Zobrazovadlo kolem 25 000,-

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Koffee 9. 3. 2014 11:56

Ahoj,

schválně jsem nenapsal TV, protože ještě nevím, zda to nakonec nedopadne projektorem.

Místnost: natočená na jih = světlo v létě do 21:30, bohužel, tv bude na slunečné stěně (ale je možné, že to kdyžtak otočíme). Pozorovací vzdálenost cca 3 - 3,5m

Určení: Filmy a seriály (HD ripy, BluRay, DVD, DVB-T minimálně), občas hry

Vlastnosti: Pěkný obraz, rozumné úhly, můž být úplně blbá a plochá (= nemusí být smart ani 3D :D )

Cena: kolem 25 000,-

Vyhhlédnuto:
Samsung 55F6400 (strach z pozorovacích úhlů - teď máme 32C6000 a pozorovatelné je to +- 20°)
Panasonic 50ST60 (je menší, ale kvalitnější, strach z hůř viditelného obrazu přes den, pískání, blikání - v datartu to registruju :/ )

Nicméně, přijde mi, že těch 55" není na 3,5m moc.. Takže jsem koukal i na velké 60 a 65", ale jsou cenově někde jinde = koukal jsem na projektory. Ale od nich mě odrazuje - složitejší instalace, nutnost zatemňovat místnost, výměny lamp, plátno, hluk a další náklady - lepší repro = AV receiver = zesilovač a už jsem tom :) Na druhou stranu, neviděl jsem, jak vypadá projekce z filmového projektoru - znám jen dataprojektory z práce s vysvícenou lampou.

Co byste dnes vybrali vy? Nečekám, že TV 2014 budou pecky...

Díky!
Golf 7 R
Koffee
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 9. 3. 2014 13:51

LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koffee 9. 3. 2014 14:34

Abych to upřesnil (i když vím, že se to vylučuje) - jsem docela náročný = nechci 70" šunt, kde bude černá modrá a místo hokeje nebo akčních scén uvidím barevný guláš.

Doplněno: vznám se jen v řadách Samsungu, tak moc nevím, jaké jsou rozdíly v Sharpu - panely, pozorovací úhly atd.. Zkuste mi poradit tak, co byste sami koupili :)
Naposledy upravil Koffee dne 9. 3. 2014 14:37, celkově upraveno 1
Golf 7 R
Koffee
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 3. 2014 14:36

Tak se nejdříve rozmysli, jestli chceš plazmu nebo LCD. Předpokládám, že ST60 se dá pořád vidět v obchodech.

Čím větší úhlopříčka, tím více viditelných problémů. A na 3,5m 60"/65" ... hmm nevím, nevím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koffee 9. 3. 2014 14:38

MgX - je to hodně? Kdyby tam byl projektor, tak to bude minimálně 100".. Nebo to vztahuješ na kvalitu televize vůči sledovací vzdálenosti?

Doplněno: mě je právě jedno, jestli to bude plazma nebo LCD - chci větší a kvalitní obraz... U LCD mě odrazují pozorovací úhly, u Plazmy blikání a sledovatelnost za dne..
Golf 7 R
Koffee
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 9. 3. 2014 14:41

Sledovací vzdálenost/anomálie/typ signálu/citlivost očí. Pro mě je to fakt dost. Kdyby se jednalo jen a pouze o HD ... můžeme přemýšlet, ale při SD ...

Podívej, každý to vidí jinak, má jinak citlivé oči. Část anomálií u SD určitě můžeš vidět i v obchodě. Takže jen stačí vzít metr a naměřit z jaké přesně vzdálenosti vidím šum/kostky/mazání...

//určitě se ale najdou další, kteří napíšou, že klidně máš vzít ještě větší :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 9. 3. 2014 19:50

Koffee:
Zenies sa "palcami" ...tak si kup tu 60",65" tv na 3,5m. (ano je to uzasne, ked tam pustis aspon HD signal)
No pride vytriezvenie,ked tam pustis SD signal....a nebudes moct navysit pozorovaciu vzdialenost!
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koffee 10. 3. 2014 14:29

No, většinou tam půjde min. 720p, DVD okrajově, české neHD programy minimálně.

Pokud bych to měl rozdělit na HD (1080, 720) | HDripy | DVD | TV tak to bude 40 | 30 | 20 | 10
Golf 7 R
Koffee
Junior

Odeslat příspěvekod hexxisek 10. 3. 2014 16:03

i kdyby SD, tak při 60" to nebude na 3,5m nijak velký problém :)
Macbook Pro 13" 2011 early / iPhone 5S / Harman Kardon AVR 100 + QLN Qubic 2 / Optoma HD131xe - 90" úhlopříčka / Beats Solo 2
hexxisek
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků