Aký TV vybrať namiesto plazmy Panasonic

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod adamzilincan 3. 2. 2020 19:51

Zdravím,
Mám plazmu Panasonic TX-42S30E.Pred dvomi rokmi bola v servise(vypla sa a nešla zapnúť) oprava 70eur.V poslednom období sa ale samovoľne vypne a zapne(niekedy to neurobí vôbec za týždeň a niekedy aj 2x za film) a nebaví ma chodiť po servisoch a preto sme sa rozhodli pre nový.TV by bol zavesený na stene (na pôvodnom držiaku) a vzdialenosť od TV je asi tak 2,8m.TV by sa využívala na DVB-t,skylink,netflix,youtube a PS4.TV by sme chceli (ako doposiaľ) pripojiť cez 3.5 mm jack k mikro systému-To som zistil, že len pár kusov má ešte 3,5 mm jack, takže asi nahradiť DAC prevodníkom.Otázka je aký TV kúpiť,max 55 palcov a limit je 750eur, rozhoduje ale pomer cena\výkon.Podľa prečítaných informácií sme našli:
SAMSUNG UE55RU8002U za 649 eur.
1.Má niekto osobné skúsenosti s touto TV?
2.Aké iné alternatívy by ste poradili ?
3.Priplácate si aj za predlženú záruku na celkových 5 rokov?
4.Nebude 55 palcov až moc na 2,8 m a pri skylinku?
5.Ako lacná alternátiva TCL 55EP660 alebo 55EP680?
Vďaka za každú radu.
adamzilincan
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 2. 2020 21:53

Co se týká obrazu, pak adekvátní náhradou za plazmovou technologii je OLED. Ovšem tam je cena vyšší.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamzilincan 3. 2. 2020 22:56

@MgX
diki, ale OLED je mimo cenový limit.

Našiel som Samsung QE55Q65R za 739eur, QE55Q67R za 779eur, QE55Q60R tiež za 779eur.Sú tie modely totožne, okrem farby? Je to podľa vás lepšia voľba ako UE55RU8002U alebo ide len o marketingový trik?
adamzilincan
Junior

Odeslat příspěvekod tanguero 4. 2. 2020 10:14

Samsung QLED řady Q6x má EDGE LED podsvícení, takže kromě té technologie QLED, je to srovnatelné s VA panely. Myslím tím pozorovací úhly, kontrast, zobrazení černé.
Být tebou, tak si zvednu limit na 1000 EUR a hledám v akci LG OLED55B9. To je obrazově mnohem blíž k plazmě v tom smyslu že tu plazmu obrazově o kus překonává.
Jo a 55 není v žádném případě moc.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 4. 2. 2020 10:21

V ČR je na Mall.cz v limitu Sony KD-55XF9005, což je jasná volba nad úrovní čehokoliv jiného v té ceně.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 4. 2. 2020 13:39

Ta SONY je za necelých 24k a Triluminos je pořád jen vylepšené LCD. Já osobně bych přidal 6 tisíc a za necelých 30 tisíc koupil nejlevnější OLED od Philipsu. Věřím, že v akci se bude dát sehnat i levněji.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 4. 2. 2020 13:54

Ne, není, přímo v profilu produktu je slevový kód.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thf42 4. 2. 2020 14:33

Je to za 19120 po slevě, taky jsem o tom přemýšlel, ale komplikovat si život androidem v tv, no nevím nevím, a to jsem po 9x sony dlouho dobu toužil.
Zadarmo to taky není, je to pořád 20k, to já bych si připlatil za OLED pokud je to tv na 5 let
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod adamzilincan 7. 2. 2020 08:05

Ďakujem všetkým, RU8002 a Q60R sme vylúčili kvôli Edge podsvieteniu,rozhodli sme sa navýšiť limit na 800eur a kvôli direct podsvieteniu sme vybrali vyššiu radu-SAMSUNG QE55Q70R(aj keď pozorovacie uhly nebudú ako pri plazme)
Zatiaľ pôvodný TV funguje a ani raz sa nereštartoval, takže počkáme na dobrú akciu a zoberieme Q70R. Pôvodný TV potom predáme na sučiastky(ale zatiaľ funguje,skôr mám pocit, že problém mohol byť spôsobený vačšou vlhkosťou v izbe, nahromadila sa z akvária a dvoch sušiakov prádla(izba je menšia)
adamzilincan
Junior

Odeslat příspěvekod adamzilincan 10. 2. 2020 08:56

Objednal som z andreashopu za 829eur, (najskor bola akcia formou odpocitavania casu od piatku 7.2 do 29.2 potom zase iba do nedele 9.2 a dnes od pondelok 10.2 sa zase vratila do 29.2-objednal som TV vcera vecer, ale keby som vedel ze akcia bude trvat do konca mesiaca tak by som pockal na lepsiu akciu(v inom eshope) a ak by nebola vzal by som ju za 829 eur v andreashope.Nakup TV mi az, tak nehorel cakal som lepsiu cenu.Samozrejme mozem este objednavku stornovat, ale zase sa moze stat ze lepsia cena nepride a andreashop medzitym zase akciu zrusi.Nie ze by som bol nejaky lakomy, ale naco platit viac ked nemusim.
Ako je to s vratenim TV bez udania dovodu do 14dni? Cital som, ze tovar nesmie byt pouzity aby sa mohol vratit.Celkom teda nechapem, ako vyskusat bez toho aby som ho vybalil a vyskusal.
adamzilincan
Junior

Odeslat příspěvekod jirkau 10. 2. 2020 13:28

Já jsem místo 42 plasmy LG (HD ready 1024x768) vybral LG OLED55C9PLA a po 2 dnech velká spokojenost.

Dojmy:
+ je to velké, výrazně větší plocha obrazu
+ množství nastavení obrazu (na filmy se mi osvědčil isf expert dark room/ bright room)
+ parádně zvládá jak TV vysílání (mám iptv od T-Mobile, nemám jak vyzkoušet DVB-T2), tak i různé filmy z disku (480p, 720p, 1080p, 4K)
+ zabudovaný přehrávač si poradí s h264, h265 kodeky, zkoušeno zatím přes wi-fi, bez problémů (i pro 4K video)
+ ovladač je super, ještě si na něj zvykám, ale už teď je parádní
+ chytrá telka, děti oceňují youtube, je to pohodlnější než z Rpi/Kodi
+ PS4 hry vypadají parádně
+ když nemá signál zobrazí statický obrázek a telka vypadá jako obraz (střídá je z prezentace, tohle jsem viděl u Samsungu, tady jsem to nečekal - snad to mají pro OLED ošetřené). Jinak vypnutá telka je jak zrcadlo, když je zapnutá, tak jsem si rušivých odlesků nevšimnul

- zlobí mně HDM-CEC (Simplelink), ovládání Raspberry s KODI ovladačem od TV funguje jen občas. Zkoušel jsem různé porty, nastavení a zatím se to stále chová poněkud náhodně
- bacha při věšení na stěnu, koupil jsem polohovatelný držák od HAMY za 2 litry a nejde plně vyrovnat, má cca 10°sklon (podložil jsem dolní šrouby abych to kompenzoval, pomohlo to)

Ještě plánuji časem pořídit nějaké repro (soundbar pro Dolby Atmos), ale jak jsem psal, zatím velká spokojenost. Obraz perfektní, spousta možných nastavení, integorvané aplikace, bluetooth ovladač, propojení s mobilním telefonem.
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod Lolofon 10. 2. 2020 14:39

Ja som si namiesto PS51D570 kupil PS64E8000 ;).
Lolofon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod adamzilincan 10. 2. 2020 17:16

jirkau píše:Já jsem místo 42 plasmy LG (HD ready 1024x768) vybral LG OLED55C9PLA a po 2 dnech velká spokojenost.



To by som si musel priplatiť, bolo to už mimo rozpočet.Ale verím, že budem spokojný aj ja.Dnes ju už poslali, tak zajtra by mala doraziť.Neviem, ale budem zrejme tiež riešiť nový držiak na stenu.Ten starý má myslím rozmer 400x400 vesa.Neviem mi poradiť, ako to je s vrátením do 14 dní?Môžem ju normálne používať a keby niečo sa mi nezdalo tak ju zabaliť a poslať naspať?
adamzilincan
Junior

Odeslat příspěvekod thf42 10. 2. 2020 18:20

adamzilincan: do 14 dnu vracis bez udani duvodu, nesmi to byt poskozene, pouzivat tedy muzes

jirkau: kdyby nefungovalo hdmi-cec to by me jeblo, na stare panasonic cs620 s my homescreen 1 a rpi kodi to funguje bezvadne, takze se opet vic priklanim k oled Panasonic, LG mi prijde ze ma milion funkci ale funkcnost je horsi
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod jirkau 10. 2. 2020 21:47

thf42 píše:adamzilincan: kdyby nefungovalo hdmi-cec to by me jeblo, na stare panasonic cs620 s my homescreen 1 a rpi kodi to funguje bezvadne, takze se opet vic priklanim k oled Panasonic, LG mi prijde ze ma milion funkci ale funkcnost je horsi


k tomu HDMI-CEC - se set top boxem funguje, se starsim android boxem (co jsem mel pred Raspberry) taky. Zlobi mne jen to Raspberry, obcas se po zapnuti ovladac nechytne. Podle vseho staci v menu televize vypnout a opet zapnout podporu HDMI-CEC (Simplelink), pak se to uz snad chyta

Panasonic jsem mel taky ve vyberu, ale vysla mi lepe ta LG C9
jirkau
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků