Samsung UE48H6270 problem s ovladacem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod David125 27. 12. 2014 12:19

Zdravim, tak nakonec jsem vybral uz TV mam ji 4. den a denne nekdy i dvakrat se mi stane, zjistuju hlavne pri prepinani z TV na HDMI1 a naopak, ze macknu source a potom sipky vlevo a vpravo uz nereagujou a nereaguje vubec nic, nekdy se to treba na 2min lagne a zacne to fungovat a nekdy proste musim furt drzet vypinani, po dlouhy dobe se vypne a po zapnuti zase vsechno jede, nez se to sekne, driv jsem si rikal, jestli treba nejsem na to moc rychlej, tak to mackam pomalu a furt to dela. Pri mackani televize normalne blikne kontrolka, ze to prijima z ovladace, ale nereaguje. Delam neco spatne? je tam neco spatne nastaveno? nebo je to proste vada sw? telka aktualizovana byla kdyz jsem ji zapnul. Jeste bych se rad zeptal, u nekolika vlaken sem cetl neco jako, ze se da najit jak nejlip telku nastavit, je to nekde i pro tento model? Diky moc
David125
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 27. 12. 2014 13:20

Takto by sa to spravať nemalo. Je to buď softverova chyba alebo niečo s DO.
Skus ak maš tu možnosť pouužiť nejaky tablet či smartfon s nainštalovanou aplikaciou diaľkoveho ovladania. Skus to ovladať tym či sa to bude spravať rovnako. Tym vylučiš potvrdiš či je chyba v diaľkovom alebo v SW televizora.

Ešte by som možno skusil reset do tovarnych nastaveni a z DO na par minut vybral baterie. Možno sa to spamäta.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David125 27. 12. 2014 17:11

OK dekuji ;) vyzkousim to
David125
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 30. 12. 2014 00:51

Jo nastaveni co je prej nejlepsi pro ten samsung je, ale rozhodne bych to nebral jako dogma, je to nastaveni pokud se divas na tv asi, rozhodne pokud sledujes nejake hd nebo tak, naprosto tragicke.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 12. 2014 05:27

Co to ma spolocne s jeho problemom?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David125 31. 12. 2014 12:43

jako celkem ne, ze bych byl z ni zklamanej, tak rychle to nevzdavam, ale najednou prestal jit net pres wifi. Asi to ma ulozenou mou wifinu doma a k ni se to nemuze pripojit na obrazku ukazuje uz chybu mezi routerem a tv, kdyz dam hledat bezdratovou sit, tak to nic nenajde a to mi driv naslo i sousedy, pres kabel to funguje, router je od tv 3-4metry
David125
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 12. 2014 13:12

Pokud je aktuální software v telce a problémů víc, řešil bych vrácení... jestliže je to možné-nákup přes net.

Ještě je možnost znovu aktualizovat soft přes USB a udělat obnovu do přepravního...

MgX píše:
Asi mně více lidí nadá, nicméně doporučil bych obnovu přepravního nastavení. Po ní stáhnout aktuální software z webu výrobce a přes flešku aktualizovat (pokud to model zvládá).

Následně, po provedené aktualizaci, natvrdo odpojit televizor od elektriky - alespoň na dvě-tři minuty. Následně znovu obnova přepravního nastavení a zcela znovu nainstalovat celý televizor.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David125 31. 12. 2014 21:17

to prepravni nastaveni bych si nasel na netu jak na to a zkusil bych to a doufam, ze tim nejak mi nepada zaruka nebo jako, jako, ze jsem se v tom vrtal :D televizi kdyz jsem privezl 23.12. tak jsem ji i hned aktualizoval, jeslti jde zase aktualizovat to nvm, zkusim zitra k ni pripojit kabel a vyzkouset, jinak ta telka ma vzadu i joystick na ovladani a ten taky nejak divne reaguje spis, kdyz mi nesel ovladac, zkousel jsem to s nim a taky nic, divim se, ze kdyz drzim vypnuti, ze se po nejaky dobe vypne, po opetovnym zapnuti terba taky nefunguje, nebo ma dlouhou odezvu, nekdy pak zase jde rychle no, rikam jedine zitra zkusit to nastaveni a v patek volat co s tim, abych vyresil tu vymenu nebo jinej typ nvm co s tim jinak.
David125
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 12. 2014 22:02

Aktualizace softwaru provedená dle popisu výrobce nemá vliv na záruku. Vždyť samotný televizor nabízí aktualizaci.

Nikdo ale netvrdí, že tam není HW chyba - třeba.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David125 31. 12. 2014 22:18

a je mozny, ze se to zlepsi tim, nahranim prepravniho nastaveni a opetovnou aktualizaci? ze to treba nenahraje i ten samej SW s tou chybou? ale to by asi delala kazda TV s touto aktualizaci ne?
David125
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 31. 12. 2014 22:27

Nemáme zde momentálně informace, že by aktuální software obsahoval nějakou chybu, což se občas stává. Většinou ale dochází k rychlému vydání nové verze, která ji odstraní. Lze předpokládat, že bys na netu našel vícero nespokojených uživatelů, kteří popisují stejný problém - zkus ještě Google.

Mnou navrženým postupem by se nic nemělo pokazit. Samozřejmě, když pominu vinu HW, či zcela nakousnutý soft. Je to na Tobě - nutit určitě nic nebudu. Vše co děláš, děláš na vlastní riziko.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David125 1. 1. 2015 02:09

Diky za radu :) rano to vyzkousim a uvidim co to udela, prinejhorsim zavolam do OKAY a budu trvat na vymene nebo change za jinej typ :)
David125
Junior

Odeslat příspěvekod David125 1. 1. 2015 12:43

tak se tady s tim od rana s prominutim seru a nic, furt to samy, spis, na netu psano je, ze to ta telka umi, jeste aby ne, ale tu moznost tam nemam, tak ja nvm a pri aktualizaci pres net mi to nenajde. Ukazuje, ze to ma FW 2130, ale an netu je 2134, dosli mi nervy, mrknu na pracovni dobu a budu volat at s tim neco udelaji nebo vratijou cash, diky panove za informace :) vazim si vasi pomoci
David125
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 1. 2015 13:35

Přiznávám, že poslední příspěvek asi nechápu zcela. Přesto... psal jsem o aktualizaci přes USB flešku. Stáhnout soft pro příslušný model z netu, rozbalit na flešku, zapnout TV. Pokud se sama nenabídne aktualizace, v menu by měla být položka aktualizace s podvýběrem v podobě přes net/přes USB.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod David125 1. 1. 2015 14:51

Nevedel jsem jak pres USB na netu jsem v technickych parametrech nasel, ze to umi, tak jsem se podival jak na to podle tohodle http://www.samsung.com/cz/experience/tv ... ody-7.html a kdyz dam aktualizace softwaru, tak tam nemam ten dalsi obrazek, ale je tam jen aktualizovat a automaticka aktualizace (vypnuto/zapnuto) a kdyz tam aktualizovat, tak to neco hleda a pak to napise neni zadna nova aktualizace, tak nvm jak jinak to udelat, pri zasunuti flash to nenabidne, vadi, ze tam mam i jiny soubory a aktualizaci mam ve slozce rozbalenou? Kouknul bych se na ten e-navod v telce, ale nekdy tim ovladacem se dostat to je fakt extrem :/
David125
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků