Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rosswell 18. 4. 2021 07:54

Co se tyce pruhu tak ja problemy nemam,ale co vim o filmu tak akorat hbo go orizlo obraz kvuli kvality,jinak film je toceny i ve 4K ktere jsou normalne pres cely obraz....snad uz brzy bude hbo max kde kvalita pujde nahoru :)
SONY 55XF9005
Playstation 4
Onkyo TX-NR686
Q Acoustics 3050i 5.1
rosswell
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod storm 18. 4. 2021 11:23

Fenix87 píše:Neřešil u této televize někdo černé pruhy u filmů??? Poslední dobou mi to začala celkem vadit naposledy u filmu Liga spravedlnosti by cut Zack Snyder Ten film je z nepochopitelných důvodů točen ve formátu 4:3 a tam je celkem znát že ty černé pruhy jakoby "prosvítaly".

Pomohlo mi snížit úroveň černé z 50 na 40. Gamu jsem nechal na 0, lokální stmívaní na max, XDR na medium, zvýraznění kontrastu na min , black level na min. Je to o něco lepší ale nevím, jestli kvůli tomuto nastavení nesnížím svítivost panelu při HDR. Nezkoumal někdo, proč to ta tv dělá.


Na Redditu jsem četl i podobnou stížnost na X900H řadu.


A pruhy ti víc vadí svyslý nebo vodorovný? U 9096 jsem problém s vodorovnými pruhy neměl, až teprv když se tam objevili titulky. U svislých pruhů je možná problém v lokálním stmívání, kde je to třeba na polovině zony a rozsvítí se to i za čeným pruhem.

rosswell: Nepleť si jablka s hruškama ;-)
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fenix87 21. 4. 2021 08:52

Ty pruhy mi vadí většinou vodorovné kdy nejsou uplně černé ale prosvítají. Trochu to řeší snížení černé z úrovně 50 na 45. I když tam pak trochu utrpí detaily v černé.
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod hannes007 22. 4. 2021 21:18

Možná máš na mysli HDR? tam jsou vodorovné pruhy šedé místo černé (jas na max). Jinak za totálni tmy večer u kvalitního streamu vidím tmavé scény v poho i u jasu 15 (50-45 :-)) ). Titulky si samozřejmě nedávám v bílé, mně vyhovuje šedá nebo zelenožlutá...bílé mně oslňují (i u jasu 10-15) a unavují zrak.
hannes007
Junior

Odeslat příspěvekod Patas86 23. 4. 2021 20:40

Nevím jestli od poslední aktualizace nebo už to dělalo dřív, ale v poslední době si všímám jak mi pořád vyskakuje vrchní pruh při sledování externího satelitu či i teď Android (CoreElec)boxu. Nevíte jak to prosím vypnout?
Patas86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 26. 4. 2021 20:04

aj mne to vyskakuje,napr mam extene hdmi,kde mam nvidiu shield a ked casto tam napr som v Kodi,tak to casto vyskakuje,otravné
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alice1805 26. 4. 2021 20:58

Nastavenie - Sledovanie TV prijímača - Infopanel
Síce sa po nejakom čase začne ten infopanel opäť objavovať, tak ho treba opäť vypnúť. Odskúšané na 70XF8305.
alice1805
Junior

Odeslat příspěvekod Patas86 27. 4. 2021 13:35

díky už jsem to našel, je to tam blbě schované, jelikož TV kanály nepoužívám tak jsem to tam zprvopočátku nehledal.
Patas86
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fenix87 28. 4. 2021 10:45

Tak už jste si někdo všiml změny u Android home aplikace. Minulý týden jsem tahal updaty pro aplikace kde v changelogu bylo popsána změna interface ale zatím mám pořád to starý. Čekám kdy to povolí google na straně servru
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod Atrumeos 1. 5. 2021 03:52

Před pár týdny se mi stalo, že jsem TV klasicky ovladačem vypnul a o nějakou dobu pozdeji ji nešlo zapnout - ovladačem, tlačítkem na tv, nijak. Až po tom, co jsem ji několikrát odpojil a připojil do zásuvky se konečně opět zapnula.

Dnes se mi stalo totéž, s tím rozdílem, že ani po mnoha opakováních odpojení/připojení do zásuvky i s několika minutami čekání tv vůbec nereagovala, až jsem si začal myslet, že je mrtvá. Nechal jsem ji pár hodin stát odpojenou ze zásuvky, načež to ještě jednou zkusil a hle - zapnula se (teď se samozřejmě budu bát ji vypínat, hehe).

Má někdo podobnou zkušenost/tuší, čím to je?
Atrumeos
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zoul 3. 5. 2021 10:02

Ahoj, me se spis stava, ze nejde vypnout, nereaguje na zadne tlacitko na dalce. Co ale vzdy pomuze je zmacknout a drzet to prostredni tlacitko ze zadu na TV. To TV restartuje a zase vse maka.

Jenda
Sony KD-70XF8305, Yamaha HTR-4065 + Yamaha NS-F150 set 5.1, Zyxel NAS326, Samsung A51, Peugeot 308 SW, Yamaha MT-03, Gladiator X450, Dell Inspiron 17, Nikon D3100
zoul
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fenix87 4. 5. 2021 13:30

Já ji mám už přes rok a musím zaklepat zatím funguje dobře. Jen hůř reaguje když jsou slabé baterie v ovládání. Tv sice bliká že má impuls od ovládaní ale reaguje zpomaleně. Tak pokavaď hůř reaguje můžou to být slabé baterie v ovládání
Fenix87
Junior

Odeslat příspěvekod hannes007 4. 5. 2021 19:47

Normálně používám 10 let starý ovládač sony bravia hd ready (za dvacet klacku..stejně jako 55xf9005) a má lepší směrovost než ten nový.
Zhruba před třemi týdny mi bylo ouzko. Přepl jsem z kodi po ukončení na dvtb2 a šprajcl se obraz v půlsekundovém staccatu na posledním filmu, nepomohlo ani přepnutí programu ani vyp-zap. Vše kromě dvbt2 fungovalo. Musel jsem dát restart. Trochu jsem měl strach, že odešlo něco hardverově. Za rok a půl roku největší havárka, za ty prachy a obrazovku nelituji koupi!
hannes007
Junior

Odeslat příspěvekod spyko 4. 5. 2021 20:42

Přikláním se k baterkám,stává se to.
spyko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kakajan 4. 5. 2021 21:28

Ja som taktiež kupil univerzálny diaľkový ovládač Superior Freedom a naprogramoval na Sony 65xf9005 už ho mám 28 mesiacov a zatiaľ môžem poklepať všetko ok.Akurát tie povely diaľkového boli pomalšie a tento Superior je fajn.
kakajan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků