65 QLED vs 55 OLED

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ladik1983 9. 4. 2020 16:08

Též mám místnost 4m a pozorovací vzdálenost cca 3,6m a po 14ti dnech mi přijde moje 75" Samsung 70R tak akorát. Spíš si říkám, že 82" by byla ještě lepší volba. Co se týče bloomingu, tak ano, je tam. Ale vůbec bych se toho nebál, jelikož je to vidět jen při naprostý tmě (v obýváku) a brutálně tmavý scéně. Což je u mě v cca max 10% případů. Naopak si užívám HDR a jeho brightness na max, což je těch zbývajících 90% sledování UHD HDR filmů a jsem max spokojen, a bloomingu u titulků není nikterak postřehnutelný. Třeba Lví Král UHD Bluray je naprosto famózní. Přecházel jsem z 55".
ladik1983
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod tomo_111 9. 4. 2020 16:41

zatial sa vzhladom na budget asi objednam 65 qled, ak sa mi to nejakym zazrakom bude zdat velke/hrozne spatne tak zacnem premyslat nad oled 55/65

este raz vstekym dik za prinosne podnety a rady :)

edit:
je to doma

prvotny dojem WTF to je ake velke
za 10 minut lepsie

na pobavenie : musel som povalit kalax stojan a pouzit ako stojan podtelku, povodny tv stolek (ktory aj tak bol docasny, finalne riesnie este nie je) nebol dost siroky na roztec noziciek (na stenu to pojde ked si na to zvyknem a zistim kam presne).

Obraz som pozeral zatial len nejake 4k videa z Netflixu (a v miestnosti je dost svetlo, ale myslim, ze s tym budem spokojny (a oproti sucasnej telke je tam ten wow efekt).
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod Quapor2 10. 4. 2020 20:25

michalko58 píše:..Mna si Ambilight ziskal natolko, ze bez neho uz TV jednoducho nechcem, cize som zaujaty. :D

Mal som philips s ambilight 12rokov, mal som rovnaky nazor, ale po prechode na oled som sa tym smerom uz neuberal, pri oled si vychutnavas obraz, perfeltna cierna atd, podla mna tam ambilight musi prekazat
Quapor2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo_111 11. 4. 2020 11:56

Interstellar uhd/hdr sa mi pacil dost.
-Cierna sa mi zdala fajn (porovnavam so starou telkou, chapem ze oled je inde este)
- uhlopriecka super, mensia by ma asi brala menej
- blooming na titulkoch som nejak nepostrehol/nerusilo ma nic
- celkovo farby atd mi to vyhovuje, nieco malo som nastavil ale nie moc

Takze pre mna asi dobra volba = som spokojny :)
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod riot182cz 11. 4. 2020 12:45

Ok. A objednal jsi teda co presne?
riot182cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo_111 11. 4. 2020 14:41

samsung QE65Q70r
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod tomo_111 15. 4. 2020 18:31

vratim sa k svojej teme offtopic na odlahcenie - ked uz kupite, tak ste v pohode alebo ste tiez mental a este cekujete co mohlo byt lepsie? :D

Nedavno tu bol nejaky deal spomenuty na Q85r za 40 ale 8k bodovy cashback a chvilku som aj premyslal (pricom na tu Q70r nemam ziadne staznosti), len preto ze by to uz bolo 'len o malo viac' (cisto za telku) a je lepsia (resp ma oneconnect box).
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 15. 4. 2020 19:37

Quapor2 píše:
michalko58 píše:..Mna si Ambilight ziskal natolko, ze bez neho uz TV jednoducho nechcem, cize som zaujaty. :D

Mal som philips s ambilight 12rokov, mal som rovnaky nazor, ale po prechode na oled som sa tym smerom uz neuberal, pri oled si vychutnavas obraz, perfeltna cierna atd, podla mna tam ambilight musi prekazat


O par dni to mozno potvrdim/vyvratim, lebo som neodolal a kupil 55oled854 :D
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 15. 4. 2020 19:47

Philips minimálně u některých modelů pomyslně zvedá svit, aby dovolil využití Ambilightu, který mohutně propaguje. Ambilight u OLEDu zvláště zvětšuje pocitově úhlopříčku. U filmů, které příslušný televizor není schopen regulérněji prezentovat pak, stejně jako v minulosti, pro zrak sníží obrazové defekty.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigSandy 18. 4. 2020 04:56

Zdravím.
Také už delší dobu pokukují po nějaké nove TV.
Jelikož jsem si nastavil rozpočet max 30 000, tak bud LG OLED55B9PLA, ale raději bych 65”, a davat 50 000 za 65 OLED se mi nechce.
@ tomo_111, můžeš prosím nějaké info k tomu samsungu QE65Q70r?
Bydlím na dědině a mam jen anténu na baráku ale 100% signál a anténa říkal že s toho že mi to bude čtverečkovat, strach mít nemusím.
Jak na tom třeba vypadají filmy s horším rozlišením, třeba kolem 720 x 400.
Budu na to čučet ze 3 metru.
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo_111 18. 4. 2020 08:52

Ahoj, uprimne neviem, snazim sa pozerat aspon 1080p.
Pozeral.som.chvilku ct24 z sledovaniTv iptv a bolo to ok - na 65ke ale slabe zdroje nebudu uplne top asi (uz napriklad nejaky starsi serial ako Friends je vidno tu horsiu kvalitu).

Q70r ma pre mna fajn obraz, cez den v preslnenej miestnosti trochu zrkadli obrazovka ale to som cakal (lepsie je vraj az Q85r ale ta je za 40), pozorovacie uhly mi prijdu fajn, kontrast a farby tiez.

Co sa tyka cien pozri tu temu akcie a tipy, napr B9 55ku mas teraz v Electroworld o 15% levneji :)
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod BigSandy 18. 4. 2020 09:38

Tak ceny jdou pomalu dolu všude.
Jestli kvuli novým modelum nebo COVID-19.
Jestli se nevyplati ještě chvilku počkat?
Třeba ta B9 55 https://televize.heureka.cz/lg-oled55b9/#
Ale rozdil na šiřku mezi 55 a 65 je 20 centaku a zas nejsem tem týp, co by často měnil televize.
Ale set-top box nedava, hnus.
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo_111 18. 4. 2020 12:30

Tak tu B9 prave mozes mat za 24k (15% dolu este) :)

Ceny idu dole ak som dobre pochopil lebo sa dopredava a pomaly uz nabiehaju modely 2020 - tam napr +- nastupca Q70ky je asi snad za uvadzacku 55k v 65''. Takze asi je dobry cas na kupu
tomo_111
Junior

Odeslat příspěvekod BigSandy 18. 4. 2020 13:06

Tak čas do zitřka.
Zas nebudu spat a budu přemyšlet.
Neviš jaký je rozdil mezi PLA a SLA
https://www.electroworld.cz/vysledky-vy ... orm-submit
BigSandy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomo_111 18. 4. 2020 13:10

Myslim ze sa to niekde riesilo a defacto ziaden, jedno z toho bolo pre iny trh a nakoniec sa to predava aj tu alebo take nieco :)
tomo_111
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků