Jsem spokojený s CDMA, jsem sám?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MobilMania 26. 3. 2005 21:29

Když tak čtu v diskusích různé stížnosti na CDMA, snažím se být menší a ještě menší, aby si na mě Eurotel náhodou nevzpomněl. CDMA mi prostě jede, je to téměř stejně rychlé jako ADSL, nesetkávám se s žádnými výpadky ...

Jsem opravdu výjimka, nebo jsou jenom ti, co nejvíc křičí, nejvíc vidět?
MobilMania
Junior

Odeslat příspěvekod Rene_Zavadil 27. 3. 2005 12:41

Potěšil jsi mě větou: "snažím se být menší a ještě menší, aby si na mě Eurotel náhodou nevzpomněl". Stejný pocit mám i já. :)
Pořídil jsem si CDMA snad hned druhý týden po spuštění služby a pořád jsem spokojený jako "želva". Rychlost samozřejmě klesla z 1500 kbps na nějakých 500 - 800 kbps po vstupu mnoha nových zákazníků, ale po zavedení FUP 1 a teď po testování FUP 2 se mi rychlost opět vrátila na úctihodných 700 - 1500 kbps.
A výpadky? S těmi počítám, protože nemám internet přes drát, který spokojeně leží v zemi a je na něj potřeba menší starostlivost. Ale výpadky jsou v takové míře, kdy to sám ani nevnímám.

Chápu zákazníky, kteří si stěžují, ale ruku na srdce. Opravdu nemáte nebo jste neměli jinou možnost než CDMA? (KABEL, ADSL, WIFI, SATELIT, MIKRO, EDGE)
Rene_Zavadil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jasu 27. 3. 2005 17:06

Pořídil jsem si také CMDA od Eurotelu. Z počátku jsme měl problémy, vypínal se modem. Po reklamaci a výměně modemu za "údajně" nový s novým procesorem jsem s ním plně spokojen a modem mi chodí jako ADSL( mnohdy lépe). ADSL jsem poslal k čertu, nevyhovoval mi drát... Mám notebook a tato verze CMDA mi plně vyhovuje. jsem spokojen, jen aby to vydrželo :-)
jasu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Marek Hajn 27. 3. 2005 19:26

Já osobně CDMA nemám, ale několikrát jsem si ho vyzkušel u kamaráda (Stará Boleslav) a lítá mu to kolem 800 kbps. Taky si nestěžuje na žádné výpadky.
"Dobrá nálada vaše problémy nevyřeší, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet."
Marek Hajn
Junior

Odeslat příspěvekod andre (novy) 27. 3. 2005 22:05

pouzivam taky CDMA a jsem spokojenej, na netovy radio, brouzdani a obcas nejaky stahovani je to naprosto idealni a hlavne je to mobilni, takze je to v pohode. Nestezuju si.
,,The World is not Enough"

Blackberry 9700 Bold
andre (novy)
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ftyaesu 28. 3. 2005 08:21

Mám CDMA od 10/04 po jedné výměně bez problémů. Mám 9el.směrovku 18m svod H155 připojení okolo 700/80 /po inst.směrovky/ a protože používám net k práci i mobilně jsem spokojený :)
ftyaesu
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Railbot 28. 3. 2005 09:42

Existuje spousta lepsich druhu pripojeni nez je CDMA. Na druhou stranu i mnoho horsich. Nejvetsim kazem na CDMA je Eurotel, ktery si nabral prilis mnoho uzivatelu a proto ted musi tuto sluzbu omezovat. Mozna az prilis. Co na plat, ET uz je davno Telecom, jen prevleceny do modreho.
Kazdopadne dokud jde po CDMA stahnout vetsi objem dat i s temi ruznymi FUP, je to v poho. A je uz vedlejsi jestli stahnout 1GB trva pul dne nebo cely jeden den.

Takze - jsem spokojen, mohlo by byt hur :)
Railbot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ronaldok 28. 3. 2005 09:44

CDMA je vpohode, nejprve sem taky nadaval ale po koupi smerove anteny a spravneho nasmerovani je vse OK. A FUP2 vubec nepozoruji cely den stahuji klidne 70KB/s a zadny pokles rychlosti nekdy stahuji i 120KB/s ted sem udelal muj rekord pres 5 GB za den.
Ronaldok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Railbot 28. 3. 2005 09:54

Ronaldok píše:CDMA je vpohode, nejprve sem taky nadaval ale po koupi smerove anteny a spravneho nasmerovani je vse OK. A FUP2 vubec nepozoruji cely den stahuji klidne 70KB/s a zadny pokles rychlosti nekdy stahuji i 120KB/s ted sem udelal muj rekord pres 5 GB za den.


Zacinam mit pocit, ze ET aplikuje FUP2 primarne na subjekty, ktere delsi dobu pred uvedenim FUP stahovali vetsi objemy dat. Sosal jsi predtim i takhle hodne? Myslim tu hromadu GB denne...?
Railbot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ronaldok 28. 3. 2005 10:08

Railbot píše:Zacinam mit pocit, ze ET aplikuje FUP2 primarne na subjekty, ktere delsi dobu pred uvedenim FUP stahovali vetsi objemy dat. Sosal jsi predtim i takhle hodne? Myslim tu hromadu GB denne...?


Stahuju od te doby co mam CDMA a neni zrovna naky vypadek. Drive sem se pripojoval na pretizeny vysilac, porad sem volal na datovou linku a infolinku nez sme nasli vysilac ketry je nejidealnejsi, dokonce operatorka na infolince mi poradila jak napsat stiznost abych dostal slevu na CDMA a popravde mi rekla ze vme lokalite se to nebude vnejblisi dobe posilovat.
Ronaldok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tark 28. 3. 2005 10:22

Nevím, jestli není FUP2 někdy vypnutá, ale někdy mi to funguje úplně v pohodě --> (cca 150MB rychlostí 90KB/s, neděle 22:00) nebo někdy to zase spadne na 10KB/s...
tark
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod talpo 28. 3. 2005 10:24

ne to nejsi rozhodně sám! upload mám maximálně 1kB/s a mail o velikosti mega nepošlu... download? ha ha ha... omezili vše co jsem kdy používal.... josu to ******* :(
CDMA -> bezdrátový dialup!
talpo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ronaldok 28. 3. 2005 10:30

talpo píše:ne to nejsi rozhodně sám! upload mám maximálně 1kB/s a mail o velikosti mega nepošlu... download? ha ha ha... omezili vše co jsem kdy používal.... josu to ******* :(-/quote]


Je fakt ze UPLOAD neni zrovna nejrychlejsi ale odesila mi to kolem 5 KB/s.
Ronaldok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod talpo 28. 3. 2005 10:46

Ronaldok píše:Je fakt ze UPLOAD neni zrovna nejrychlejsi ale odesila mi to kolem 5 KB/s.



ty bláho! za pět kilo bych líbal nohy :D :? :|
CDMA -> bezdrátový dialup!
talpo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Railbot 28. 3. 2005 14:00

Upload u CDMA neni zrovna nejsilnejsi stranka, ale na nejaky mensi data to staci. Provozovat FTP bych na tom ale nechtel :lol: Ono nejhorsi je napriklad v pripade DC, ze upload krute zabiji download...to je jeste vetsi slabina, nez to, ze samotnej upload je hrozne pomalej. Jo holt to ale uz jsou vlastnosti technologie... :|
Railbot
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků