TCL 65EC780 nebo jiná alternativa do 30tis?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tulum 23. 11. 2019 23:22

sorry, myšleno samozřejmě HDR10 a HDR10+.
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 23. 11. 2019 23:23

suldaX píše:Ještě k tomu nerovnoměrnému podsvícení... Můžeš říct co je ještě OKa a co už by u VA nemělo bejt..? Trošku mě to rozčiluje


Zkus to nějak vyfotit a vložit sem.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 11. 2019 23:30

evlo .... já jsem zkoumal na 2 soubězně běžících telkách 24p skutečné a 24 na 60 přes 3:2 pulldown, kde byl tedy telecine judder a skoro nikdo nezaznamena rozdíl. To skutečné 24p se prostě sekalo tak "pravidelněji", nicméně viděli jsme to, protože jsme to chtěli vidět a bylo to poznatelný v tom klasickym Hobbit testu s mapou...v jiných scénách si toho nikdo z cca 200 lidí, se kterejma jsem to absolvoval, nevšiml

-- 23. 11. 2019 23:30 --

Přesně...vyfotit a postnout

-- 23. 11. 2019 23:32 --

Nerovnoměrnost je vlastnost všech televizí ...kdy je a kdy to není přes čáru ...to je na každém zvlášť a v případě reklamací tam je vždy míček na straně servisu a o tom, jak na ten servis uděláš bububu nebo si to necháš líbit

-- 23. 11. 2019 23:33 --

To je jak banding na OLEDech ... Mnoho uživatelů ho má, ale nevšimne si toho. Někdo citlivej chytí až třeba napotřetí dobrej kus
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 23. 11. 2019 23:33

suldaX píše:Pro mě je nejdůležitější Kodi přes SC, zatím trochu zlobí, video se mi občas trochu trhá a nemůžu zaboha přijít na to čím to je. Doteď jsem jel Kodi přes PC a Android box a vše fungovalo dobře.


Co je prosím přesně to Kodi přes SC, tedy Kodi je mi jasné, ale to SC..?
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 23. 11. 2019 23:39

K tomu HDR ...ta Sony má vétší kule v tom HDR obecně, ale vzhledem k tomu, že nemá tu podporu HDR10+, tak má furt rezervy a mohla by bejt ještě lepší. Toto ji brzdí.

Je to jako Ferrari, se kterym jedeš jen 250km/h, ale mohl bys jet 300, kdyby to tam bylo.
EC780 je třeba Oktávka, ale díky HDR10+ má jistej tuning a jede třeba 200km/h :)

Zase Oktávka je značně levnější

-- 23. 11. 2019 23:41 --

Tulum. ...napsal jsem Ti zprávu, abych tu nedráždili
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 23. 11. 2019 23:59

Hmm, ja to teda zkousel na tv minule a tv ted co proste dokaze tech 24 v appce pustit, jako prislo me to takovej rozdil, ze jsem se nekolikrat presvedcoval jestl jestli je fakt zdroj 24p, ale je teda mozne, ze tahle nova tv na to aplikuje nejaky zplynuleni, v tom pripade furt cajk, protoze to telenovela neni :)

Tedka me teda doslo, ze to bude tim, ze ta minula byla 60hz, tj. 60 a tedy musel fakt snizit refresh, kdyzto tahle je 120hz, takze asi jeden snimek zobrazi 5x a jakkoliv by to nemel byt rozdil, tak jsem ochotny uznat, ze to muze teda fakt rozdil v te plynulosti delat, nejde to tu vyzkouset, protoze to ma anti 3:2 vec a 24@60 prepocitava.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suldaX 24. 11. 2019 00:03

Baf13 píše:
suldaX píše:Ještě k tomu nerovnoměrnému podsvícení... Můžeš říct co je ještě OKa a co už by u VA nemělo bejt..? Trošku mě to rozčiluje


Zkus to nějak vyfotit a vložit sem.


Tady posílám svůj clouding. Foto trochu zkresluje, v realu to nepůsobí tak silně...
Přílohy
IMG_20191123_235616.jpg
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 24. 11. 2019 00:17

Ten pravý spodní roh je docela dost.
Já jsem na tohle docela dost háklivý a asi bych to zkusil vyměnit, ale otázka je.,jestli si pomůžeš.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod neis 24. 11. 2019 07:57

Indeshit: Fakt bych chtěl vidět jak HDR10+ udělá ze 400nitu (podle Poláků ještě méně) rychlost "200km/h". Uvidime třeba sony s A9 přijde s podporou HDR10+. Osobně by mě jen zajímalo jestli Ps5 přijde s Dolby Vision nebo HDR10+.
U kolegy jsem se dival na Samsung Q6 a můžu říct, že tam už bylo HDR dost znát , naopak kámoš má taky nějakou starší hdr Samsung s nějakým 350nitama a to je prostě čistý fake, tam se jedná jen o napis na bedně a kde nic není, tak tam ani soft tuning nepomůže..
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 24. 11. 2019 08:18

neis: asi jsem použil špatnej koeficiet :)

Máš recht. Na pořádný HDR potřebuješ UHD premium certifikovanou TV, tj. LCD s jasem přes 1000 nebo OLED

-- 24. 11. 2019 08:29 --

Z tý fotky těžko říct, nevypadá to nijak zle. Na XE9005 jsem to měl horší.

Takto to vypadá u mě na TCL 65EP660 ... Černý pruhy jsou černý, naprosto v klídku...za ty prachy je to fantazie.

https://we.tl/t-eeT0zndKgD
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tulum 24. 11. 2019 23:10

..tak jsem do toho šlápnul a dnes koupil tu Sonku.

V datartu za 31 491 Kč (díky skorky za ten slevový kód!) včetně dopravy domů (byl bonus na pobočce).

Obraz je fakt špička, přes dvě hodiny jsem sledoval co se dalo a dokonce mi ten obraz vedle OLED Philipsu přišel subjektivně hezčí, pro oko takový příjemnější.
Takže pokud někdo váhá tak jako jsem váhal já - běžte do ní - za ty prachy to stojí!
Díky moc všem, kteří mi tady radili, bez vás bych se asi nerozhodnul..
tulum
Junior

Odeslat příspěvekod suldaX 25. 11. 2019 07:53

No, tak já stále u EC780 bohužel bojuju s přehráváním videa.

Jak jsem již řešil, video jak přes Kodi nebo VLC se přehrává lehce trhaně.

Po ruzných nastavováních a resetech sítě jsem přišel na to že nejpravděpobnější problém je snímková frekvence obrazu. Pokud k TV připojím Android box, pustím jakékoli video - hdmi se sám přepne do režimu 24p !! a vše jede v pohodě a bez problému...

Jak je to prosím s tím snímkováním obrazu? Dá se to nějak změnit, nastavit, upravit? V tomhle už se moc nevyznám....
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 25. 11. 2019 11:13

to je zajimave, ze to android box zvlada, vetsinou je to problem, nektery boxiky to maj, kazdopadne bych cekal, ze to bude jak u samsungu, ze to proste magicky detekuje 24@60 z externiho zdroje a z appky to neumi a zaroven se to neumi prepnout, jako je to prispevek co ti asi nepomuze, protoze to neznam, spis takove zamysleni jak to funguje jinde, se omlouvam za asi neradu
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suldaX 25. 11. 2019 14:24

V pohodě, každá zkušenost vítána :-))

Osobně jsem od nejnovější Android TV čekal víc, takže bohužel trochu zklamání...
suldaX
Junior

Odeslat příspěvekod tulum 25. 11. 2019 22:36

Mimo konkrétní téma,kolega z práce pokukuje po 75", jak moc špatná bude Sony Bravia KD-75XG8096, když bych ho rovněž nasměroval na Sonku..?
tulum
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků