 06:51

Ahoj,

Využil jsem současné akce a rezervoval si v Datartu LG OLED65C12 za 27 tis. vč. DPH., s tím, že bych jí případně nahradil 10r starou plazmu.

Nicméně, rád bych si ujasnil pár detailů:

- Pro občasné sledování TV stanic mám k dispozici zdarma základní balíček od Poda (DVB-T nechytáme), rád bych se zeptal, lze to na dané TV nějak komfortně používat ? Poda aplikaci pro WebOS nemá a asi ani mít nebude. Takže použít integrovaný browser v TV (HTML5 to předpokládám umí) ? Případně aplikaci Poda v android telefonu (Galaxy A52S 5G, Mi 9 T) a zrcadlit v TV ? Máte to někdo vyzkoušené v praxi ?

- Lze k TV připojit externí HDD a zpřístupnit ho na LAN ? Jde mi o to, abych tam mohl kopírovat, případně rovnou stahovat obsah (notebook s Windows 10). Pro online služby nemám dostatečnou konektivitu, pro 4K už vůbec ne. Proto to řeším tímto způsobem.

- Pokud TV neumí zpřístupnit ext. HDD na LAN, umí si sama případně nějak rozumně sáhnout na síť a je to spolehlivé a jednoduché ? U ext. boxu s Kodi se mi to občas rozhasilo a musel jsem to opravovat, což bylo poněkud obtěžující a manželka to kvůli tomu vůbec nepoužívala...

- Lze do TV poslat video z Youtube s tím, že na TV bude funkční automatické přehrávání dalších videí ?

- Lze integrovaný přehrávač v TV (a vůbec TV celkově) nějak komfortně ovládat prostřednictvím zařízení s Androidem ? Doteď jsem řešil Android TV Boxem s Kodi, ale rád bych se té krabičky zbavil a ikdyž je Kodi fajn, tak na něm nijak nelpím.

- Umí integrovaný přehrávač v TV nějak rozumně pracovat s externími titulky ? Diakritiku umět nemusí, preferuji titulky v angličtině.

Omlouvám se za delší post, předem děkuji za rady a přeji hezký víkend :-)
Kinga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 30. 7. 2022 08:21

Primární je pro mě kvalitní obraz, sekundární zvuk. Nabídka funkcí je samozřejmě také důležitá, ale můžeš ji přidat zakoupením externího boxu s OS Android… třeba.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kinga 30. 7. 2022 09:47

No, externímu boxu bych se právě rád vyhnul, proto mne zajímají konkrétní zkušenosti...
Kinga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 30. 7. 2022 12:56

Televize jsou očesané a spousta věcí na tom nefunguje. Integrovaný přehrávač funguje napůl. Titulky někdy. LAN taky. Android televize jsou na tom obecně lépe než ty ostatní.
WebOS youtube aplikace uměla automatické přehrávání videí. Zas na Androidu jsou aplikace youtube bez reklam.
Android televize lze ovládat nějakým způsobem. Ostatní televize je otázkou. Musí být na to udělaná aplikace, řešení.

Externí krabičce se nevyhneš, pokud chceš mít vše – zvuk, obraz a klid, buď kvalitní corelec krabička nebo kvalitní Android třeba Nvidia Shield Pro 2019. Do krabičky píchneš disk nebo to pustíš přes NAS nebo z disku počítače.

Řešilo se to mockrát, není jiné řešení. Televize je od zobrazování obsahu, zbytek funkcí je tak do počtu, pokud se nehovoříme o streamovacích aplikacích typu Netflix.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod Kinga 30. 7. 2022 14:51

Přiznám se, že jsem vývoj v posledních letech moc nesledoval a tak trochu jsem doufal, že se to posunulo někam dál...

Jestli bych měl, dle mého názoru, takové základní věci stále řešit ext. boxem, tak mi výměna TV nedává moc smysl. Hlavně mi totiž šlo o zjednodušení celého systému.

Jako, OLED bude určitě obrazově jinde, taky má o 15" větší úhlopříčku + další výhody, ale asi mi to za ten výdaj nestojí. Kdyby ta TV byla dejme tomu pod 20 tis., tak bych o tom uvažoval, ale, asi ještě vyčkám...
Kinga
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GrayWolf 30. 7. 2022 19:21

Zdravim, mám Oled LG CX, tak ti napíšu pár postřehů:
Youtube - TV má přímo apku a ta funguje bez problémů i v 4k, automaticky se spouští další video, pokud máš YT placené, tak bez reklam, stačí se přihlásit se k účtu. Jde sledovat i v prohlížeči.
Prohlížeč- OK sleduji nějaké kanály v HD bez problemu - teď třeba livgolf.com
Připojený HD - není vidět z LAN, budeš ho muset prepojovat
Ale to se dá vyřešit aplikaci Plex, server běží na PC a apka na TV, a ta vidí vše v LAN co namapujes v serveru na PC vcetne ext HD u PC. Titulky nejsou problém.
Zrcadleni z mobilu bez problemu, ale pozor, setkal jsem s appkama, které to zakazují (např. Tipsport).
Ale zkusil bych PODU řešit přes appky pro IPTV, kde pak zadáš m3u stream nebo web včetně hesla a jména pro PODU - Teda pokud ti to poskytnou. Některé jsou bezplatné, ostatní stojí 10 - 15 Eur doživotně. Např Nanomid player, ale I ty placené mají vždy cca 7 -14 dni bezplatne testovaní. A zde se dá i pro studijní účely testovat různé m3u streamy co najdeš na webu.
Na ovládání z mobilu mám appku LQThinQ nebo LG TV Plus, uděláš s nimi vše jako z DO, ale moc je nepoužívám, protože Magic remote DO je naprosto skvělý. Ale i v těch apkach můžeš používat kurzor / ukazovátko pohybem prstů po display tel.
Jinak mám taky Android box , používal jsem ho pro předešlo plasmu KURO, ale co mam LG tak jsem ji v podstatě pouzival jen kvuli O2TV, ale ta má ted appku i pro WebOS, běhá parádně, takže box už ani nezapinam.
A výhoda je ze si ty casto používané app dáš přímo pod číselná tlačítka a spouštís to jen dlouhým podrzenim, třeba web browser, YT atd.
Závěrem- myslím, že neuděláš chybu s OLED, a vždy máš možnost něco ještě poresit pře Andr. box.
LG-OLED65CX, Onkyo 5+1, MMC Vorke6
GrayWolf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 31. 7. 2022 19:01

Ak sa chces zbavit externeho boxu, tak este popremyslaj nad nejakou TV s Androidom (OLED od Sony alebo Philips). Podla toho co pozadujes/ocakavas by ti to usetrilo dost starosti.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 31. 7. 2022 19:43

Ty externí krabičky to obvykle umějí líp a výkonněji, než něco nainstalovanýho do Android TV.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 1. 8. 2022 07:17

To nie je tak celkom pravda. Lacne externe krabicky od cinana zvycajne nedostavaju ziadne aktualizacie a zvycajne nemaju ani certifikaciu pre napr. Netflix vo vysokom rozliseni (pomerne neprijemne prekvapenie, pre niekoho kto si Netflix plati).
Hoci parametrovo na papieri vyzera vsetko super, su tu aj taketo skryte drobnosti, o ktorych sa clovek zvycajne dozvie az ked je neskoro.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pebu86 1. 8. 2022 07:34

Na Datartu mají s extra slevou Philips 65OLED806 za necelých 29000 s vip účtem. Tv má android a je velmi svižný.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod leroj 1. 8. 2022 10:58

souhlas s martas38 - ext. krabka stojí jen pár tisíc, má rychlejší procesor než je ten v TV, běžně má 4/64GB paměti a můžu s ní blbnout jak se mi zachce, což si u TV nedovolím. No a za rok-dva ji za půlku prodám, koupím novou s novým Androidrem, větší pamětí atd. a jede se dál - už mám asi čtvrtou :)
- je možné že Netflix nejede jak by měl, nicméně ten je nainstalován snad na každé běžné značce TV, ne?
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 1. 8. 2022 11:11

michalko58: Nevím, co je laciná krabička, ale mám dva roky Vero 4K+ asi za 3500Kč, není na tom Android, ale OSMC a aktualizace vycházejí neustále a jede to jak z praku. Výkonu na rozdávání.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 1. 8. 2022 12:17

Tak jde o to taky, jaký zvuk a obraz člověk očekává, zda chce 4K HDR+, HLG, HDR, Dolby Vision a k tomu všechny zvukové formáty TrueHD Atmos, DTS, DTS:X, apod. Tak bez externí krabičky to nejde.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 1. 8. 2022 12:50

martas38 píše:michalko58: Nevím, co je laciná krabička, ale mám dva roky Vero 4K+ asi za 3500Kč, není na tom Android, ale OSMC a aktualizace vycházejí neustále a jede to jak z praku. Výkonu na rozdávání.


Lenze tu sa bavime o AndroidTV krabickach, kedze dotycnemu ide hlavne o aplikacie. Lacna je podla mna v cene okolo 50,- eur. Tu je celkom sikovna tabulka pre rok 2022, kde stale vidno, ze nie vsetky zvladaju maju certifikaciu pre Netflix alebo YT v 4K: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... d8/pubhtml

Tu sa da dostat aj k tabulkam z predoslych rokov: https://chigztech.com/charts.html

Osobne si myslim (ako "nezaujaty" majitel 65oled856 :D ), ze 65oled806, ktoru tu spomenul Pebu86 bude z pohladu poziadaviek vhodnejsia.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kinga 19. 8. 2022 20:30

Omlouvám se za delší odmlku (nechával jsem si to projít hlavou).

Nakonec zůstávám u původního setupu a nákup nové TV odkládám - asi počkám až cena za 65" OLED klesne někam pod 20 tis. a pak mi to asi bude dávat větší smysl. Protože zatím ten přínos (pro mne) neospravedlňuje cenu okolo 30 tis.

Rád bych ještě jednou poděkoval za všechny podnětné rady :-)
Kinga
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků