Rychlé scény na LCD a OLED

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod spyko 6. 12. 2016 19:05

Váženi experti,mám dilema s tzv.přehráváním rychlých zcén a jejich rozmazávání u LCD-OLED/jako sklerotik jsem název funkce zapomněl/,neb jsem vyčetl ,že mezi těmito obrazovkami není áž tak velký rozdíl-oled je jen o málo lepší a že,panasonik právě tuto vlastnost+kontrast vylepšil mnohonásobně u panelu IPS,co je na tom pravdy-děkuji!
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2016 19:31

Proč si pro svůj dotaz zrovna nezaložíš nové vlákno? Je složité vymýšlet jeho název?

Dotaz jsem oddělil.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 12. 2016 19:42

Tam je limitujucim faktorom technologia sample and hold, ktora je u LCD aj Oled rovnaka. Pokial Panasonic nepouzije pri tych novych paneloch nejaku inu, tak to zobrazenie pohybu lepsie rozhodne nebude.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2016 20:22

Přesně tak. V některých rychlých scénách se dokonce dá říct, že 200Hz špičkové LCD mělo oproti OLEDu mírně navrch.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod glassmoon 7. 12. 2016 12:43

MgX píše:Přesně tak. V některých rychlých scénách se dokonce dá říct, že 200Hz špičkové LCD mělo oproti OLEDu mírně navrch.

preco? nebude technika SAH u tej TV (spickovej lcd) tiez rovnaka?
(za predpokladu rovnakeho refresh rate)
I'm a quitter. I come from a long line of quitters. It's amazing I'm here at all.
glassmoon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 12. 2016 13:45

Bude, ale oled nemaju 200 Hz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdyStar 7. 12. 2016 23:14

R.G.,prosím ťa vysvetli laikom v skratke rozdiel mezdi 50,100 a 200Hz panelom,nie elektroniku ktorá ho krmí!Dík.
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 8. 12. 2016 07:06

http://www.hdtvtest.co.uk/news/sports-201606014297.htm

http://www.blurbusters.com/

Hlavně nezáleží jen na panelech, ale hodně záleží i na zdrojovém materiálu, který do něho pouštíš. Proto v budoucnu bude snaha o videa ve vyšších frameratech.
Určitá dávka rozmazání je někdy naopak žádoucí. Ve hře je hodně faktorů.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 8. 12. 2016 20:17

glassmoon píše:
MgX píše:Přesně tak. V některých rychlých scénách se dokonce dá říct, že 200Hz špičkové LCD mělo oproti OLEDu mírně navrch.

preco? nebude technika SAH u tej TV (spickovej lcd) tiez rovnaka?
(za predpokladu rovnakeho refresh rate)

Někdy neřeším proč. Sleduji konečný výsledek, který mám před sebou. Hotovo. Pro mě - pro konkrétně mé oči to tak je.

indeshit píše:Určitá dávka rozmazání je někdy naopak žádoucí. Ve hře je hodně faktorů.

Pozor. Já nemluvím o přirozené formě pohybové neostrosti. Ta, pokud chybí, bude oko znovu nespokojené. Jenže u mazání jde o vyšší neostrost, s případnou (pouze pro příklad) „delší stopou“, anebo nějakým mikrotřepotáním. Pak už podobný jev oko nebere, jako přirozený.

Samozřejmě - jde o materiál, který do telky dostáváš. Jde o současně nasazený upscaling, nasazené další dopočty obrazu atp. atp. Někdy může být viditelná anomálie spíše u tunerů. Svou dávku negativ tam může dát i software. Software, který by mohl být ještě trochu jinak nastavený... třeba.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků