TV 55" 4K filmy z HDD, flash, net, YT do 21 tisíc

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Honza Kr. 14. 10. 2021 14:38

Může mi někdo zkušený dát prosím tipy na dobrou televizi do 20K? :) Ten Samsung je na tom opravdu tak špatně s přehráváním některých běžných formátů?:/
Honza Kr.
Junior

Odeslat příspěvekod Honza Kr. 15. 10. 2021 18:04

Byla by lepší třeba tato televize za podobnou cenu jako Samsung nebo je i něco lepšího? Má 65" vs 55" u Samsungu ale zase 50hz obrazovku vs 100hz. Co se týče kvality obrazu ale nevím.
https://www.alza.cz/65-philips-65pus8505-d5880434.htm
Honza Kr.
Junior

Odeslat příspěvekod Honza Kr. 16. 10. 2021 03:44

Není teď black friday v obchodech? Vidím různý slevy a nápisy. Pořád mi ale nikdo neodepsal, takže nevím co vzít. Na tomhle fóru jsem nový, takže nevím, jestli se tady může člověk spolehnout na nějakou radu.
Honza Kr.
Junior

Odeslat příspěvekod Honza Kr. 28. 10. 2021 23:00

Zdravím, už dřív jsem tady psal a teď mám konečný limit do 21 tisíc. Jakou televizi ideálně vzít na převážně sledování televizních programů, občas 4k filmy z hdd a flashdisku, internet, youtube.
Velikost 55".
Díky
Honza Kr.
Junior

Odeslat příspěvekod Teraks99 29. 10. 2021 06:55

Myslíte, že za 20990kč bude v pohodě volba Samsung QE55QN85A, pro lidi co chtějí televizi co vydrží roky a nechtějí se obávat vypálení u oledu, kvůli častýmu sledování pár stanic se statickým logem? Mám podobný rozpočet, tak se ptám tady.
Teraks99
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod storm 31. 10. 2021 09:47

Záleží jakej si fajnšmekr na obraz, není to uplně špatná TV, ale má IPS panel, horší kontrast, ale zase lepší pozorovací úhly. Jestli nechceš OLED a chceš TV na dlouho, zkus se podívat po lepším Philipsu, ty maj občas 5 letou záruku zdarma. Taky neni špatná TV sony 9096/9077 a k ní se dá kolem 2000 dokoupit právě záruka na 5 let.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SYMM 31. 10. 2021 14:14

Máme tv ktorú ukazuje na odkaze Teraks 99,a po 6 týždňoch můžeme len doporučiˇ,dokonalá obrazová kvalita,skvelý zvuk,aplikácií je dosť,obraz na Netflix filmoch super,zvuk sa prispůsobuje okoliu,ˇinternet šlape rýchlo,you tube skvelé ,zatiaľ žiadne výhrady,uvidíme po roku rozdiel medzi Qled a neo Qled som nezbadal ani v predajni,bola tam stejná cena ,ktorá po zľavách a VIP zákazníckom účte vyšla do 20000.Od nás doporučujem..
SYMM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza Kr. 1. 11. 2021 04:23

Díky všem za odepsání.
SYMM: Takže máš doma přímo tuto Qledku v 55"?
https://www.alza.cz/55-samsung-qe55qn85 ... 11.htm?o=1
Považuješ se spíš za pokročilého uživatele? Taky jsem ji sehnal kolem 20K ale ještě ji nemám. Jak je to s černou barvou je černá nebo spíš šedá? Vím, že to není oled ale podle recenzí si ji hodně lidí pochvalovalo ale jeden psal třeba u vyšší řady qn90, že prý v noci prosvítá, tak chci vědět jak to je u filmů v hdr a televizních stanic.
Nemohl by si třeba udělat nějaký fotky a dát to sem?
A ještě by mě zajímalo, jestli je obrazovka šetrná k očím a po nějaké době tě z obrazu třeba nepálí.
Honza Kr.
Junior

Odeslat příspěvekod SYMM 3. 11. 2021 16:12

Ahoy,tak čierna je fakt čierna,já som spokojný,bolesť alebo pálenie očí sme doteraz nepocítili a to manželka napr.pozerala 10 dielov Lucifera v kuse a o pálení očí ani slovo.Filmy na Netflixe sú v tomto prípade skvelé,do detailu čistý obraz,Ano,je to presne tá,čo máš v odkaze z Alzy.Považujem sa za stredne pokročilého užívateľa,ale vyberal som po dlhšom vvyberaní..Tento typ je pre nás v miestnosti obyváku 4,5x5 m výborná voba a vzdialenosˇcca 2,5 m je dostačujúca.Aplikace fungují rychle ,chvilkové problémy boli zvyknut si na ten chytrý ovladač,ale to je o zvyku.Asi tolko k tv,a ješte sem nevidel,že by v noci prosvítala.Zatím ahoy SYMM
SYMM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza Kr. 4. 11. 2021 08:36

Díky moc za postřehy, kdyby si třeba mohl ještě přidat nějaký fotky, kde sleduješ filmy, seriály, televizi v noci a ve dne, bylo by to super.
Honza Kr.
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 4. 11. 2021 09:29

Když už Samsung, tak vyber spíš řadu QN91A, protože QN85A má IPS displej (contrast a black unifromity jsou slabinou)

Tady je nástřel toho srovnání:
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... shold=0.10
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Honza Kr. 4. 11. 2021 11:45

QN90A řadu bych vážně bral ale stojí o 10 tisíc víc a to je hodně velkej rozdíl.
Honza Kr.
Junior

Odeslat příspěvekod PetrPribramsky 29. 12. 2021 16:59

Zdravím místní odborníky,

po výborné zkušenosti s předešlým doporučením tv před pár lety (tehdy 40" Sony KDL-40WE665) prosím o utvrzení v mém výběru nebo jsem samozřejmě nakloněný k alternativám a rád si je vyslechnu.

Požadavky - 55", obývák s francouzským oknem na boku, sledování pouze z čelní strany ze vzdálenosti 3,5 metru (na tuhle vzdálenost by to možná tabulkově chtělo větší, ale beru s tím, aby byla univerzálně použitelná i do budoucna v případě stěhování). Klasický příjem DVB-T2 s dobrým pokrytím, časté sledování mkv z externích zdrojů s titulky, Youtube + Netflix.

Po pročítání fóra jsem vyřadil OLED kvůli obavám z možného "vypalování" (možná dost zbytečně - ale zpravodajské pořady jsou u mě časté) a vybral Sony XR-55X93J - aktuálně sehnatelná za 21000. Aletrnativně jsem měl zařazenou i Samsung QE55QN91A, ale tam už je dost velkej cenovej skok a taky mě odrazuje ten Tizen a naopak u Sony láká ta Google TV a možnost Kodi.

Recenze vesměs pozitivní, např. https://fzone.cz/clanky/test-sony-xr-55 ... patri-2624

I zahraniční recenze vcelku dobré, jen občas zmiňují ty titulky a možné "duchy" okolo

Předem díky moc za jakýkoliv názor nebo nasměrování na nějakou cestu, případně schválení výběru v téhle cenovce, tedy okolo těch cca 22000 (případně jestli má smysl připlácet řekněme 8000 za toho Neo QLED Samsunga).
PetrPribramsky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pebu86 29. 12. 2021 17:29

Sonka je zlatá a pokud nechceš oled, tak jasná volba. Samozřejmě doporučuji 65" velikost, na 3,5 metrů bude 55" opravdu malá. Sám ji mám přesně na 2,5 metrů a je to tak tak. Přeji příjemnou koupi a hlavně wou efekt �
Pebu86
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků