Samsung Q6FN a propojení (PC, síť, zesilovač)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 31. 10. 2018 17:45

tttom píše:OK, to už je na mne vyšší dívčí. Každopádně Serviio to neumí :-)
Potom je ale svinstvo uvádět, že to umí avi, když to není beze zbytku.

Svinstvo to není. Navíc popisuješ nepravdy, které jsi zažil díky své neochotě číst. Mám na mysli Serviio.

Serviio má velmi jednoduchou instalaci na PC. Lze ho přepnout do češtiny. Má jednoduché prostředí, jen je třeba si jednotlivé předvolby přečíst :idea: Serviio si nastaví, či uživatel mu určí, odkládací prostor pro konverzi souborů (zde pojmenováno, jakožto - TRANSKÓDOVÁNÍ). Následně, po spojení telky a Serviia, je třeba v záložce STAV jeho tzv. profil pro konkrétní televizor přepnout z Generic DLNA profil na profil pro konkrétní řadu televizorů :idea: Jestliže tam nějaká řada chybí, lze s touto volbou experimentovat. A proč přepínat? No protože to Serviio píše... že když nepřepneš na konkrétní profil, tak nebude fungovat konverze souborů :idea:

A co se týká těch adresářů a podadresářů. Vždyť tam máš několik variant, jak se Ti to bude v televizoru zobrazovat a řadit. Tak to zkus a pak remcej. Nechápu, které se Ti samovolně vytvořily a telka je ukazuje. Jestli nebude chyba někde mezi stoličkou a monitorem.

Serviio-transk.PNG

Serviio Generic DLNA profil.PNG
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tttom 31. 10. 2018 21:08

Díky MgX za konkrétní radu a popis, co udělat. Vše beze zbytku funguje. Nakonec to přehrává na profil Panasonic 2013.
Mrzí mne Tvoje reakce na to, že jsem amatér, zkouším rozchodit požadované vlastnosti TV pomocí mně zcela neznámých principů. Pochopil jsem to tak, že už jsem na tenkém ledě, kde si chci na TV sice něco nastavit, ale jelikož moje vzdělání šlo jiným směrem, tak tomuhle prostě nerozumím a žádám věci, které potřebuji vysvětlit víc pro blbce. Nyní už jsem s funkcema TV spokojenej, takže už asi nebudu otravovat, a pokud ano, položím dotaz jasněji, aby bylo diskutujícím jasný, že potřebuju i podobný návod, jakos mi popsal. Ještě jednou díky!
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 10. 2018 21:37

Mrzet má reakce Tě nemusí. Já chápu, že můžeš být začátečník. Ale tak se ptám, a ne že hned popisuji vlastně konečný stav - nejde to, neumí to. Pak si to přečtou další a domnívají se, že je to pravda. Lidé trpí syndromem unáhlených hodnocení - viz různé srovnávače výrobků, cen a diskuze tam.

Ne, chápeš mě špatně. Od toho je fórum, aby ses ptal. Jen mně vadil ten tón, jak nic nefunguje. Přitom skutečně stačilo v interním prostředí aplikace Serviio číst. To, že začínáš s technikou, nebo jí nerozumíš, nemá nic společného s tím, že nepřečteš informace, které přímo v aplikaci visí - v češtině. I proto jsem Ti dal dva obrázky se zvýrazněním. Lidé často něco odsoudí, protože nedosáhli pozitivního výsledku za dvacet pět vteřin. To teď nemyslím na Tebe... to je obecně.

Mimochodem - jestli máš Samsung telku, tak by teoreticky měl líp fungovat nějaký Samsung profil. Nicméně, jestli funguje, co máš nastaveno - nechej zatím být tak. Není důvod měnit.
Nezapomeň, že Serviio má aktualizace a autor přidává i nové profily, pro nové řady. Původně, pokud se nepletu, bylo Serviio mířeno hlavně na Samsung. Nyní ho lze využít pro mnoho značek. Je perfektní v jednoduchosti. Povětšinou projde i přes firewall, který kupříkladu brání běžné komunikaci PC-TV přes DLNA. I proto ho často zmiňuji zde na fóru. Minimálně pro odzkoušení funkčnosti.

//a drobnost na závěr. Pokud bude využito transkódování, nezapomeň, že se Ti zmenší velikost HDD. Hodně lidí na to zapomene... že tam má Serviio odkladiště a hledá za tím nějakou breberku. Samozřejmě po vypnutí, by se měl prostor zase vyčistit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tttom 31. 10. 2018 22:59

Žádný samsung profil mi nefungoval, projel jsem všechny a pak zkoušel náhodně ostatní TV. Měl sem Panasonic plasmu, tak sem zkusil Panasonic a najednou to šlo. Mám to jen pro děti na pohádky, staré, typu Křemílka, Bob a Bobek, takže současné nastavení je vyhovující. Uznávám, že je to jednoduché, ale upřímně, i kdybych to všechno přečetl, tak bych asi nezvládl ten poslední krok - upravení profilu. To v tý aplikaci vypadá, jako že ani nejde změnit, ale až po kliknutí do toho pole vyjede nabídka.
Za upozornění na HDD díky, už mi delší dobu svítí méně místa, tak aspoň konečně promažu zazálohované staré fotky.
tttom
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 11. 2018 20:26

Teoreticky lze předpokládat, že autor přidá Samsung profily pro nové řady, když mají problém s DivX. Uvidíme. Stačí se občas mrknout na aktualizace. Jinak samozřejmě - není nutné ctít značku. Když něco funguje, proč měnit.

Hlavně, že Ti to už jede a děti jsou spokojené.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 4. 12. 2019 20:30

Ahoj,

mám Samsung UE55RU8002 a v Serviiu mi profily na starší Samsungy nefungovaly, zkusil jsem zvolit Direct TV HD-DVR a formáty, které TV nepodporuje fungují.
Třeba to někomu pomůže :-)
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filasss7 23. 1. 2021 11:41

Vyřeší servio i překodování z 265 HEVC na 264?
filasss7
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků