TV 43“+ na prehrávanie videa a hranie hier cez PC do 1000e

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ondo1 14. 5. 2018 12:09

Zdravím potreboval by som pomoc s výberom novej TV. Telvizor bude vyuzivany ako sekundárny monitor k pc na prehrávanie videa a hranie hier a občasne sledovanie TV cez digi tv. Doma v obyvacke uz mam Samsung UE55MU7002 s ňou som veľmi spokojný takže by som chcel kvalitatívne niečo podobne do druhej izby.


Velkost: 43 +

Výrobca: nezalezi

Cena: do 1000e

Sledovacia vzdialenosť:: 1.8 m

Funkcie: Nevyžadujem žiadne špecialne funkcie ako HDR a YouTube a podobne hlavne nech to ma dobrý obraz ostatne funkcie zaobstará PC.

Ďakujem za odpovede.
Ondo1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 14. 5. 2018 12:24

Maximální velikost je jaká? V rámci 43" se už dělají jen nižší třídy TV. Ale třeba v 50" se dá pořídit Panasonic TX-50EX780E (100 Hz, VA panel, použitelné lokální stmívání).
Digi přes satelit nebo kabel?
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondo1 14. 5. 2018 12:58

Tak práve tou veľkosťou nie som si istý ,ale mal som zapozicanu 43" tv od známeho a velkost bola v pohode pri pozerani filmov, pri hrani som sa musel 30 cm prisunut blizsie aby sa mi na to lepsie pozeralo.Takze asi by aj mohla byt aj ta 50" velkost ,ale necham si poradit od skusenejsich ako som napisal sledovacia vzdialenost je 1,8m ale, ked TV namontujem na stenu tak to bude priblizne 2 metre.

Digi TV pojde cez vlastný satelitný prijmac takže to bude prepojene cez hdmi do tv.
Ondo1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zofrenko 14. 5. 2018 15:41

hlavne hľadaj niečo s čo najnižším input lagom, ja používam staršiu Full hd čisto ako monitor

https://www.alza.sk/50-sony-bravia-kdl- ... 617685.htm

a som nadmieru spokojný, v fps hrach necitim žiadnu nevýhodu, hravam Rainbow six siege, Battlefield 1, Escape from tarkov a nikdy žiaden problem

ak to chceš na FPS hry, do vyššieho input lagu ako je 25ms by som nešiel,, idealne 20
Zofrenko
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 5. 2018 16:04

Ked prihodis cca 150-200€, tak mas QE49Q7F alebo 49XE9005 co su o kategoriu lepsie tv ako ten MU7002 co mas teraz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondo1 17. 5. 2018 17:16

Ďakujem vám za odporúčania . Ešte som zabudol napisat z pc bude väčšinou prehravane video vo full hd kvalite a aj nejaké tie videa v sd(dvd) kvalite. Ryan Giggs oplatí sa aj v tomto prípade isť nad limit a doplatiť tých 150-200 eur?

Kvok: Ten Panasonic nevyzera zle len ma trochu odrádza zrkadlový povrch obrazovky(aspoň tak to vyzerá podla obrázkov a videa na nete)
Ondo1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 5. 2018 17:49

Obraz bude samozrejme lepši vždy, aj pri HD a SD.
Ano, EX780E je zrkadlo.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků