Thomson 32HE5606 Android TV Dobrá volba

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod lokoj 1. 12. 2019 13:12

Ahoj, potřeboval bych poradit ohledně výběru Android TV.

Odkaz na TV: https://www.alza.cz/32-thomson-32he5606-d5534963.htm

1. Nemám přehnané nároky na TV. Budu měnit TV kvůli přechodu na DVBT2 a napadlo mě, že si pořídím Android TV.

2. Nevím co od toho čekat. Vlastně mi přijde dobrá věc, že můžu sledovat seriály atd. na YouTube.

3. Sledování filmů z externího HDD.

4. Bluetooth to asi nemá, ale bodlo by :-) Jenže to je dostupné až u věětších TV. Já chci 85 cm (32").

5. Hlasové ovládání

V uživatelských recenzích jsem zahlédl, že tam měl někdo problémy s přehráváním z HDD nebo sekáním TV po nainstalování nějakých aplikací. Toho se bojím.

Jak jsem psal, nemám přehnané nároky. Jdemi o pozemní vysílání, YouTube, přehrávání z HDD no a hlasové vyhledávání na internetu je jen bonus navíc. Jinak sedím pořád u PC, takže nepotřebuji surfovat na TV. Ale rád prozkoumám, k čemu se dá TV s Androidem dál využít.

Takže uvímtám jakékoli rady a postřehy k TV této značky.
lokoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2019 16:33

Předpokládám, že konkrétně s touto TV nebude mít velká skupina uživatelů zkušenosti. Android může být zajímavá volba, ale když se dobře neodladí, je k zlosti.

32" je poměrně malá velikost. Samozřejmě záleží, jak daleko ji máš. Přehrávání z externích zdrojů vždy záleží na podpoře. Android TV OS umožňuje doinstalovat další přehrávače, které mohou být při přehrávání úspěšnější, než osazený výrobcem. Není ale nikde napsáno, že vždy přehraješ vše.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lokoj 1. 12. 2019 19:09

No nám 32" vyhovuje.

Také se bojím té odladěnosti Androidu. Tuto značku neznám, tak nevím, co od toho čekat.

Jaký je vlastně rozdíl mezi Android TV a Smart TV. Tedy když nebudeme mluvit o rozdílnosti OS.
lokoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2019 20:52

Smart TV je obecně chytré, tedy pokročilejší prostředí s aplikacemi atp. Android TV OS je jeden OS z mnoha, které lze zařadit do SMART TV.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 12. 2019 21:44

Neviděl jsem naživo, ale mělo by to bejt jako 32es580 od TCL.
Ovladač hlasovej by šel připojit, BT by to mělo mít, Android je pohoda, nahraješ KODI a jedeš
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lokoj 2. 12. 2019 07:12

Ok díky za informace.

Na Alze mají v popisu ovládání hlasem, tak snad už to ten hlasový ovladač má.
lokoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jichaj 3. 12. 2019 18:37

pochybuji. ale neni problem koupit univerzalni air mouse za 300kc
jichaj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 3. 12. 2019 19:33

Nebude u 32" základního modelu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JosephD 15. 1. 2020 15:13

TCL 32es580 = Thomson 32he5606. Vše je stejné kromě loga a mírně odlišného designu, oba přístroje vyrábí TCL.

Minulý týden jsem si objednal Thomson verzi do ložnice a jsem z ní nadšený. Obraz a zvuk je velmi dobrý (škoda, že má jen HD rozlišení), DVB-T2 ladění bylo rychlé a bezproblémové, HbbTV plně funkční (jen se musí zapnout v menu). TV sice trochu déle startuje, ale jinak je naprosto svižná. A ty Smart funkce! Netflix, Youtube a Kodi fungují skvěle, a to mám TV připojenou na Wifi přes 2 zdi (přesto přijímá pohodových 50 Mbit). Má dokonce i vestavěný Chromecast a Bluetooth! Co se týče procesoru, jde o čtyřjádro Cortex A53 s frekvencí 900 Mhz, GPU je Mali-470 a k tomu 1.5 GB RAM a 4 GB prostoru. Za 4490 Kč z Electroworldu parádní koupě :tleskani
JosephD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OPTM 15. 1. 2020 17:05

Rychlý start=domeček-oz. kolečko-napájení-okamžité zapnutí
OPTM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miceg 26. 1. 2020 09:39

Prosím o radu s android tv Thomson 32HE5606. Po zapnutí se místo obrazu zobrazuje postupně bílá, červená, zelená a modrá barva přes celou obrazovku a to se neustále opakuje. Nic víc. Vypadá to jako nějaká servisní sekvence testující displej. Kde může být problém? Předem díky.
Miceg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JosephD 4. 2. 2020 09:05

OPTM píše:Rychlý start=domeček-oz. kolečko-napájení-okamžité zapnutí


Super, TV startuje o dost rychleji. Ale jak je to se spotřebou v tomhle režimu, nevíte?

-- 4. 2. 2020 09:06 --

Miceg píše:Prosím o radu s android tv Thomson 32HE5606. Po zapnutí se místo obrazu zobrazuje postupně bílá, červená, zelená a modrá barva přes celou obrazovku a to se neustále opakuje. Nic víc. Vypadá to jako nějaká servisní sekvence testující displej. Kde může být problém? Předem díky.


Tak to netuším, tohle mi TV nedělá. Tady asi pomůže jen servis...
JosephD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roman II 4. 2. 2020 18:53

Včera jsem pořídil dceři do pokojíčku Thomson 32HE5606, peru se ale s nastavením obrazu, jak to máte nastavený popř. existuje nějaký odkaz na nějaké ideální uživatelské nastavení ? a ještě prosím nějaký tip na ovladač ovládání hlasem, klidně aliexpress, děkuji
roman II
Junior

Odeslat příspěvekod OPTM 7. 2. 2020 09:36

Miceg píše:Prosím o radu s android tv Thomson 32HE5606. Po zapnutí se místo obrazu zobrazuje postupně bílá, červená, zelená a modrá barva přes celou obrazovku a to se neustále opakuje. Nic víc. Vypadá to jako nějaká servisní sekvence testující displej. Kde může být problém? Předem díky.

viewtopic.php?f=1703&t=1293015
servisní menu na první stránce

-- 7. 2. 2020 10:39 --

roman II píše:Včera jsem pořídil dceři do pokojíčku Thomson 32HE5606, peru se ale s nastavením obrazu, jak to máte nastavený popř. existuje nějaký odkaz na nějaké ideální uživatelské nastavení ? a ještě prosím nějaký tip na ovladač ovládání hlasem, klidně aliexpress, děkuji

https://www.aliexpress.com/item/4000496 ... b201603_53
OPTM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod roman II 7. 2. 2020 10:04

S televizí prozatím velká spokojenost ALE při sledovýní dvb-t2 se občas objeví hláška "wifi není připojeno", při přepnutí na youtube či netfix samozřejmě wifi funguje, pouze ta otravná opakující se hláška. Dále je nějaká app aby se dala televize ovládat přes iphone?
Prý je k dispozici androuid 9, instaloval ho už někdo, jaký je postup?, děkuji předem za odpovědi
roman II
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků